LimeSurvey 4.x.x - en to ca translation catalogue (4843 entries)

en:  Are you sure you want to reset this file?
ca: Estàs segur que vols reiniciar aquest fitxer?

en:  Browse uploaded resources
ca: Navegar pels recursos carregats

en:  Please select a file to import!
ca: Selecciona un fitxer per importar!

en:  global level
ca: nivell global

en: %d file deleted.|%d files deleted.
ca: S'ha eliminat %d fitxer.|S'han eliminat %d fitxers.

en: %s attribute deleted|%s attributes deleted
ca: %s atribut elimiat|%s atributs eliminats

en: %s cannot be left empty
ca: %s no es pot deixar buit.

en: %s cannot be left empty.
ca: %s no es pot deixar buit.

en: %s duplicate records removed
ca: %s registres duplicats eliminats

en: %s entries were not copied because they already existed
ca: %s entrades no s'han copiat perquè ja existien

en: %s entries were skipped because they are blacklisted
ca: S'han ignorat %s entrades perquè estaven a la llista negra

en: %s field(s) were successfully added.
ca: S'ha afegit %s camp/s correctament.

en: %s invalid attributes
ca: %s atributs no vàlids

en: %s is an invalid value for this question
ca: %s no és un valor vàlid per a aquesta pregunta

en: %s lines had a mismatching number of fields.
ca: %s línies tenen un nombre de camps diferent.

en: %s lines with invalid access codes skipped (access codes may only contain 0-9,a-z,A-Z,_).
ca: %s línies amb codis d'accés no vàlids s'han saltat (els codis d'accés només poden contenir 0-9, a-z, A-Z, _).

en: %s missing attributes
ca: %s atributs perduts

en: %s must be case-insensitive equal to %s
ca: %s ha de ser entre majúscules i minúscules igual a %s

en: %s must not be case-insensitive equal to %s
ca: %s no ha de ser entre majúscules i minúscules igual a %s

en: %s new participants were created
ca: S'han creat %s nous participants

en: %s not found!
ca: %s no s'ha trobat!

en: %s of %s columns selected
ca: %s de %s columnes seleccionades

en: %s old response(s) and according timings were successfully imported.
ca: %s pregunta/es antiga/es i els seus respectius temps s'han importat correctament.

en: %s old response(s) were successfully imported.
ca: S'han importat %s resposta/es antigues.

en: %s participant share was deleted|%s participant shares were deleted
ca: %s compartició de participant eliminada|%s comparticions de participants eliminades

en: %s participants have been copied to the central participants table
ca: %s participants s'han copiat a la taula central de participants

en: %s participants have been copied to the survey survey participants table
ca: %s participants s'han copiat a la taula de participants

en: %s participants have been shared
ca: S'han compartit %s particpants

en: %s records found in CSV file
ca: %s registres trobats al fitxer CSV

en: %s records have empty mandatory fields
ca: %s registres tenen buits camps obligatoris

en: %s records have incomplete or wrong attribute values
ca: %s registres tenen valors d'atributs incomplets o erronis

en: %s records imported
ca: %s registres importats

en: %s records in CSV
ca: %s registres en CSV

en: %s records met minimum requirements
ca: %s registres compleixen els requeriments mínims

en: %s records were duplicate but had attributes updated
ca: %s registres són duplicats però han actualitzat atributs

en: %s records where the number of fields does not match
ca: %s registres on el número de camps no es correspon

en: %s records with allowed invalid email
ca: %s registres amb un correu electrònic no vàlid permès

en: %s records with invalid email address removed
ca: %s registres eliminats per tenir una adreça de correu electrònic no vàlida.

en: %s records with other invalid information
ca: %s registres amb una altra informació no vàlida

en: %s response lines in your file.
ca: %s línies de resposta al fitxer.

en: %s responses already exist.
ca: %s respostes ja existeixen.

en: %s responses cannot be inserted or updated.
ca: No s'han pogut incloure o actualitzar %s respostes.

en: %s responses were inserted.
ca: S'han inclòs %s respostes.

en: %s responses were updated.
ca: S'han actualitzat %s respostes.

en: %s rows per page
ca: %s files per pàgina

en: %s unread messages were scanned out of which %s were marked as bounce by the system.
ca: S'han escanejat %s missatges, %s dels quals el sistema ha marcat com a rebot.

en: %s unread messages were scanned, none were marked as bounce by the system.
ca: S'ha escanejat %s missatges, el sistema no n'ha marcat cap com a rebot.

en: %s were found to be duplicate entries and did not need a new participant to be created.
ca: %s s'han trobat com a registres duplicats i no és necessari crear un nou participant.

en: %s%% completed
ca: %s%% complet

en: '%s' can not be used if the 'Other' option for this question is activated.
ca: '%s' no es pot utilitzar si l'opció 'Altres' està activa per a aquesta pregunta.

en: 'Other:' comment mandatory
ca: Comentari obligatori per a la opció 'Altres:'

en: 'comment' suffix can not be used with multiple choice with comments.
ca: El sufix 'comment' no es pot utilitzar amb múltiples opcions amb comentaris.

en: 'time' is a reserved word and can not be used for a subquestion.
ca: 'temps' és una paraula reservada i no pot ser utilitzat per a una subpregunta.

en: (Any group)
ca: (Qualsevol grup)

en: (Any)
ca: (Qualsevol)

en: (Autodetect)
ca: (Autodetecció)

en: (Automatic)
ca: (Automàtic)

en: (Iconv Library not installed)
ca: (la llibreria Iconv no està instal·lada)

en: (Label sets were not imported since you do not have the permission to create label sets.)
ca: (No s'han importat els grups d'etiquetes ja que no tens permisos per a crear nous grups d'etiquetes)

en: (Maximum file size: %01.2f MB)
ca: (Mida màxima del fitxer: %01.2f MB)

en: (No target question)
ca: (Cap pregunta seleccionada)

en: (None)
ca: (Cap)

en: (Reason: Administrator email address empty)
ca: (Motiu: adreça de correu electrònic de l'administrador buida)

en: (Select multiple label sets by using the Ctrl key)
ca: (Selecciona múltiples etiquetes utilitzant la tecla 'Ctrl')

en: (Sub-)question width
ca: Amplada de la (sub)pregunta

en: (This question is mandatory)
ca: (Aquesta pregunta és obligatòria)

en: (none)
ca: (cap)

en: 16 or up
ca: 16 o més

en: 1st quartile (Q1)
ca: 1r quartil (Q1)

en: 1st time limit warning CSS style
ca: Temps per mostrar per primera vegada el missatge d'avís d'estil CSS

en: 1st time limit warning message
ca: Temps per mostrar per primera vegada el missatge d'avís

en: 1st time limit warning message display time
ca: Temps per mostrar per primera vegada el missatge d'avís de temps

en: 1st time limit warning message timer
ca: Temps per mostrar per primera vegada el missatge d'avís de temporitzador

en: 2nd quartile (Median)
ca: 2n quartil (mediana)

en: 2nd time limit warning CSS style
ca: Temps per mostrar per segona vegada el missatge d'avís d'estil CSS

en: 2nd time limit warning message
ca: Temps per mostrar per segona vegada el missatge d'avís

en: 2nd time limit warning message display time
ca: Temps per mostrar per segona vegada el missatge d'avís de temporitzador

en: 2nd time limit warning message timer
ca: Temps per mostrar per segona vegada el missatge d'avís de temporitzador

en: 3rd quartile (Q3)
ca: 3r quartil (Q3)

en: 400: Bad Request
ca: 400: Sol·licitud incorrecta

en: 401: Unauthorized
ca: 401: No autoritzat

en: 403: Forbidden
ca: 403: Prohibit

en: 404: Not Found
ca: 404: No trobat

en: 5 Point choice
ca: Escollir entre 5 punts

en: 500: Internal Server Error
ca: 500: Error intern del servidor

en: 7bit Swedish
ca: 7bit Suec

en: <No default value>
ca: <Sense valor per defecte>

en: A backup of this table has been made and can be accessed by your system administrator.
ca: S'ha fet una còpia de seguretat d'aquesta taula i hi pot accedir l'administrador del sistema.

en: A backup of this table will be made if you proceed. Your system administrator will be able to access this table.
ca: Si continues, es farà una còpia de seguretat d'aquesta taula. L'administrador del sistema tindrà accés a aquesta taula.

en: A child group can't be set as parent group
ca: No es pot establir un grup secundari com a grup principal

en: A code has been updated to %s.
ca: El codi ha estat actualitzat a %s.

en: A condition can be used to add branching logic using ExpressionScript. Either edit it directly here or use the Condition designer.
ca: Una condició es pot utilitzar per afegir lògica de ramificació mitjançant l'ExpressionScript. Edita'l directament aquí o utilitza el dissenyador de Condicions.

en: A database named "%s" already exists.
ca: Ja existeix una base de dades anomenada "%s".

en: A deactivated survey is not accessible to participants (only a message appears that they are not permitted to see this survey).
ca: Una enquesta desactivada ja no és accessible pels participants (es mostra un missatge dient que no tenen permís per accedir a l'enquesta).

en: A description for your question group
ca: Una descripció per al grup de preguntes

en: A first example question. Please answer this question:
ca: Un primer exemple de pregunta. Sisplau, respon a aquesta pregunta:

en: A fruity theme for a flexible use. This theme offers monochromes variations and many options for easy customizations.
ca: Tema 'Fruity' per a un ús flexible. Aquest tema ofereix variacions de monocromes i moltes opcions per personalitzar-les fàcilment.

en: A full question index will be shown; participants will be able to jump between relevant questions.
ca: Es mostrarà un índex de preguntes; els participants podran saltar entre les preguntes principals.

en: A group without step status styling
ca: Un grup sense estil de pas

en: A participant table has been created for this survey.
ca: S'ha creat una taula de participants per a aquesta enquesta

en: A password must meet the following requirements:
ca: La contrasenya ha de complir els requisits següents:

en: A placeholder answer to a question. This will appear in the answer field and disappear when real answer text is entered.
ca: Marcador de posició de resposta per a una pregunta. Això apareixerà al camp de resposta i desapareixerà quan s’introdueixi un text de resposta real.

en: A question code cannot be longer than 20 characters.
ca: Un codi de pregunta no pot ser superior a 20 caràcters.

en: A question index will be shown; participants will be able to jump between viewed questions.
ca: Es mostrarà un índex de preguntes; els participants podran saltar entre les preguntes ja vistes.

en: A response was not deleted.|{n} responses were not deleted.
ca: No s'ha eliminat una resposta|No s'han eliminat {n} respostes.

en: A security update is available.
ca: Hi ha disponible una actualització de seguretat.

en: A survey participant entry for the saved survey has been created too.
ca: També s'ha creat una entrada de participant per a l'enquesta guardada.

en: A survey participants table has been created for this survey and the old participants were imported.
ca: S'ha creat una taula de participants per aquesta enquesta i s'han importat els participants antics.

en: A survey which uses a custom theme will import fine, but the template it refers to will not exist on the new server. In that case the system will use the global default theme.
ca: Una enquesta que utilitza un tema personalitzat l'importarà bé, però la plantilla a què fa referència no existirà en el nou servidor. En aquest cas el sistema utilitzarà el tema predeterminat global.

en: A table of subquestions on each cell. The subquestion texts are in the colum header and concern the row header.
ca: Una taula de subpreguntes en cada cel·la. Els textos de les subpreguntes són a la capçalera de la columna i es refereixen a la capçalera de la fila.

en: A table of subquestions on each cell. The subquestion texts are in the column header and relate the particular row header.
ca: Una taula de subpreguntes en cada cèl·lula. Els textos de les subpreguntes són a la capçalera de la columna i es refereixen a la capçalera de fila.

en: A table with a subquestion on each row. The answer options are contained in the table header.
ca: Una taula amb una subpregunta a cada fila. Les opcions de resposta són a la capçalera de la taula.

en: A table with a subquestion on each row. You have to select your answer.
ca: Una matriu amb una subpregunta a cada línia. Has de seleccionar la resposta.

en: A template with that name already exists.
ca: Ja existeix una plantilla amb aquest nom.

en: A timing record was not deleted.|{n} timing records were not deleted.
ca: No s'ha eliminat un registre de temporització.|No s'han eliminat {n} registres de temporització.

en: A user with this username already exists.
ca: Ja existeix un usuari amb aquest nom.

en: A username was not supplied or the username is invalid.
ca: No s'ha indicat el nom d'usuari o el nom d'usuari no és vàlid.

en: AND/OR Date is
ca: La data I/O és

en: ARMSCII-8 Armenian
ca: ARMSCII-8 Armeni

en: Abbreviated question text
ca: Text abreujat de la pregunta

en: Ability to change of questions, groups and parameters is still limited.
ca: La possibilitat de canviar preguntes, grups i paràmetres encara és limitada.

en: Abort
ca: Cancel·lar

en: Absolute value
ca: Valor absolut

en: Accelerator keys for list items
ca: Tecles d'acceleració pels elements de la llista

en: Accept
ca: Accepta

en: Accepts Font Awesome Unicode characters.
ca: Accepta caràcters de Font Awesome Unicode.

en: Access
ca: Accés

en: Access code
ca: Codi d'accés

en: Access code ID
ca: ID de codi d’accés

en: Access code for this participant
ca: Codi d'accés per a aquest participant

en: Access code length
ca: Longitud del codi d’accés

en: Access code mismatch
ca: Desconnexió del codi d'accés

en: Access code:
ca: Codi d'accés:

en: Access denied
ca: Accés denegat

en: Access denied!
ca: Accés denegat!

en: Access denied. You have no permission to view this survey
ca: Accés denegat. No tens permís per veure aquesta enquesta

en: Action
ca: Acció

en: Action to perform when time limit is up
ca: Acció a dur a terme quan finalitzi el termini

en: Action:
ca: Acció:

en: Actions
ca: Accions

en: Actions:
ca: Accions:

en: Activate
ca: Activa

en: Activate Survey
ca: Activar l'enquesta

en: Activate assessements
ca: Activa les avaluacions

en: Activate plugin
ca: Activa el complement

en: Activate quotas
ca: Activar quotes

en: Activate survey
ca: Activa enquesta

en: Activate survey participants table
ca: Activa la taula de participants de l'enquesta

en: Activate the "other" option for your question
ca: Activa l'opció "altres"

en: Activate this survey
ca: Activar l'enquesta

en: Activate this to show a map above the input field where the user can select a location
ca: Activa-ho per mostrar un mapa a sobre el camp on l'usuari pugui seleccionar un lloc

en: Activated
ca: Activat

en: Activation settings
ca: Configuració de l'activació

en: Active
ca: Actiu

en: Active and running
ca: Actiu i en funcionament

en: Active but expired
ca: Activa, però en pausa

en: Active but not yet started
ca: Activa, però encara no iniciada

en: Active filters:
ca: Filtres actius:

en: Active survey ID
ca: Id de l'enquesta activa

en: Active survey participants tables
ca: Taules de participants actives

en: Active surveys
ca: Enquestes actives

en: Active:
ca: Actiu:

en: Adaptive
ca: Adaptable

en: Add
ca: Afegeix

en: Add DATESTAMP variable
ca: Afegeix la variable DATESTAMP

en: Add IPADDR variable
ca: Afegeix la variable IPADDR

en: Add LASTPAGE variable
ca: Afegeix la variable LASTPAGE

en: Add REFURL variable
ca: Afegeix la variable REFURL

en: Add SEED variable
ca: Afegeix la variable SEED

en: Add STARTDATE variable
ca: Afegeix la variable STARTDATE

en: Add STARTLANGUAGE variable
ca: Afegeix la variable STARTLANGUAGE

en: Add SUBMITDATE variable
ca: Afegeix la variable SUBMITDATE

en: Add SurveyId to link
ca: Afegeix l'ID de l'enquesta per enllaçar

en: Add URL parameter
ca: Afegir paràmetre URL

en: Add a button to reset the slider. If you choose an start value, it reset at start value, else empty the answer.
ca: Afegeix un botó per reiniciar el selector lliscant. Si tries un valor inicial, es reiniciarà al valor inicial, si no, es buidarà la resposta.

en: Add a group
ca: Afegir un grup

en: Add a language:
ca: Afegir un idioma:

en: Add a new language
ca: Afegeix una llengua nova

en: Add a new permission role
ca: Afegeix un nou rol de permís

en: Add a new question
ca: Afegir una pregunta nova

en: Add a new survey administrator
ca: Afegir un nou usuari

en: Add a new survey administrator with random values
ca: Afegeix un nou administrador d’enquesta amb valors aleatoris

en: Add a prefix to the answer field
ca: Afegir un prefix al camp de la resposta

en: Add a question to this group
ca: Afegir una pregunta a aquest grup

en: Add a suffix to the answer field
ca: Afegir un sufix al cap de resposta

en: Add additional CSS class(es) for this question. Use a space between multiple CSS class names. You may use expressions - remember this part is static.
ca: Afegeix una classe/s CSS addicionals per a aquesta pregunta. Utilitza un espai entre diversos noms de classe CSS. Pots fer servir expressions: recorda que aquesta part és estàtica.

en: Add and edit conditions
ca: Afegir i editar condicions

en: Add another participant
ca: Afegir un altre participant

en: Add another record
ca: Afegir un altre registre

en: Add answer
ca: Afegir resposta

en: Add attachment to template
ca: Afegeix un fitxer adjunt a la plantilla

en: Add attribute
ca: Afegeix un atribut

en: Add condition
ca: Afegeix una condició

en: Add condition to this scenario
ca: Afegir condició per a aquest escenari

en: Add dropdown field
ca: Afegeix un camp desplegable

en: Add dummy user
ca: Afegir un usuari dummy

en: Add fields
ca: Afegir camps

en: Add file
ca: Afegeix el fitxer

en: Add gray background to questions in PDF:
ca: Afegir fons gris a les preguntes en PDF:

en: Add group
ca: Afegir grup

en: Add group users
ca: Afegir usuaris del grup

en: Add language
ca: Afegir idioma

en: Add multiple conditions without a page reload
ca: Afegir diverses condicions sense recarregar la pàgina

en: Add new assessment rule
ca: Afegeix una nova regla d'avaluació

en: Add new attribute
ca: Afegir nou atribut

en: Add new group
ca: Afegeix un nou grup

en: Add new participant
ca: Afegir un nou participant

en: Add new question
ca: Afegeix una pregunta

en: Add new question to group
ca: Afegir una nova pregunta al grup

en: Add new quota
ca: Afegir nova quota

en: Add new survey participant
ca: Afegir un nou participant

en: Add new user group
ca: Afegir nou grup d'usuaris

en: Add or delete groups
ca: Afegir o eliminar grups

en: Add or delete questions
ca: Afegir o eliminar preguntes

en: Add or delete subquestions or change their codes
ca: Afegir o eliminar subpreguntes o canviar-ne els codis.

en: Add participant
ca: Afegeix un participant

en: Add participant entry
ca: Afegeix una entrada de participant

en: Add participant to survey
ca: Afegir participant a l'enquesta

en: Add participant to survey|Add participants to survey
ca: Afegir participant a l'enquesta|Afegir participants a l'enquesta

en: Add participants to central database
ca: Afegir participants a la base de dades central

en: Add participants to survey
ca: Afegir participants a l'enquesta

en: Add question
ca: Afegir pregunta

en: Add question ID to link
ca: Afegeix l'ID de la pregunta per enllaçar

en: Add question group
ca: Afegir grup de preguntes

en: Add question group ID to link
ca: Afegeix l'ID del grup de preguntes per enllaçar

en: Add role
ca: Afegeix un rol

en: Add scenario
ca: Afegeix un escenari

en: Add some answer options to your question
ca: Afegeix algunes opcions de resposta a la pregunta

en: Add some subquestions to your question
ca: Afegeix algunes subpreguntes a la pregunta

en: Add subquestion
ca: Afegeix subpregunta

en: Add subquestion row
ca: Afegeix una fila de subpregunta

en: Add survey group ID to link
ca: Afegeix l'ID del grup d'enquestes per enllaçar

en: Add survey participant
ca: Afegir participant

en: Add the selected participant to survey.|Add the {n} selected participants to survey.
ca: Afegir el participant seleccionat a l'enquesta.|Afegir els {n} participants seleccionats a l'enquesta.

en: Add to blacklist?
ca: Afegir a la llista negra?

en: Add to usergroup
ca: Afegeix al grup d'usuaris

en: Add user
ca: Afegeix un usuari

en: Add user group
ca: Afegeix un grup d'usuaris

en: Add value
ca: Afegeix un valor

en: Add/delete survey participant attributes
ca: Afegir/eliminar atributs dels participants

en: Add/edit resources (files/images) for this survey
ca: Afegeix/edita recursos (fitxers/imatges) per a l'enquesta

en: Adding anonymous users
ca: Afegir usuaris anònims

en: Adding survey participant entry...
ca: Afegeix un participant...

en: Additional Languages
ca: Idiomes addicionals

en: Additional attributes
ca: Atributs addicionals

en: Additionally the following settings cannot be changed when the survey is active.
ca: Les següents configuracions no es poden canviar mentre l'enquesta està activa.

en: Admin login name
ca: Nom d'usuari de l'administrador

en: Admin login password
ca: Contrasenya de l'administrador

en: Admin themes
ca: Temes d'administrador

en: Administration
ca: Administració

en: Administration theme:
ca: Tema d'administració:

en: Administrator credentials
ca: Credencials d'Administrador

en: Administrator email
ca: Correu electrònic de l'administrador

en: Administrator email address:
ca: Adreça de correu electrònic de l'administrador:

en: Administrator name
ca: Nom de l'administrador

en: Administrator name:
ca: Nom de l'administrador:

en: Administrator settings
ca: Configuració de l'administrador

en: Administrator:
ca: Administrador:

en: Advanced
ca: Avançat

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: Advanced settings
ca: Configuració avançada

en: After
ca: Després

en: After confirmation you won't receive any invitations or reminders for this survey anymore.
ca: Després de la confirmació no rebràs més invitacions o recordatoris per a aquesta enquesta.

en: After having clicked the save button you can either close this browser window or continue filling out the survey.
ca: Després de clicar el botó «Desa», pots tancar aquesta finestra del navegador o continuar omplint l'enquesta.

en: After the answer options a cell does give some information.
ca: Després de les opcions de resposta, una cel·la dóna alguna informació.

en: After you are done, please click the 'Save' button to save your changes.
ca: Quan hagis acabat, fes clic al botó «Desa» per a desar els canvis.

en: Agree
ca: D'acord

en: Albanian
ca: Albanès

en: Alert animation
ca: Animació d'alerta

en: All
ca: Tot

en: All answers are already selected in this quota.
ca: Totes les respostes ja han estat seleccionades en aquesta quota.

en: All answers meet consistency standards.
ca: Totes les respostes compleixen els estàndards de consistència.

en: All assessments meet consistency standards.
ca: Totes les avaluacions compleixen es estàndards de consistència.

en: All attribute values for this question type will be saved as default
ca: Tots els valors d’atributs d’aquest tipus de pregunta es desaran de manera predeterminada

en: All changes of global survey settings will immediately affect all related survey groups and surveys that use inherited values.
ca: Tots els canvis de la configuració global de les enquestes tindran un efecte immediat sobre tots els grups i enquestes relacionats que utilitzin valors heretats.

en: All changes of survey group settings will have immediate effect on all related surveys that use inherited values.
ca: Tots els canvis de configuració del grup d’enquestes tindran un efecte immediat sobre totes les enquestes relacionades que utilitzin valors heretats.

en: All conditions for this question have been deleted.
ca: S'han eliminat totes les condicions per a aquesta pregunta.

en: All conditions in this survey have been deleted.
ca: S'han eliminat totes les condicions de l'enquesta.

en: All conditions meet consistency standards.
ca: Totes les condicions compleixen els estàndards de consistència.

en: All conditions scenarios were renumbered.
ca: Totes el escenaris de condició s'han renumerat.

en: All custom menu entries will be lost.
ca: Es perdran totes les entrades de menú personalitzades.

en: All custom menus will be lost.
ca: Es perdran tots els menús personalitzats.

en: All default values meet consistency standards.
ca: Tots les valors predeterminats compleixen els estàndards de consistència.

en: All emails were sent.
ca: S´han enviat tots els correus electrònics.

en: All fields below (except CSS framework name) must be either a valid JSON array or the string "inherit".
ca: Tots els camps següents (excepte el nom CSS framework) han de ser una matriu JSON vàlida o la cadena "inherit".

en: All files in local directories are writable.
ca: Tots els arxius en directoris locals són d'escriptura.

en: All groups meet consistency standards.
ca: Tots els grups compleixen els estàndards de consistència.

en: All important settings can be reached in this sidebar.
ca: Pots accedir a totes les configuracions importants en aquesta barra lateral.

en: All in one
ca: Tot en un

en: All menu entries of this menu will also be deleted.
ca: Totes les entrades d'aquest menú també s'eliminaran.

en: All necessary styles will be loaded, to print it just press Ctrl/Cmd+p or select print from your browser menu.
ca: Es carregaran tots els estils necessaris, per imprimir només cal prémer Ctrl/Cmd+p o seleccionar imprimir des del menú del navegador.

en: All of the user's surveys were transferred to %s.
ca: Totes les enquestes de l'usuari s'han transferit a %s.

en: All old survey participants tables meet consistency standards.
ca: Totes les taules de participants antigues compleixen els estàndards de coherència.

en: All old survey tables meet consistency standards.
ca: Totes les taules d'enquestes antigues compleixen els estàndards de consistència.

en: All participant information is lost.
ca: Es perd tota la informació dels participants.

en: All participants
ca: Tots els participants

en: All question attributes meet consistency standards.
ca: Tots els atributs de pregunta compleixen els estàndards de consistència.

en: All questions meet consistency standards.
ca: Totes les preguntes compleixen els estàndards de consistència.

en: All questions, answers, etc for removed languages will be lost. Are you sure?
ca: Es perdran totes les preguntes, respostes, etc. pels idiomes eliminats. N'estàs segur?

en: All questions, groups and parameters are editable again.
ca: Totes les preguntes, grups i paràmetres tornen a ser editables.

en: All quota language settings meet consistency standards.
ca: Tots els paràmetres d'idioma de la quota compleixen els estàndards de consistència.

en: All quota quota members meet consistency standards.
ca: Tots el membres de la quota compleixen els estàndards de consistència.

en: All quotas meet consistency standards.
ca: Totes les quotes compleixen els estàndards de consistència.

en: All responses
ca: Totes les respostes

en: All responses are not accessible anymore with LimeSurvey.
ca: Les respostes ja no seran mai més accessibles amb LimeSurvey.

en: All survey language settings meet consistency standards.
ca: Tots els paràmetres d'idioma de les enquestes compleixen els estàndards de consistència.

en: All surveys
ca: Totes les enquestes

en: All surveys meet consistency standards.
ca: Totes les enquestes compleixen els estàndards de consistència.

en: All the attributes are automatically mapped
ca: Tots els atributs es mapegen automàticament

en: All themes
ca: Tots els temes

en: All users
ca: Tots els usuaris

en: All your answers must be different and you must rank in order.
ca: Totes les respostes han de ser diferents i cal classificar-les en ordre.

en: Allow
ca: Permès

en: Allow array style questions to be split over multiple pages
ca: Permetre que les preguntes d'estil matriu es puguin dividir en diverses pàgines

en: Allow backward navigation:
ca: Permetre la navegació cap enrere:

en: Allow blacklisted participants to be added to a survey:
ca: Permet afegir participants de la llista negra:

en: Allow invalid email addresses:
ca: Permetre adreces de correu electrònic invàlides:

en: Allow multiple responses or update responses with one access code:
ca: Permetre múltiples respostes o actualitzar les respostes amb un codi únic d'accés:

en: Allow multiple short text / numeric questions to be split over multiple pages
ca: Permetre que els múltiples textos curts / preguntes numèriques es puguin dividir en diverses pàgines

en: Allow only numerical input
ca: Només permetre entrada numèrica

en: Allow only numerical input for 'Other' text
ca: Només permetre entrada numèrica per a 'Altres'

en: Allow participant to unblacklist himself/herself:
ca: Permet al participant excloure's de la llista d'exclosos per si mateix:

en: Allow public registration:
ca: Permet el registre públic:

en: Allow reset the slider
ca: Permet reiniciar el selector lliscant

en: Allow single choice questions to be split over multiple pages
ca: Permetre que les preguntes de selecció simple es puguin dividir en diverses pàgines

en: Allow slider questions to be split over multiple pages
ca: Permetre que les preguntes lliscants es puguin dividir en diverses pàgines

en: Allow unstable extension updates:
ca: Permet actualitzar les extensions inestables:

en: Allow user to modify his last answers before terminate survey.
ca: Permetre a l'usuari modificar les seves últimes respostes abans d'acabar l'enquesta.

en: Allowed file extensions
ca: Extensions de fitxer permeses

en: Allowed file types
ca: Tipus de fitxer permesos

en: Allowed file types in comma separated format. e.g. pdf,doc,odt
ca: Tipus d'arxiu permesos separats per comes, p.ex. pdf,doc,odt

en: Always
ca: Sempre

en: Always closed
ca: Sempre tancat

en: Always hide this question
ca: Amagar aquesta pregunta sempre

en: Always on
ca: Sempre encès

en: Always open
ca: Sempre obert

en: Amharic
ca: Amhàric

en: An account has been created for you
ca: S'ha creat un compte

en: An additional help text for your question
ca: Un text d'ajuda addicional per a la pregunta

en: An email has been sent to the address you provided with access details for this survey. Please follow the link in that email to proceed.
ca: T'hem enviat un correu electrònic amb les dades d'accés per a aquesta enquesta. Segueix l'enllaç que conté el correu electrònic per accedir a l'enquesta.

en: An email has been sent with details about your saved survey
ca: S'ha enviat un missatge de correu electrònic amb els detalls de l'enquesta desada.

en: An email with a generated password was sent to the user.
ca: S'ha enviat un correu a l'usuari amb la contrasenya generada.

en: An error happen when save this survey participant email sent date (id:%s)
ca: S'ha produït un error en desar la data d'enviament del correu electrònic del participant d'aquesta enquesta (id:%s)

en: An error happened when trying to submit your response.
ca: S'ha produït un error en intentar enviar la resposta.

en: An error has happened and no files could be located
ca: Ha passat un error i no s'ha pogut trobar cap fitxer

en: An error has occured and the file list could not be loaded:
ca: S'ha produït un error i no s'ha pogut carregar la llista de fitxers:

en: An error has occured and the folders could not be loaded:
ca: S'ha produït un error i no s'han pogut carregar les carpetes:

en: An error has occured and the selected files could not be downloaded.
ca: S'ha produït un error i no es poden descarregar els fitxers seleccionats.

en: An error occured while creating a backup of your files. Check your local system (permission, available space, etc.)
ca: S'ha produït un error en crear una còpia de seguretat dels teus arxius. Comprova el teu sistema local (permís, espai disponible, etc.)

en: An error occured while creating your update package file.
ca: S'ha produït un error en crear el paquet de fitxers de l'actualització.

en: An error occured while generating the Question theme
ca: S'ha produït un error en generar el tema de la pregunta

en: An error occured while getting checksums.
ca: S'ha produït un error en obtenir les sumes de comprovació.

en: An error occured while getting the changeset.
ca: S'ha produït un error en obtenir el conjunt de canvis.

en: An error occurred saving a response to survey id
ca: S'ha produït un error en desar una resposta de l'enquesta

en: An error occurred uploading your file.
                         This may be caused by incorrect permissions for the application /tmp folder.
ca: S'ha produït un error en carregar el fitxer.
    Això pot ser causat per permisos incorrectes per a la carpeta de l'aplicació /tmp.

en: An error occurred uploading your file. The folder (%s) is not writable for the webserver.
ca: S'ha produït un error en penjar el fitxer. La carpeta (%s) no es pot escriure per al servidor web.

en: An error occurred uploading your file. This may be caused by incorrect permissions for the application /tmp folder.
ca: S'ha produït un error en carregar el fitxer. Això pot ser causat per permisos incorrectes per a la carpeta de l'aplicació /tmp.

en: An error occurred uploading your file. This may be caused by incorrect permissions for the target folder. (%s)
ca: S'ha produït un error en carregar el fitxer. Això pot ser causat per permisos incorrectes per a la carpeta de destinació. (%s)

en: An error occurred.
ca: Hi ha hagut un error.

en: An expired survey is not accessible to participants (they only see a message that the survey has expired).
ca: Les enquestes que s'han pausat no són accessibles pels participants (només veuen un missatge que els informa que l'enquesta no està activa)

en: An internal error occured during the database upgrade. Please go back to the %smain menu%s. Contact support if the error persists.
ca: S'ha produït un error intern durant l'actualització de la base de dades. Torna al menú %smain menu%s. Contacta amb l'administrador si l'error persisteix.

en: An internal error occurred while the Web server was processing your request.
ca: S'ha produït un error intern mentre el servidor web processava la sol·licitud.

en: An non-recoverable error happened during the update. Error details:
ca: Ha ocorregut un error no recuperable durant l'actualització. Detalls de l'error:

en: An unexpected error has occurred and your responses cannot be saved.
ca: Ha ocorregut un error inesperat i les seves respostes no s'han pogut desar.

en: An unknown error happened when moving file %s to %s.
ca: S'ha produït un error desconegut en moure el fitxer %s a %s.

en: An unknown error occured
ca: S'ha produït un error desconegut

en: An unknown error occured.
ca: Hi ha hagut un error desconegut.

en: An unknown error occurred
ca: Error inesperat

en: Animate alert
ca: Activa l'alerta

en: Animate body
ca: Activa el cos

en: Animate checkbox
ca: Activa la casella d'activació

en: Animate question
ca: Activa la pregunta

en: Animate radio buttons
ca: Activa els botons de selecció

en: Anonymize IP address:
ca: Anonimtzar l’adreça IP:

en: Anonymize IP address?
ca: Anonimitzar l’adreça IP?

en: Anonymized responses
ca: Respostes anònimes

en: Anonymized responses:
ca: Respostes anònimes:

en: Anonymized responses?
ca: Respostes anònimes?

en: Answer
ca: Resposta

en: Answer codes
ca: Respostes codificades

en: Answer codes must be unique by question.
ca: Els codis de resposta han de ser únics per pregunta.

en: Answer label font size (normal)
ca: Mida de la font de l'etiqueta de resposta (normal)

en: Answer label font size (small)
ca: Mida de la font de l'etiqueta de resposta (petita)

en: Answer matched (regexp)
ca: Resposta coincident (expressió regular - regexp)

en: Answer must be %s
ca: La resposta ha de ser %s

en: Answer must be between %s and %s
ca: La resposta ha d'estar entre %s i %s

en: Answer must be greater or equal to %s
ca: La resposta ha de ser més gran o igual a %s

en: Answer must be less or equal to %s
ca: La resposta ha de ser més petita o igual a %s

en: Answer option / subquestion font size
ca: Mida de la font de la subpregunta / opció de resposta

en: Answer options
ca: Opcions de resposta

en: Answer options were successfully saved.
ca: Les opcions de resposta s'han desat correctament.

en: Answer prefix
ca: Prefix de la resposta

en: Answer question
ca: Respondre pregunta

en: Answer scale %s
ca: Escala de resposta %s

en: Answer suffix
ca: Sufix de la resposta

en: Answer was
ca: La resposta va ser

en: Answer was NOT
ca: La resposta NO va ser

en: Answer was greater than
ca: La resposta va ser més gran que

en: Answer was greater than or equal to
ca: La resposta va ser més gran o igual a

en: Answer was less than
ca: La resposta va ser meno que

en: Answer was less than or equal to
ca: La resposta va ser més gran o igual a

en: Answers
ca: Respostes

en: Answers cleared
ca: Respostes eliminades

en: Answers column width
ca: Amplada de la columna de resposta

en: Answers in this response
ca: Respostes en aquesta resposta

en: Answers with a code of 0 (zero) or blank code are not allowed, and will not be saved
ca: Les respostes amb codi 0 (zero) o en blanc no estan permeses i no seran desades

en: Answer|Left-slider-text|Right-slider-text separator character
ca: Caràcter de separació de Resposta|Text-selector-lliscant-esquerre|Text-selector-lliscant-dret

en: Applied role
ca: Rol aplicat

en: Apply
ca: Aplicar

en: Apply and go to survey
ca: Aplica i ves a l'enquesta

en: Apply role to user
ca: Aplica el rol a l'usuari

en: Apr
ca: Abr

en: April
ca: abril

en: Arabic
ca: Àrab

en: Arc cosine
ca: Arc cosinus

en: Arc sine
ca: Arc sinus

en: Arc tangent of two variables
ca: Arc tangent de dues variables

en: Are you really sure you want to delete incomplete responses and reset the completed state of both, response and participant?
ca: Estàs segur que vols suprimir respostes incompletes i restablir l'estat completat d'ambdues: de resposta i de participant?

en: Are you sure you want to activate all selected quotas?
ca: Vols activar totes les quotes seleccionades?

en: Are you sure you want to deactivate all selected quotas?
ca: Vols desactivar totes les quotes seleccionades?

en: Are you sure you want to deactivate this plugin?
ca: Vols desactivar aquest complement?

en: Are you sure you want to delete all conditions for this question?
ca: Estàs segur que vols suprimir totes les condicions per a aquesta pregunta?

en: Are you sure you want to delete all conditions set in this scenario?
ca: Estàs que vols eliminar totes les condicions de l'escenari?

en: Are you sure you want to delete all selected quotas?
ca: Vols eliminar totes les quotes seleccionades?

en: Are you sure you want to delete all those surveys?
ca: Estàs segur que vols eliminar aquestes enquestes?

en: Are you sure you want to delete all uploaded files from the selected responses?
ca: Estàs segur que vols eliminar tots els fitxers carregats de les respostes seleccionades?

en: Are you sure you want to delete the selected entries?
ca: Estès segur de voler suprimir les entrades seleccionades?

en: Are you sure you want to delete the selected menu entries?
ca: Segur que vols eliminar les entrades de menú seleccionades?

en: Are you sure you want to delete the selected menus and all related submenus and entries?
ca: Estàs segur que vols suprimir els menús seleccionats i tots els submenús i entrades relacionats?

en: Are you sure you want to delete the selected participants?
ca: Estàs segur que vols suprimir els participants seleccionats?

en: Are you sure you want to delete the selected responses?
ca: Estàs segur que vols eliminar les respostes seleccionades?

en: Are you sure you want to delete the selected role(s)?
ca: Vols suprimir el rol(s) seleccionat(s)?

en: Are you sure you want to delete the selected user?
ca: Estàs segur que vols suprimir l'usuari seleccionat?

en: Are you sure you want to delete this URL parameter?
ca: Estàs segur que vols suprimir aquest paràmetre de l'URL?

en: Are you sure you want to delete this box ?
ca: Estàs segur que vols suprimir la caixa?

en: Are you sure you want to delete this condition?
ca: Estàs segur de voler suprimir aquesta condició?

en: Are you sure you want to delete this entry?
ca: Estàs segur que vols eliminar aquesta entrada?

en: Are you sure you want to delete this label set?
ca: ¿Segur que vols eliminar el conjunt d'etiquetes?

en: Are you sure you want to delete this question?
ca: Estàs segur que vols suprimir aquesta pregunta?

en: Are you sure you want to delete this theme?
ca: Estàs segur que vols suprimir aquest tema?

en: Are you sure you want to delete this theme?
ca: Estàs segur que vols esborrar aquest tema?

en: Are you sure you want to delete this user group?
ca: Estàs segur que vols suprimir el grup d'usuaris?

en: Are you sure you want to renumber the scenarios with incrementing numbers beginning from 1?
ca: Vols renumerar els escenaris amb nombres incrementals començant per 1?

en: Are you sure you want to reset and resend selected users login data?
ca: Estàs segur que vols restablir i reenviar les dades d’inici de sessió dels usuaris seleccionats?

en: Are you sure you want to reset the selected themes?
ca: Estàs segur que vols restablir els temes seleccionats?

en: Are you sure you want to uninstall the selected themes?
ca: Estàs segur que vols desinstal·lar els temes seleccionats?

en: Are you sure you want to uninstall this plugin?
ca: Vols desinstal·lar aquest complement?

en: Are you sure?
ca: N'estàs segur?

en: Arithmetic mean
ca: Mitjana aritmètica

en: Armenian
ca: Armeni

en: Array
ca: Matriu

en: Array (10 Point choice)
ca: Matriu (Escollir entre 10 punts)

en: Array (5 Point choice)
ca: Matriu (Escollir entre 5 punts)

en: Array (Increase/Same/Decrease)
ca: Matriu (Més/Igual/Menys)

en: Array (Numbers)
ca: Matriu (Nombres)

en: Array (Texts)
ca: Matriu (Textos)

en: Array (Yes/No/Uncertain)
ca: Matriu (Sí/No/No ho sé)

en: Array by column
ca: Matriu per columna

en: Array dual scale
ca: Matriu de doble escala

en: Array filter
ca: Filtre de la matriu

en: Array filter exclusion
ca: Filtre d'exclusió de la matriu

en: Array filter style
ca: Estil del filtre de la matriu

en: Arrays
ca: Matrius

en: As a last step you should clear your browser cache now.
ca: Com a últim pas, has de netejar la memòria cau del teu navegador.

en: As defined in question settings
ca: Tal com està definit en la configuració avançada de la pregunta

en: As you can see, editing answer options is quite similar to editing subquestions.
ca: Com pots veure, l'edició de les opcions de resposta és bastant similar a l'edició de les subpreguntes.

en: As you can see, the preselected question type is the 'Long free text' one. We will use in this example the 'Array' question type.
ca: El tipus de pregunta preseleccionat és el text lliure llarg. Utilitzarem en aquest exemple el tipus de pregunta 'Matriu'.

en: Assessment details
ca: Detalls de les valoracions

en: Assessment group score
ca: Valoracions del grup

en: Assessment heading
ca: Capçalera de l'avaluació

en: Assessment mode for this survey is not activated.
ca: El mode d'avaluació de l'enquesta no està activat.

en: Assessment rules
ca: Regles d'avaluació

en: Assessment value
ca: Valoracions

en: Assessment:
ca: Valoracions:

en: Assessments
ca: Avaluacions

en: Assessments mode not activated
ca: Mode d'avaluació no activat

en: Assigning a new value to a variable.
ca: Assignació d'un nou valor a una variable.

en: At beginning
ca: Al principi

en: At end
ca: Al final

en: At least %d character long.|At least %d characters long.
ca: Com a mínim %d caràcter de longitud.|Almenys %d caràcters de longitud.

en: At least %d lower case letter.|At least %d lower case letters.
ca: Almenys %d minúscula.|Almenys %d minúscules.

en: At least %d number.|At least %d numbers.
ca: Almenys %d número.|Almenys %d números.

en: At least %d special character.|At least %d special characters.
ca: Almenys %d caràcter especial.|Almenys %d caràcters especials.

en: At least %d upper case letter.|At least %d upper case letters.
ca: Almenys %d majúscula.|Almenys %d majúscules.

en: At least one installed
ca: Com a mínim un instalat

en: At most %d character long.|At most %d characters long.
ca: Com a màxim %d caràcter de longitud.|Com a màxim %d caràcters de longitud.

en: At the end of the process the database will be updated.
ca: Al final del procés s'actualitzarà la base de dades.

en: At the end of the process we'll proceed to the LimeSurvey update.
ca: Al final del procés durem a terme l'actualització de LimeSurvey.

en: Attempt plugin reload
ca: Intenta recarregar el complement

en: Attention: Several question codes were updated. Please check these carefully as the update  may not be perfect with customized expressions.
ca: Atenció: s'han actualitzat alguns codis de preguntes. Verifica amb cura l'actualització, ja que el procés pot haver sigut incorrecte amb les expressions personalitzades.

en: Attribute
ca: Atribut

en: Attribute %s (%s)
ca: Atribut %s (%s)

en: Attribute %s was deleted.
ca: L'atribut %s s'ha esborrat.

en: Attribute display setting updated
ca: Valor d'atribut de pantalla actualitzat

en: Attribute field
ca: Camp d'atribut

en: Attribute management
ca: Gestió d'atributs

en: Attribute name:
ca: Nom de l'atribut:

en: Attribute settings
ca: Preferències dels atributs

en: Attribute successfully deleted
ca: Atribut eliminat correctament

en: Attribute successfully updated
ca: Atribut actualitzat correctament

en: Attribute type
ca: Tipus d'atribut

en: Attribute type:
ca: Tipus d'atribut:

en: Attribute values for central participants have been updated from the survey participants
ca: Els valors dels atributs dels participants centrals s’han actualitzat a partir dels participants de l’enquesta

en: Attribute values for existing participants have been updated from the participants records
ca: Els valors dels atributs pels participants existents s'han actualitzat des de els registres de participants

en: Attribute visible:
ca: Atribut visible:

en: Attribute was saved.
ca: S'ha desat l'atribut

en: Attributes
ca: Atributs

en: Attributes to be created
ca: Atributs a ser creats

en: Attributes to export:
ca: Atributs a exportar:

en: Aug
ca: Ago

en: August
ca: agost

en: Authentication method
ca: Mètode d'autenticació

en: Author:
ca: Autor:

en: Auto
ca: Automàtic

en: Auto Translate
ca: Traducció automàtica

en: Auto-check exclusive option if all others are checked
ca: Marcatge automàtic de l'opció exclusiva si totes les altres estan marcades

en: Autoload URL
ca: Carregar automàticament la URL

en: Autoload URL:
ca: URL d'autocàrrega:

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Automatic (UTF-8)
ca: Automàtic (UTF-8)

en: Automatically load end URL when survey complete:
ca: Carregar automàticament l'URL quan s'hagi completat l'enquesta:

en: Automatically rename question code if already exists?
ca: Canviar automàticament el codi de la pregunta si ja existeix?

en: Available admin themes:
ca: Temes d'administrador disponibles:

en: Available functions
ca: Funcions disponibles

en: Available label sets:
ca: conjunts d'etiquetes disponibles:

en: Available languages:
ca: Idiomes disponibles:

en: Available question themes:
ca: Temes de preguntes disponibles:

en: Available space in directory:
ca: Espai disponible al directori:

en: Available survey themes:
ca: Temes d'enquesta disponibles:

en: Average
ca: Mitjana

en: Average file size
ca: Mitjana de la mida de fitxer

en: Average interview time:
ca: Temps mitjà d'interrogació:

en: Average no. of files per respondent
ca: Mitjana de fitxers per persona que respon

en: Average size per respondent
ca: Mitjana per persona que respon

en: Back
ca: Enrere

en: Back to Response Import
ca: Tornar a la Importació de Respostes

en: Back to main menu
ca: Torna al menú principal

en: Back to survey home
ca: Tornar a la pàgina principal de l'enquesta

en: Background color
ca: Color de fons

en: Background colour for questions (0 black - 255 white)
ca: Color de fons per a les preguntes (0 negre - 255 blanc)

en: Background colour for sections (0 black - 255 white)
ca: Color de fons per a les seccions (0 negre - 255 blanc)

en: Background image
ca: Imatge de fons

en: Background image file
ca: Fitxer d'imatge de fons

en: Backup
ca: Còpia de seguretat

en: Backup entire database
ca: Còpia de seguretat de la base de dades completa

en: Bar chart
ca: Gràfic de barres

en: Base language
ca: Idioma base

en: Base language:
ca: Idioma base:

en: Basic admin notification
ca: Notificació bàsica d'administrador

en: Basic admin notification body
ca: Text de la notificació bàsica a l'administrador

en: Basic admin notification could not be sent because of error: %s
ca: No s'ha pogut enviar una notificació bàsica degut a l'error: %s

en: Basic admin notification email body:
ca: Text del correu electrònic de notificació bàsica a l'administrador:

en: Basic admin notification subject
ca: Títol de la notificació bàsica a l'administrador

en: Basic admin notification subject:
ca: Assumpte del correu electrònic de notificació bàsica a l'administrador:

en: Basic attributes
ca: Atributs bàsics

en: Basic email notification is sent to:
ca: S'enviarà una notificació bàsica de correu a:

en: Basic notification attachments:
ca: Fitxers adjunts a la notificació bàsica:

en: Basic settings
ca: Configuració bàsica

en: Basque
ca: Basc

en: Batch deletion
ca: Eliminació per lots

en: Batch edit
ca: Edició per lots

en: Batch edit the menus
ca: Edició dels menús per lots

en: Batch edit the participants
ca: Edició per lots dels participants

en: Batch-edit participants
ca: Edició de participants per lots

en: Before
ca: Anterior

en: Before proceeding please back up your database using a backup tool!
ca: Abans de procedir, fes una còpia de seguretat de la base de dades utilitzant una eina de còpia de seguretat!

en: Before you can add questions you must add a question group first.
ca: Abans d'afegir preguntes cal que primer afegeixis un grup de preguntes.

en: Before you proceed to the LimeSurvey update, we must first update ComfortUpdate itself.
ca: Abans que continuïs amb l'actualització de LimeSurvey, primer hem d'actualitzar ComfortUpdate.

en: Before you start, please prove you are human.
ca: Abans de començar, demostra que no ets un robot.

en: Beginner tour
ca: Tutorial per a principiants

en: Belarusian
ca: Bielorús

en: Bengali
ca: Bengalí

en: Between %d and %d characters long.
ca: Entre %d i %d de caràcters de longitud.

en: Big5 Traditional Chinese
ca: Big5 Xinès Tradicional

en: Binary pseudo charset
ca: Joc de caràcters pseudo binari

en: Binary safe case-insensitive string comparison
ca: Comparació de la cadena binària segura no sensible a les majúscules

en: Binary safe string comparison
ca: Comparació de la cadena binària segura

en: Blacklist all current surveys for participant once the global field is set:
ca: Exclou de totes les enquestes actuals al participants un cop que l'àmbit global s'ha establert:

en: Blacklist participant for any new added survey once the global field is set:
ca: Exclou al participant per a qualsevol nova enquesta una vegada que el camp global s'ha establert:

en: Blacklist settings
ca: Configuració de la llista d'exclosos

en: Blacklist settings were saved.
ca: La configuració de la llista negra s'ha guardat.

en: Blacklist user:
ca: Llista negra d'usuaris:

en: Blacklisted
ca: Llista negra

en: Blacklisted participants
ca: Participants a la llista negra

en: Blacklisted?
ca: Llista negra?

en: Body animation
ca: Animació del cos

en: Bootstrap theme
ca: Tema d'arrencada

en: Bootswatch theme
ca: Tema d'arrencada

en: Borders around questions in PDF:
ca: Límits al voltant de les preguntes en PDF:

en: Borders around responses in PDF:
ca: Límits al voltant de les respostes en PDF:

en: Bosnian
ca: Bosni

en: Both
ca: Tots dos

en: Bottom
ca: Inferior

en: Bottom bar
ca: Barra inferior

en: Bounce email address:
ca: Adreça de correu electrònic de rebot:

en: Bounce processing
ca: Procés de rebot

en: Bounce processing is deactivated either application-wide or for this survey in particular.
ca: El processat dels correus electrònics de rebot està desactivat, o bé per tota l'aplicació o bé per aquesta enquesta en particular.

en: Bounce settings
ca: Configuració del correu electrònic de rebot

en: Bounce settings have been saved.
ca: La configuració del correu electrònic de rebot s'ha desat correctament.

en: Box deleted
ca: Caixa eliminada

en: Box orientation:
ca: Orientació de la caixa:

en: Box settings updated!
ca: Configuració de la caixa actualitzada!

en: Box updated
ca: Caixa actualitzada

en: Boxes
ca: Caselles

en: Boxes by row:
ca: Caixes per fila:

en: Branch
ca: Branca

en: Brandlogo file
ca: Arxiu Brandlogo

en: Broken question themes
ca: Temes de preguntes trencats

en: Broken survey themes:
ca: Temes d'enquesta malmesos:

en: Browse
ca: Navegar

en: Browse participants
ca: Gestiona els participants

en: Browse responses
ca: Navega per les respostes

en: Browse saved responses
ca: Navega per les respostes desades

en: Browse survey participants
ca: Gestiona els participants

en: Buildnumber was successfully updated to %s.
ca: El número de versió s'ha actualitzat correctament a %s.

en: Bulgarian
ca: Búlgar

en: Bulk convert conditions to ExpressionScript
ca: Condicions de conversió massiva a l'ExpressionScript

en: Bulk export roles
ca: Funcions massives d’exportació

en: But this one isn't.
ca: Però aquesta no ho és.

en: Button group
ca: Grup de botons

en: Buy a new key
ca: Compra una nova clau

en: By continuing this survey you approve the data protection policy of the service provider.
ca: Continuant en aquesta enquesta, aprovares la política de protecció de dades del proveïdor de serveis.

en: By question group
ca: Per grup de respostes

en: Bypass date control before sending email:
ca: Ignora el control de data abans d'enviar el correu electrònic:

en: Bypass participants with failing email addresses:
ca: gnora els participants amb adreces de correu electrònic que han fallat:

en: CPDB CSV summary
ca: Resum CPDB CSV

en: CPDB mapping
ca: Mapejat CPDB

en: CSS Style for the message that displays in the countdown timer during the countdown
ca: Estil CSS per al missatge que es mostra al rellotge del compte enrere durant el compte enrere

en: CSS class(es)
ca: Classe/s de CSS

en: CSS class(es):
ca: Classe/s CSS:

en: CSS files:
ca: Arxius CSS

en: CSS style for the 'time limit expiry message'
ca: Estil CSS del 'missatge de finalització de termini'

en: CSS style used when the 'time limit warning' message is displayed
ca: L'estil CSS que s'usarà quan es mostri l' 'avís de termini'

en: CSS style used when the 2nd 'time limit warning' message is displayed
ca: Estil CSS usat quan es mostra el segon missatge d' 'avís de límit de temps'

en: CSV field names
ca: Nom dels camps al CSV

en: CSV field separator:
ca: Separador de camps CSV:

en: CSV file
ca: Arxiu CSV

en: CSV input format
ca: Format d'entrada CSV

en: Calculate storage
ca: Calcula l'emmagatzematge

en: Calculate the Sample Standard Deviation for the list of numbers
ca: Calcular la desviació estàndard de la mostra per a la llista de números

en: Calculate the sum of values in an array
ca: Calcula la suma dels valors en una matriu

en: Calculates the exponent of e
ca: Calcula l'exponent d'e

en: Calculation
ca: Càlcul

en: Can edit?
ca: Es pot editar?

en: Can not import a theme that already exists!
ca: No es pot importar un tema que ja existeix!

en: Can't bind to the LDAP directory. Error message: %s
ca: No es pot enllaçar al directori LDAP. Missatge d'error: %s

en: Can't connect to the LDAP directory
ca: No es pot connectar a la carpeta LDAP

en: Can't delete question group when the survey is active
ca: No es pot eliminar el grup de preguntes quan l'enquesta està activa

en: Can't find user group!
ca: No s'ha pogut trobar el grup d'usuaris!

en: Can't render layout %s for template %s. Please try to re-install the template.
ca: No es pot mostrar el disseny %s per a la plantilla %s. Torna a instal·lar la plantilla.

en: Can't render layout %s for template %s. Template version in database is %s, but in config.xml it's %s. Please re-install the template.
ca: No es pot mostrar el disseny %s per a la plantilla %s. La versió de la plantilla a la base de dades és %s, però a config.xml és %s. Torna a instal·lar la plantilla.

en: Can't render layout %s. Please check that the view exists or contact your admin.
ca: No es pot representar el disseny %s. Comprova que la vista existeix o contacta amb l'administrador.

en: Can't update labels because you are using duplicated codes
ca: No es poden actualitzar les etiquetes ja que s'estan fent servir codis duplicats

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cancel automatic sending
ca: Cancel·la l'enviament automàtic

en: Cancel copy
ca: Cancel·la la còpia

en: Cancel editing
ca: Cancel·la l'edició.

en: Cancel move
ca: Cancel·la moure

en: Cannot be changed
ca: No es pot modificar

en: Cannot import the VVExport file.
ca: No s'ha pogut importar l'arxiu VVExport.

en: Cannot move files due to permission problem.
ca: No es poden moure fitxers a causa d'un problema de permís.

en: Careful: Applying a role to the user will overwrite any individual permissions given to the user!
ca: Atenció: en aplicar un rol a l'usuari, se substituirà qualsevol permís individual que se li hagi donat.

en: Case-insensitive strstr
ca: Strstr sensible a les majúscules

en: Catalan
ca: Català

en: Category separator
ca: Separador de categories

en: Caution: JavaScript execution is disabled in your browser or for this website. You may not be able to answer all questions in this survey. Please, verify your browser parameters.
ca: Avís: l'execució de JavaScript està desactivada en el navegador. És possible que no puguis respondre totes les preguntes de l'enquesta. Verifica els paràmetres del vostre navegador.

en: Centered
ca: Centrat

en: Central database
ca: Base de dades central

en: Central participant database
ca: Base de dades central de participants

en: Central participant management
ca: Gestió central de participants

en: Central participants database summary
ca: Resum de la base de dades central de participants

en: Change language
ca: Canvia l'idioma

en: Change log
ca: Històric de canvis

en: Change password
ca: Canvia la contrasenya

en: Change password?
ca: Vols canviar la contrasenya?

en: Change scenario number
ca: Canviar el numero d'escenari

en: Change settings
ca: Canviar la configuració

en: Change survey group
ca: Canvia el grup d'enquestes

en: Change texts
ca: Canvi de textos

en: Change the display style of the month when using select boxes
ca: Modifica l'estil de visualització del mes quan utilitzis les caselles de selecció

en: Change the language
ca: Canvia l'idioma

en: Changed by
ca: Canviat per

en: Changed on
ca: Canviat el

en: Changes cannot be saved to a standard theme.
ca: No es poden desar canvis a un tema estàndard.

en: Character set for file import/export:
ca: Conjunt de caràcters per a la importació/exportació d'arxius:

en: Character set of file:
ca: Joc de caràcters del fitxer:

en: Character set of the file:
ca: Joc de caràcters de l'arxiu:

en: Chart type
ca: Tipus de gràfic

en: Chart type:
ca: Tipus de gràfic:

en: Check again
ca: Comprovar de nou

en: Check all extensions for available updates.
ca: Comprova si hi ha actualitzacions disponibles a totes les extensions.

en: Check any that apply
ca: Pots seleccionar més d'una opció de resposta.

en: Check data
ca: Verificar dades

en: Check data integrity
ca: Comprovar la integritat de les dades

en: Check icon
ca: Icona de comprovació

en: Check if the content of a variable is a valid integer value
ca: Comprova si el contingut d'una variable és un valor enter vàlid

en: Check logic
ca: Comprovar la lògica

en: Check logic for current group
ca: Comprova la lògica del grup actual

en: Check out the dedicated documentation for this format.
ca: Consulta la documentació sobre aquest format.

en: Check survey logic for current question group
ca: Revisar l'arxiu de lògica de l'enquesta

en: Checkbox is checked
ca: La casella de selecció està activada

en: Checkbox is unchecked
ca: La casella de selecció està desactivada

en: Checkbox layout
ca: Format de casella de selecció

en: Checked
ca: Marcat

en: Checking basic requirements...
ca: Revisant els requisits bàsics...

en: Checking existing LimeSurvey files...
ca: S'estan comprovant els fitxers existents de LimeSurvey...

en: Chinese (Simplified)
ca: Xinès (Simplificat)

en: Chinese (Traditional - Hong Kong)
ca: Xinès (Tradicional - Hong Kong)

en: Chinese (Traditional - Taiwan)
ca: Xinès (Tradicional - Hong Kong)

en: Choice column width
ca: Selecciona l'amplada de la columna

en: Choice header
ca: Tria la capçalera

en: Choice of rank %s
ca: Elecció de rànquing %s

en: Choose 'Run/All' from the menu to run the import.
ca: Tria "Excecutar/Tot" del menú per iniciar la importació.

en: Choose file
ca: Tria l'arxiu

en: Choose one of the following answers
ca: Escull una de les respostes següents

en: Choose participant fields:
ca: Tria els camps dels participants:

en: Choose the CSV file to upload:
ca: Selecciona un arxiu CSV per a enviar:

en: Choose the file to upload:
ca: Escull el fitxer a carregar:

en: Choose when user can add a comment
ca: Escull quan l'usuari pot afegir un comentari

en: Choose your language
ca: Selecciona l'idioma

en: Chosen icon:
ca: Icona triada:

en: Circle
ca: Cercle

en: Clear
ca: Eliminar

en: Clear all
ca: Esborra-ho tot

en: Clear assets cache:
ca: Esborra la memòria cau dels elements:

en: Clear default values
ca: Esborra els valors per defecte

en: Clear now
ca: Esborra ara

en: Clear selection
ca: Esborrar selecció

en: Click here to change maintenance mode setting.
ca: Clica aquí per canviar la configuració del mode de manteniment.

en: Click here to log in.
ca: Fes clic aquí per entrar.

en: Click here to start the survey.
ca: Fes clic aquí per començar l'enquesta.

en: Click here to use ComfortUpdate or to download it.
ca: Clica aquí per utilitzar ComfortUpdate o per descarregar-la.

en: Click here to use ComfortUpdate.
ca: Fes clic aquí per utilitzar ComfortUpdate.

en: Click on 'Activate this survey'
ca: Fes clic a 'Activar aquesta enquesta'

en: Click on 'No, thanks'
ca: Fes clic a 'No, gràcies'

en: Click on 'Preview survey' and return to this window when you are done testing.
ca: Fes clic a 'Previsualitzar l'enquesta' i torna a aquesta finestra quan hagis acabat de provar-la.

en: Click on 'Save and close' or 'Next' to proceed.
ca: Feu clic a «Desa i tanca» o a «Endavant» per a continuar.

en: Click on the 'Add group' button
ca: Fes clic al botó 'Afegir grup'

en: Click on the 'Create survey' box - or 'Next' in this tutorial
ca: Clica 'Crear enquesta' o 'Següent' del tutorial

en: Click on the 'Edit answer options' button.
ca: Fes clic al botó 'Editar opcions de resposta'.

en: Click on the 'Edit subquestions' button.
ca: Fes clic al botó 'Editar subpreguntes'.

en: Click on the following button if you want to
ca: Prem el següent botó

en: Click on the name of your survey to get back to the survey settings overview.
ca: Fs clic al nom de l'enquesta per tornar a la descripció general de la configuració de l'enquesta.

en: Click on the plus sign %s to add another subquestion to your question.
ca: Fes clic al signe més %s per afegir una altra subpregunta a la pregunta.

en: Click this button to log out.
ca: Fes clic en aquest botó per tancar la sessió.

en: Click to adjust.
ca: Fes clic per ajustar.

en: Click to expand
ca: Clica per expandir

en: Click to set the location or drag and drop the pin. You may may also enter coordinates
ca: Fes clic per establir la ubicació o arrossega i deixa anar el punter. També pots introduir les coordenades

en: Clicking 'Yes' will generate access codes for all those in this participant list that have not been issued one. Continue?
ca: Si cliques 'Sí' es generaran tots els codis d'accés per als participants que encara no en tinguin cap d'assignat. Vols continuar?

en: Close
ca: Tancar

en: Close editor
ca: Tanca l'editor

en: Close the picker
ca: Tanca el selector

en: Closed group
ca: Grup tancat

en: Code
ca: Codi

en: Code filter
ca: Codi de filtre

en: Code/text separator:
ca: Codi/text del separador:

en: Code:
ca: Codi:

en: Code: '%s' is a reserved word.
ca: Codi: '%s' és una paraula reservada.

en: Collapse all
ca: Oculta-ho tot

en: Collapse all question groups
ca: Tanca tots els grups de preguntes

en: Collapsed menu
ca: Menú plegat

en: Collapsible text
ca: Text plegable

en: Columns
ca: Columnes

en: ComfortUpdate could not download the update!
ca: ComfortUpdate no va poder descarregar l'actualització!

en: ComfortUpdate could not find the update info data.
ca: ComfortUpdate no va poder trobar les dades d'actualització.

en: ComfortUpdate could not zip the files for your backup
ca: ComfortUpdate no va poder comprimir els arxius per a la còpia de seguretat

en: ComfortUpdate couldn't find the update file on your local system (or the updater update file)
ca: ComfortUpdate no va poder trobar l'arxiu d'actualització en el sistema local (o l'arxiu d'actualització actualitzador)

en: ComfortUpdate couldn't remove one or more directories that were deleted with the update.
ca: ComfortUpdate no ha pogut treure un o més directoris que s'han eliminat amb l'actualització.

en: ComfortUpdate couldn't remove one or more files that were deleted with the update.
ca: ComfortUpdate no va poder eliminar un o més arxius que van ser esborrats amb l'actualització.

en: ComfortUpdate couldn't unzip the update file (or the updater update file)
ca: ComfortUpdate no va poder descomprimir l'arxiu d'actualització (o l'arxiu d'actualització actualitzador)

en: ComfortUpdate encountered an error while trying to get data from your database.
ca: ComfortUpdate va trobar un error en intentar obtenir les dades de la base de dades.

en: ComfortUpdate has been updated!
ca: ComfortUpdate s'ha actualitzat!

en: ComfortUpdate is disabled in your LimeSurvey configuration. Please contact your administrator for more information.
ca: ComfortUpdate està inhabilitat en la configuració de LimeSurvey. Posa't en contacte amb l'administrador per a més informació.

en: ComfortUpdate key
ca: Clau de la ComfortUpdate

en: ComfortUpdate key information
ca: Informació de la clau de ComfortUpdate

en: ComfortUpdate needs to be updated
ca: ComfortUpdate necessita ser actualitzada

en: ComfortUpdate step %s
ca: ComfortUpdate pas %s

en: Comma
ca: Coma

en: Comma (,)
ca: Coma (,)

en: Comment
ca: Comentari

en: Comment only when
ca: Comenta només quan

en: Comment only when you choose an answer.
ca: Comenta només quan seleccionis una resposta

en: Comment only when you don't choose an answer.
ca: Comenta només quan no seleccionis cap resposta.

en: Comment your answers.
ca: Comenta les teves respostes.

en: Comments
ca: Comentaris

en: Compact
ca: Compacte

en: Compare a string to a regular expression pattern
ca: Comparar una cadena en un patró d'expressió regular

en: Comparison operator
ca: Operador de comparació

en: Compatible with type coercion
ca: Compatible amb la conversió de tipus

en: Complete only
ca: Només complet

en: Completed
ca: Completat

en: Completed responses only
ca: Només respostes completes

en: Completed?
ca: Completada?

en: Completion state:
ca: Estat de les respostes:

en: Condition
ca: Condició

en: Condition [Validation] (Default value)
ca: Condició [Validació] (Valor predeterminat)

en: Condition added.
ca: Condició afegida.

en: Condition designer
ca: Configurador de condicions

en: Condition replacement text for printable survey
ca: Text de substitució de condicions per a l'enquesta imprimible

en: Condition successfully copied
ca: La condició s'ha copiat correctament

en: Condition successfully copied (some were skipped because they were duplicates)
ca: La condició s'ha copiat correctament(algunes s'han ignorat perquè estaven duplicades)

en: Condition updated.
ca: Condició actualitzada.

en: Condition:
ca: Condició:

en: Conditional processing
ca: Processament condicional

en: Conditions
ca: Condicions

en: Conditions designer
ca: Dissenyador de condicions

en: Config file is malformed or null.
ca: El fitxer de configuració no està ben creat o és nul.

en: Configuration
ca: Configuració

en: Configuration directory is not writable
ca: No es pot escriure al directori de configuració

en: Configuration file %s could not be found or read.
ca: El fitxer de configuració %s no s'ha trobat ni s'ha pogut llegir.

en: Configuration file already exist
ca: El fitxer de configuració ja existeix

en: Configuration file config.xml does not exist.
ca: El fitxer de configuració config.xml no existeix.

en: Confirm
ca: Confirmar

en: Confirm password:
ca: Confirmar la contrasenya:

en: Confirm uploaded plugin
ca: Confirma el complement carregat

en: Confirm your admin password
ca: Confirmar contrasenya d'administrador

en: Confirmation
ca: Confirmació

en: Confirmation attachments:
ca: Fitxers adjunts a la confirmació:

en: Confirmation email
ca: Missatge del correu electrònic de confirmació

en: Confirmation email body
ca: Text del correu electrònic de confirmació

en: Confirmation email body:
ca: Text del correu electrònic de confirmació:

en: Confirmation email subject
ca: Assumpte del correu de confirmació

en: Confirmation email subject:
ca: Assumpte del correu electrònic de confirmació:

en: Confirmation of your participation in our survey
ca: Confirmació de la teva participació a l'enquesta

en: Connected users
ca: Usuaris connectats

en: Content
ca: Contingut

en: Continue
ca: Continua

en: Continue without answering
ca: Continua sense respondre

en: Continue?
ca: Vols continuar?

en: Convert N to:
ca: Convertir N a:

en: Convert Y to:
ca: Convertir Y a:

en: Convert a 8 bit string to a quoted-printable string
ca: Converteix una cadena de 8 bits en una cadena de caràcters imprimibles

en: Convert a date/time string to unix timestamp
ca: Converteix el text de data/hora a una marca de temps de tipus Unix.

en: Convert a numerical value using a inputTable and outputTable of numerical values
ca: Convertir un valor numèric utilitzant una Taula d'inputs i una Taula d'outputs de valors numèrics

en: Convert a quoted-printable string to an 8 bit string
ca: Converteix una cadena de caràcters imprimibles en una cadena de 8 bits

en: Convert all HTML entities to their applicable characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
ca: Convertir totes les entitats HTML als seus caràcters aplicables  (sempre utilitza ENT_QUOTES i UTF-8)

en: Convert all applicable characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
ca: Convertir tots els caràcters aplicables a entitats HTML (sempre utilitza ENT-QUOTES i UTF-8)

en: Convert resource links and expression fields?
ca: Converteix enllaços de recursos i camps d'expressió?

en: Convert resource links?
ca: Convertir els enllaços dels recursos

en: Convert spaces in question text to underscores:
ca: Convertir espais del text de les preguntes a barres baixes (_)

en: Convert special HTML entities back to characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
ca: Tornar a convertir entitats HTML especials en caràcters (sempre utilitza ENT-QUOTES i UTF-8)

en: Convert special characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
ca: Convertir caràcters especials a entitats HTML (sempre utilitza ENT-QUOTES i UTF-8)

en: Copy
ca: Copia

en: Copy advanced options
ca: Copia les opcions avançades

en: Copy advanced settings?
ca: Copiar preferències avançades?

en: Copy answer options
ca: Copia les opcions de resposta

en: Copy answer options?
ca: Copiar opcions de resposta?

en: Copy conditions
ca: Copia les condicions

en: Copy default answers
ca: Copia les respostes predeterminades

en: Copy default answers?
ca: Copiar respostes predeterminades?

en: Copy failed
ca: Còpia fallida

en: Copy file
ca: Copia el fitxer

en: Copy of survey is completed.
ca: Còpia completada.

en: Copy options
ca: Opcions de còpia

en: Copy question
ca: Copiar pregunta

en: Copy subquestions
ca: Copia les subpreguntes

en: Copy subquestions?
ca: Copiar subpreguntes?

en: Copy survey
ca: Copia l'enquesta

en: Copy the selected conditions to:
ca: Copiar les condicions seleccionades a:

en: Copy to local theme and save changes
ca: Copia al tema local i desa els canvis

en: Core
ca: Nucli

en: Core Theme
ca: Tema bàsic

en: Core admin theme
ca: Tema d'administrador bàsic

en: Core attribute
ca: Atribut principal

en: Core plugin can not be disabled.
ca: El connector principal no es pot deshabilitar.

en: Core theme
ca: Tema bàsic

en: Corner boxes
ca: Requadres a les cantonades

en: Corner lines
ca: Línies a les cantonades

en: Corrected time:
ca: Temps corregit:

en: Cosine
ca: Cosinus

en: Could not connect to LDAP server.
ca: No es pot connectar al servidor LDAP.

en: Could not create new box
ca: No s'ha pogut crear la nova caixa

en: Could not delete Box
ca: No s'ha pogut suprimir la Caixa

en: Could not delete user group.
ca: No es pot eliminar el grup d'usuaris.

en: Could not delete user. User was not supplied.
ca: No es pot eliminar l'usuari.

en: Could not fetch files.
ca: No s'ha pogut obtenir els fitxers.

en: Could not insert all conditions.
ca: No s'han pogut incloure totes les condicions.

en: Could not load plugin
ca: No s'ha pogut carregar el complement

en: Could not modify user data.
ca: No s'han pogut modificar les dades de l'usuari.

en: Could not open file
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer

en: Could not parse config.xml file.
ca: No s'ha pogut analitzar el fitxer config.xml.

en: Could not read plugin configuration file.
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer de configuració del complement.

en: Could not remove deleted files
ca: No s'han pogut eliminar els arxius esborrats

en: Could not remove the deleted directories
ca: No s'ha pogut suprimir els directoris esborrats

en: Could not retrieve update info data
ca: No s'ha pogut recuperar les dades d'actualització

en: Could not save theme %s: %s
ca: No s'ha pogut desar el tema %s: %s

en: Could not store advanced options
ca: No s'ha pogut desar les opcions avançades

en: Could not store general options
ca: No s'ha pogut desar les opcions generals

en: Could not store translation
ca: No s'ha pogut desar la traducció

en: Could not store translation for answer option
ca: No s'ha pogut desar la traducció per a l'opció de resposta

en: Could not store translation for subquestion
ca: No s'ha pogut desar la traducció per a la subpregunta

en: Could not uninstall plugin.
ca: No s'ha pogut desinstal·lar el complement.

en: Could not update box
ca: No es pot actualitzar la caixa

en: Could not update condition.
ca: No s'ha pogut actualitzar la condició.

en: Could not update plugin %d
ca: No s'ha pogut actualitzar el complement %d

en: Could not write file
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer

en: Count
ca: Comptar

en: Count stats for each question based only on the total number of responses for which the question was displayed
ca: Comptar estadístiques per a cada pregunta basant-se només en el nombre total de respostes per les quals s'ha mostrat la pregunta

en: Count the number of answered questions in the list
ca: Comptar el número de preguntes contestades a la llista

en: Count the number of answered questions in the list equal the first argument
ca: Compta el número de respostes contestades a la llista que són iguals al primer argument

en: Count the number of answered questions in the list which pass the critiera (arg op value)
ca: Compta el nombre de preguntes contestades en la llista que compleixen el criteri (arg valor op)

en: Count the number of complete responses  with a value equal to a specific value
ca: Comptar el nombre de respostes completes amb un valor igual a un valor específic

en: Count the number of complete responses which are not empty
ca: Comptar el nombre de respostes completes que no estan buides

en: Create
ca: Crea

en: Create Tutorial
ca: Crea un tutorial

en: Create a new box
ca: Crear un nova caixa

en: Create a new question group inside your survey.
ca: Crear un nou grup de preguntes a l'enquesta.

en: Create a new survey
ca: Crear una nova enquesta

en: Create a new survey clicking on the %s icon.
ca: Crear una nova enquesta fent clic a la icona %s.

en: Create a new survey group
ca: Crea un grup d'enquestes nou

en: Create a sample question and question group
ca: Crea una pregunta de mostra i un grup de preguntes

en: Create access codes
ca: Crea codis d'accés

en: Create database
ca: Crea una base de dades

en: Create dummy participants
ca: Crear participants ficticis

en: Create example question group and question?
ca: Vols crear un grup i una pregunta d'exemple?

en: Create new question group
ca: Crea un nou grup de preguntes

en: Create new survey menu
ca: Crea un nou menú d'enquestes

en: Create new survey menu entry
ca: Crea una nova entrada de menú

en: Create one or more questions inside the new question group.
ca: Crear una o més preguntes al vostre nou grup de preguntes.

en: Create or import new label set(s)
ca: Crear o importar un nou conjunt/s d'etiquetes

en: Create permission role
ca: Crear un rol de permís

en: Create permission roles
ca: Crea rols de permís

en: Create question
ca: Crea una pregunta

en: Create survey
ca: Crear enquesta

en: Create survey groups:
ca: Crea grups d'enquestes:

en: Create survey menu entries
ca: Crea les entrades del menú d'enquesta

en: Create, import, or copy survey
ca: Crear, importar, o copiar l'enquesta

en: Create...
ca: Crear...

en: Create/edit user groups
ca: Crea/edita grups d'usuaris

en: Create/edit user roles
ca: Crear/editar rols d’usuari

en: Created
ca: Creat

en: Created at
ca: Creat a

en: Created by
ca: Creat per

en: Created on
ca: Creat el

en: Created random users
ca: Usuaris aleatoris creats

en: Creating file backup
ca: S'està creant l'arxiu de la còpia de seguretat

en: Credentials are valid but we failed to create a user
ca: Les credencials són vàlides però no vam aconseguir crear un usuari

en: Croatian
ca: Croat

en: Cross-hover in matrix questions
ca: Passar el cursor a preguntes de tipus matriu

en: Cssframework Name
ca: Cssframework Nom

en: Current
ca: Actual

en: Current database version:
ca: Versió actual de la base de dades:

en: Current group is disabled
ca: El grup està desactivat

en: Current password:
ca: Contrasenya actual:

en: Current theme options are applied for this survey.
ca: S'apliquen les opcions de tema actuals per a aquesta enquesta.

en: Current value
ca: Valor actual

en: Currently there are no additional languages configured for this survey.
ca: Actualment no hi ha més idiomes configurats per a aquesta enquesta.

en: Currently there are no conditions configured for this survey.
ca: No hi ha condicions configurades per aquesta enquesta

en: Currently we detect and handle the following changes:
ca: Actualment detectem i fem servir els següents canvis:

en: Custom
ca: Personalització

en: Custom attributes
ca: Atributs personalitzats

en: Custom handle Unicode code
ca: Identificador a mida codi Unicode

en: Custom token
ca: Token personalitzat

en: Czech
ca: Txec

en: Czech (informal)
ca: Txec (informal)

en: DATA TO BE ENTERED
ca: DADES QUE SERAN GUARDADES

en: DB backup created:
ca: S'ha creat una còpia de la base de dades:

en: DEC West European
ca: DEC Europa Occidental

en: DOS Central European (cp852)
ca: DOS Europeu Central (cp852)

en: DOS Cyrillic (cp866)
ca: DOS Ciríl·lic

en: DOS Kamenicky Czech-Slovak (cp895)
ca: DOS Kamenicky Txec-Eslovac (cp8895)

en: DOS West European (cp850)
ca: DOS Europa Occidental (cp850)

en: Danish
ca: Danès

en: Dari
ca: Persa Dari

en: Data
ca: Dades

en: Data consistency check
ca: Verificació de la consistència de les dades

en: Data entry
ca: Entrada de dades

en: Data entry screen
ca: Pantalla d'entrada de dades

en: Data policy settings
ca: Configuració de la política de dades

en: Data redundancy check
ca: Comprovació de redundància de dades

en: Data selection
ca: Seleccionar la informació

en: Data selection:
ca: Selecció d'informació:

en: Data view control
ca: Vista de control de dades

en: Database
ca: Base de dades

en: Database %s has been successfully populated.
ca: La base de dades %s ha estat poblada correctament

en: Database configuration
ca: Configuració de la base de dades

en: Database creation
ca: Creació de la base de dades

en: Database doesn't exist!
ca: La base de dades no existeix!

en: Database driver
ca: Controlador de la base de dades

en: Database driver version
ca: Versió del controlador de la base de dades

en: Database error
ca: Error a la base de dades

en: Database error!
ca: Error de la base de dades!

en: Database exists
ca: La base de dades ja existeix

en: Database has been created.
ca: S'ha creat la base de dades.

en: Database has been successfully upgraded to version %s
ca: La base de dades s'ha actualitzat correctament a la versió %s

en: Database location
ca: Localització de la base de deades.

en: Database name
ca: Nom de la base de dades

en: Database name:
ca: Nom de la base de dades:

en: Database password
ca: Contrasenya de la base de dades

en: Database server info
ca: Informació del servidor de la base de dades

en: Database server version
ca: Versió del servidor de la base de dades

en: Database settings
ca: Opcions de la base de dades

en: Database type
ca: Tipus de base de dades

en: Database type:
ca: Tipus de base de dades:

en: Database update
ca: Actualització de la base de dades

en: Database upgrade
ca: Millora de la base de dades

en: Database usage
ca: Ús de la base de dades

en: Database user
ca: Usuari de la base de dades

en: Date
ca: Data

en: Date %s is invalid, please review your answer.
ca: La data %s no és vàlida, revisa la teva resposta

en: Date (YYYY-MM-DD) equals
ca: Data (AAAA-MM-DD) igual a

en: Date added
ca: Afegit en data

en: Date entered is invalid!
ca: La data introduida no es vàlida!

en: Date format
ca: Format de data

en: Date format:
ca: Format de la data:

en: Date format: %s
ca: Format de data: %s

en: Date in the format: %s
ca: Data en el format: %s

en: Date is
ca: La data és

en: Date last action
ca: Data de l'última acció

en: Date saved
ca: Data desada

en: Date stamp:
ca: Registre de data:

en: Date stamp?
ca: Vols desar la data?

en: Date started
ca: Data d'inici

en: Date submitted
ca: Data d'enviament

en: Date/Time
ca: Data/Hora

en: Date/Time format
ca: Format de la data/temps

en: Datestamp
ca: Marca de Data

en: Day
ca: Dia

en: Deactivate
ca: Desactiva

en: Deactivate Survey
ca: Enquesta desactivada

en: Deactivate plugin
ca: Desactiva el complement

en: Deactivate quotas
ca: Desactivar quotes

en: Deactivate survey
ca: Desactivar l'enquesta

en: Deactivated
ca: Desactivat

en: Deactivated result tables
ca: Taules de resultats desactivades

en: Deactivated survey participants tables
ca: Taules de participants desactivades

en: Deactivation
ca: Desactivació

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    Recently we invited you to participate in a survey.
    
    We note that you have not yet completed the survey, and wish to remind you that the survey is still available should you wish to take part.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
ca: Benvolgut/da {FIRSTNAME},
    
    Recentment et vam convidar a participar a la següent enquesta:
    
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    Encara no ha estat completada i, per això, volem recordar-te que l'enquesta encara està disponible per si desitges participar-hi.
    
    Per participar-hi només has de clicar el següent enllaç:
    {SURVEYURL}
    
    T'agraïm el teu interès i col·laboració.
    
    Cordialment,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})"

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    You, or someone using your email address, have registered to participate in an online survey titled {SURVEYNAME}.
    
    To complete this survey, click on the following URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    If you have any questions about this survey, or if you did not register to participate and believe this email is in error, please contact {ADMINNAME} at {ADMINEMAIL}.
ca: Benvolgut/da {FIRSTNAME},
    
    Tu, o algú utilitzant la teva adreça de correu electrònic, s'ha registrat per participar en l'enquesta titulada {SURVEYNAME}.
    
    Per completar aquesta enquesta clica el següent enllaç:
    
    {SURVEYURL}
    
    Si tens dubtes respecte de l'enquesta, o si no t'has registrat per respondre aquesta enquesta i creus que aquest correu és un error, posa't en contacte amb {ADMINNAME} a {ADMINEMAIL}.

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    this email is to confirm that you have completed the survey titled {SURVEYNAME} and your response has been saved. Thank you for participating.
    
    If you have any further questions about this email, please contact {ADMINNAME} on {ADMINEMAIL}.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME}
ca: Benvolgut/da {FIRSTNAME},
    
    aquest correu electrònic es per confirmar que has emplenat l'enquesta titulada {SURVEYNAME} i s'han desat les teves respostes. Moltes gràcies per la teva participació.
    
    Si tens cap dubte sobre aquest correu electrònic, contacta amb {ADMINNAME} a {ADMINEMAIL}
    
    Gràcies,
    
    {ADMINNAME}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    you have been invited to participate in a survey.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
ca: Benvolgut/da {FIRSTNAME},
    
    Et convidem a participar en l'enquesta titulada: 
    
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    Per participar-hi clica el següent enllaç:
    {SURVEYURL}
    
    Gràcies,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})

en: December
ca: desembre

en: Decimal mark
ca: Marca de decimal

en: Decimal mark:
ca: Marca decimal:

en: Decrease
ca: Menys

en: Default
ca: Per defecte

en: Default HTML editor mode:
ca: Mode d'edició HTML per defecte:

en: Default answer
ca: Resposta per defecte

en: Default answer for scale %s:
ca: Resposta per defecte per l'escala %s:

en: Default answer value:
ca: Valor de resposta per defecte:

en: Default answers
ca: Respostes per defecte

en: Default attribute name:
ca: Nom per defecte de l'atribut:

en: Default attribute values for this question type will be cleared
ca: Els valors per defecte dels atributs per a aquest tipus de pregunta seran esborrats

en: Default coordinates of the map when the page first loads. Format: latitude [space] longtitude
ca: Coordenades predeterminades del mapa quan es carrega la pàgina per primera vegada. Format: latitut [espai] longitut

en: Default language
ca: Llengua per defecte

en: Default position
ca: Posició per defecte

en: Default scenario
ca: Escenari per defecte

en: Default site admin email:
ca: Adreça electrònica d'administrador per defecte:

en: Default site bounce email:
ca: Adreça electrònica de rebot per defecte:

en: Default site language:
ca: Idioma per defecte:

en: Default survey menu entries restored.
ca: S'han restablert les entrades predeterminades del menú.

en: Default survey menus restored.
ca: S'han restablert els menús predeterminats.

en: Default survey theme %s is not installed. Now %s is the new default survey theme
ca: El tema predeterminat %s no està instal·lat. Ara %s és el nou tema predeterminat

en: Default theme:
ca: Tema per defecte:

en: Default value for option 'Other':
ca: Valor per defecte per a l'opció 'Altres':

en: Default value settings were successfully saved.
ca: Els valors de configuració per defecta s'han desat correctament.

en: Default value:
ca: Valor per defecte:

en: Default:
ca: Per defecte:

en: Define panel integrations for your survey
ca: Defineix les integracions del tauler per a l'enquesta

en: Delete
ca: Esborrar

en: Delete User
ca: Eliminar Usuari

en: Delete all conditions
ca: Eliminar totes les condicions

en: Delete all conditions in this scenario
ca: Eliminar totes les condicions en aquest escenari

en: Delete all files of this response
ca: Elimina tots els fitxers d'aquesta resposta

en: Delete all incomplete responses that correspond to a participant for which a completed response is already recorded
ca: Elimina totes les respostes incompletes que corresponguin a un participant per al qual ja s'ha registrat una resposta finalitzada

en: Delete all notifications
ca: Elimina totes les notificacions

en: Delete attachments
ca: Elimina els fitxers adjunts

en: Delete attribute
ca: Esborra l'atribut

en: Delete box
ca: Suprimeix el quadre

en: Delete checked items!
ca: Eliminar els elements seleccionats!

en: Delete condition
ca: Eliminar condició

en: Delete current group
ca: Suprimeix el grup actual

en: Delete current question group
ca: Eliminar el grup de preguntes seleccionat

en: Delete current user group
ca: Esborrar aquest grup d'usuaris

en: Delete exported participants:
ca: Eliminar els participants exportats:

en: Delete file
ca: Suprimeix el fitxer

en: Delete from central panel, associated surveys and all associated responses
ca: Eliminar del panell central, enquestes associades i totes les respostes associades

en: Delete from the central panel and associated surveys
ca: Eliminar del panell central i les enquestes vinculades

en: Delete globally blacklisted participant from the database:
ca: Esborra els participants exclosos globalment de la base de dades:

en: Delete label set
ca: Eliminar conjunt d'etiquetes

en: Delete marked responses
ca: Esborrar les respostes marcades

en: Delete menu entries
ca: Elimina les entrades de menú

en: Delete menus
ca: Elimina els menús

en: Delete now
ca: Elimina ara

en: Delete one or more participants...
ca: Esborra un o més participants...

en: Delete only from the central panel
ca: Eliminar només del panell central

en: Delete participant
ca: Eliminar participant

en: Delete participant attribute %s
ca: Elimina l'atribut %s del participant

en: Delete participants table
ca: Eliminar taula de participants

en: Delete question(s)
ca: Eliminar pregunta/es

en: Delete quotas
ca: Eliminar les quotes

en: Delete responses
ca: Eliminar respostes

en: Delete roles
ca: Suprimeix rols

en: Delete survey
ca: Eliminar enquesta

en: Delete survey files
ca: Elimina els fitxers d'enquesta

en: Delete survey group
ca: Suprimeix el grup d'enquestes

en: Delete survey group not possible
ca: No es pot eliminar el grup d'enquestes

en: Delete survey participant
ca: Eliminar participant

en: Delete survey participants
ca: Eliminar participants de l'enquesta

en: Delete survey participants table
ca: Eliminar taula de participants

en: Delete surveys
ca: Eliminar les enquestes

en: Delete table
ca: Eliminar taula

en: Delete the selected entries
ca: Eliminar les entrades seleccionades

en: Delete this assessment rule
ca: Elimina aquesta regla d'avaluació

en: Delete this attribute
ca: Eliminar l'atribut

en: Delete this attribute:
ca: Esborra aquest atribut:

en: Delete this entry
ca: Eliminar aquesta entrada

en: Delete this entry and related response
ca: Suprimeix aquesta entrada i la resposta relacionada

en: Delete this participant
ca: Eliminar el participant

en: Delete this plugin from the file system
ca: Suprimeix aquest complement del sistema de fitxers

en: Delete this response
ca: Eliminar aquesta resposta

en: Delete this subquestion
ca: Esborrar aquesta subpregunta

en: Delete this survey menu
ca: Elimina el menú

en: Delete this survey menu entry
ca: Suprimeix aquesta entrada del menú

en: Delete this user
ca: Eliminar aquest usuari

en: Delete this user group
ca: Suprimeix aquest grup d'usuaris

en: Delete user
ca: Eliminar usuari

en: Delete user group
ca: Elimina el grup d'usuaris

en: Delete value
ca: Esborra el valor

en: Deleted
ca: Eliminat

en: Deleting  will also delete any answer options and subquestions it includes. Are you sure you want to continue?
ca: Suprimir aquesta pregunta implica suprimir totes les respostes i subpreguntes que inclou. Estàs segur que vols continuar?

en: Deleting User
ca: Eliminant Usuari

en: Deleting answers: %u answers deleted
ca: Esborrant respostes: se n'han esborrat %u

en: Deleting conditions: %u conditions deleted
ca: Esborrant condicions: %u condicions esborrades

en: Deleting groups: %u groups deleted
ca: Esborrant grups: se n'han esborrat %u

en: Deleting orphan survey participants table: %s
ca: Suprimeix la taula de participants orfe: %s

en: Deleting orphan survey table: %s
ca: Esborrant la taula de l'enquesta orfe: %s

en: Deleting orphaned default values: %u default values deleted.
ca: Elimina els valors predeterminats orfes: s'han eliminat els valors per defecte %u.

en: Deleting orphaned quota languages: %u quota languages deleted
ca: Elimina els idiomes de quotes orfes: s'han eliminat els idiomes de quotes %u.

en: Deleting orphaned quota members: %u quota members deleted
ca: Elimina els membres de quotes orfes: s'han eliminat els membres de quotes %u.

en: Deleting orphaned quotas: %u quotas deleted
ca: Elimina les quotes orfes: s'han eliminat les quotes %u.

en: Deleting orphaned user group assignments: %u assignments deleted
ca: S'estan suprimint assignacions de grup d'usuaris orfes: %u assignacions suprimides

en: Deleting question attributes: %u attributes deleted
ca: Esborrant atributs de pregunta: %u atributs esborrats

en: Deleting questions: %u questions deleted
ca: Esborrant preguntes: se n'han esborrat %u

en: Deleting survey languagesettings: %u survey languagesettings deleted
ca: Eliminant les preferències d'idioma de l'enquesta: %u preferències d'idioma eliminades

en: Deleting survey participants table: %s
ca: Suprimint la taula de participants de l'enquesta: %s

en: Deleting survey table: %s
ca: Esborrant la taula de l'enquesta: %s

en: Deleting surveys: %u surveys deleted
ca: Esborrant enquestes: se n'han esborrat %u

en: Deleting these questions will also delete their corresponding answer options and subquestions. Are you sure you want to continue??
ca: Si suprimeixes aquestes preguntes, també s'esborraran les subpreguntes i les opcions de resposta. Estàs segur que vols continuar?

en: Deleting this group will also delete any questions and answers it contains. Are you sure you want to continue?
ca: En suprimir aquest grup també suprimiràs qualsevol pregunta i resposta que contingui. Estàs segur que vols continuar?

en: Deleting this question will also delete any answer options and subquestions it includes. Are you sure you want to continue?
ca: Eliminant aquesta pregunta també s'eliminaran totes les opcions de resposta i sub-preguntes que inclogui. Estàs segur que vols continuar?

en: Demo mode only: Uploading files is disabled in this system.
ca: Només mode de demostració: la càrrega d'arxius està deshabilitada en aquest sistema.

en: Demo mode: Login credentials are prefilled - just click the Login button.
ca: Mode de demostració: les credencials d'accés ja es troben preintroduïdes. Clica el botó d'inici de sessió.

en: Demo mode: Uploading plugins is disabled.
ca: Mode de demostració: el pluguin de càrrega està desactivat.

en: Demo mode: Uploading template files is disabled.
ca: Mode de demostració: l'opció de pujar plantilles està deshabilitada.

en: Demo mode: Uploading templates is disabled.
ca: Mode de demostració: No es poden pujar plantilles.

en: Depending on the number of uploaded files, this might take some time.
ca: Depenent del nombre de fitxers carregats, això pot trigar una mica de temps.

en: Deprecated survey themes:
ca: Temes d'enquesta obsolets:

en: Describe your survey, but do not ask any question yet.
ca: Descriu l'enquesta, però encara no facis cap pregunta.

en: Description
ca: Descripció

en: Description of the survey
ca: Descripció de l'enquesta

en: Description:
ca: Descripció:

en: Descriptive statistics
ca: Estadístiques descriptives

en: Destination URL:
ca: URL de destinació:

en: Destination question group:
ca: Destinació del grup de preguntes:

en: Detailed Error
ca: Error detallat

en: Detailed admin notification
ca: Notificació detallada d'administrador

en: Detailed admin notification body
ca: Text de la notificació detallada de l'administrador

en: Detailed admin notification could not be sent because of error: %s
ca: No s'ha pogut enviar una notificació detallada degut a l'error: %s

en: Detailed admin notification email body:
ca: Text del correu electrònic per a la notificació detallada de l'administrador:

en: Detailed admin notification subject
ca: Títol de la notificació detallada de l'administrador

en: Detailed admin notification subject:
ca: Assumpte de la notificació a l'administrador detallat:

en: Detailed email notification with response data is sent to:
ca: Una notificació detallada amb les dades de la resposta s'enviarà per correu electrònic a:

en: Detailed notification attachments:
ca: Fitxers adjunts a la notificació detallada:

en: Determine whether a variable is considered to be empty
ca: Determinar si una variable es considerada com a buida

en: Did Not Save
ca: No s'ha desat

en: Dim answered array rows
ca: Dimensions de les fites de matriu contestades

en: Directly show edit mode:
ca: Mostra directament el mode d’edició:

en: Directory with the name `%s` already exists - choose another name
ca: Ja existeix un directori amb el nom `%s` - escull un altre nom

en: Disable chart
ca: Desactiva el gràfic

en: Disable map display
ca: Desactiva el mapa

en: Disable only
ca: Només deshabilitar

en: Disable question script for XSS restricted user:
ca: Desactivar la seqüència de preguntes per a un usuari restringit XSS:

en: Disable the next button until time limit expires
ca: Deshabilitar el botó 'següent' fins que expiri el termini

en: Disable the prev button until the time limit expires
ca: Deshabilitar el botó 'anterior' fins que expiri el termini

en: Disabled
ca: Desactivat

en: Disabled by configuration. Set 'showpopups' option in config.php file to enable this option.
ca: Desactivat per configuració. Estableix l'opció 'showpopups' al fitxer config.php per activar aquesta opció.

en: Disagree
ca: En desacord

en: Display
ca: Mostrar

en: Display CPDB participants
ca: Mostrar els participants de la CPDB

en: Display a 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
ca: Moment (número de segons restants) en què es mostra un 'avís de termini'. Si es deixa en blanc, no es mostra l'avís.

en: Display a chart in the statistics?
ca: Mostrar un gràfic a les estadístiques?

en: Display as bar chart
ca: Mostra com una gràfica de barres

en: Display as pie chart
ca: Visualitzar com una gràfica pie

en: Display attribute warnings:
ca: Visualització de les advertències d'atributs:

en: Display chart
ca: Mostrar gràfic

en: Display chart:
ca: Visualització del gràfica:

en: Display columns
ca: Mostrar columnes

en: Display dropdown boxes
ca: Mostra les llistes desplegables de selecció

en: Display logo:
ca: Mostrar logo:

en: Display map
ca: Mostrar mapa

en: Display min and max value under the slider
ca: Mostrar els valors mínim i màxim a sota del selector lliscant

en: Display mode:
ca: Mode de visualització:

en: Display my CPDB participants
ca: Mostra els meus participants de CPDB

en: Display numbers with comma as decimal separator, if needed
ca: Si es necessari, mostrar els números amb coma com a separador decimal

en: Display participants
ca: Mostra els participants

en: Display responses
ca: Mostrar les respostes

en: Display rows
ca: Mostrar files

en: Display slider min and max value
ca: Mostrar els valors mínim i màxim del selector lliscant

en: Display survey participants after adding?
ca: Mostrar els participants després d'afegir-los?

en: Display the 'time limit expiry message' for this many seconds before performing the 'time limit action' (defaults to 1 second if left blank)
ca: Número de segons que es mostra el 'missatge de finalització de termini' abans d'executar l' 'acció de fi de termini' (si es deixa buit: 1 segon)

en: Display the 2nd 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
ca: Moment (número de segons restants) en què es mostra el 2n 'avís de termini'. Si es deixa en blanc, no es mostra l'avís.

en: Display this box to:
ca: Mostra aquesta caixa a:

en: Display type
ca: Tipus de visualització

en: Display/Export
ca: Exportar

en: Display:
ca: Mostrar:

en: Displaying {count} survey(s).
ca: Es mostren {count} enquestes.

en: Displaying {start}-{end} of {count} result(s).
ca: Es mostren {start}-{end} de {count} resultats.

en: Do you really want to continue?
ca: Realment vols continuar?

en: Do you really want to delete all marked responses?
ca: Estàs segur que vols suprimir totes les respostes seleccionades?

en: Do you really want to delete this asessment rule?
ca: Segur que vols eliminar aquesta regla d'avaluació?

en: Do you really want to delete this label set?
ca: Estàs segur que vols suprimir aquest conjunt d'etiquetes?

en: Do you really want to delete this response?
ca: Estàs segur que vols suprimir aquesta resposta?

en: Do you want to continue?
ca: Vols continuar?

en: Do you want to create a survey participant table for this survey?
ca: Vols crear una taula de participants per a aquesta enquesta?

en: Do you want to delete this response?
ca: Vols suprimir aquesta resposta?

en: Do you want to delete this role?
ca: Vols suprimir aquest rol?

en: Do you want to delete this user?
ca: Vols eliminar l'usuari?

en: Do you want to populate that database now by creating the necessary tables?
ca: Vols omplir ara la base de dades creant les taules necessàries?

en: Do you want to take ownerschip of this user?
ca: Vols demanar la propietat d'aquest usuari?

en: Don't import if label set already exists:
ca: No ho importis si el conjunt d'etiquetse ja existeix:

en: Don't show
ca: No mostris

en: Don't touch the values below unless you know what you're doing.
ca: No toquis els següents valors excepte si saps què estàs fent.

en: Done. Test your survey using the %s icon.
ca: Fet. Prova l'enquesta clicant a l'icona %s.

en: Dot (.)
ca: Punt (.)

en: Double-click or drag-and-drop items in the left list to move them to the right - your highest ranking item should be on the top right, moving through to your lowest ranking item.
ca: Fes doble clic o bé agafa i arrossega els elements de la llista de l'esquerra per moure'ls cap a la llista de la dreta. El primer element (en importància) del rànquing ha de ser a la posició més alta, mentre que el darrer element ha d'ocupar a la posició més baixa.

en: Doughnut
ca: Anella

en: Doughnut chart
ca: Gràfic d'anella

en: Download
ca: Baixa

en: Download all files in this response as a zip file
ca: Baixa tots els fitxers de la resposta en un arxiu ZIP

en: Download archive
ca: Descarregar fitxer

en: Download error!
ca: Error de descarrega!

en: Download files
ca: Descarregar arxius

en: Download marked files
ca: Baixa els fitxers marcats

en: Download the data and the syntax file.
ca: Baixa les dades i el fitxer de sintaxi.

en: Download this file
ca: Descarregar el fitxer

en: Drag and drop here, or click once to start uploading
ca: Arrossega i deixa anar aquí o fes un clic per començar a carregar

en: Drag and drop the pin to the desired location. You may also right click on the map to move the pin.
ca: Arrossega i deixa el punter al lloc que desitgis. També pots clicar sobre el mapa amb el botó dret per moure el punter.

en: Drag this attribute to another column to map it to the central participants database
ca: Arrossega aquest atribut a una altra columna per mapejar-lo a la base de dades central de participants

en: Drop a CSV field into an existing participant attribute listed below to import your data into it.
ca: Esborra un camp CSV en d'aquesta llista de atributs del participant i importa-li les seves dades.

en: Drop a CSV field into this area to create a new participant attribute and import your data into it.
ca: Esborra un camp CSV en aquesta àrea per crear un nou atribut de participant i importa-li les seves dades.

en: Drop-down list
ca: Llista desplegable

en: Dropdown fields
ca: Camps desplegables

en: Dropdown prefix/suffix
ca: Prefix/sufix desplegables

en: Dropdown separator
ca: Separador desplegable

en: Duplicate
ca: Duplicar

en: Duplicate codes found, these entries won't be updated
ca: Hi ha una duplicitat en els codis, aquestes entrades no seran actualitzades

en: Duplicate label set name
ca: Nom del grup d'etiquetes duplicat

en: Duplicate records removed
ca: Registres duplicats eliminats

en: Duplicates are determined by:
ca: Els duplicats venen determinats per:

en: Duplicates will be detected by a combination of firstname, lastname and email addresses.
ca: El duplicats es detectaran mitjançant la combinació de nom, cognom i adreça de correu electrònic.

en: Duplicates will be detected using the participant_id field in this CSV file.
ca: Els duplicats es detectaran fent servir el camp participant_id del fitxer CSV.

en: Duration
ca: Durada

en: Dutch
ca: Holandès

en: Dutch (informal)
ca: Neerlandès (informal)

en: E-mail:
ca: Correu electrònic:

en: EM value
ca: Valor EM

en: ERROR MESSAGE
ca: MISSATGE D'ERROR

en: EUC-JP Japanese
ca: EUC-JP Japonès

en: EUC-KR Korean
ca: EUC-KR Coreà

en: Each answer may only be a number.
ca: Cada resposta pot ser només un número.

en: Each answer must be %s
ca: Cada resposta ha de ser %s

en: Each answer must be at least %s
ca: Cada resposta ha de ser, com a mínim, %s

en: Each answer must be at most %s
ca: Cada resposta ha de ser, com a màxim, %s

en: Each answer must be between %s and %s
ca: Cada resposta ha de ser entre %s i %s

en: Each question has its own graph type defined in its advanced settings.
ca: Cada pregunta té el seu propi tipus de gràfic definit en la configuració avançada de la pregunta.

en: Earlier than:
ca: Anterior a:

en: Easy navigation with the "breadcrumbs"
ca: Navegació fàcil amb les etapes de la ruta de navegació

en: Edge detection format:
ca: Format de detecció dels marges

en: Edit
ca: Editar

en: Edit Group
ca: Modificar grup

en: Edit URL parameter
ca: Editar paràmetre URL

en: Edit and look at the assessements for this survey.
ca: Edita i consulta les valoracions de l'enquesta.

en: Edit answer options
ca: Editar opcions de resposta

en: Edit answer options for this question
ca: Editar les opcions de resposta per aquesta pregunta

en: Edit assessments
ca: Edita la valoració

en: Edit attribute
ca: Edita l'atribut

en: Edit condition
ca: Edita la condició

en: Edit current user group
ca: Editar aquest grup d'usuaris

en: Edit data policy settings
ca: Edita la configuració de la política de dades

en: Edit default answer values
ca: Editar els valors de respostes per defecte

en: Edit default answers
ca: Editar les respostes predeterminades

en: Edit default anwers
ca: Edita les respostes predeterminades

en: Edit email templates
ca: Editar les plantilles dels correus electrònics

en: Edit global settings
ca: Editar la configuració general

en: Edit group
ca: Editar el grup

en: Edit label set
ca: Modificar conjunt d'etiquetes

en: Edit label sets
ca: Editar conjunts d'etiquetes

en: Edit participant
ca: Edita el participant

en: Edit permissions
ca: Editar permisos

en: Edit permissions for this survey
ca: Edita els permisos de l'enquesta

en: Edit presentation and navigation settings
ca: Edita la configuració de presentació i navegació

en: Edit publication and access settings
ca: Edita la configuració de configuració i accés

en: Edit question
ca: Modificar la pregunta

en: Edit quota
ca: Editar la quota

en: Edit quotas
ca: Edita quotes

en: Edit quotas for this survey.
ca: Edita les quotes de l'enquesta.

en: Edit response
ca: Edita la resposta

en: Edit response URL
ca: Editar URL de resposta

en: Edit settings for notification and data management
ca: Edita la configuració per a la gestió de notificacions i dades

en: Edit settings for publication and access control
ca: Edita la configuració per a la publicació i el control d'accés

en: Edit simple plugin settings
ca: Edita la configuració del complement simple

en: Edit subquestions
ca: Editar subpreguntes

en: Edit subquestions for this question
ca: Editar les subpreguntes d'aquesta pregunta

en: Edit survey group
ca: Edita el grup d'enquestes

en: Edit survey menu
ca: Edita el menú

en: Edit survey menu entry
ca: Edita l'entrada de menú

en: Edit survey panel integration
ca: Edita la integració del panell

en: Edit survey participant
ca: Editar participant

en: Edit survey permissions
ca: Editar permisos de l'enquesta

en: Edit survey permissions for group %s
ca: Editar permisos de l'enquesta pel grup %s

en: Edit survey permissions for user %s
ca: Establir permisos de l'usuari %s

en: Edit survey settings
ca: Modificar les opcions de l'enquesta

en: Edit text elements and general settings
ca: Editar elements de text i configuració general

en: Edit the %s line and complete the filename with a full path to the downloaded data file.
ca: Edita la línia %s i completa el nom del fitxer amb tota la ruta al fitxer de dades descarregat.

en: Edit the templates for invitation, reminder and registration emails
ca: Edita les plantilles per als correus d'invitació, recordatori i registre

en: Edit theme options
ca: Edita les opcions del tema

en: Edit theme options for this survey
ca: Edita les opcions de tema de l'enquesta

en: Edit theme permissions for user %s
ca: Edita els permisos de plantilla per a l'usuari %s

en: Edit this assessment rule
ca: Edita aquesta regla d'avaluació

en: Edit this attribute
ca: Editar l'atribut

en: Edit this entry
ca: Editar aquesta entrada

en: Edit this participant
ca: Editar el participant

en: Edit this response
ca: Editar aquesta resposta

en: Edit this survey menu
ca: Edita el menú

en: Edit this survey menu entry
ca: Edita aquesta entrada del menú

en: Edit this survey participant
ca: Editar el participant de l'enquesta

en: Edit this user
ca: Editar aquest usuari

en: Edit user
ca: Edita l'usuari

en: Edit user group
ca: Edita grup d'usuaris

en: Edit user permissions for user %s
ca: Edita els permisos d'usuari per a l'usuari %s

en: Edit user roles
ca: Edita els rols d’usuari

en: Edit value
ca: Edita el valor

en: Editing
ca: Editant

en: Editing %s
ca: Editant %s

en: Editing response (ID %s)
ca: Editant la resposta (ID %s)

en: Editing user
ca: Editar usuari

en: Editing user group (Owner: %s)
ca: Editant grup d'usuaris (Propietari: %s)

en: Editor mode
ca: Mode editor

en: Either admin login name, password or email is empty
ca: El nom d'usuari de l'administrador, la contrasenya o el correu electrònic estan buits

en: Either you have been inactive for too long, you have cookies disabled for your browser, or there were problems with your connection.
ca: O bé has estat inactiu durant molt temps, tens desactivades les galetes del navegador o hi ha algun problema amb la connexió.

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Email address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Email address is not valid.
ca: L'adreça de correu electrònic no és vàlida.

en: Email address of the participant
ca: Adreça de correu electrònic del participant

en: Email address of the survey administrator
ca: Adreça de correu electrònic de l'administrador de l'enquesta

en: Email address to use
ca: Adreça de correu electrònic per usar

en: Email address:
ca: Correu electrònic:

en: Email batch size:
ca: Mida del lot de correus electrònics:

en: Email error message %s
ca: Missatge d'error de correu electrònic %s

en: Email failed
ca: El correu electrònic ha fallat

en: Email method:
ca: Mètode de correu electrònic:

en: Email settings
ca: Configuració del correu electrònic:

en: Email status
ca: Estat del correu electrònic

en: Email status:
ca: Estat del correu electrònic:

en: Email successfully sent.
ca: Els correus electrònics s'han enviat correctament

en: Email templates
ca: Plantilles dels correus electrònics

en: Email templates successfully saved.
ca: Les plantilles de correu electrònic s'han desat correctament.

en: Email to %s (%s) failed.
ca: Ha fallat el correu electrònic a %s (%s).

en: Email to %s failed. Error Message : %s
ca: Ha fallat l'enviament del correu per a %s. Missatge d'error: %s

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) delayed: Access code is not yet valid.
ca: S'ha posposat l'enviament del correu electrònic a {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}): El codi d'accés encara no és vàlid.

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) skipped: Access code is not valid anymore.
ca: S'ha ignorat l'enviament del correu electrònic a {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}): El codi d'accés ha deixat de ser vàlid.

en: Email user group
ca: Envia un correu electrònic al grup d'usuaris

en: Email was not sent because demo-mode is activated.
ca: No s'ha enviat el correu electrònic perquè el mode de demostració està activat.

en: Email:
ca: Correu electrònic:

en: Enable
ca: Activa

en: Enable assessment mode:
ca: Activa el mode de valoració:

en: Enable chart
ca: Activa el gràfic

en: Enable map display
ca: Activa la visualització del mapa

en: Enable participant-based response persistence:
ca: Activa la persistència de la resposta basada en els participants:

en: Enabling unstable updates will allow you to try alpha and beta versions of extensions. Talk to the extension author for more information.
ca: Si actives actualitzacions inestables podràs provar versions alfa i beta de les extensions. Parla amb l'autor de l'extensió per obtenir més informació.

en: Encrypted
ca: Encriptat

en: Encrypted:
ca: Encriptat:

en: Encrypted?
ca: Encriptat?

en: Encryption is disabled because Sodium library isn't installed
ca: L'encriptat està desactivat perquè la biblioteca Sodium no està instal·lada

en: Encryption type:
ca: Tipus d'encriptació:

en: End
ca: Fi

en: End URL:
ca: URL de sortida:

en: End message
ca: Missatge final

en: End message:
ca: Missatge final:

en: End tour
ca: Acaba el tutorial

en: End url
ca: URL final

en: End: %s
ca: Fi: %s

en: English
ca: Anglès

en: Ensure a minimum number of possible answers (0=No limit)
ca: Assegurar un nombre mínim de respostes possibles (0=Sense límit)

en: Enter a boolean equation to validate each subquestion.
ca: Introdueix una equació booleana per validar cada subpregunta.

en: Enter a boolean equation to validate the whole question.
ca: Escriu una equació booleana per validar tota la pregunta.

en: Enter a header text for the first scale
ca: Introdueix un text de capçalera per a la primera escala

en: Enter a header text for the second scale
ca: Introdueix un text de capçalera per a la segona escala

en: Enter a list of response IDs that are to be deleted, separated by comma.
ca: Introdueix una llista d'identificadors per a les respostes que s'han d'eliminar, separades per comes.

en: Enter a name and password for this survey and click save below.
ca: Introdueix un nom i una contrasenya per a aquesta enquesta i fes clic a «Desa».

en: Enter a new key
ca: Introdueix una nova clau

en: Enter a title for your first question group
ca: Escriu un títol per al primer grup de preguntes

en: Enter one answer per line. You can provide a code by separating code and answer text with a semicolon or tab. For multilingual surveys you add the translation(s) on the same line separated with a semicolon or tab.
ca: Introdueix una sola resposta per línia. Pots proporcionar un codi separant el codi i el text de la pregunta amb un punt i coma (;) o una tabulació. Per a enquestes amb múltiples idiomes, has d'afegir la traducció a la mateixa línia separada amb un punt i coma (;) o una tabulació.

en: Enter one label per line. You can provide a code by separating code and label text with a semicolon or tab. For multilingual surveys you add the translation(s) on the same line separated with a semicolon or tab.
ca: Introdueix una única etiqueta per línia. Pots proporcionar un codi separant el codi i el text de l'etiqueta amb un punt i coma o una tabulació. Per a enquestes amb múltiples idiomes, has d'afegir la traducció a la mateixa línia separada amb un punt i coma o una tabulació.

en: Enter question ID to get subquestion order from a previous question
ca: Introduir l'ID de pregunta per obtenir una comanda de subpregunta d'una pregunta anterior

en: Enter the code(s) of Multiple choice question(s) (separated by semicolons) to exclude the matching answer options in this question.
ca: Introdueix el codi/s per a la pregunta/es de resposta múltiple (separats per punt i coma ';') per no mostrar les respostes corresponents a aquesta pregunta.

en: Enter the code(s) of Multiple choice question(s) (separated by semicolons) to only show the matching answer options in this question.
ca: Introdueix el codi/s per a la pregunta/es de resposta múltiple (separats per punt i coma ';') per només mostrar les respostes corresponents a aquesta pregunta.

en: Enter your answers:
ca: Introdueix les respostes:

en: Enter your details below, and an email containing the link to participate in this survey will be sent immediately.
ca: Introdueix les següents dades, i immediatament rebràs un correu electrònic amb l'enllaç per a participar en aquesta enquesta.

en: Enter your hostname and port, e.g.: %s
ca: Introdueix el nom d'amfitrió i el port, per ex.: %s

en: Enter your hostname and port, e.g.: imap.gmail.com:995
ca: Introdueix el nom d'amfitrió i el port, per exemple: imap.gmail.com:995

en: Enter your labels:
ca: Introdueix les teves etiquetes

en: Enter your update key:
ca: Introdueix la clau d'actualització:

en: Entity
ca: Entitat

en: Equals
ca: Igual

en: Equals sum value
ca: Valor exacte de la suma

en: Equals:
ca: Iguals:

en: Equation
ca: Equació

en: Error
ca: Atenció

en: Error : %s
ca: Error:%s

en: Error Files List
ca: Llistat de fitxers d'error

en: Error code:
ca: Codi d'error:

en: Error creating LDAP connection
ca: Error en crear la connexió LDAP

en: Error creating role
ca: S'ha produït un error en crear el rol

en: Error files list
ca: Llista d'arxius d'error

en: Error in default value : %s
ca: Error en el valor per defecte : %s

en: Error message
ca: Missatge d'error

en: Error message returned by IMAP:
ca: Missatge d'error d'IMAP:

en: Error message: %s
ca: Missatge d'error: %s

en: Error on %s for subquestion %s: %s
ca: Error a %s per la subpregunta %s: %s

en: Error on response update
ca: S'ha produït un error en actualitzar la resposta

en: Error saving privacy policy text
ca: S'ha produït un error en desar el text de la política de privacitat

en: Error saving results
ca: Error al desar les respostes

en: Error saving survey texts
ca: S'ha produït un error en desar els textos de l'enquesta

en: Error when saving %s for plugin %s
ca: S'ha produït un error en desar %s per al complement %s

en: Error while creating zip file
ca: Error en crear el fitxer comprimit

en: Error while saving group:
ca: Error al desar el grup:

en: Error while saving:
ca: Error al desar:

en: Error while updating template permissions.
ca: S'ha produït un error mentre s'actualitzaven el permisos de la plantilla.

en: Error! Please change your password from your profile settings.
ca: Error! Canvia la contrasenya des de la configuració de perfil.

en: Error! Some theme(s) inherit from this theme
ca: Error! Alguns temes s'hereten d'aquest tema

en: Error! You cannot uninstall the default template.
ca: Error! No pots desinstal·lar la plantilla predeterminada.

en: Error! You do not have the permission to edit this user.
ca: Error! No tens permís per editar aquest usuari.

en: Error. Deleted %s attribute(s). Error message: %s
ca: Error. S'han eliminat %s atribut/s. Missatge d'error: %s

en: Error: 'other' is a reserved keyword.
ca: Error: 'other' és una paraula reservada.

en: Error: Cannot purge files for a survey that is not deleted. Please delete the survey normally in the survey view.
ca: Error: no es poden depurar els fitxers d'una enquesta que no està eliminada. Suprimeix l'enquesta a través de la vista de l'enquesta.

en: Error: Could not delete some files:
ca: Error: no s'ha pogut esborrar alguns fitxers:

en: Error: Could not delete survey files.
ca: Error: no s'ha pogut suprimir els fitxers d'enquesta.

en: Error: Email failed, this may indicate a PHP Mail Setup problem on the server. Your survey details have still been saved, however you will not get an email with the details. You should note the "name" and "password" you just used for future reference.
ca: Error: l'enviament del correu electrònic ha fallat; això pot indicar un problema de configuració del correu de PHP al servidor. Les teves dades de l'enquesta s'han desat correctament, però no rebràs un correu electrònic amb els detalls. Has d'anotar el "nom" i "contrasenya" que acabes de fer servir per a futures referències.

en: Error: Found no configuration for plugin. Please contact the plugin author.
ca: Error: no s'ha trobat cap configuració per al complement. Posa't en contacte amb l’autor del complement.

en: Error: Malformed JSON - field %s must be either a JSON array or the string "inherit". Found "%s".
ca: Error: JSON amb format incorrecte - el camp %s ha de ser una matriu JSON o la cadena "inherit". S'ha trobat "%s".

en: Error: Response table does not exist. Survey cannot be deactivated.
ca: Error: no existeix la taula de respostes. L'enquesta no es pot desactivar.

en: Error: Theme "%s" is not installed.
ca: Error: el tema "%s" no està instal·lat.

en: Error: There are no answer options for this question and/or they don't exist in this language.
ca: Error: No hi ha opcions de resposta per aquesta pregunta i/o no existeixen en aquest idioma.

en: Error: There are no answers defined for this question.
ca: Error: No s'han definit respostes per a aquesta pregunta

en: Error: This question has no answers.
ca: Error: Aquesta pregunta no té respostes.

en: Error: You are trying to use duplicate answer codes.
ca: Error: Estàs provant de duplicar els codis de resposta.

en: Error: You are trying to use duplicate label codes.
ca: Error: estàs provant d'usar codis d'etiqueta duplicats.

en: Error: You are trying to use duplicate subquestion codes.
ca: Error: Està provant d'usar codis de subpreguntes duplicats.

en: Error: You have to enter a group title for each language.
ca: Error: ahs d'introduir un títol de grup per a cada idioma.

en: Error: You have to enter a name for this label set.
ca: Error: has d'introduir un nom per a aquest conjunt d'etiquetes.

en: Error: no email has been send.
ca: Error: no s'ha enviat cap correu electrònic.

en: Errors happened during the update check. Please notify the extension authors for support.
ca: S'han produït errors durant la comprovació de l'actualització. Notifica-ho als autors de l’extensió per rebre suport.

en: Estonian
ca: Estoni

en: Every row is one subquestion. We recommend the usage of logical or numerical codes for subquestions. Your participants cannot see the subquestion code, only the subquestion text itself.
ca: Cada fila és una subpregunta. Es recomana l'ús de codis lògics o numèrics per a les subpreguntes. Els participants no poden veure el codi, només el text de la subpregunta.

en: Everybody
ca: Tothom

en: Everything looks alright. Please proceed to the next step.
ca: Tot sembla correcte. Procedeix amb el pas següent.

en: Exactly %d character long.|Exactly %d characters long.
ca: Exactament %d caràcter de longitud.|Exactament %d caràcters de longitud.

en: Example data
ca: Dades d'exemple

en: Exclude answers?
ca: Excloure respostes?

en: Exclude quotas?
ca: Excloure les quotes?

en: Exclude record IDs?
ca: Excloure l'ID del Registre?

en: Exclude survey permissions?
ca: Excloure permisos de l'enquesta?

en: Excludes all other options if a certain answer is selected - just enter the answer code(s) separated with a semicolon.
ca: Exclou totes les altres opcions si se selecciona una resposta concreta - introdueix el/s codi/s de resposta separats per punt i coma (;)

en: Exclusive option
ca: Opció exclusiva

en: Execute survey
ca: Fer l'enquesta

en: Existing attribute
ca: Atribut existent

en: Existing participant attributes
ca: Atributs del participant existents

en: Existing survey participant attributes
ca: Atributs del participant de l'enquesta existents

en: Exit and clear survey
ca: Sortir i esborrar les respostes

en: Expand all
ca: Expandir-ho tot

en: Expand/Collapse
ca: Ampliar/Reduir

en: Expected expressions separated by commas
ca: Expressions esperades separades per comes

en: Expected left parentheses after function name
ca: S'esperava un parèntesi esquerre '(' després del nom de la funció

en: Expected right parentheses
ca: S'esperava un parèntesi de tancament ')'

en: Expert mode
ca: Mode avançat

en: Expiration
ca: Pausa

en: Expiration date/time:
ca: Data/hora de venciment:

en: Expire survey
ca: Pausar l'enquesta

en: Expired
ca: En pausa

en: Expired: %s
ca: Expirat: %s

en: Expiry date/time:
ca: Data i hora de finalització:

en: Exponential expression
ca: Expressió exponencial

en: Export
ca: Exportar

en: Export
ca: Exportar

en: Export %s participants to CSV
ca: Exporta %s participants a CSV

en: Export VV file
ca: Exporta el fitxer VV

en: Export a VV survey file
ca: Exportar a un fitxer d'enquesta VV

en: Export all participants
ca: Exporta tots els participants

en: Export as CSV
ca: Exporta com a CSV

en: Export as...
ca: Exportar com a...

en: Export current group
ca: Exporta el grup actual

en: Export data
ca: Exportar les dades

en: Export format:
ca: Format d'exportació:

en: Export images
ca: Exporta les imatges

en: Export label set
ca: Conjunt d'etiquetes d'exportació

en: Export language:
ca: Idioma d'exportació

en: Export multiple label sets
ca: Exportar múltiples conjunts d'etiquetes

en: Export participant to CSV
ca: Exporta el participant a CSV

en: Export participants
ca: Exportar participants

en: Export printable survey
ca: Exportar l'enquesta per imprimir

en: Export questions as:
ca: Exporta les preguntes com a:

en: Export resources as ZIP archive
ca: Exportar recursos com un arxiu ZIP

en: Export response data to SPSS
ca: Exportar els resultats a SPSS

en: Export responses
ca: Exporta respostes

en: Export responses as:
ca: Exporta les respostes com a:

en: Export responses to SPSS
ca: Exporta les respostes a SPSS

en: Export results
ca: Exportació dels resultats

en: Export selected label sets
ca: Exportar els conjunts d'etiquetes seleccionats

en: Export survey
ca: Exporta l'enquesta

en: Export survey archive
ca: Exportar fitxer d'enquesta

en: Export survey results
ca: Exporta el resultat de l'enquesta

en: Export survey structure
ca: Exportar estructura d'enquesta

en: Export syntax
ca: Sintaxi d'exportació

en: Export these responses as PDF:
ca: Exporta les respostes a PDF:

en: Export these responses as queXML PDF:
ca: Exporta aquestes respostes com a PDF queXML:

en: Export this label set
ca: Exportar aquest conjunt d'etiquetes

en: Export this question group
ca: Exportar aquest grup de preguntes

en: Export this question to PDF.
ca: Exporta aquesta pregunta a PDF.

en: Export this response
ca: Exportar aquesta resposta

en: Export type
ca: Tipus d'exportació

en: Export:
ca: Exportar:

en: Exported
ca: Exportat

en: Exporting a questionnaire to queXML allows you to create PDF documents that can be printed, filled then scanned and processed using queXF software.
ca: L'exportació d'un qüestionari a queXML et permet crear documents PDF que es poden imprimir, omplir, escanejar i processar amb el programari queXF.

en: Expression Engine
ca: Motor d’expressions

en: Expression Engine descriptions
ca: Descripcions del motor d’expressió

en: Extend
ca: Extendre

en: Extend theme
ca: Amplia el tema

en: Extended
ca: Ampliat

en: Extends
ca: Extens

en: Extension "%s" is already installed.
ca: La extensió "%s" ja està instal·lada.

en: Extension "%s" is not compatible with your LimeSurvey version.
ca: L'extensió "%s" no és compatible amb aquesta versió de LimeSurvey.

en: Extension %s has no updater defined in config.xml
ca: L'extensió %s no té cap actualitzador definit a config.xml

en: Extension configuration file is not valid or missing.
ca: El fitxer de configuració de l’extensió no és vàlid o s'ha perdut.

en: Extension configuration file is not valid.
ca: El fitxer de configuració de l’extensió no és vàlid.

en: Extension is not compatible with your LimeSurvey version.
ca: L'extensió no és compatible amb aquesta versió de LimeSurvey.

en: External Link
ca: Enllaç extern

en: Extra comma found in function
ca: S'ha trobat una coma extra a la funció

en: Extra right parentheses detected
ca: S'ha detectat un parèntesi de tancament ')' extra

en: Extra token found after expressions
ca: Token extra trobat després de les expressions

en: Extra tokens found
ca: S'han trobat tokens extra

en: Extracted files not found - maybe a permission problem?
ca: No s'han trobat els fitxers extrets. Potser es tracta d'un problema de permisos.

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Failed saving the role
ca: No s'ha pogut desar el rol

en: Failed to activate the plugin.
ca: Ha fallat l'actualització del connector.

en: Failed to add group! Group already exists.
ca: No s'ha pogut afegir el grup. El grup ja existeix.

en: Failed to add group! Group name length more than 20 characters.
ca: No s'ha pogut afegir el grup. El nom del grup ha de tenir una longitud de més de 20 caràcters.

en: Failed to add user
ca: No s'ha pogut afegir l'usuari.

en: Failed to add user group.
ca: S´ha produit un error en afegir el grup d'usuaris.

en: Failed to add user.
ca: Error al afegir l'Usuari.

en: Failed to create participant entries
ca: No s'ha pogut crear les entrades dels participants

en: Failed to deactivate the plugin.
ca: Ha fallat la desactivació del connector.

en: Failed to delete answer
ca: No s'ha pogut eliminar la resposta

en: Failed to delete subquestion
ca: No s'ha pogut eliminar la subpregunta

en: Failed to edit user group! Group already exists?
ca: No s'ha pogut editar el grup d'usuaris. Ja existeix el grup?

en: Failed to generate random string for token. Please check your configuration and ensure that the openssl or mcrypt extension is enabled.
ca: No s'ha pogut generar una cadena aleatòria per al token. Comprova la configuració i assegura't que està activada l’extensió openssl o mcrypt.

en: Failed to open the inbox of the bounce email account.
ca: No s'ha pogut obrir la safata d'entrada del compte de correu electrònic de rebot.

en: Failed to open the uploaded file!
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer pujat!

en: Failed to remove user.
ca: No s'ha pogut esborrar l'usuari.

en: Failed to update answer:
ca: No s'ha pogut actualitzar la resposta:

en: Failed to update answers
ca: No s'han pogut actualitzar les respostes

en: Failed to update survey permissions!
ca: S´ha produït un error en actualitzar els permisos de l'enquesta.

en: Fax to:
ca: Fax:

en: February
ca: febrer

en: Female
ca: Dona

en: Field caption
ca: Descripció del camp

en: Field description
ca: Descripció del camp

en: Fields marked with an asterisk (%s) are mandatory.
ca: Els camps marcats amb un asterisc (%s) són obligatoris.

en: Fields marked with an asterisk are mandatory.
ca: Els camps marcats amb un asterisc són obligatoris.

en: Fields with %s are required.
ca: Es requereixen camps amb %s.

en: Fields with %s*%s are required.
ca: El camps amb %s*%s són obligatoris.

en: File
ca: Fitxer

en: File %s
ca: Fitxer %s

en: File %s cannot be deleted for security reasons.
ca: El fitxer %s no es pot esborrar per raons de seguretat.

en: File %s couldn't be deleted. Please check the permissions on the /upload/themes folder
ca: El fitxer %s no s'ha pogut esborrar. Revisa els teus permisos a la carpeta /upload/themes

en: File %s deleted
ca: Fitxer %s esborrat

en: File %s uploaded
ca: S'ha carregat el fitxer %s

en: File %s uploaded and %s files unpacked
ca: S'ha carregat el fitxer %s i els fitxers %s s'han desempaquetat

en: File %s, line %s.
ca: Fitxer %s, línia %s.

en: File backup created: %s
ca: El fitxer de còpia de seguretat s'ha creat satifactòriament: %s

en: File could not be uploaded
ca: El fitxer no s'ha pogut carregar

en: File count
ca: Nombre de fitxers

en: File extension:
ca: Extensió del fitxer:

en: File is uploaded to currently selected folder
ca: El fitxer es carregarà a la carpeta que està seleccionada

en: File management
ca: Gestió de fitxers

en: File manager
ca: Gestor de fitxers

en: File metadata
ca: Fitxer de metadades

en: File name
ca: Nom del fitxer

en: File seems empty or has only one line
ca: El fitxer sembla buit o bé conté només una línia

en: File should be a standard CSV (comma delimited) file with optional double quotes around values (default for most spreadsheet tools). The first line must contain the field names. The fields can be in any order.
ca: L'arxiu ha de ser un CSV estàndard (delimitat per comes) amb cometes dobles opcionals per marcar els valors (per defecte en la majoria de programes de fulls de càlcul). La primera línia ha de contenir els noms dels camps. Els camps poden estar en qualsevol ordre.

en: File size
ca: Mida del fitxer

en: File successfully deleted
ca: S'ha suprimit el fitxer correctament

en: File system
ca: Sistema d'arxius

en: File upload
ca: Càrrega d'arxiu

en: File upload succeeded.
ca: S'ha carregat el fitxer correctament.

en: File: %s
ca: Fitxer: %s

en: File: %s (%s)
ca: Fitxer: %s (%s)

en: Files
ca: Fitxers

en: Files Css
ca: Arxius Css

en: Files Js
ca: Arxius Js

en: Files Print Css
ca: Arxius per imprimir Css

en: Files are ready for download in archive %s.
ca: Els fitxers estan preparats per descarregar-se a l'arxiu %s.

en: Files imported:
ca: Fitxers importats:

en: Files skipped:
ca: Fitxers omesos:

en: Files successfully copied
ca: Els fitxers s'han copiat correctament

en: Files successfully moved
ca: Els fitxers s'han mogut correctament

en: Filipino
ca: Filipí

en: Filter HTML for XSS:
ca: Filtrar HTML per XSS:

en: Filter blank email addresses:
ca: Filtrar adreces de correu electrònic buides:

en: Filter by email address:
ca: Filtrar per adreça de correu electrònic:

en: Filter by language:
ca: Filtrar per idioma:

en: Filter duplicate records:
ca: Filtrar registres duplicats:

en: Filter the available answers by this value
ca: Filtrar les respostes possibles usant aquest valor

en: Filtered from statistics script
ca: Filtrat des de l'script d'estadístiques

en: Final equation to set in database, defaults to question text.
ca: Equació final per establir a la base de dades, per defecte a la pregunta de text.

en: Finalize response submission
ca: Acabar enviament de respostes

en: Finally, activate your survey
ca: Finalment, activa l'enquesta

en: Find first occurrence of a string
ca: Troba la primera ocurrència d'una cadena

en: Find highest value
ca: Trobar el valor més alt

en: Find lowest value
ca: Trobar el valor més baix

en: Find position of first occurrence of a case-insensitive string
ca: Troba la posició de la primera occurència d'una cadena sensible a les majúscules

en: Find position of first occurrence of a string
ca: Troba la posició de la primera ocurrència d'una cadena

en: Find updates
ca: Buscar actualitzacions

en: Find whether the type of a variable is string
ca: Troba si el tipus d'una variable és una cadena

en: Finds whether a value is not a number
ca: Troba si un valor no és un número

en: Finds whether a variable is NULL
ca: Troba si una variable és NUL·LA

en: Finds whether a variable is a number or a numeric string
ca: Troba si una variable és un número o una cadena numèrica

en: Finds whether the type of a variable is float
ca: Troba si el tipus d'una variable és flotant

en: Finish
ca: Acaba

en: Finish & save
ca: Desa i finalitza

en: Finnish
ca: Finlandès

en: First choice
ca: Primera elecció

en: First line contains the code of questions:
ca: La primera línia conté el codi de les preguntes:

en: First name
ca: Nom

en: First name of the participant
ca: Nom del participant

en: First name:
ca: Nom:

en: Fix automatically numeric value
ca: Corregeix el valor numèric automàticament

en: Folder
ca: Carpeta

en: Folder: %s
ca: Carpeta: %s

en: Follow the following link to update it
ca: Segueix següent l'enllaç per actualitzar-lo

en: Following survey(s) are not yet active but you can register for them.
ca: Les següents enquestes no estan actives però t'hi pots registrar

en: Font color
ca: Color de la lletra

en: Font size of PDFs:
ca: Mida de la font dels PDFs:

en: Fontawesome icon
ca: Icona Fontawesome

en: For easy opening in MS Excel, change the extension to 'tab' or 'txt'
ca: Per a facilitar l'obertura a l'MS Excel, canvia l'extensió a 'tab' o 'txt'

en: For expression
ca: Per expressió

en: For further information please contact %s:
ca: Per a més informació contacta amb %s

en: For list dropdown boxes, show up to this many rows
ca: Per a les llistes desplegables, presenta a aquests registres

en: For more information consult our manual, or our forums.
ca: Per a més informació, consulta el nostre manual o els nostres fòrums.

en: For more information please consult our manual or our forum.
ca: Per a més informació, consulteu el nostre manual o el nostre fòrum.

en: For now it's best to leave these additional settings as they are. If you want to know more about randomization and relevance settings, have a look at our manual.
ca: De moment, és millor deixar aquestes configuracions addicionals tal com estan. Si vols saber-ne més sobre la configuració d'aleatorització i rellevància, consulta el nostre manual.

en: For our simple survey it is better to start in open access mode.
ca: Per a la nostra enquesta simple, és millor començar en mode d'accés obert.

en: For this simple survey the default settings are ok, but read the disclaimer carefully when you activate your own surveys.
ca: Per a aquesta enquesta simple, la configuració predeterminada està bé, però llegeix atentament l'extinció quan activis les teves enquestes.

en: Forbidden Extension
ca: Extensió prohibida

en: Force HTTPS:
ca: Forçar HTTPS:

en: Force each answer option to have the same height.
ca: Força que cada opció de resposta tingui la mateixa alçada.

en: Force import:
ca: Força la importació:

en: Force the choice list and the rank list to have the same height.
ca: Força que cada opció de la llista i del rànquing tinguin la mateixa alçada.

en: Forgot your password?
ca: Has oblidat la contrasenya?

en: Format a GMT date/time
ca: Formatejar una data/hora GMT

en: Format a local date/time
ca: Formatejar la data/hora local

en: Format a local time/date as integer
ca: Formatar una hora/data local com a un enter

en: Format a number with grouped thousands
ca: Formata un número amb milers agrupats

en: Found %s plugins in file system
ca: S'han trobat %s complements al sistema de fitxers

en: Found & writable
ca: Trobat i editable

en: Found no configuration file for this plugin.
ca: No s'ha trobat cap fitxer de configuració per a aquest complement.

en: Found no file
ca: No s'ha trobat cap fitxer

en: Found no participant share
ca: S'ha trobat cap no participant compartit

en: Found no plugin with id %d
ca: No s'ha trobat cap complement amb id %d

en: Found no plugin with id %d.
ca: No s'ha trobat cap complement amb id %d.

en: Found no plugin with name %s
ca: No s'ha trobat cap complement amb el nom %s

en: Found no plugin, or plugin already active.
ca: No s'ha trobat cap complement, ni cap complement activat.

en: Found no plugin, or plugin not active.
ca: No s'ha trobat cap complement, ni cap complement no activat.

en: Found no response with ID %d
ca: No s'ha trobat cap resposta amb ID %d

en: Four
ca: Quatre

en: French
ca: Francès

en: From left to right it should be 'Create survey', 'List surveys' and 'Global settings'. Best we start by creating a survey.
ca: D'esquerra a dreta hauria de ser 'Crear enquesta', 'Llista d'enquestes' i 'Configuració global'. El millor és començar creant una enquesta.

en: From survey participants table
ca: De la taula de participants

en: From:
ca: De:

en: Fruity fonts
ca: Tipus de lletra Fruity

en: Fruity variations
ca: Varietats afruitades

en: Fula
ca: Ful

en: Full
ca: Complet

en: Full answers
ca: Respostes textuals

en: Full lock
ca: Bloqueig complet

en: Full name
ca: Nom complet

en: Full name:
ca: Nom complet:

en: Full names
ca: Nom complet

en: Full question text
ca: Text complet de la pregunta

en: Full responses
ca: Respostes completes

en: Full selector
ca: Selector complet

en: Full template editor
ca: Editor de plantilles complet

en: Function does not support %s arguments
ca: La funció no suporta %s arguments

en: Function must have at least %s argument|Function must have at least %s arguments
ca: La funció ha de tenir almenys %s argument|La funció ha de tenir almenys %s arguments

en: Function supports this many arguments, where -1=unlimited: %s
ca: La funció suporta aquests arguments, on -1=il·limitat: %s

en: Further settings for application administrator
ca: Configuració addicional per a l'administrador d'aplicacions

en: GB2312 Simplified Chinese
ca: GB2312 Xinès Simplificat

en: GBK Simplified Chinese
ca: GBK Xinès Simplificat

en: GEOSTD8 Georgian
ca: GEOSTD8 Georgià

en: GET data method
ca: GetData Method

en: GNU General Public License:
ca: Llicència Pública General GNU:

en: Galician
ca: Gallec

en: Gender
ca: Sexe

en: General Settings
ca: Configuració general

en: General filters
ca: Filtres generals

en: General options
ca: Opcions generals

en: General replacements
ca: Substitucions generals

en: General settings
ca: Paràmetres generals

en: General settings & texts
ca: Configuració general i textos

en: General survey settings
ca: Configuració general

en: Generate QR-Code
ca: Genera un codi QR

en: Generate a random integer
ca: Generar un enter aleatori

en: Generate access codes
ca: Generar codis d'accés

en: Georgian
ca: Georgià

en: German
ca: Alemany

en: German (informal)
ca: Alemany (informal)

en: Get UNIX timestamp for a date (each of the 6 arguments are optional)
ca: Obtenir la marca de temps UNIX (tots els 6 arguments són opcionals)

en: Get float value of a variable
ca: Obten un valor flotant d’una variable

en: Get order from previous question
ca: Obté l'ordre de la pregunta anterior

en: Get string length
ca: Establir la llargada de la cadena

en: Get system information
ca: Obtenir informació del sistema

en: Get the default location using the user's IP address?
ca: Vols obtenir la localització predeterminada mitjançant l'adreça IP?

en: Get the integer value of a variable
ca: Obtenir el valor enter d'una variable

en: Get value of pi
ca: Obtenir el valor de pi

en: Global settings
ca: Opcions globals

en: Global settings were saved.
ca: S'ha desat la configuració global.

en: Global survey settings
ca: Configuració global de l'enquesta

en: Go to question
ca: Anar a la pregunta

en: Go to question group
ca: Ves al grup de preguntes

en: Go to survey
ca: Anar a l'enquesta

en: Go to survey participant and token settings
ca: Vés a la configuració del participant i token de l'enquesta

en: Go to today
ca: Vés a avui

en: Google Analytics Tracking ID:
ca: ID del seguiment de Google Analytics:

en: Google Analytics settings:
ca: Configuració de Google Analytics:

en: Google Analytics style:
ca: Estil del Google Analytics:

en: Google Maps API key:
ca: Clau de l'API de Google Maps:

en: Google Translate API key:
ca: Clau de l'API de Google Translate:

en: Grand total
ca: Total general

en: Graph labels:
ca: Etiquetes de gràfic:

en: Greater than
ca: Major que

en: Greater than (Strings)
ca: Major que (cadenes)

en: Greater than or equal to
ca: Major o igual que

en: Greater than or equal to (Strings)
ca: Major o igual que (cadenes)

en: Greater than:
ca: Més de:

en: Greek
ca: Grec

en: Gross percentage
ca: Percentatge brut

en: Group
ca: Grup

en: Group / Question order
ca: Ordre del Grup/Pregunta

en: Group 1: The first lot of questions
ca: Grup 1: Primer conjunt de preguntes

en: Group ID
ca: ID del grup

en: Group ID (gid): “%s” already set with language ”%s”.
ca: ID del grup (gid): "%s" ja s'ha definit amb el llenguatge "%s".

en: Group by Group
ca: Grup per grup

en: Group by group
ca: Grup per grup

en: Group cant be deleted, because of depending conditions
ca: No es pot eliminar el grup perquè té condicions de dependència

en: Group could not be deleted
ca: No s'ha pogut eliminar el grup

en: Group description
ca: Descripció del grup

en: Group description:
ca: Descripció del grup:

en: Group list
ca: Llista de grups

en: Group member can only see own group:
ca: Un membre d'un grup només pot veure el seu grup:

en: Group members
ca: Membres del grup

en: Group name
ca: Nom del grup

en: Group name can contain only alphanumeric character, underscore or dot.
ca: El nom del grup només pot contenir caràcters alfanumèrics, subratllat o punt.

en: Group not found
ca: Grup no trobat

en: Group not found.
ca: Grup no trobat

en: Group of checkboxes
ca: Grup de caselles de selecció

en: Group order
ca: Ordre del grup

en: Group overview
ca: Vista del grup

en: Group quick actions
ca: Accions ràpides de grup

en: Group relevance:
ca: Rellevància del grup:

en: Group summary
ca: Resum del grup

en: Group time
ca: Temps del grup

en: Group:
ca: Grup:

en: Group:
ca: Grup:

en: GroupId missing
ca: Falta el grupld

en: Groups in this survey
ca: Grups de l'enquesta

en: Groups to which I belong
ca: Grups als quals pertanyo

en: HP West European
ca: HP Europa Occidental

en: HTML editor
ca: Editor HTML

en: HTML editor mode:
ca: Mode d'editor HTML

en: Handle shape
ca: Forma de la maneta

en: Has been reset
ca: S'ha restablert

en: Header for first scale
ca: Capçalera per la primera escala

en: Header for second scale
ca: Capçalera per la segona escala

en: Heading
ca: Capçalera

en: Headings
ca: Capçaleres

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Height of dropdown
ca: Alçada de la llista desplegable

en: Hello
ca: Hola

en: Hello %s,
ca: Hola %s,

en: Hello World Admin Module
ca: Hola mòdul d'administració

en: Hello World From Global Settings!
ca: Salutacions des de la configuració global!

en: Hello,
    
    A new response was submitted for your survey '{SURVEYNAME}'.
    
    Click the following link to see the individual response:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Click the following link to edit the individual response:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    View statistics by clicking here:
    {STATISTICSURL}
ca: Hola,
    
    Hi ha una nova resposta a la teva enquesta '{SURVEYNAME}'.
    
    Fes clic en l'enllaç següent per tornar a carregar l'enquesta:
    {RELOADURL}
    
    Fes clic en l'enllaç següent per veure la resposta:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Fes clic en l'enllaç següent per editar la resposta:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    Visualitza les estadístiques fent clic aquí:
    {STATISTICSURL}

en: Hello,
    
    A new response was submitted for your survey '{SURVEYNAME}'.
    
    Click the following link to see the individual response:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Click the following link to edit the individual response:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    View statistics by clicking here:
    {STATISTICSURL}
    
    
    The following answers were given by the participant:
    {ANSWERTABLE}
ca: Hola,
    
    Hi ha una nova resposta per l'enquesta '{SURVEYNAME}'.
    
    Clica el següent enllaç per actualitzar l'enquesta:
    {RELOADURL}
    
    Clica el següent enllaç per veure la resposta:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Clica el següent enllaç per editar la resposta:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    Per veure les estadístiques clica aquí:
    {STATISTICSURL}
    
    
    Les següents respostes han sigut entrades pel participant:
    {ANSWERTABLE}

en: Help
ca: Ajuda

en: Help about this question
ca: Ajuda sobre aquesta pregunta

en: Help:
ca: Ajuda:

en: Here are your new credentials.
ca: Aquí tens les teves noves credencials.

en: Here you can select to start your survey in closed access mode.
ca: Pots seleccionar iniciar l'enquesta en mode d'accés tancat.

en: Hidden
ca: Ocult

en: Hidden:
ca: Ocult:

en: Hide advanced settings
ca: Amagar les opcions avançades

en: Hide blacklisted participants:
ca: Amaga participants de la llista negra:

en: Hide both
ca: Amagar ambdós

en: Hide privacy info
ca: Amaga la informació de privadesa

en: Hide the tip that is normally shown with a question
ca: Amagar l'ajuda que normalment es mostra amb les preguntes

en: Hide this question at any time. This is useful for including data using answer prefilling.
ca: Amagar sempre aquesta pregunta. Això és útil per a introduir dades usant pre-ompliment de respostes.

en: Hide tip
ca: Amagar ajuda

en: Hint when response is not valid
ca: Pista quan la resposta no és vàlida

en: Hint when response is valid
ca: Pista quan la resposta és vàlida

en: Hints and warnings:
ca: Consells i advertències:

en: Home page settings
ca: Configuració de la pàgina d'inici

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Hour
ca: Hora

en: How many roads must a man walk down?
ca: Quants camins ha de recórrer una persona?

en: How many rows to display
ca: Quantitat de files a mostrar

en: How many users should be created
ca: Quants usuaris s’han de crear

en: However it is very important that you clear your browser cache now. After that please click the button below.
ca: No obstant això, és molt important que ara netegis la memòria cau del navegador. Després, fes clic al botó de sota.

en: Huge free text
ca: Text lliure enorme

en: Hungarian
ca: Hongarès

en: I accept
ca: Ho accepto

en: I confirm
ca: Confirmat

en: IFrame embedding allowed:
ca: Incrustació d'iframe permesa:

en: IP Addresses will be logged
ca: S'enregistraran les adreces IP

en: IP Info DB API Key:
ca: Clau IP Info DB API:

en: IP address
ca: Adreça IP

en: IP as default location
ca: IP com a ubicació per defecte

en: ISO 8859-1 West European (latin1)
ca: ISO 8859-1 Europa Occidental (latin1)

en: ISO 8859-13 Baltic (latin7)
ca: ISO 8859-13 Bàltic (latin7)

en: ISO 8859-2 Central European (latin2)
ca: ISO 9959-2 Europeu Central (latin2)

en: ISO 8859-7 Greek
ca: ISO 8859-7 Grec

en: ISO 8859-8 Hebrew
ca: ISO 8859-8 Hebreu

en: ISO 8859-9 Turkish (latin5)
ca: ISO 8859-9 Turc (latin5)

en: Icelandic
ca: Islandès

en: Icon
ca: Icona

en: Icon name must be a simple class name (alphanumeric, space, minus and underscore).
ca: El nom de la icona ha de ser un nom de classe simple (alfanumèric, espai, guionet i subratllat).

en: Icon:
ca: Icona:

en: Identifier
ca: Identificador

en: Identifier:
ca: Identificador:

en: If errors are showing up you might have to execute this script repeatedly.
ca: Si apareixen errors, hauràs d'executar aquest procés vàries vegades.

en: If necessary the database will be updated in a final step.
ca: Si cal, la base de dades s'actualitzarà en l'últim pas.

en: If necessary the database will be updated.
ca: En cas que sigui necessari, s'actualitzarà la base de dades.

en: If one of the subquestions is marked then for each marked subquestion this value is added as assessment.
ca: Si una de les subpreguntes está marcada, per cada subpregunta marcada s'afegeix aquest valor com a valoració.

en: If participant access codes are used, the public may register for this survey
ca: Si s’utilitzen codis d’accés de participant, el públic es podrà inscriure per a aquesta enquesta

en: If participant-based response persistence is enabled a participant can update his response after completion, else a participant can add new responses without restriction.
ca: Si la persistència de la resposta basada en un participant està habilitada, un participant pot actualitzar les seves respostes un cop acabada l'enquesta, també pot afegir noves respostes sense restriccions.

en: If some participants have a 'valid from' date set which is in the future, they will not be able to access the survey before that 'valid from' date.
ca: Si alguns participants tenen fixada una data 'vàlid des de' la qual és en el futur, no podran accedir a l'enquesta abans d'aquesta data 'vàlid des de'.

en: If the button above is not working, please copy this link into the address line of your browser
ca: Si el botó no funciona, copia aquest enllaç a la línia d’adreces del navegador

en: If the database does not yet exist it will be created (make sure your database user has the necessary permissions). In contrast, if there are existing LimeSurvey tables in that database they will be upgraded automatically after installation.
ca: Si la base de dades no existeix, es crearà (assegura't que el teu usuari de base de dades té els permisos necessaris). Per altra banda, si la base de dades de Lime Survey ja existeix, al final de la instalació les taules existents seràn actualitzades.

en: If the external-option is not set, this will be appended to the current admin url.
ca: Si no s'estableix l'opció externa, aquesta s'afegirà a l'actual adreça d'administrador.

en: If the link does not work and you turn on HTTPS, LimeSurvey will break and you won't be able to access it.
ca: Si l'enllaç no funciona i l'HTTPS està activat, LimeSurvey no funcionarà i no podràs accedir-hi.

en: If the link should have any extra classes, please insert them here.
ca: Si el vincle ha de tenir classes addicionals, insereix-les aquí.

en: If the option -Anonymized responses- is activated only a dummy date stamp (1980-01-01) will be used for all responses to ensure the anonymity of your participants.
ca: Si l'opció de respostes anonimitzades s'activa només es farà servir una data (1980-01-01) per omplir totes les respostes i assegurar l'anonimat dels participants.

en: If the participant marks all options, uncheck all and check the option set in the "Exclusive option" setting
ca: Si el participant marca totes les opcions, desmarca-les totes i marca l'opció del paràmetre "Opció exclusiva"

en: If the username and email address is valid and you are allowed to use the internal database authentication a new password has been sent to you.
ca: Si el nom d'usuari i el correu electrònic són vàlids i estàs autoritzat a utilitzar l'autenticació de la base de dades interna, llavors se t'ha enviat una nova contrasenya

en: If you are blacklisted but want to participate in this survey and want to receive invitations please click the following link:
    {OPTINURL}
ca: Si et trobes en la llista d'exclusió però vols participar en aquesta enquesta i vols rebre invitacions, segueix el següent enllaç:
    {OPTINURL}

en: If you are using participants or notification emails you need to set an administrator email address.
ca: Si fas servir correu electrònic de participants o de notificació, has de definir una adreça de correu electrònic d’administrador.

en: If you are using token functions or notifications emails you need to set an administrator email address.
ca: Si estàs fent servir funcions de token o notificacions per correu electrònic, has de proporcionar una adreça de correu electrònic d'administrador.

en: If you change the email format, you'll have to review your email templates to fit the new format
ca: Si canvies el format de correu electrònic, hauràs de revisar les plantilles de correu electrònic per adaptar-les al nou format

en: If you choose '%s' please also specify your choice in the accompanying text field.
ca: Si selecciones '%s', especifica els motius a l'espai de text habilitat.

en: If you click on this tab, the survey settings menu will be displayed. The most important settings of your survey are accessible from this menu.
ca: Si cliques en aquesta pestanya, es mostrarà el menú de configuració de l'enquesta. Els paràmetres més importants de l'enquesta són accessibles des d'aquest menú.

en: If you delete this table access codes will no longer be required to access this survey.
ca: Si elimines aquesta taula, no serà necessari cap codi d'accés per fer l'enquesta.

en: If you disable this option : user with XSS restriction still can add script. This allow user to add cross-site scripting javascript system.
ca: Si desactives aquesta opció: l’usuari amb restricció XSS encara pot afegir script. Això permet a l'usuari afegir cross-site scripting javascript system.

en: If you do not want to participate in this survey and don't want to receive any more invitations please click the following link:
    {OPTOUTURL}
ca: Si no vols participar en aquesta enquesta i no vols rebre més invitacions, clica l'enllaç següent:
    {OPTOUTURL}

en: If you don't have an account on limesurvey.org, please %sregister first%s.
ca: Si no tens un compte a limesurvey.org, sisplau %sregistra't aquí%s.

en: If you entered the URL manually please check your spelling and try again.
ca: Si has introduït l'URL manualment, comprova l'ortografia i torna-ho a provar.

en: If you give an email address, an email containing the details will be sent to you.
ca: Si proporciones una adreça de correu electrònica, rebràs un correu electrònic amb els detalls de l'enquesta.

en: If you have a lot of items and use a filter you can disable this to improve browser speed.
ca: Si tens molts elements i utilitzes un filtre, pots desactivar-lo per millorar la velocitat del navegador.

en: If you have any issues, please try using a modern browser first, before reporting it.
ca: Si sorgeix algun problema, primer prova d'utilitzar un navegador més modern i actualitzat, abans d'informar-ne'n.

en: If you have any questions regarding this mail please do not hesitate to contact the site administrator at %s. Thank you!
ca: Si tens cap dubte després de llegir aquest correu, no dubtis en contactar amb l'administrador a %s. Moltes gràcies!

en: If you have been issued an access code, please enter it in the box below and click 'Continue'.
ca: Si has rebut un codi d'accés, introdueix-lo al quadre següent i fes clic a 'Continuar'.

en: If you have been issued an access code, please enter it in the box below and click continue.
ca: Si se t'ha proporcionat un codi d'accés, introdueix-lo en el següent quadre de text i fes clic a continuar.

en: If you initialise a survey participants table for this survey then this survey will only be accessible to users who provide an access code either manually or by URL.
ca: Si inicies una taula de participants, l'enquesta només serà accessible per als usuaris que proporcionin manualment un codi d'accés vàlid o a través d'un enllaç.

en: If you remove this attribute, you will lose all information.
ca: Si esborres aquest atribut, perdràs tota la informació.

en: If you replace the label set the existing asssessment values will be lost.
ca: Si substitueixes el conjunt d'etiquetes es perdran els actuals valors d'avaluació.

en: If you replace the label set these translations will be lost.
ca: Si substitueixes el conjunt d'etiquetes es perdran aquestes traduccions.

en: If you set 'Yes' then no link will exist between survey participants table and survey responses table. You won't be able to identify responses by their access code.
ca: Si indiques "Sí", no hi haurà cap vincle entre la taula de tokens i la taula de respostes. No podràs identificar les respostes pel seu token.

en: If you think this is a server error, please contact %s.
ca: Si creus que aquest és un error del servidor, posa't en contacte amb %s.

en: If you turn on the -Anonymized responses- option and create a tokens table, LimeSurvey will mark your completed tokens only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
ca: Si actives l'opció de "Respostes anònimes" i crees la taula de tokens, LimeSurvey marcarà els tokens completats només amb "Y" en comptes de la data/hora, per tal d'assegurar l'anonimat dels participants.

en: If you used an identifying access code to access this survey, please rest assured that this code will not be stored together with your responses. It is managed in a separate database and will only be updated to indicate whether you did (or did not) complete this survey. There is no way of matching identification access codes with survey responses.
ca: Si has fet servir una clau per accedir a l'enquesta, assegura't que aquesta clau no formi part de cap de les teves respostes. La clau es gestiona en una base de dades separada de l'enquesta i només s’utilitza per indicar si l’has completat o no. No hi ha cap manera d'identificar les teves respostes a partir d'aquesta clau.

en: If you want to activate it click here:
ca: Si vols activar-lo fes clic aquí:

en: If you want to apply original theme options, click here:
ca: Si vols aplicar les opcions de tema originals, fes clic aquí:

en: If you want to change the question group this question is in.
ca: Si vols canviar el grup de preguntes, hi trobaràs aquesta pregunta.

en: If you want to export blacklisted participants, set "Hide blacklisted participants" to "No" in CPDB settings.
ca: Si vols exportar els participants de la llista negra, selecciona "No" al paràmetre "Ocultar els participants de la llista negra" de la configuració de la CPDB.

en: If you want to import survey on old installation or if your survey have problem: use old version (automatically selected if some code are duplicated).
ca: Si vols importar una enquesta a una instal·lació antiga o si la teva enquesta té problemes, fes servir la versió antiga (se selecciona automàticament si algun codi està duplicat)

en: If you want to know more about them, check our manual.
ca: Si vols saber-ne més, consulta el nostre manual.

en: If you want to modify it %s you can extend it%s.
ca: Si vols modificar %s, pots ampliar %s .

en: If you want to specify a link to the survey data policy, set "Show survey policy text with mandatory checkbox" to "Collapsible text" and use the placeholders {STARTPOLICYLINK} and {ENDPOLICYLINK} in the "Survey data policy checkbox label" field to define the link that opens the policy popup. If there is no placeholder given, there will be an appendix.
ca: Si vols especificar un enllaç a la política de dades de l'enquesta, estableix "Mostra el text de la política de l'enquesta amb la casella de verificació obligatòria" a "Text que es pot reduir" i utilitza els marcadors de posició {STARTPOLICYLINK} i {ENDPOLICYLINK} al "Quadre de verificació de la política de dades de l'enquesta" per definir l'enllaç que obre la finestra emergent de la política. Si no utilitzes un marcador de posició, hi haurà un apèndix.

en: If you wish, you may upload %s more file(s); else you may return back to survey.
ca: Si ho desitges, pots carregar %s arxius més; sinó, pots tornar a l'enquesta.

en: If your database is shared, recommended prefix is "lime_" else you can leave this setting blank.
ca: Si la base de dades és compartida, el prefix recomanat és "lime_" en cas contrari has de deixar aquest paràmetre en blanc.

en: If your database is using a custom port attach it using a colon. Example: db.host.com:5431
ca: Si la base de dades està utilitzant un port personalitzat, afegix-lo utilitzant els dos punts. Exemple: db.host.com:5431

en: Ignore
ca: Ignorar

en: Ignored columns
ca: Columnes omeses

en: Image
ca: Imatge

en: Images
ca: Imatges

en: Import
ca: Importa

en: Import (CSV)
ca: Importa (CSV)

en: Import (JSON)
ca: Importa (JSON)

en: Import (XML)
ca: Importa (XML)

en: Import CSV
ca: Importar CSV

en: Import Label Set
ca: Importar conjunt d'etiquetes

en: Import VV file
ca: Importa un fitxer VV

en: Import a VV response data file
ca: Importa un fitxer de respostes VV

en: Import a VV survey file
ca: Importa un fitxer d'enquestes VV

en: Import a group
ca: Importar un grup

en: Import a question
ca: Importa una pregunta

en: Import as not finalized answers?
ca: Importar com a respostes no finalitzades?

en: Import failed because of page reload.
ca: Error d'importació a causa de la recàrrega de la pàgina.

en: Import failed. You specified an invalid file type '%s'.
ca: La importació ha fallat. Has especificat un tipus de fitxer no vàlid '%s'.

en: Import failed: Forced import was requested but the input file doesn't contain enough columns to fill the survey.
ca: La importació ha fallat: s'ha demanat forçar la importació, però el fitxer carregat no conté les columnes necessàries per omplir l'enquesta

en: Import failed: No answers could be mapped.
ca: La importació ha fallat: las respostes no es poden mapejar.

en: Import group
ca: Importa grup

en: Import label set resources
ca: Importar recursos de grups d'etiquetes

en: Import label set(s)
ca: Importar conjunt/s d'etiquetes

en: Import of label set(s) is completed.
ca: S'ha completat la importació del conjunt/s d'etiquetes

en: Import of survey is completed.
ca: Ha finalitzat la importació de l'enquesta.

en: Import old participant table
ca: Importa la taula de participants antiga

en: Import participants from:
ca: Importar participants de:

en: Import permission role from XML
ca: Importar el rol de permís des de XML

en: Import question
ca: Importar pregunta

en: Import question group
ca: Importar grup de preguntes

en: Import resources ZIP archive
ca: Importar un arxiu ZIP de recursos

en: Import responses
ca: Importa respostes

en: Import responses from a deactivated survey table
ca: Importar respostes d'una enquesta desactivada

en: Import responses from deactivated survey table
ca: Importa respostes des de la taula d’enquesta desactivada

en: Import role
ca: Importa rol

en: Import survey
ca: Importar enquesta

en: Import survey administrators from CSV
ca: Importa els administradors de l'enquesta des de CSV

en: Import survey administrators from Json
ca: Importa els administradors de les enquestes des de Json

en: Import survey data
ca: Importar dades de l'enquesta

en: Import survey participants from CSV file
ca: Importar participants des d'un fitxer CSV

en: Import survey participants from LDAP
ca: Importar participants des de l'LDAP

en: Import survey resources
ca: Importar recursos d'enquesta

en: Import theme result:
ca: Importa el resultat del tema:

en: Import timings (if exist)
ca: Importa els temps (si existeixen)

en: Import users
ca: Importa usuaris

en: Importance
ca: Importància

en: Important instructions
ca: Instruccions importants

en: Important: Quote all content that starts with an equal sign to prevent CSV injections.
ca: Important: cita tot el contingut que comenci amb un signe igual per evitar interjeccions de CSV.

en: Imported Files List
ca: Llistat de fitxers importats

en: Imported files list
ca: Llista d'arxius importats

en: Imported files:
ca: Fitxers importats:

en: Imported resources for
ca: Recursos importats per

en: Impossible to delete this group because there is at least one question having a condition on its content
ca: No s'ha pogut eliminar aquest grup perquè hi ha, almenys, una pregunta associada a una condició del seu contingut

en: In LimeSurvey a survey is organized in groups and questions. To begin creating questions, we first need a question group.
ca: Al LimeSurvey l'enquesta s'organitza en grups i preguntes. Per començar a crear preguntes, primer cal un grup de preguntes.

en: In the printable version the condition is being replaced with this explanation text.
ca: A la versió imprimible es substitueix la condició per aquest text d’explicació.

en: In this field you may type a short description of your survey.
ca: En aquest camp hi pots escriure una breu descripció de l'enquesta.

en: Inactive
ca: Inactiu

en: Include:
ca: Incloure:

en: Incomplete only
ca: Només incomplet

en: Incomplete responses
ca: Respostes incompletes

en: Incomplete responses only
ca: Només respostes incompletes

en: Incorrect permissions in your %s folder.
ca: Permisos incorrectes a la seva carpeta %s.

en: Incorrect username and/or password!
ca: Nom d'usuari i/o contrasenya incorrectes!

en: Increase
ca: Més

en: Indonesian
ca: Indonesi

en: Info
ca: Informació

en: Inherit
ca: Heretat

en: Inherit everything
ca: Rebre-ho tot

en: Inherit:
ca: Heretat

en: Inherited value:
ca: Valor heretat:

en: Initial Superadmin cannot be deleted!
ca: El super-administrador inicial no es pot eliminar!

en: Initialise participant table
ca: Crear la taula de participants

en: Inline HTML editor
ca: Editor HTML en línia

en: Inline text
ca: Text en línia

en: Input
ca: Entrada

en: Input validation
ca: Validació d’entrada

en: Insert a new subquestion after this one
ca: Introdueix una nova subpregunta després d'aquesta

en: Insert a page break before this question in printable view by setting this to Yes.
ca: Introdueix un salt de pàgina abans de la pregunta a la versió imprimible establint el valor a Sí.

en: Insert page break in printable view
ca: Introduir un salt de pàgina a la versió imprimible

en: Insert/edit placeholder field
ca: Afegeix/edita el camp de marcador de posició

en: Inserting the label set failed.
ca: La inserció del conjunt d'etiquetes ha fallat.

en: Inserts HTML line breaks before all newlines in a string
ca: Insereix salts de línia HTML abans de totes les noves línies en una cadena

en: Install
ca: Instal·lar

en: Install ZIP
ca: Instal·lar ZIP

en: Install plugin ZIP file
ca: Instal·la el fitxer ZIP del complement

en: Install plugin by ZIP archive
ca: Instal·lar complement mitjançant arxiu ZIP

en: Install this plugin
ca: Instal·la aquest complement

en: Installation aborted.
ca: Instal·lació interrompuda.

en: Installed survey themes:
ca: Temes d'enquesta instal·lats:

en: Instructions for the impatient
ca: Instruccions per a impacients

en: Integer only
ca: Només enters

en: Interface language:
ca: Idioma de l'interfície:

en: Interfaces
ca: Interfícies

en: Internal database authentication
ca: Autenticació de la base de dades interna

en: Internal database authentication method is not allowed for this user
ca: El mètode d'autenticació de la base de dades interna no es permet per a aquest usuari

en: Interview time
ca: Temps d'interrogació

en: Invalid ID
ca: ID no vàlid

en: Invalid PERL Regular Expression: %s
ca: Expressió regular PERL no vàlida: %s

en: Invalid action
ca: Acció no vàlida

en: Invalid datetime %s value for %s
ca: El valor de temps %s per a %s no és vàlid

en: Invalid email address.
ca: Adreça de correu electrònic no vàlida.

en: Invalid group id
ca: Id de grup no vàlid

en: Invalid group number for this survey:
ca: Número de grup no vàlid per aquesta enquesta:

en: Invalid label set.
ca: Conjunt d’etiquetes no vàlid.

en: Invalid language
ca: Idioma no vàlid

en: Invalid notification id
ca: Id de notificació no vàlida

en: Invalid numeric value for %s
ca: El valor numèric per a %s no és vàlid

en: Invalid parameter %s (%s already set)
ca: Paràmetre %s (%s ja està establert)

en: Invalid question
ca: Pregunta no vàlida

en: Invalid question - probably missing subquestions or language-specific settings for language %s
ca: Pregunta no vàlida - probablement has oblidat configuracions específiques de l'idioma o subpreguntes per a l'idioma %s

en: Invalid question code %s
ca: El codi de pregunta %s no és vàlid

en: Invalid question group id
ca: ID de grup de preguntes no vàlid

en: Invalid question id
ca: Id de pregunta no vàlid

en: Invalid screen name
ca: Nom d'usuari no vàlid

en: Invalid survey ID
ca: ID d'enquesta no vàlid

en: Invalid survey id
ca: Id d'enquesta no vàlid

en: Invalid theme name
ca: Nom de tema no vàlid

en: Invalid type.
ca: Tipus no vàlid.

en: Invalid value(s) on the stack
ca: Valor/s invàlid/s a la pila

en: Invitation
ca: Invitació

en: Invitation %s skipped, already sent.
ca: S'ha omès la invitació %s, ja s'ha enviat.

en: Invitation attachments:
ca: Fitxers adjunts a la invitació

en: Invitation email
ca: Correu electrònic d'invitació

en: Invitation email body
ca: Text del correu electrònic d'invitació

en: Invitation email body:
ca: Text del correu electrònic d'invitació:

en: Invitation email subject
ca: Assumpte del correu d'invitació

en: Invitation email subject:
ca: Assumpte de la invitació:

en: Invitation email:
ca: Missatge del correu electrònic d'invitació:

en: Invitation sent date
ca: Data d'enviament de la invitació

en: Invitation sent to:
ca: Invitació enviada a:

en: Invitation sent?
ca: Invitació enviada?

en: Invitation status:
ca: Estat de la invitació:

en: Invitation to participate in a survey
ca: Invitació a participar en una enquesta

en: Invitations & reminders
ca: Invitacions i recordatoris

en: Invited
ca: Convidat

en: Irish
ca: Irlandès

en: Is no answer (missing) allowed when either 'Equals sum value' or 'Minimum sum value' are set?
ca: No hi ha resposta (pendent) permesa quan "Igual al valor de la suma' o "Valor mínim de la suma" estan definits?

en: Is the participant required to give a comment to the uploaded file?
ca: Cal que el participant faci un comentari al fitxer pujat?

en: Is the participant required to give a title to the uploaded file?
ca: Cal que el participant doni un títol al fitxer pujat?

en: Is your ComfortUpdate up to date?
ca: El vostre ComfortUpdate està al dia?

en: It also makes it easy to do bulk editing of your survey, such as find-replace, bulk-reordering, looping (repeating groups), and testing (such as temporarily disabling mandatory or validation criteria).
ca: També facilita l'edició massiva de l'enquesta, com trobar-reemplaçar, reordenació massiva, activar (repetir grups) i provar (com ara inhabilitar temporalment criteris obligatoris o de validació).

en: It completely eliminates the dependence upon SGQA codes.
ca: Elimina completament la dependència dels codis SGQA.

en: It is missing a quota message for the following languages:
ca: Falta indicar el missatge de la quota pels següents idiomes:

en: It is not suitable for backing up a LimeSurvey survey as it cannot export conditions, and isn't able to export all question types.
ca: No és adequat per fer una còpia de seguretat de l'enquesta perquè no es poden exportar les condicions ni els tipus de pregunta.

en: It is presented group by group.
ca: Es presenta grup per grup.

en: It is presented on one single page.
ca: Es presenta en una sola pàgina.

en: It is presented question by question.
ca: Es presenta pregunta a pregunta.

en: It seems that ComfortUpdate doesn't know the version you're trying to update to. Please restart the process.
ca: Sembla que ComfortUpdate desconeix la versió que estàs tractant d'actualitzar. Reinicia el procés.

en: It seems that the ComfortUpdate server is not responding. Please try again in few minutes or contact the LimeSurvey team.
ca: Sembla que el servidor ComfortUpdate no està responent. Torna-ho a intentar d'aquí a uns minuts o posa't en contacte amb l'equip de LimeSurvey.

en: It seems that your server doesn't support PHP CURL Library. Please install it before proceeding to ComfortUpdate.
ca: Sembla que el servidor no suporta la biblioteca PHP CURL. Cal que la instal·lis abans de procedir amb la ComfortUpdate.

en: It seems you're using a version coming from the LimeSurvey GitHub repository. You can't use ComfortUpdate.
ca: Sembla que estàs fent servir una versió procedent del repositori GitHub de LimeSurvey. No pots utilitzar ComfortUpdate.

en: It uses cookies for access control.
ca: S'utilitzen cookies per al control d'accés.

en: It will also contain the necessary stylesheets to put it up on any HTML-ready devices or browsers.
ca: També contindrà els fulls d'estil necessaris per posar-los en qualsevol dispositiu o navegador preparats per HTML

en: It will also delete any resources/files that have been uploaded for this survey.
ca: També esborrarà tots els recursos/fitxers que s'hagin pujat per aquesta enquesta.

en: It will include the following data in a ZIP file ending with '.lsa'.
ca: S'inclouran les següents dades en un fitxer ZIP acabat amb l'extensió '.lsa'.

en: It will not affect your update key.
ca: No afectarà a la teva clau d'actualització.

en: It will not contain any logic or EM-functionality, you'll have to take that into account yourself.
ca: No contindrà cap lògica o funcionalitat EM, hauràs de tenir-ho en compte tu mateix.

en: It's still possible to perform statistics on responses using LimeSurvey.
ca: Es poden generar estadístiques de les respostes amb LimeSurvey.

en: Italian
ca: Italià

en: Italian (informal)
ca: Italià (informal)

en: Iterate survey
ca: Enquesta repetida

en: JS-Debug mode [Backend]:
ca: Mode de depuració JS [Backend]:

en: JS-Debug mode [Frontend]:
ca: Mode de depuració JS [Frontend]:

en: Jan
ca: Gen

en: January
ca: gener

en: Japanese
ca: Japonès

en: JavaScript files:
ca: Fitxers JavaScript

en: Join array elements with a string
ca: Uneix elements agrupats amb una cadena

en: Join strings, return joined string.This function is an alias of implode("",argN)
ca: Unir textos, retorna textos units. Aquesta funció és un àlies de: implode("", argN)

en: July
ca: juliol

en: Jump to question after import?
ca: Vols anar a la pregunta després de la importació?

en: June
ca: juny

en: Just click on this button and a new window will open, where you can test run your survey.
ca: Fes clic en aquest botó i s'obrirà una finestra nova, on podràs provar l'enquesta.

en: Just share this link with some of your friends and of course, test it yourself.
ca: Només comparteix aquest enllaç amb alguns dels teus amics i, per descomptat, prova-ho tu mateix.

en: KOI8-R Relcom Russian
ca: KOI8-R Rus Relcom

en: KOI8-U Ukrainian
ca: KOI8-U Ucraïnès

en: Keep old value
ca: Mantenir valor antic

en: Key can't be null!
ca: La clau no pot ser buida!

en: Key update
ca: Clau de l'actualització

en: Korean
ca: Coreà

en: Kurdish (Kurmanji)
ca: Kurdu (Kurmanji)

en: Kurdish (Sorani)
ca: Kurd (Sorani)

en: Kyrgyz
ca: Kirguiz

en: LDAP authentication
ca: Autenticació LDAP

en: LDAP authentication failed: LDAP PHP module is not available.
ca: L'autenticació LDAP ha fallat: el mòdul PHP LDAP no està disponible.

en: LDAP is disabled or no LDAP query defined.
ca: LDAP està deshabilitat o no s'ha definit cap consulta LDAP.

en: LDAP queries are defined by the administrator in the configuration file /application/config/ldap.php .
ca: Les consultes LDAP estan definides per l'administrador al fitxer de configuració /application/config/ldap.php

en: LDAP query
ca: Consulta LDAP

en: Label
ca: Etiqueta

en: Label %s
ca: Etiqueta %s

en: Label could not be created.
ca: No s'ha pogut crear l'etiqueta.

en: Label for 'Other:' option
ca: Etiqueta per a l'opció 'Altres:'

en: Label set ID
ca: ID del conjunt d'etiquetes

en: Label set browser
ca: Navegador de conjunt d'etiquetes

en: Label set couldn't be saved
ca: No es pot desar el conjunt d'etiquetes

en: Label set editor
ca: Editor de conjunts d'etiquetes

en: Label set import summary
ca: Resum de la importació del grup d'etiquetes

en: Label set name
ca: Nom del grup d'etiquetes

en: Label set storage
ca: Emmagatzematge de conjunts d'etiquetes

en: Label set successfully saved
ca: S'ha desat correctament el conjunt d'etiquetes

en: Label set successfully saved.
ca: S'ha desat correctament el conjunt d'etiquetes.

en: Label set sucessfully created.
ca: S'ha creat el conjunt d’etiquetes correctament.

en: Label set sucessfully deleted.
ca: El grup d'etiquetes s'ha esborrat correctament.

en: Label set “%s” was successfully deleted.
ca: El conjunt d’etiquetes %s s'ha eliminat correctament.

en: Label sets
ca: Conjunts d'etiquetes

en: Label sets list
ca: Llista de conjunts d'etiquetes

en: Label wrapping width
ca: Amplada de l'etiqueta

en: Label:
ca: Etiqueta:

en: Labels
ca: Etiquetes

en: Labels sucessfully updated
ca: Etiquetes actualitzades correctament

en: Landscape
ca: Horitzontal

en: Language
ca: Idioma

en: Language code
ca: Codi idioma

en: Language selection
ca: Selecció de l'idioma

en: Language successfully deleted
ca: Idioma eliminat correctament

en: Language switch
ca: Selecció d'idioma

en: Language:
ca: Idioma:

en: Language?
ca: Idioma?

en: Languages
ca: Idiomes

en: Languages:
ca: Idiomes:

en: Last VV version
ca: Darrera versió de VV

en: Last invited
ca: Darrer invitat

en: Last login
ca: Últim inici de sessió

en: Last name
ca: Cognom

en: Last name of the participant
ca: Cognom del participant

en: Last name:
ca: Cognom:

en: Last page
ca: Darrera pàgina

en: Last recorded login
ca: Últim accés registrat

en: Last reminder sent date
ca: Data d'enviament del darrer recordatori

en: Last updated:
ca: Última actualització:

en: Last visited question:
ca: Darrera pregunta revisada:

en: Last visited survey:
ca: Darrera enquesta revisada:

en: Later than:
ca: Posterior a:

en: Latvian
ca: Lituà

en: Launch the survey with this participant
ca: Inicia l'enquesta amb aquest participant

en: Left to right
ca: D'esquerra a dreta

en: Less than
ca: Menor que

en: Less than (Strings)
ca: Menor que (cadenes)

en: Less than or equal to
ca: Menor o igual que

en: Less than or equal to (Strings)
ca: Menor o igual que (cadenes)

en: Less than:
ca: Menys de:

en: Let's add a question group
ca: Afegeix un grup de preguntes

en: Let's have a look at your first survey.
ca: Fes una ullada a la teva primera enquesta.

en: Let's start with subquestions.
ca: Comencem amb les subpreguntes.

en: Level
ca: Nivell

en: License
ca: Llicència

en: License:
ca: Llicència:

en: LimeSurvey 3.x or newer does not support Internet Explorer for the LimeSurvey administration, anymore. However most of the functionality should still work.
ca: LimeSurvey 3.x o més recent no és compatible amb Internet Explorer per a l'administració de LimeSurvey. Tanmateix, la major part de les funcionalitats encara van correctament.

en: LimeSurvey Forums
ca: Fòrums de LimeSurvey

en: LimeSurvey Fruity Theme
ca: LimeSurvey Tema 'Fruity'

en: LimeSurvey Homepage
ca: Pàgina d'inici de LimeSurvey

en: LimeSurvey Manual
ca: Manual de LimeSurvey

en: LimeSurvey can attempt to create this database for you.
ca: LimeSurvey pot intentar crear-vos la base de dades.

en: LimeSurvey extension marketplace
ca: Mercat d'extensions de LimeSurvey

en: LimeSurvey has been installed successfully.
ca: LimeSurvey s'ha instal·lat correctament.

en: LimeSurvey installer
ca: Instal·lador de LimeSurvey

en: LimeSurvey offers you a lot of different question types.
ca: LimeSurvey ofereix molts tipus de preguntes diferents.

en: LimeSurvey online manual
ca: Manual en línia de LimeSurvey

en: LimeSurvey theme editor
ca: LimeSurvey editor de temes

en: LimeSurvey version
ca: Versió de LimeSurvey

en: Limesurvey online manual
ca: Manual en línia de Limesurvey

en: Limit
ca: Límit

en: Limit the number of possible answers
ca: Limitar el nombre de respostes

en: Limit the number of possible answers fixed by number of columns in database
ca: Limitar el nombre de possibles respostes fixat pel nombre de columnes de la base de dades

en: Limit time to answer question (in seconds)
ca: Termini per a respondre la pregunta (en segons)

en: Limit:
ca: Límit:

en: Line
ca: Línia

en: Line %s
ca: Línia %s

en: Line %s : %s
ca: Línia %s : %s

en: Line %s : %s %s
ca: Línia %s : %s %s

en: Line %s : %s %s (%s)
ca: Línia %s : %s %s (%s)

en: Line %s : %s %s (%s) - token : %s
ca: Línia %s : %s %s (%s) - token : %s

en: Line %s: Fields found: %s Expected: %s
ca: Línia %s: Camps trobats: %s Esperats: %s

en: Line chart
ca: Gràfic de línies

en: List
ca: Llistat

en: List (Dropdown)
ca: Llista (Desplegable)

en: List (Radio)
ca: Llista (Radio)

en: List active surveys
ca: Llistar les enquestes actives

en: List all
ca: Llista-ho tot

en: List available surveys
ca: Llista d'enquestes disponibles

en: List menu entries
ca: Enumera les entrades del menú

en: List question groups
ca: Llista de grups de preguntes

en: List questions
ca: Llista de preguntes

en: List survey publicly:
ca: Llistar l'enquesta públicament:

en: List surveys
ca: Llista d'enquestes

en: List with comment
ca: Llista amb comentari

en: Listed publicly:
ca: Llistat públicament:

en: Lithuanian
ca: Lituà

en: Load
ca: Carrega

en: Load error. Please contact the plugin author.
ca: Error de càrrega Posa't en contacte amb l’autor del complement.

en: Load now
ca: Carregar ara

en: Load unfinished survey
ca: Recuperar una enquesta no acabada

en: Load with pjax
ca: Carrega amb pjax

en: Loading translations
ca: Carregant traduccions

en: Loading...
ca: Carregant...

en: Local Server
ca: Servidor local

en: Location
ca: Ubicació

en: Lock question organizer
ca: Bloqueja l’organitzador de preguntes

en: Lock question organizer in sidebar by default:
ca: Per defecte, bloqueja l’organitzador de preguntes a la barra lateral:

en: Log in
ca: Iniciar sessió

en: Logic
ca: Lògica

en: Logic File for Survey #
ca: Fitxer de lògica per a l'enquesta #

en: Logo
ca: Logotip

en: Logo file
ca: Fitxer del logotip

en: Logout
ca: Tancar la sessió

en: Logout successful.
ca: Has sortit del sistema correctament.

en: Long free text
ca: Text llarg i gratuït

en: Lowercase characters and digits, starting with a character - length from 6 to 60 characters
ca: Caràcters i dígits en minúscula, començant per un caràcter - logitud entre 6 i 60 caràcters

en: Luxembourgish
ca: Luxemburguès

en: MYSQL version is only %s
ca: La versió MYSQL és només %s

en: MYSQL version required:
ca: Versió de MySQL requerida:

en: Mac Central European
ca: Mac Centre Europa

en: Mac West European
ca: Mac Europa Occidental

en: Macedonian
ca: Macedoni

en: Mail to all Members
ca: Enviar un missatge de correu electrònic a tots els membres

en: Main Admin Screen
ca: Pantalla principal d'administració

en: Main survey menu
ca: Menú principal

en: Maintenance mode is active!
ca: El mode de manteniment està actiu.

en: Maintenance mode:
ca: Mode de manteniment:

en: Maintenance modes: 
    Off
    Soft lock - participants are able to finish started surveys, no new participants are allowed
    Full lock - none of participants are allowed to take survey, even if they already started to take it
ca: Modes de manteniment: 
    Desactivat
     
    Bloqueig bàsic: els participants poden acabar les enquestes iniciades, no s’admeten nous participants
     
    Bloqueig complet: cap dels participants té la possibilitat de fer una enquesta, fins i tot si ja l'han començat a completar.

en: Maintenance!
ca: Manteniment!

en: Make a comment on your choice here:
ca: Comenti la seva opció aquí:

en: Make a string lowercase
ca: Converteix la cadena a minúscules

en: Make a string uppercase
ca: Converteix la cadena a majúscules

en: Make sure all images on this screen are loaded before clicking on the button.
ca: Abans de fer clic al botó, assegura't que totes les imatges d'aquesta pantalla es carreguen.

en: Make the 'Other:' comment field mandatory when the 'Other:' option is active
ca: Fer que el camp de comentari de l'opció de resposta 'Altres:' sigui obligatori quan aquesta opció estigui marcada.

en: Make these mappings automatic in future
ca: A partir d'ara, fes aquests mapejats automàticament

en: Makes this question mandatory in your survey. Option "Soft" gives a possibility to skip a question without giving any answer.
ca: Fa que aquesta pregunta sigui obligatòria a l'enquesta. L’opció "Soft" dóna la possibilitat de ometre una pregunta sense donar cap resposta.

en: Malay
ca: Malai

en: Male
ca: Home

en: Maltese
ca: Maltès

en: Manage attribute fields
ca: Administrar els camps d'atributs

en: Manage attributes
ca: Gestionar els atributs

en: Manage label sets
ca: Administrar conjunts d'etiquetes

en: Manage menu entries
ca: Gestiona les entrades del menú

en: Manage survey administrators
ca: Gestió d'usuaris i/o administradors

en: Manage your key
ca: Administra la clau

en: Mandatory
ca: Obligatori

en: Mandatory Question
ca: Pregunta obligatòria

en: Mandatory attribute
ca: Atribut obligatori

en: Mandatory field:
ca: Camp obligatori:

en: Mandatory fields:
ca: Camps obligatoris:

en: Mandatory:
ca: Obligatòria:

en: Mandatory?
ca: Obligatori?

en: Map height
ca: Alçada del mapa

en: Map height in pixel
ca: Alçada del mapa en píxels

en: Map participant attributes
ca: Mapa d'atributs dels participants

en: Map survey participant attributes
ca: Mapejar atributs dels participants

en: Map width
ca: Amplada del mapa

en: Map width in pixel
ca: Amplada del mapa en píxels

en: Map your central participant attributes to existing survey participant attributes or create new ones
ca: Assigna els atributs del participant central als atributs de participant existents o creen de nous

en: Map your survey participant attributes to an existing participant attribute or create a new one
ca: Mapeja els atributs cap als atributs existents d'un participant o crea'n un de nou

en: Map zoom level
ca: Nivell de zoom del mapa

en: March
ca: març

en: Margin before questionnaireInfo element (mm)
ca: Marge abans de l'element qüestionariInfo (mm)

en: Mask questions
ca: Preguntes amb màscara

en: Max number of files
ca: Nombre màxim de fitxers

en: Max reminders:
ca: Nombre màxim de recordatoris:

en: Maximum
ca: Màxim

en: Maximum answers
ca: Nombre màxim de respostes

en: Maximum characters
ca: Nombre màxim de caràcters

en: Maximum characters allowed
ca: Nombre màxim de caràcters permès

en: Maximum columns for answers
ca: Màxim de columnes per a les respostes

en: Maximum date
ca: Data màxima

en: Maximum date, valide date in any English textual datetime description (YYYY-MM-DD for example). Expression Managed can be used (only with YYYY-MM-DD format) value. For dropdown : only the year is restricted if date use variable not in same page.
ca: Data màxima, data vàlida en format YYYY-MM-DD o qualsevol descripció textual de data i hora en anglès. Pot utilitzar-se el gestor d'expressions (només en el format YYYY-MM-DD). Per a un menú desplegable: només hi ha restricció d'any si la data usa una variable que no està en la mateixa pàgina.

en: Maximum file size allowed (in KB)
ca: Pes màxim permès de l'arxiu (en KB)

en: Maximum number of files that the participant can upload for this question
ca: Quantitat màxima d'arxius que el participant pot carregar per a aquesta pregunta

en: Maximum sum value
ca: Valor màxim de la suma

en: Maximum sum value of multiple numeric input
ca: Màxim valor de la suma de múltiples entrades numèriques

en: Maximum value
ca: Valor màxim

en: Maximum value for array(mult-flexible) question type
ca: Valor màxim pel tipus de pregunta matriu (etiquetes flexibles)

en: Maximum value of the numeric input
ca: Valor màxim de l'entrada numeral

en: Maximum:
ca: Màxim:

en: May
ca: Mai

en: Maybe you don't have permission.
ca: Potser no tens permisos.

en: Median:
ca: Mediana:

en: Members
ca: Membres

en: Menu
ca: Menú

en: Menu ID?
ca: ID de menú?

en: Menu class
ca: Classe del menú

en: Menu class?
ca: Classe de menú?

en: Menu configuration
ca: Configuració del menú

en: Menu entries
ca: Entrades de menú

en: Menu entries configuration
ca: Configuració d'entrades de menú

en: Menu icon
ca: Icona del menú

en: Menu icon type
ca: Tipus d'icona de menú

en: Menu link
ca: Enllaç del menú

en: Menu name
ca: Nom del menú

en: Menu title
ca: Títol del menú

en: Message
ca: Missatge

en: Message:
ca: Missatge:

en: Microsoft Excel
ca: Excel

en: Microsoft Word
ca: Word

en: Millisecond
ca: Mil·lisegon

en: Min days between reminders:
ca: Nombre mínim de dies entre recordatoris:

en: Min number of files
ca: Nombre mínim de fitxers

en: Minimum
ca: Mínim

en: Minimum answers
ca: Nombre mínim de respostes

en: Minimum date
ca: Data mínima

en: Minimum date, valide date in YYYY-MM-DD format or any English textual datetime description. Expression Managed can be used (only with YYYY-MM-DD format). For dropdown : only the year is restricted if date use variable not in same page.
ca: Data mínima, data vàlida en format YYYY-MM-DD o qualsevol descripció textual de data i hora en anglès. Pot utilitzar-se el gestor d'expressions (només en el format YYYY-MM-DD). Per a un menú desplegable: només hi ha restricció d'any si la data usa una variable que no està en la mateixa pàgina.

en: Minimum height of single choice answer boxes
ca: Alçada mínima de les caselles de resposta de selecció simple

en: Minimum height of subquestion items
ca: Alçada mínima dels elements de la subpregunta

en: Minimum memory available
ca: Mínim de memòria disponible

en: Minimum number of files that the participant must upload for this question
ca: Quantitat mínima d'arxius que el participant pot carregar per a aquesta pregunta

en: Minimum password length
ca: Llargada mínima de la contrasenya

en: Minimum requirements
ca: Requeriments mínims

en: Minimum section height (mm)
ca: Alçada de secció mínima (mm)

en: Minimum sum value
ca: Valor mínim de la suma

en: Minimum value
ca: Valor mínim

en: Minimum value for array(multi-flexible) question type
ca: Valor mínim per al tipus de pregunta matriu(multi-flexible)

en: Minimum value of the numeric input
ca: Valor mínim de l'entrada numèrica

en: Minimum:
ca: Mínim:

en: Minute
ca: Minut

en: Minute step interval
ca: Interval en minuts

en: Miscellaneous files
ca: Arxius diversos

en: Missing %s closing right parentheses
ca: Falta %s parèntesis de tancament

en: Missing columns
ca: Columnes perdudes

en: Missing configuration file.
ca: Falta el fitxer de configuració.

en: Missing source tag in updater xml
ca: Falta l'etiqueta font a l'actualitzador xml

en: Missing stable tag in updater xml
ca: Falta l'etiqueta estable a l'actualitzador xml

en: Missing tag %s in %s in extension config.xml
ca: Falta l'etiqueta %s de %s a l'extensió config.xml

en: Missing tag %s in extension config.xml
ca: Falta l'etiqueta %s de l'extensió config.xml

en: Missing type tag in updater xml
ca: Falta l'etiqueta de tipus a l'actualitzador xml

en: Mobile
ca: Mòbil

en: Mod time
ca: Temps de mod

en: Modified at
ca: Modificat a

en: Modified by
ca: Modificat per

en: Modified on
ca: S'ha modificat

en: Modify
ca: Modifica

en: Mongolian
ca: Mongol

en: Montenegrin
ca: Montenegrí

en: Month
ca: Mes

en: Month display style
ca: Tipus de desplegament dels mesos

en: More about conditions and the ExpressionScript engine.
ca: Més informació sobre les condicions i el motor ExpressionScript.

en: More languages
ca: Més idiomes

en: Move
ca: Mou

en: Move all fields to create column
ca: Moure tots els camps per crear la columna

en: Move file
ca: Mou el fitxer

en: Move on without warning
ca: Continuar sense avís

en: Move to question:
ca: Vés a la pregunta:

en: Moving user templates to new location at %s...
ca: Moure les plantilles d'usuari a una nova ubicació a %s...

en: Multiple choice
ca: Elecció múltiple

en: Multiple choice questions
ca: Preguntes amb múltiples opcions

en: Multiple choice with comments
ca: Elecció múltiple amb comentaris

en: Multiple numeric inputs sum must equal this value
ca: La suma de les múltiples entrades numèriques ha de ser igual a aquest valor

en: Multiple numerical input
ca: Entrada numèrica múltiple

en: Multiple short text
ca: Múltiples textos curts

en: My account
ca: El meu compte

en: My first question group
ca: Primer grup de preguntes

en: My personal menu entries
ca: Les meves entrades de menú personal

en: My personal menus
ca: Els meus menús personals

en: My personal settings
ca: Les teves opcions personals

en: My profile
ca: El meu perfil

en: My user groups
ca: Els meus grups d'usuaris

en: MySQL database engine type
ca: Tipus de motor de base de dades MySQL

en: Myanmar (Burmese)
ca: Myanmar (Birmà)

en: Name
ca: Nom

en: Name [ID]
ca: Nom [ID]

en: Name of the page where the box should be shown
ca: Nom de la pàgina on la caixa s'ha de mostrar

en: Name of the survey
ca: Nom de l'enquesta

en: Name of the survey administrator
ca: Nom de l'administrador de l'enquesta

en: Name should be at least have one sign
ca: El nom ha de tenir com a mínim un signe

en: Name:
ca: Nom:

en: Navigation
ca: Navegació

en: Navigation delay (seconds):
ca: Demora en la navegació (segons):

en: Need {n} access code.|Need {n} access codes.
ca: Necessites {n} codi d'accés.|Necessites {n} codis d'accés.

en: Neither agree nor disagree
ca: Ni d'acord ni en desacord

en: New
ca: Nou

en: New UNSTABLE update available:
ca: Nova actualització INESTABLE disponible:

en: New answer for quota '%s'
ca: Nova resposta per a la quota '%s'

en: New answer option
ca: Nova opció de resposta

en: New box
ca: Nou caixa

en: New box created
ca: Nova caixa creada

en: New dummy participants were added.
ca: S'han afegit nous participants ficticis.

en: New entry was added.
ca: S'ha afegit una nova entrada.

en: New files were successfully installed.
ca: S'han instal·lat correctament els fitxers nous.

en: New files will be downloaded and installed.
ca: Es descarregaran i s'instal·laran els fitxers nous.

en: New key
ca: Nova clau

en: New label set
ca: Nou grup d'etiquetes

en: New password:
ca: Nova contrasenya:

en: New password: %s
ca: Nova contrasenya: %s

en: New question group
ca: Nou grup de preguntes

en: New question group was saved.
ca: S'ha desat el nou grup de preguntes.

en: New quota
ca: Nova quota

en: New quota saved
ca: Nova quota desada

en: New rows
ca: Noves files

en: New scenario number:
ca: Nou número d'escenari:

en: New survey
ca: Nova enquesta

en: New survey id:
ca: Nou id de l'enquesta:

en: New survey title:
ca: Nou títol de l'enquesta:

en: New update available:
ca: Nova actualització disponible:

en: Next
ca: Següent

en: Next century
ca: Segle següent

en: Next choice
ca: Elecció següent

en: Next decade
ca: Dècada següent

en: Next month
ca: Mes següent

en: Next year
ca: Any següent

en: Next, we will create subquestions and answer options.
ca: A continuació, crearem subpreguntes i opcions de resposta.

en: No (but optional)
ca: No (però opcional)

en: No CFIELDNAME field set!
ca: No s'ha introduït el camp CFIELDNAME!

en: No GID (Group) has been provided. Cannot import question
ca: No s'indica GID (Grup). No es pot importar la pregunta

en: No SID (Survey) has been provided. Cannot import question.
ca: No s'indica SID (Enquesta). No es pot importar la pregunta.

en: No Username selected.
ca: No s'ha seleccionat cap nom d'usuari

en: No answer
ca: Ns/Nc

en: No answer:
ca: Sense resposta:

en: No answers have been set for this quota.
ca: No hi ha respostes fixades per a aquesta quota.

en: No attributes found.
ca: No s'ha trobat cap atribut.

en: No available surveys
ca: No hi ha enquestes disponibles

en: No build version found!
ca: No s'ha trobat cap versió de compilació!

en: No conditions could be copied (due to duplicates)
ca: No s'han pogut copiar les condicions perquè hi havia duplicats

en: No control on checkbox
ca: Sense control a la casella de selecció

en: No custom function for this survey
ca: No hi ha funció personalitzada per a aquesta enquesta

en: No customizable entries found.
ca: No s'han trobat entrades personalitzables.

en: No database action required!
ca: No es requereix cap acció a la base de dades!

en: No file selected
ca: Cap arxiu seleccionat

en: No file was uploaded.
ca: No s'ha carregat cap fitxer.

en: No group found!
ca: No s'ha trobat cap grup!

en: No info or no data found
ca: No s’ha trobat informació ni dades

en: No invitation code is needed to complete the survey.
ca: No es necessita cap codi d'invitació per completar l'enquesta.

en: No issues with question group order found.
ca: No s'ha trobat cap problema amb l'ordre del grup de preguntes.

en: No issues with question order found.
ca: No s'ha trobat cap problema amb l'ordre de les preguntes.

en: No label sets available
ca: No hi ha conjunts d'etiquetes disponibles

en: No label sets found.
ca: No s'han trobat conjunts d'etiquetes.

en: No matching CFIELDNAME group!
ca: No hi ha cap CFIELDNAME coincident!

en: No matching CQID
ca: Cap CQID coincident

en: No matching group
ca: No s'ha trobat el grup

en: No matching question
ca: No s'ha trobat la pregunta

en: No matching survey
ca: No s'ha trobat l'enquesta

en: No new participants were created
ca: No s'han creat nous participants

en: No notifications found
ca: No s'han trobat notificacions

en: No of surveys
ca: Nombre d'enquestes

en: No old responses found.
ca: No s'han trobat respostes antigues.

en: No old survey or survey participants table selected.
ca: No s'ha seleccionat cap taula antiga d'enquestes o de participants.

en: No parent group
ca: Cap grup principal

en: No parent menu
ca: Cap menú principal

en: No participant information lost.
ca: No es perd la informació dels participants.

en: No participant shares were deleted
ca: S'han eliminat els no participants compartits

en: No participant table found for this survey!
ca: No s'ha trobat cap taula de participants per a aquesta enquesta.

en: No participants deleted
ca: No s'han eliminat els paticipants

en: No participants found.
ca: No s'han trobat participants.

en: No permission
ca: Sense permís

en: No preview available
ca: No hi ha vista prèvia disponible

en: No question group found.
ca: No s'ha trobat el grup de preguntes.

en: No question group in this survey
ca: No hi ha cap grup de preguntes en aquesta enquesta

en: No question groups found.
ca: No s'ha trobat cap grup de preguntes.

en: No question index will be shown with this format.
ca: Cap índex de preguntes serà mostrat en aquest format

en: No questions found.
ca: No s'han trobat preguntes.

en: No quotas
ca: No hi ha quotes

en: No quotas have been set for this survey
ca: No s'han definit quotes per aquesta enquesta.

en: No reminder(s) sent
ca: No s'han enviat recordatoris

en: No replacement variable available for this field
ca: No hi ha cap variable de reemplaçament per aquest camp

en: No response lines in your file.
ca: No hi ha línies de resposta al fitxer.

en: No responses are lost.
ca: No es perd cap resposta.

en: No server answer
ca: No hi ha resposta del servidor

en: No server answer!
ca: No hi ha resposta del servidor!

en: No shared participants found
ca: No s'han trobat participants compartits

en: No simple graph for this question type
ca: Sense gràfic senzill per a aquest tipus de pregunta

en: No survey ID has been provided. Cannot copy survey
ca: No s'ha proporcionat l'ID de l'enquesta. No es pot copiar l'enquesta.

en: No survey participants found.
ca: No s'han trobat participants.

en: No survey participants table.
ca: No existeix cap taula de participants.

en: No surveys found.
ca: No s'han trobat enquestes.

en: No syntax errors detected in this survey.
ca: No s'han detectat errors de sintaxi en l'enquesta.

en: No temporary folder, cannot read configuration file.
ca: No hi ha cap carpeta temporal, no es pot llegir el fitxer de configuració.

en: No update available for your version.
ca: No hi ha cap actualització disponible per a aquesta versió.

en: No user group selected.
ca: No s'ha seleccionat cap grup d'usuaris.

en: No user groups found.
ca: No s'han trobat grups d'usuaris.

en: No, cancel
ca: No, cancel·la

en: No, thanks.
ca: No, gràcies

en: Nobody
ca: Ningú

en: Non-Numerical answer option prefix:
ca: Prefix de l'opció de resposta no numèrica:

en: Non-Numerical subquestions prefix:
ca: Prefix de subpreguntes no numèriques:

en: Non-existing survey participants table
ca: No existeix cap taula de participants

en: None
ca: Cap

en: None found
ca: No s'ha trobat cap

en: None selected
ca: Cap seleccionat

en: Norwegian (Bokmal)
ca: Noruec (Bokmal)

en: Norwegian (Nynorsk)
ca: Noruec (Nynorsk)

en: Not Selected
ca: No seleccionat

en: Not a broken theme!
ca: No és un tema malmès!

en: Not a valid expression
ca: No és una expressió vàlida

en: Not active.
ca: No està actiu.

en: Not all answer options were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
ca: No s'han desat totes les opcions de resposta. Això normalment és degut a limitacions del servidor (Configuració max_input_vars de PHP). Posa't en contacte amb l'administrador.

en: Not all emails were sent:
ca: No s'han enviat tots els correus electrònics:

en: Not all labels were updated successfully.
ca: No totes les etiquetes s'han actualitzat correctament.

en: Not all subquestions were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
ca: No s'han desat totes les subpreguntes. Quan això passa, normalment és degut a limitacions del servidor (configuració max_input_vars de PHP). Posa't en contacte amb l'administrador.

en: Not completed
ca: Sense completar

en: Not completed or Not displayed
ca: No completat o no mostrat

en: Not displayed
ca: No mostrat

en: Not enough response data
ca: Dades de resposta insuficients

en: Not enough space
ca: No hi ha suficient espai

en: Not enough values for calculation
ca: No hi ha prou valors per a fer el càlcul

en: Not equal to
ca: Desigual a

en: Not found
ca: No trobat

en: Not found!
ca: No trobat!

en: Not imported label sets
ca: Conjunts d'etiquetes no importades

en: Not invited
ca: No convidat

en: Not relevant for this question type
ca: No és rellevant per a aquest tipus de pregunta

en: Not started
ca: No començat

en: Not updatable!
ca: No es pot actualitzar!

en: Note : In some hosting, like shared hosting, it can happen that the available free space is not correctly evaluated. If you checked manually that you have enough free space to update, please, just ignore this error.
ca: Nota: En algun hosting, com el hosting compartit, pot succeir que l'espai lliure disponible no s'avalui correctament. Si has comprovat manualment si hi ha prou espai per fer l'actualització, simplement ignorar aquest error.

en: Note that this assessment section will only show if assessment rules have been set and assessment mode is activated.
ca: Tingues en compte que aquesta secció de valoracions només es mostrarà si s'han establert les regles de valoració i el mode de valoració està actiu.

en: Note that you cannot undo a delete if you proceed. The data will be gone.
ca: Tingues en compte que si continues no podràs recuperar el que s'elimini. Les dades es perdran.

en: Note:
ca: Nota:

en: Note: Adding role(s) to a user will overwrite any individual user permissions!
ca: Nota: Si s'afegeix un rol a un usuari, se sobreescriuran els permisos d'usuari individuals!

en: Note: All fields marked with (*) are required.
ca: Nota: Tots els camps marcats amb (*) són necessaris.

en: Note: Automatically loading the end URL works only if the survey is activated.
ca: Nota: La càrrega automàtica de l'URL final només funciona si l'enquesta està activada.

en: Note: Because you are updating from a stable to an unstable version or vice versa a change log might not be available or incomplete.
ca: Nota: Com que estàs actualitzant des d'una versió estable a una versió inestable o viceversa un registre de canvis podria no estar disponible o incomplet.

en: Note: Demo mode is activated. Marked (*) settings can't be changed.
ca: Nota: el mode de demostració es troba activat. Les configuracions marcades amb (*) no es poden canviar.

en: Note: If you deactivated this survey in error, it is possible to restore this data easily if you do not make any changes to the survey structure. See the LimeSurvey documentation for further details
ca: Nota: si has desactivat aquesta enquesta per error, és possible restaurar les dades fàcilment si no es fa cap canvi a l'estructura de l'enquesta. Per saber-ne més, llegeix la documentació de LimeSurvey

en: Note: If you turn on the -Anonymized responses- option for this survey then LimeSurvey will mark participants who complete the survey only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
ca: Nota: si actives l'opció "Respostes anònimes" per a aquesta enquesta, LimeSurvey marcarà els participants que hagin completat l'enquesta només amb una "Y" en comptes de la data/hora per tal de garantir l'anonimat dels participants.

en: Note: Print will not include items on this page
ca: Nota: la impressió no inclourà elements d'aquesta pàgina

en: Note: Standard participant fields cannot be automatically mapped
ca: Nota: el camps estàndard de participant no poden ser mapejats automàticament

en: Note: This is a standard theme.
ca: Nota: Això és un tema estàndard.

en: Note: This link only works if the survey is activated.
ca: Nota: Aquest enllaç només funciona si l'enquesta està activada.

en: Note: This survey has a past expiration date configured and is currently not available to participants. Please remember to update/remove the expiration date in the survey settings after activation.
ca: Nota: L'enquesta té una data de caducitat configurada que ja ha vençut i actualment no està disponible per als participants. Recorda actualitzar o eliminar la data de caducitat a la configuració de l'enquesta després d'activar-la.

en: Note: XSS filtering is always disabled for the superadministrator.
ca: Nota: el filtrat XSS sempre està desactivat per al superadministrador.

en: Note: You can only give limited permissions to other users because your own permissions are limited, too.
ca: Nota: només pots donar permisos limitats als altres usuaris perquè els teus permisos també estan limitats.

en: Note: You can't edit the condition because there are currently conditions set for this question by the condition designer.
ca: Nota: no pots editar la condició perquè actualment hi ha unes condicions fixades pel dissenyador de la condició per a aquesta pregunta.

en: Note: You can't edit the relevance equation because there are currently conditions set for this question.
ca: Nota: no pots editar l'equació de rellevància perquè la pregunta té alguna condició fixada.

en: Nothing to translate on this page
ca: Res a traduir en aquesta pàgina

en: Nothing to update
ca: Res per actualitzar

en: Notice: Field '%s' was left empty, even though it is a mandatory attribute.
ca: Avís: El camp '%s' s'ha deixat buit, tot i que és un atribut obligatori.

en: Notification %s not found
ca: Notificació %s no trobada

en: Notification & data management
ca: Notificacions i gestió de dades

en: Notification and data management settings
ca: Notificació i configuració de gestió de dades

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Notifications & data
ca: Notificacions i dades

en: November
ca: novembre

en: Now click on "Save & activate survey"
ca: Fes clic a 'Desa i activa l'enquesta'

en: Now click on 'Save and add question'.
ca: Ara clica 'Desa i afegeix una pregunta'.

en: Now save the answer options
ca: Ara guarda les opcions de resposta

en: Now save the created question
ca: Ara guarda la pregunta creada

en: Now save the subquestions
ca: Ara guarda les subpreguntes

en: Now save your survey
ca: Ara guarda l'enquesta

en: Now that we've got some subquestions, we have to add answer options as well.
ca: Ara que ja hi ha algunes subpreguntes, també cal afegir les opcions de resposta.

en: Now when you are finished click on 'Save and add question'.
ca: Ara, quan hagis acabat, fes clic a 'Desa i afegeix una pregunta'.

en: Now, activate your survey.
ca: Activa l'enquesta.

en: Null values are ignored in calculations
ca: Els valors nuls són ignorats en els càlculs

en: Number greater than
ca: Número més gran que

en: Number less than
ca: Nombre més petit que

en: Number of attribute fields to add:
ca: Nombre de camps d'atribut a afegir:

en: Number of cases
ca: Nombre d'opcions

en: Number of characters:
ca: Nombre de caràcters

en: Number of columns:
ca: Nombre de columnes:

en: Number of files greater than
ca: Nombre de fitxers més grans que

en: Number of files less than
ca: Nombre de fitxers menors que

en: Number of participants:
ca: Nombre de participants:

en: Number of questions/groups:
ca: Nombre de preguntes/grups:

en: Number of records in this query:
ca: Número d'elements en aquesta consulta:

en: Numbers
ca: Números

en: Numbers only
ca: Només números

en: Numbers only for 'Other'
ca: Només números per a 'Altres'

en: Numeric tokens
ca: Tokens numèrics

en: Numerical input
ca: Entrada numèrica

en: OK
ca: Ok

en: OK!
ca: D'acord!

en: OR
ca: O

en: Occitan
ca: Occità

en: October
ca: octubre

en: Off
ca: Desactivat

en: Offset:
ca: Compensació:

en: Old VV version
ca: Versió antiga de VV

en: On
ca: Activat

en: On errors
ca: En errors

en: On page
ca: A la pàgina

en: On requesting the update information from limesurvey.org there has been an error:
ca: Hi ha hagut un error al sol·licitar la informació d'actualització a limesurvey.org:

en: On the following page you will be able to create a pdf that can be printed filled out and scanned again.
ca: A la pàgina següent, podràs crear un pdf per imprimir completament i tornar a escanejar.

en: Once a survey is activated you can no longer:
ca: Un cop activada l'enquesta no podràs:

en: One
ca: Una

en: One or more file have either exceeded the filesize/are not in the right format or the minimum number of required files have not been uploaded. You cannot proceed until these have been completed
ca: Un o més fitxers o bé han superat la mida del fitxer i/o no estan en el format correcte; o bé el nombre mínim d'arxius necessaris no s'ha carregat. No pots continuar fins que això s'hagi completat correctament.

en: One or more mandatory questions have not been answered. You cannot proceed until these have been completed.
ca: Una o més preguntes obligatòries no han estat contestades. No podràs continuar fins que no les responguis.

en: One or more questions have not been answered in a valid manner. You cannot proceed until these answers are valid.
ca: Una o més preguntes no han estat contestades correctament. No podràs continuar fins que les respostes siguin vàlides.

en: One or more uploaded files are not in proper format/size. You cannot proceed until these files are valid.
ca: Un o més fitxers carregats no es troben en el format o mida adients. No pots continuar fins que aquests fitxers siguin vàlids

en: One-time password
ca: Contrasenya d'un sol ús

en: Online Manual
ca: Manual de LimeSurvey en línia

en: Online manual
ca: Manual online

en: Only %s new dummy participants were added after %s trials.
ca: Només %s nous participants ficticis s'han afegit després de %s intents.

en: Only CSV files are allowed.
ca: Només es permeten arxius CSV.

en: Only Superadmin
ca: Només Superadmin

en: Only admin
ca: Només administrador

en: Only an integer value may be entered in this field.
ca: Només es pot introduir un valor enter en aquest camp.

en: Only answer the following question if:
ca: Només respon la següent pregunta si:

en: Only answer this if the following conditions are met:
ca: Contestar aquesta pregunta només si es compleixen les següents condicions:

en: Only answer this question for the items you did not select in question %s ('%s')
ca: Respón només aquesta pregunta pels elements que no vau seleccionar a la pregunta %s ('%s')

en: Only answer this question for the items you selected in question %s ('%s')
ca: Respón només aquesta pregunta pels elements que vau seleccionar a la pregunta %s ('%s')

en: Only answer this question if the following conditions are met:
ca: Contestar aquesta pregunta només si es compleixen les següents condicions:

en: Only export entries which contain this string in the email address.
ca: Només les entrades d'exportació que contenen aquesta cadena a l'adreça de correu electrònic.

en: Only integer values may be entered in these fields.
ca: Només es poden introduir valors enters en aquests camps.

en: Only numbers may be entered in '%s' accompanying text field.
ca: Només pots introduir números a '%s' acompanyant el camp de text.

en: Only numbers may be entered in these fields.
ca: Només pots introduir números en aquests camps.

en: Only numbers may be entered in this field.
ca: Només es poden introduir números en aquest camp.

en: Only one CSV attribute is mapped with central attribute.
ca: Només un atribut de CSV està mapejat amb l'atribut central.

en: Only one central attribute is mapped with participant attribute
ca: Només un atribut central està mapejat amb un atribut de participant

en: Only previous pages answers are available
ca: Només estan disponibles les respostes de les pàgines prèvies

en: Only show question
ca: Mostra només la pregunta

en: Only variables can be assigned values
ca: Només les variables poden tenir valor assignats

en: Only {n} access code has been created.|Only {n} access codes have been created.
ca: Només s’ha creat {n} codi d’accés.|Només s’han creat {n} codis d’accés.

en: Oops, There was an error deleting the file
ca: Hi ha hagut un error esborrant l'arxiu

en: Open date/time selector
ca: Selector de data/hora d'obertura

en: Open editor
ca: Editor obert

en: Open general survey settings
ca: Obre la configuració general de l'enquesta

en: Open imported theme
ca: Obre el tema importat

en: Open printable view
ca: Obre la vista imprimible

en: Open sharing panel
ca: Obre el tauler per compartir

en: Open the general survey overview
ca: Obre la descripció general de l'enquesta

en: Open the syntax file in SPSS in Unicode mode.
ca: Obre el fitxer de sintaxi al SPSS en mode Unicode.

en: Open theme editor in new window
ca: Obre l'editor de plantilla en una finestra nova

en: Open-access mode:
ca: Enquesta d'accés lliure:

en: OpenStreetMap via MapQuest
ca: OpenStreetMap a través de MapQuest

en: Operating system
ca: Sistema operatiu

en: Option
ca: Opció

en: Option 'Other':
ca: Opció 'Altres':

en: Optional
ca: Opcional

en: Optional Question
ca: Pregunta opcional

en: Optional fields:
ca: Camps opcionals:

en: Optional modules
ca: Mòduls opcionals

en: Options
ca: Opcions

en: Or, try out our interactive tutorial tour
ca: O bé, prova el nostre tutorial interactiu

en: Order
ca: Ordena

en: Order - like 3)
ca: Ordre - per exemple, 3)

en: Organize question group/questions
ca: Organitzar preguntes/grup de preguntes

en: Orientation
ca: Orientació

en: Original value
ca: Valor original

en: Other
ca: Altres

en: Other comment
ca: Un altre comentari

en: Other files:
ca: Altres fitxers:

en: Other users may edit this participant
ca: Altres usuaris poden editar aquest participant

en: Other:
ca: Altres:

en: Outdated
ca: Antic

en: Output format
ca: Format de sortida

en: Output options
ca: Opcions de sortida

en: Overall assessment score
ca: Valoració global

en: Overview
ca: Informació general

en: Overwrite existing attribute values if a participant already exists?
ca: Si el participant ja existeix, sobrescriure el valors actuals dels atributs?

en: Overwrite existing auto mapped attribute values if a participant already exists?
ca: Sobreescriure els valors dels atributs auto mapejats existents si el participant ja existeix?

en: Overwrite existing participant attribute values if a duplicate participant is found?
ca: Sobreescriure el valor de l'atribut del participant existent si es troba un participant duplicat?

en: Overwrite existing participant attribute values if a participant already exists?
ca: Sobreescriure el valor de l'atribut del participant existent si el participant ja existeix?

en: Overwrite existing standard field values if a participant already exists?
ca: Si el participant ja existeix, sobreescriure el camp estàndard actual?

en: Overwrite existing users
ca: Sobreescriu els usuaris existents

en: Overwrite files with the same name when uploaded, moved or copied through the editor/file-manager
ca: Sobreescriure fitxers amb el mateix nom quan es penja, es mou o es copia a través de l’editor/gestor de fitxers

en: Owner
ca: Administrador

en: Owner ID
ca: ID de l'administrador

en: Owner UID
ca: UID propietari

en: Owner:
ca: Propietari:

en: Owner?
ca: Propietari?

en: PDF export
ca: Exportació a PDF

en: PDF header string (if empty, survey name will be used):
ca: Cadena de capçalera del PDF (si està buit, es farà servir el nom de l'enquesta):

en: PDF header title (if empty, site name will be used):
ca: Títol de capçalera del PDF (si està buit, s'utilitzarà el nom del lloc):

en: PDF questions in bold:
ca: Preguntes PDF en negreta:

en: PHP GD library
ca: Biblioteca PHP GD

en: PHP LDAP library
ca: Biblioteca PHP LDAP

en: PHP PDO driver library
ca: Llibreria PHP de controladors (driver) PDO

en: PHP Sodium library [data encryption]
ca: PHP Sodium library [encriptat de dades]

en: PHP imap library
ca: Biblioteca PHP imap

en: PHP mbstring library
ca: Llibreria PHP mbstring

en: PHP version
ca: Versió del PHP

en: PHP version is only %s
ca: La versió de PHP és només %s

en: PHP version required:
ca: Versió de PHP requerida:

en: PHP zip library
ca: Biblioteca PHP zip

en: PHP zlib library
ca: Biblioteca PHP zlib

en: PHP/PECL JSON library
ca: Llibreria JSON PHP/PECL

en: PHP_CURL library not loaded
ca: Biblioteca PHP_CURL no carregada

en: Packages To Load
ca: Paquets per carregar

en: Pad a string to a certain length with another string
ca: Conecta una cadena d'una llargada concreta amb una altra cadena

en: Page format:
ca: Mida de la pàgina

en: Page orientation:
ca: Orientació de la pàgina

en: Panel integration
ca: Integració del panell

en: Papiamento (Curaçao & Bonaire)
ca: Papiamento (Curaçao i Bonaire)

en: Parameter
ca: Paràmetre

en: Parent
ca: Principal

en: Parent group
ca: Grup principal

en: Parent menu?
ca: Menú principal?

en: Parent user
ca: Usuari principal

en: Partial
ca: Parcial

en: Partial (saved) responses
ca: Respostes parcials (desades)

en: Partial:
ca: Parcial:

en: Participant ID
ca: ID del participant

en: Participant attribute descriptions were successfully updated.
ca: La descripció dels atributs del participant s'ha actualitzat correctament.

en: Participant attribute: %s
ca: Atribut del participant: %s

en: Participant attributes to create
ca: Atributs del participant a crear

en: Participant control
ca: Control de participants

en: Participant deleted
ca: Participant eliminat

en: Participant fields
ca: Camps de participant

en: Participant may save and resume later:
ca: El participant pot desar i continuar més tard:

en: Participant removed from sharing
ca: Participant eliminat dels compartits

en: Participant settings
ca: Configuració del participant

en: Participant share deleted
ca: Compartició del participant eliminada

en: Participant shared.
ca: Participant compartit.

en: Participant successfully added
ca: Participant afegit correctament

en: Participant successfully updated
ca: Participant actualitzat correctament

en: Participant table already exist for this survey.
ca: Ja hi ha una taula de participants per a aquesta enquesta.

en: Participants can save partially finished surveys
ca: Els participants poden desar enquestes completades parcialment

en: Participants may print answers:
ca: Els participants poden imprimir les respostes:

en: Participants owned by you
ca: Els teus participants

en: Participants shared with you
ca: Participants compartits amb tu

en: Participants you have shared
ca: Participants que has compartit

en: Pashto
ca: Paixtu

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password must be at least %d character long|Password must be at least %d characters long
ca: La contrasenya ha de tenir com a mínim %d caràcter|La contrasenya ha de tenir almenys %d caràcters

en: Password must be at most %d character long|Password must be at most %d characters long
ca: La contrasenya ha de tenir com a màxim %d caràcter llarg|La contrasenya ha de tenir com a màxim %d caràcters

en: Password must include at least %d lowercase letter|Password must include at least %d lowercase letters
ca: La contrasenya ha d’incloure almenys %d lletra minúscula|La contrasenya ha d’incloure almenys %d lletra minúscula

en: Password must include at least %d number|Password must include at least %d numbers
ca: La contrasenya ha d’incloure almenys %d nombre|La contrasenya ha d’incloure almenys %d números

en: Password must include at least %d special character|Password must include at least %d special characters
ca: La contrasenya ha d’incloure almenys %d caràcter especial|La contrasenya ha d’incloure almenys %d caràcters especials

en: Password must include at least %d uppercase letter|Password must include at least %d uppercase letters
ca: La contrasenya ha d’incloure almenys %d lletra majúscula|La contrasenya ha d’incloure almenys %d lletres majúscules

en: Password safety
ca: Seguretat de la contrasenya

en: Password warning
ca: Advertència de contrasenya

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Passwords do not match
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: Passwords do not match!
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: Passwords does not fulfill minimum requirement:
ca: Les contrasenyes no compleixen el requisit mínim:

en: Path
ca: Ruta

en: Percentage
ca: Percentatge

en: Percentage of total:
ca: Percentatge del total:

en: Permission
ca: Permís

en: Permission level
ca: Nivell de permisos

en: Permission level?
ca: Nivell de permisos?

en: Permission role %s
ca: Rol de permís %s

en: Permission roles
ca: Rols de permís

en: Permission to activate/deactivate a survey
ca: Permís per activar/desactivar una enquesta

en: Permission to create participants in the central participants database (for which all permissions are automatically given) and view, update and delete participants from other users
ca: Permís per crear participants a la base de dades central de participants (per als quals els permisos s'assignaran automàticament) i per veure, actualitzar i esborrar participants d'altres usuaris.

en: Permission to create surveys (for which all permissions are automatically given) and view, update and delete surveys from other users
ca: Permís per crear enquestes (per a les quals els permisos s'assignaran automàticament) i per veure, actualitzar i esborrar enquestes d'altres usuaris.

en: Permission to create(data entry)/view/update/delete/import/export responses
ca: Permís per crear (entrada de dades)/visualitzar/actualitzar/eliminar/importar/exportar respostes

en: Permission to create, view, update and delete user groups
ca: Permís per crear, veure, actualitzar i esborrar grups d'usuaris

en: Permission to create, view, update and delete users
ca: Permisos per crear, veure, actualitzar i esborrar usuaris

en: Permission to create, view, update, delete, export and import label sets/labels
ca: Permís per crear, veure, actualitzar, esborrar, exportar i importar etiquetes/conjunts d'etiquetes

en: Permission to create, view, update, delete, export and import templates
ca: Permisos per crear, veure, actualitzar, esborrar, exportar i importar plantilles

en: Permission to create/update/delete/import/export participants
ca: Permís per crear/actualitzar/eliminar/importar/exportar entrades de participants

en: Permission to create/view/update/delete assessments rules for a survey
ca: Permís per crear/visualitzar/actualitzar/eliminar les regles d'avaluació d'una enquesta

en: Permission to create/view/update/delete quota rules for a survey
ca: Permís per crear/visualitzar/actualitzar/eliminar regles de la quota d'una enquesta

en: Permission to create/view/update/delete/import/export the questions, groups, answers & conditions of a survey
ca: Permís per crear/visualitzar/actualitzar/eliminar/importar/exportar les preguntes, grups, respostes i condicions d'una enquesta

en: Permission to delete a survey
ca: Permís per eliminar una enquesta

en: Permission to modify survey security settings
ca: Permís per modificar les preferències de seguretat de l'enquesta

en: Permission to view & update the translations using the quick-translation feature
ca: Permís per visualitzar i actualitzar les traduccions utilitzant la funció de traducció ràpida

en: Permission to view and update global settings & plugins and to delete and import plugins
ca: Permís per veure i actualitzar la configuració global i els connectors i per esborrar i importar connectors.

en: Permission to view statistics
ca: Permís per veure estadístiques

en: Permission to view/update the survey settings including survey participants table creation
ca: Permisos per veure/actualitzar la configuració de l'enquesta, inclosa la creació de la taula de participants

en: Permission to view/update the survey text elements, e.g. survey title, survey description, welcome and end message
ca: Permís per veure/actualitzar els elements de text de l'enquesta: títol de l'enquesta, descripció de l'enquesta, benvinguda i missatge final...

en: Permission?
ca: Permisos?

en: Permissions were successfully updated.
ca: Els permisos s'han actualitzat correctament.

en: Persian
ca: Persa

en: Pie chart
ca: Gràfic circular

en: Place questions into a specified randomization group, all questions included in the specified group will appear in a random order
ca: Fes preguntes a un grup aleatori específic, totes les preguntes incloses en el grup específic apereixeran en ordre aleatori

en: Placeholder answer
ca: Marcador de posició de la resposta

en: Placeholder fields
ca: Camps de marcador de posició

en: Please %s check your settings %s.
ca: %s comprova la configuració %s.

en: Please <a href="%s">log in</a>.
ca: <a href="%s">Inicia la sessió</a>.

en: Please add at least two answer options to proceed.
ca: Afegeix com a mínim dues opcions de resposta.

en: Please add at least two subquestions
ca: Afegeix com a mínim dues subpreguntes

en: Please be aware that your answers will not be saved, because the survey isn't active yet.
ca: Tingues en compte que les respostes no es desaran perquè l'enquesta encara no està activa.

en: Please be careful - if you delete default entries you may not be able access some parts of the application.
ca: Ves en compte: si elimines les entrades predeterminades, és possible que no tinguis accés a algunes parts de l'aplicació.

en: Please be patient and try again in about 5 minutes.
ca: Tingues paciència i torna-ho a provar d'aquí a 5 minuts.

en: Please be patient until you are forwarded to the final URL.
ca: Espera fins a ser redirigit a la URL final.

en: Please be very careful.
ca: Sisplau, ves amb compte!

en: Please buy a new one!
ca: Compra'n un de nou!

en: Please change the directory permissions of the folder %s in order to preview themes.
ca: Canvia els permisos del directori de la carpeta %s per tal de previsualitzar els temes.

en: Please check any problems above and then proceed to the final step.
ca: Comprova els errors que apareguin a sobre i, aleshores, passa al darrer pas.

en: Please check at least one box per row.
ca: Marca com a mínim una casella per fila.

en: Please check at least one item.
ca: Selecciona un element com a mínim.

en: Please check the directory permissions.
ca: Comprova els permisos del directori

en: Please check the format of your answer.
ca: Verifica el format de la resposta.

en: Please check the matching combinations.
ca: Comprova les combinacions coincidents.

en: Please check these settings now:
ca: Comprova ara els valors de configuració:

en: Please choose
ca: Tria

en: Please choose *all* that apply:
ca: Selecciona *totes* les que corresponguin:

en: Please choose *only one* of the following:
ca: Selecciona *només una* de les següents:

en: Please choose all that apply and provide a comment:
ca: Selecciona totes les que corresponguin i afegeix un comentari:

en: Please choose at least %s items.
ca: Tria com a mínim %s ítems.

en: Please choose no more than %s items.
ca: No triïs més de %s elements.

en: Please choose one option.
ca: Escull una opció

en: Please choose the appropriate response for each item:
ca: Tria la resposta adient per cada entrada:

en: Please choose the label sets you want to export:
ca: Tria el grup d'etiquetes que vulguis exportar:

en: Please choose...
ca: Tria...

en: Please click and drag the slider handles to enter your answer.
ca: Fes clic i arrossega els selectors lliscants per introduir la resposta.

en: Please complete all parts of the date.
ca: Completeu totes les parts de la data.

en: Please complete all parts.
ca: Completa totes les parts.

en: Please confirm
ca: Confirma

en: Please confirm that you want to opt out of this survey by clicking the button below.
ca: Confirma que vols abandonar aquesta enquesta fent clic al botó de sota.

en: Please confirm the access code by answering the security question below and click 'Continue'.
ca: Confirma el codi d'accés responent a la pregunta de seguretat i fes clic a 'Continuar'.

en: Please confirm the access code by answering the security question below and click continue.
ca: Confirma el codi d'accés contestant la pregunta de seguretat de sota i prem continuar.

en: Please confirm you want to clear your response?
ca: Confirmes que vols esborrar la teva resposta?

en: Please contact %s ( %s ) for further assistance.
ca: Contacta amb %s (%s) per obtenir més informació.

en: Please contact %s to report this problem.
ca: Contacta amb %s per informar d'aquest problema.

en: Please contact the LimeSurvey team.
ca: Posa't en contacte amb l'equip de LimeSurvey.

en: Please contact your LimeSurvey administrator for your password.
ca: Contacta amb l'administrador per sol·licitar la teva contrasenya.

en: Please continue with populating the database.
ca: Continua amb l'actualització i població de la base de dades.

en: Please do a backup of the menu entries you want to keep.
ca: Fes una còpia de seguretat de les entrades de menú que vulguis conservar.

en: Please do a backup of the menus you want to keep.
ca: Fes una còpia de seguretat dels menús que vulguis mantenir.

en: Please do not repeat the request without modifications.
ca: No repeteixis la sol·licitud sense modificacions.

en: Please enter a date:
ca: Introdueix una data:

en: Please enter only numbers.
ca: Només introdueix nombres.

en: Please enter the database settings you want to use for LimeSurvey:
ca: Introdueix les preferències de la base de dades que vols utilitzar per al LimeSurvey:

en: Please enter the name for the new theme:
ca: Introdueix el nom per al nou tema:

en: Please enter your comment here
ca: Escriu el teu comentari aquí

en: Please explain something in detail:
ca: Explica alguna cosa de manera detallada:

en: Please fax your completed survey to:
ca: Envia un fax amb l'enquesta completada a:

en: Please fill in %s answers
ca: Omple %s respostes

en: Please fill in at least %s answers
ca: Omple al menys %s respostes

en: Please fill in at least one answer
ca: Omple al menys una resposta

en: Please fill in at most %s answers
ca: Omple com a molt %s respostes

en: Please fill in at most one answer
ca: Omple com a molt una resposta

en: Please fill in from %s to %s answers.
ca: Omple de %s a %s respostes.

en: Please first update to Version 2.6.4 or any later 2.x version before you update to Version 3.x.
ca: Actualitza primer a la versió 2.6.4 o qualsevol versió 2.x posterior abans d'actualitzar a la versió 3.x.

en: Please fix the following input errors:
ca: Corregeix els errors següents:

en: Please fix this error in your database and try again
ca: Arregla aquest error a la base de dades i torna-ho a intentar

en: Please have patience and retry in 30 minutes. Thank you for your understanding.
ca: Espera't i torna-ho a provar d'aquí a 30 minuts. Gràcies.

en: Please log in first.
ca: Cal que primer t'identifiquis.

en: Please make sure that your CSV contains the fields '%s', '%s', '%s', '%s', and '%s'
ca: Assegura't que el CSV conté els camps '%s', '%s', '%s', '%s' i '%s'

en: Please note that if you delete an incomplete response during a running survey, the participant will not be able to complete it.
ca: Tingues en compte que si elimines una resposta incompleta durant una enquesta en curs, el participant no la podrà completar.

en: Please note that once responses have collected with this survey and you want to add or remove groups/questions or change one of the settings above, you will need to deactivate this survey, which will move all data that has already been entered into a separate archived table.
ca: Tingues en compte que una vegada s'hagin obtingut respostes per a aquesta enquesta i vulguis afegir o treure grups/preguntes o canviar alguna configuració de les anteriors, hauràs de desactivar l'enquesta, fet que mourà totes les dades introduïdes, a una taula d'arxiu separada.

en: Please note: This file does not contain any collected responses.
ca: Nota: aquest fitxer no conté cap resposta.

en: Please number each box in order of preference from 1 to
ca: Enumera cada casella en ordre de preferència de 1 a

en: Please put in a valid code. Only letters and numbers are allowed and it has to start with a letter. For example [Question1]
ca: Introdueix un codi vàlid. Només s’admeten lletres i números i ha de començar per una lletra. Per exemple [P001]

en: Please rank all items.
ca: Classifica tots els ítems.

en: Please remember that in order to have a valid code, it must contain only letters and numbers, also please check that it starts with a letter.
ca: Per crear un codi vàlid, ha de contenir només lletres i números, i ha de començar amb una lletra.

en: Please select %s answers
ca: Escull %s respostes

en: Please select a file to import!
ca: Selecciona un arxiu per a importar!

en: Please select a language:
ca: Selecciona un idioma:

en: Please select a plugin to install!
ca: Selecciona un complement per instal·lar.

en: Please select a user first
ca: Cal que abans seleccionis un usuari

en: Please select a user group first
ca: Cal que abans seleccionis un grup

en: Please select an answer for each combination.
ca: Selecciona una resposta per a cada combinació.

en: Please select at least %s answers
ca: Escull com a mínim %s respostes

en: Please select at least one answer
ca: Escull com a mínim una resposta

en: Please select at least one file for deletion
ca: Selecciona, com a mínim, un fitxer per a esborrar

en: Please select at least one file for download
ca: Selecciona com a mínim un fitxer per descarregar

en: Please select at least one item
ca: Selecciona com a mínim un element

en: Please select at most %s answers
ca: Escull com a màxim %s respostes

en: Please select at most one answer
ca: Escull com a màxim una resposta

en: Please select filters and click on the "View statistics" button to generate the statistics.
ca: Selecciona els filtres i fes clic al botó "Veure estadístiques" per generar les estadístiques.

en: Please select from %s to %s answers.
ca: Selecciona de %s a %s respostes.

en: Please select one answer
ca: Selecciona una resposta

en: Please select the 'Array'-type.
ca: Selecciona el tipus 'Matriu'.

en: Please select your preferred language:
ca: Tria l'idioma preferit:

en: Please solve the following equation:
ca: Resol l'equació:

en: Please submit by %s
ca: Envia per %s

en: Please type in a code that consists only of letters and numbers, and doesn't start with a number.
ca: Escriu un codi que consti només de lletres i números i que no comenci per un número.

en: Please type in the new theme name above.
ca: Escriu el nom del nou tema a dalt.

en: Please upload %s files
ca: Carrega %s arxius

en: Please upload %s more file(s).
ca: Carrega %s arxius més.

en: Please upload at least %s files
ca: Carrega com a mínim %s arxius

en: Please upload at least one file
ca: Carrega com a mínim un arxiu

en: Please upload at most %s files
ca: Carrega com a màxim %s arxius

en: Please upload at most one file
ca: Carrega com a màxim un arxiu

en: Please upload between %s and %s files
ca: Carrega entre %s i %s arxius

en: Please upload one file
ca: Carrega un arxiu

en: Please use the survey navigation buttons or index.  It appears you attempted to use the browser back button to re-submit a page.
ca: Fes servir els botons de navegació o l'índex de l'enquesta. Sembla que has fet servir el botó d'enrere del navegador per reenviar una pàgina.

en: Please verify the following information before continuing with the database upgrade:
ca: Verifica la informació següent abans de continuar amb l'actualització de la base de dades:

en: Please visit %s to download the update.
ca: Visita %s per descarregar l'actualització.

en: Please wait, loading data...
ca: Espera't, s'estan carregant les dades...

en: Please write your answer here:
ca: Escriu la resposta aquí:

en: Please write your answer(s) here:
ca: Escriu la resposta/es aquí:

en: Plugin
ca: Connector

en: Plugin %s didn't exist, settings not imported
ca: El complement %s no existia, la configuració no s'ha importat

en: Plugin '%s' does already exist.
ca: El complement '%s' ja existeix.

en: Plugin error
ca: Error de complement

en: Plugin is not active
ca: El connector no està actiu

en: Plugin is not compatible with your LimeSurvey version.
ca: El complement no és compatible amb la versió de LimeSurvey.

en: Plugin load error
ca: Error de càrrega del complement

en: Plugin manager
ca: Gestor de connectors

en: Plugin manager - scanned files
ca: Gestor de complement - fitxers escanejats

en: Plugin settings:
ca: Configuració del complement:

en: Plugin uninstalled.
ca: Complement desinstal·lat.

en: Plugin was activated.
ca: El connector s'ha activat.

en: Plugin was deactivated.
ca: Es va desactivar el connector.

en: Plugin was installed.
ca: S'ha instal·lat el complement.

en: Plugin:
ca: Complement:

en: Plugins
ca: Connectors

en: Polar chart
ca: Gràfic polar

en: Polish
ca: Polac

en: Polish (Informal)
ca: Polonès (informal)

en: Poorly terminated expression - expected a constant or variable
ca: Expressió mal acabada - s'esperava una constant o una variable

en: Populate database
ca: Poblar la base de dades

en: Popup
ca: Finestra emergent

en: Portrait
ca: Vertical

en: Portuguese
ca: Portuguès

en: Portuguese (Brazilian)
ca: Portuguès (Brasil)

en: Position
ca: Posició

en: Position:
ca: Posició:

en: Position?
ca: Posició?

en: Pre-installation check
ca: Comprovació de preinstal·lació

en: Pre-installation check for LimeSurvey
ca: Comprovació de preinstal·lació per LimeSurvey

en: Pre-mapped attributes
ca: Atributs pre-mapejats

en: Predefined
ca: Predefinit

en: Predefined label sets
ca: Conjunts d'etiquetes predefinits

en: Predefined label sets...
ca: Conjunts de respostes predefinits...

en: Prefix for list items
ca: Prefix pels elements de llista

en: Prefix for the users (a random value will be appended)
ca: Prefix per als usuaris (s’afegirà un valor aleatori)

en: Prefix|Suffix for dropdown lists
ca: Prefix|Sufix per les llistes desplegables

en: Preselected question type:
ca: Tipus de pregunta preseleccionada:

en: Present answer options in reverse order
ca: Mostra les opcions de resposta en ordre invers

en: Present as text input boxes instead of dropdown lists
ca: Usar caixes d'entrada de text enlloc de llistes de selecció desplegables

en: Present dropdown control(s) instead of list of radio buttons
ca: Mostrar controls desplegables en lloc d'una llista de botons

en: Present subquestions/answer options in random order
ca: Mostrar les opcions de les subpreguntes/respostes en ordre aleatori

en: Presentation
ca: Presentació

en: Presentation & navigation
ca: Presentació i navegació

en: Presentation & navigation settings
ca: Configuració de presentació i navegació

en: Preserve response IDs
ca: Mantén els IDs de resposta

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Preview conversion of conditions to ExpressionScript
ca: Vista prèvia de la conversió de les condicions a l'ExpressionScript

en: Preview current group
ca: Vista prèvia del grup

en: Preview image
ca: Imatge de la vista prèvia

en: Preview in
ca: Vista prèvia a

en: Preview question
ca: Previsualitzar la pregunta

en: Preview question group
ca: Previsualitzar el grup de preguntes

en: Preview question type
ca: Vista prèvia del tipus de pregunta

en: Preview survey
ca: Previsualitzar l'enquesta

en: Preview:
ca: Vista prèvia:

en: Previous
ca: Anterior

en: Previous answer fields
ca: Camps de resposta anteriors

en: Previous century
ca: Segle anterior

en: Previous decade
ca: Dècada anterior

en: Previous month
ca: Mes anterior

en: Previous questions
ca: Preguntes anteriors

en: Previous session is set to be finished.
ca: S'ha marcat la sessió anterior com a finalitzada.

en: Previous year
ca: Any anterior

en: Print answers
ca: Imprimeix les respostes

en: Print your answers.
ca: Imprimeix les respostes

en: Printable survey
ca: Enquesta per imprimir

en: Printable survey (*.html)
ca: Enquesta per imprimir (*.html)

en: Prior to 16
ca: Anterior a 16

en: Privacy policy error text:
ca: Text d’error de política de privacitat:

en: Privacy policy label text:
ca: Text de l’etiqueta de la política de privacitat:

en: Privacy policy text:
ca: Text de la política de privacitat:

en: Pro tip: The subquestion may even contain HTML code.
ca: Consells pro: la subpregunta pot arribar a contenir codi HTML.

en: Processing...
ca: Carregant...

en: Progress
ca: Progrés

en: Public statistics:
ca: Estadístiques públiques:

en: Publication & access
ca: Publicació i accés

en: Publication & access control
ca: Publicació i control d'accés

en: Publication & access control settings
ca: Configuració de publicació i control d'accés

en: Publication and access settings
ca: Configuració de publicació i accés

en: Publish API on /admin/remotecontrol:
ca: Publica l'API a /admin/remotecontrol:

en: Q1 and Q3 calculated using %s
ca: Q1 i Q3 calculats utilitzant %s

en: Question
ca: Pregunta

en: Question ID
ca: ID de la pregunta

en: Question Theme has been sucessfully converted to LimeSurvey 4
ca: El tema de les preguntes s'ha convertit amb èxit a LimeSurvey 4

en: Question Type:
ca: Tipus de pregunta:

en: Question animation
ca: Animació de la pregunta

en: Question attribute
ca: Atribut de pregunta

en: Question attributes
ca: Atributs de la pregunta

en: Question attributes:
ca: Atributs de la pregunta:

en: Question background color
ca: Color de fons de la pregunta

en: Question borders
ca: Marges de la pregunta

en: Question by Question
ca: Pregunta a Pregunta

en: Question by question
ca: Pregunta per pregunta

en: Question by question mode not yet supported.
ca: El mode 'Pregunta a pregunta' encara no està disponible.

en: Question cannot be stored. Please check the answer options for duplicates or empty codes.
ca: La pregunta no es pot desar. Comprova les opcions de resposta per a codis duplicats o buits.

en: Question cannot be stored. Please check the subquestion codes for duplicates or empty codes.
ca: La pregunta no es pot desar. Comprova que els codis de les subpreguntes no estiguin duplicats o buits.

en: Question code
ca: Codi de la pregunta

en: Question code %s was updated to %s.
ca: El codi de la pregunta %s s'ha actualitzat a %s.

en: Question code & question text
ca: Codi de la pregunta i text de la pregunta

en: Question code / ID
ca: Codi de la pregunta / ID

en: Question code:
ca: Codi de la pregunta:

en: Question codes must be unique.
ca: Els codis de les preguntes han de ser únics.

en: Question codes must start with a letter and may only contain alphanumeric characters.
ca: Els codis de les preguntes han de començar per una lletra i només poden estar formats per caràcters alfanumèrics.

en: Question codes were successfully regenerated.
ca: Els codis de pregunta s'han regenerat correctament.

en: Question could not be created with error on %s: %s
ca: No s'ha pogut crear la subpregunta amb error a %s: %s

en: Question could not be created.
ca: No s'ha pogut crear la pregunta.

en: Question could not be deleted. There are conditions for other questions that rely on this question. You cannot delete this question until those conditions are removed.
ca: La pregunta no s'ha pogut esborrar. Hi ha condicions a altres preguntes que fan referència a aquesta. No es pot esborrar aquesta pregunta fins que aquestes condicions s'hagin eliminat.

en: Question could not be saved
ca: La pregunta no s'ha pogut desar

en: Question could not be updated
ca: No s'ha pogut actualitzar la pregunta

en: Question could not be updated with error on %s: %s
ca: La pregunta no s'ha pogut actualitzar amb un error a %s: %s

en: Question could not be updated.
ca: La pregunta no s'ha pogut actualitzar.

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions  before you can change the type of this question.
ca: No s'ha pogut actualitzar la pregunta. Hi ha condicions per a altres preguntes que depenen de les respostes d'aquesta pregunta i modificar el tipus de pregunta provocaria problemes. Has d'eliminar les condicions abans de modificar el tipus de pregunta.

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions before you can change the type of this question.
ca: No s'ha pogut actualitzar la pregunta. Hi ha condicions per a altres preguntes que depenen de les respostes d'aquesta pregunta i modificar el tipus de pregunta provocaria problemes. Has d'eliminar les condicions abans de modificar el tipus de pregunta.

en: Question creation failed - input was malformed or invalid
ca: La creació de la pregunta ha fallat: l’entrada està danyada o no és vàlida

en: Question explorer
ca: Navegador de preguntes

en: Question group
ca: Grup de preguntes

en: Question group description
ca: Descripció del grup de preguntes

en: Question group editor
ca: Editor de grups de preguntes

en: Question group import is complete.
ca: S'ha completat la importació del grup de preguntes.

en: Question group import summary
ca: Resum de la importació de grup de preguntes

en: Question group name
ca: Nom del grup de preguntes

en: Question group overview
ca: Vista del grup de preguntes

en: Question group successfully saved.
ca: El grup d'usuaris s'ha desat correctament.

en: Question group successfully stored
ca: El grup de preguntes s'ha desat correctament

en: Question group:
ca: Grup de preguntes:

en: Question groups
ca: Grups de preguntes

en: Question groups in this survey
ca: Grups de preguntes en aquesta enquesta

en: Question has been stored, but an error happened:
ca: S'ha desat la pregunta però s'ha produït un error:

en: Question help
ca: Ajuda de la pregunta

en: Question id
ca: ID de pregunta

en: Question id (qid) : '%s' is already in use.
ca: Id. de pregunta (qid): '%s' ja s'està utilitzant.

en: Question import is complete.
ca: S'ha completat la importació de la pregunta.

en: Question import summary
ca: Resum de la importació de la pregunta

en: Question imported successfully
ca: La pregunta s'ha importat correctament

en: Question in language %s could not be created with error on %s: %s
ca: La pregunta en l'idioma %s no s'ha pogut crear amb un error a %s: %s

en: Question in language %s could not be created.
ca: No s'ha pogut crear la pregunta en l'idioma %s.

en: Question index
ca: Índex de preguntes

en: Question is added to target (result is set to database default value).
ca: La pregunta s'ha afegit a l'objectiu (el resultat s'ha fixat al valor per defecte de la base de dades)

en: Question is moved to another group (result is imported correctly).
ca: La pregunta s'ha mogut a un altre grup (el resultat s'ha importat correctament)

en: Question is removed from target (result is ignored).
ca: La pregunta s'ha esborrat de l'objectiu (el resultat s'ignora).

en: Question list
ca: Llista de preguntes

en: Question not found
ca: Pregunta no trobada

en: Question preview
ca: Previsualitzar la pregunta

en: Question quick actions
ca: Accions ràpides de pregunta

en: Question selection
ca: Selecció de pregunta

en: Question selector mode
ca: Mode selector de preguntes

en: Question shadow
ca: Ombrejat de la pregunta

en: Question successfully copied
ca: La pregunta s'ha copiat correctament

en: Question successfully saved.
ca: La pregunta s'ha desat correctament.

en: Question successfully stored
ca: La pregunta s'ha desat correctament

en: Question summary
ca: Resum de la pregunta

en: Question template
ca: Plantilla de pregunta

en: Question text
ca: Text de la pregunta

en: Question theme
ca: Tema de pregunta

en: Question theme could not be converted to LimeSurvey 4 standard. Reason: No matching core theme with the name %s could be found
ca: El tema de la pregunta no s'ha pogut convertir a l'estàndard LimeSurvey 4. Motiu: no s'ha trobat cap tema principal coincident amb el nom %s

en: Question theme:
ca: Tema de la pregunta:

en: Question themes
ca: Temes de preguntes

en: Question themes:
ca: Temes de pregunta:

en: Question time
ca: Temps de la pregunta

en: Question title
ca: Títol de la pregunta

en: Question type
ca: Tipus de pregunta

en: Question type is being extended and cannot be uninstalled
ca: El tipus de pregunta s'està ampliant i no es pot desinstal·lar

en: Question type is used in a Survey and cannot be uninstalled
ca: El tipus de pregunta s’utilitza en una enquesta i no es pot desinstal·lar

en: Question type selector:
ca: Selector de tipus de pregunta:

en: Question type:
ca: Tipus de pregunta:

en: Question update failed, input array malformed or invalid
ca: L'actualització de la pregunta ha fallat, la matriu d'entrada és incorrecta o no vàlida

en: Question validation equation
ca: Equació de validació de la pregunta

en: Question validation tip
ca: Ajuda a la validació de la pregunta

en: Question was successfully added.
ca: La pregunta s'ha afegit correctament.

en: Question was successfully deleted.
ca: La pregunta s'ha eliminat correctament.

en: Question was successfully saved.
ca: Pregunta desada correctament.

en: Question:
ca: Pregunta:

en: Question:
ca: Pregunta:

en: Questions
ca: Preguntes

en: Questions in group:
ca: Preguntes del grup:

en: Questions in this survey
ca: Les preguntes de l'enquesta

en: Questions with conditions to this group
ca: Preguntes amb condicions en aquest grup

en: Quick CSV report
ca: Informe CSV ràpid

en: Quick actions
ca: Accions ràpides

en: Quick add
ca: Afegeix ràpidament

en: Quick add...
ca: Afegir...

en: Quick edit
ca: Edició ràpida

en: Quick menu
ca: Menú ràpid

en: Quick statistics
ca: Estadístiques ràpides

en: Quick translation
ca: Traducció ràpida

en: Quick-add answers
ca: Respostes ràpides

en: Quick-add conditions
ca: Afegir condicions (drecera)

en: Quick-add subquestion or answer items
ca: Insereix ràpidament subpreguntes o respostes

en: Quick-translation
ca: Traducció ràpida

en: Quota action
ca: Acció de la quota

en: Quota could not be added!
ca: No s'ha pogut afegir la quota!

en: Quota language settings:
ca: Configuració d'idioma per a les quotes:

en: Quota members
ca: Membres de la quota

en: Quota members:
ca: Membres de la quota:

en: Quota message (%s)
ca: Missatge de la quota (%s)

en: Quota message:
ca: Missatge de quota:

en: Quota name
ca: Nom de la quota

en: Quota name (%s)
ca: Nom de la quota (%s)

en: Quota out
ca: La quota s'ha esgotat

en: Quota saved
ca: Quota guardada

en: Quota with ID %s was deleted
ca: La quota amb ID %s s'ha eliminat

en: Quotas
ca: Quotes

en: Quotas exceeded
ca: Les quotes s'han superat

en: Quote equations
ca: Citar equacions

en: Quote equations for CSV export
ca: Citar equacions per a l’exportació de CSV

en: Quote equations:
ca: Citar equacions:

en: Quote meta characters
ca: Meta caràcters de la quota

en: R (data file)
ca: R (fitxer de dades)

en: R (syntax file)
ca: R (fitxer de sintaxi)

en: RANK
ca: RÀNQUING

en: RPC interface enabled:
ca: Interfície RPC activada:

en: Radar
ca: Radial

en: Radar chart
ca: Gràfic radial

en: Radio button animation
ca: Animació del botó de selecció

en: Radio list
ca: Llista tipus radio

en: Random Group
ca: Grup aleatori

en: Random order
ca: Ordre aleatori

en: Random order:
ca: Ordre aleatori:

en: Random password (suggestion):
ca: Contrasenya aleatòria (suggeriment):

en: Randomization group name
ca: Nom de grup aleatori

en: Randomization group:
ca: Grup aleatori:

en: Randomize on each page load
ca: Aleatori cada vegada que es carrega una pàgina

en: Range
ca: Rang

en: Rank %s
ca: Rang %s

en: Rank header
ca: Rànquing de capçalera

en: Read
ca: Llegeix

en: Really delete this survey menu entry?
ca: Esteu segur que vols eliminar aquesta entrada de menú?

en: Really delete this survey menu?
ca: Vols eliminar aquest menú?

en: Really restore the default survey menu entries?
ca: Estàs segur que vols restaurar les entrades de menú predeterminades?

en: Really restore the default survey menus?
ca: Vols restaurar els menús predeterminats de l'enquesta?

en: Reason:
ca: Motiu:

en: Recalculates the storage used by all your files in the upload folders
ca: Torna a calcular l’emmagatzematge utilitzat per tots els fitxers a les carpetes de càrrega

en: Recommended
ca: Recomanat

en: Record Deleted
ca: Registre Eliminat

en: Records displayed:
ca: Registres mostrats:

en: Records imported
ca: Registres importats

en: Recover your password
ca: Recuperar la teva contrasenya

en: Referrer URL
ca: URL de procedència

en: Referrer URL will be saved.
ca: Es desarà la URL de referència

en: RegExp
ca: Expressió regular

en: Regenerate question codes
ca: Regenerar codis de pregunta

en: Registration
ca: Registre

en: Registration attachments:
ca: Fitxers adjunts al registre:

en: Registration email
ca: Correu electrònic de registre

en: Registration email body
ca: Text del correu electrònic de registre

en: Registration email body:
ca: Text del correu electrònic de registre:

en: Registration email subject
ca: Assumpte del correu de registre

en: Registration email subject:
ca: Assumpte del correu electrònic de registre:

en: Regular expression
ca: Expressió regular

en: Regular update
ca: Actualització periòdica

en: Relative width of checkbox wrapper element
ca: Amplada de la casella de verificació

en: Relative width of the labels
ca: Amplada relativa de les etiquetes

en: Relative width of the text input wrapper element
ca: Amplada del camp de text

en: Relevance
ca: Rellevància

en: Relevance equation:
ca: Equació de rellevància:

en: Relevance:
ca: Rellevància:

en: Reload URL
ca: Recarregar URL

en: Reload captcha
ca: Torna a carregar captcha

en: Reload image
ca: Recarregar imatge

en: Reload your survey by clicking on the following link (or pasting it into your browser):
ca: Carrega l'enquesta fent clic al següent enllaç (o enganxant-lo en el seu navegador):

en: Reloading screen. Please wait.
ca: Sisplau espera, s'està recarregant la pantalla.

en: Remaining
ca: Restants

en: Remaining updates:
ca: Resta d'actualitzacions:

en: Remember the plus button
ca: Recorda el botó de suma

en: Reminder
ca: Recordatori

en: Reminder %s skipped, already sent.
ca: S'ha omès el recordatori %s, ja s'ha enviat.

en: Reminder Email:
ca: Correu electrònic recordatori:

en: Reminder attachments:
ca: Fitxers adjunts al recordatori:

en: Reminder count
ca: Comptador de recordatoris

en: Reminder count:
ca: Comptador de recordatori:

en: Reminder email
ca: Correu electrònic de recordatori

en: Reminder email body
ca: Text del correu electrònic de recordatori

en: Reminder email body:
ca: Text del correu electrònic de recordatori:

en: Reminder email subject
ca: Assumpte del correu de recordatori

en: Reminder email subject:
ca: Correu electrònic de recordatori:

en: Reminder sent to:
ca: Recordatori enviat a:

en: Reminder sent?
ca: Recordatori enviat?

en: Reminder status:
ca: Estat del recordatori:

en: Reminder to participate in a survey
ca: Recordatori per participar en una enquesta

en: Reminder(s) sent
ca: Recordatoris enviats

en: RemoteControl is available using %s for transport and exposes the following functionality:
ca: El control remot (RemoteControl) està disponible mitjançant %s pel transport i habilita les següents funcions:

en: Remove
ca: Treure

en: Remove attachment
ca: Eliminar l'arxiu adjunt

en: Remove filters
ca: Esborrar filtres

en: Remove from blacklist?
ca: Eliminar de la llista negra?

en: Remove link
ca: Elimina l'enllaç

en: Remove text or uncheck checkbox automatically
ca: Esborra el text o desactiva la casella de selecció automàticament

en: Rename
ca: Reanomena

en: Rename this theme to:
ca: Canvia el nom d'aquest tema per:

en: Renewed
ca: Renovat

en: Renumber scenarios
ca: Renumera els escenaris

en: Renumber the new record.
ca: Reenumerar el nou registre.

en: Reorder
ca: Reordenar

en: Repeat a string
ca: Repeteix la cadena

en: Repeat headers
ca: Repeteix les capçaleres

en: Repeat headers every n-th subquestions (Set to 0 to deactivate).
ca: Repetir els encapçalaments cada n-th subpregunta (Estableix a 0 per desactivar).

en: Repeat new password:
ca: Repeteix la nova contrasenya:

en: Repeat password:
ca: Repeteix la contrasenya:

en: Repeating headings in array questions every X subquestions:
ca: Repetir els encapçalaments en preguntes matriu cada X subpreguntes:

en: Replace
ca: Reemplaçar

en: Replace all occurrences of the search string with the replacement string
ca: Canvia totes les aparicions de la cadena cercada per la cadena de canvi

en: Replace answers in file in the existing record.
ca: Reemplaça les respostes al fitxer en el registre existent.

en: Replace choice header (default: "%s")
ca: Reemplaça la capçalera d'opció (per defecte: "%s")

en: Replace existing label set
ca: Reemplaça el grup d'etiquetes existent

en: Replace label set?
ca: Vols substituir el grup d'etiquetes?

en: Replace rank header (default: "%s")
ca: Reemplaça el rànquing de capçalera (per defecte: "%s")

en: Replace the existing record.
ca: Substituir el registre existent.

en: Replaces the label of the 'Other:' answer option with a custom text
ca: Reemplaça l'etiqueta de l'opció de resposta 'Altre/-s:' amb un text personalitzat

en: Report and skip the new record.
ca: Informar i saltar el nou registre.

en: Report bugs
ca: Informa d'errors

en: Require at least one digit
ca: Es necessita almenys un caràcter especial  un dígit

en: Require at least one special character
ca: Es necessita almenys un caràcter especial

en: Require at least one uppercase letter
ca: És necessari almenys una lletra majúscula

en: Required
ca: Obligatori

en: Required PHP modules:
ca: Mòduls de PHP necessaris:

en: Resend access code
ca: Reenvia el codi d'accés

en: Resend login data
ca: Reenvia les dades d’inici de sessió

en: Resend login data user
ca: Reenvia les dades d’inici de sessió de l'usuari

en: Reset
ca: Restaurar

en: Reset Themes
ca: Restableix els temes

en: Reset all your participants to the 'not used' state
ca: Reiniciar tots els participants a l'estat 'no usat'

en: Reset answers and participants completed state
ca: Restableix les respostes i l'estat complet dels participants

en: Reset completed responses to the incomplete state
ca: Restableix les respostes completades a l'estat incomplet

en: Reset conditions
ca: Reiniciar condicions

en: Reset conditions?
ca: Vols restablir les condicions?

en: Reset load error for plugin %d
ca: Restableix l'error de càrrega del complement %d

en: Reset now
ca: Reinicia ara

en: Reset response start ID?
ca: Restablir ID de la resposta d'inici?

en: Reset start/end date/time?
ca: Reiniciar data/hora d'inici/fi?

en: Reset theme
ca: Restableix el tema

en: Reset this template
ca: Restablir aquesta plantilla

en: Reset this theme
ca: Reinicia aquest tema

en: Reset to default
ca: Restableix el valor predeterminat

en: Reset to default boxes
ca: Restablir les caixes predeterminades

en: Reset to default settings:
ca: Restablir la configuració predeterminada

en: Resolve all issues
ca: Resol tots els problemes

en: Resources
ca: Recursos

en: Resources Import Summary
ca: Resum de la importació de recursos

en: Resources import summary
ca: Resum de recursos importats

en: Response
ca: Resposta

en: Response ID
ca: ID de la resposta

en: Response data (Attention: Doesn't include files uploaded in a file upload question. These have to be exported separately.)
ca: Dades de resposta (Atenció: no inclou fitxers carregats en una pregunta per càrrega de fitxers, que s'han d'exportar per separat).

en: Response data file (*.csv,*.vv,*.txt) (maximum size: %d MB):
ca: Fitxer de resultats (*.csv, *.vv, *.txt) (mida màxima: %d MB):

en: Response filters
ca: Filtres de la resposta

en: Response import summary
ca: Resum de la importació de respostes

en: Response submission for survey {SURVEYNAME}
ca: Resposta a l'enviament per l'enquesta {SURVEYNAME}

en: Response submission for survey {SURVEYNAME} with results
ca: Enviament de les respostes per l'enquesta {SURVEYNAME} amb resultats

en: Response summary
ca: Sumari de les respostes

en: Response(s) deleted.
ca: Les respostes s'han eliminat.

en: Responses
ca: Respostes

en: Responses & statistics
ca: Respostes i estadístiques

en: Responses and participants have been re-opened.
ca: Les respostes i els participants s'han obert de nou.

en: Responses and statistics
ca: Respostes i estadístiques

en: Responses containing
ca: Respostes que contenen

en: Responses to this survey are NOT anonymized.
ca: Les respostes d'aquesta enquesta NO són anònimes.

en: Responses to this survey are anonymized.
ca: Les respostes d'aquesta enquesta son anònimes.

en: Responses will be date stamped.
ca: Les respostes tindran registre de data.

en: Responses will have the IP address anonymized.
ca: Les respostes tindran la direcció IP anonimitzada.

en: Responses will have the IP address logged.
ca: Les respostes tindran l’adreça IP registrada.

en: Responses will have their referring URL logged.
ca: Les respostes registraran la URL referenciada.

en: Responses will not be date stamped.
ca: Les respostes no tindran registre de data.

en: Responses will not have the IP address anonymized.
ca: Les respostes no tindran l’adreça IP anonimitzada.

en: Responses will not have the IP address logged.
ca: Les respostes no tindran registrada l'adreça IP

en: Responses will not have their referring URL logged.
ca: Les respostes no registraran la URL referenciada.

en: Restart this survey
ca: Reinicia l'enquesta

en: Restore
ca: Restaurar

en: Restore options
ca: Opcions de recuperació

en: Restrict input to integer values
ca: Restringir entrada a valors enters

en: Result
ca: Resultat

en: Results
ca: Resultats

en: Results from LDAP Query.
ca: Resultats de la consulta (Query) LDAP

en: Resume later
ca: Continuar més tard

en: Return a formatted string
ca: Retornar una cadena formatejada

en: Return a list of retAttr from sgqa1...sgqaN which pass the criteria (cmpAttr op value)
ca: Retorna una llista de retAttr de sgqa1...sgqaN que passa el criteri (cmpAttr op value)

en: Return comma-separated list of values
ca: Retornar llista de valors separada per comes

en: Return current UNIX timestamp
ca: Retornar la marca de temps UNIX actual

en: Return part of a string
ca: Retornar una part de la cadena

en: Return to admin home
ca: Tornar al panell d'administració

en: Return to label set administration
ca: Tornar a l'administrador de grups d'etiquetes

en: Return to main view
ca: Torna a la vista principal

en: Return to plugin list
ca: Torna a la llista de complements

en: Return to plugin manager
ca: Torna al gestor de complements

en: Return to survey
ca: Tornar a l'enquesta

en: Return to survey administration
ca: Tornar a l'administració d'enquestes

en: Return to survey list
ca: Tornar a la llista d'enquestes

en: Return to theme list
ca: Torna a la llista de temes

en: Returns true if all non-empty responses are unique
ca: Retorna cert si totes les respostes no buides són úniques

en: Returns true(1) if it is a valid date in gregorian calendar
ca: Retorna verdader(1) si és una data válida del calendari gregorià

en: Reverse a string
ca: Inverteix una cadena

en: Reverse answer order
ca: Ordre de les respostes invers

en: Reverse the slider direction
ca: Inverteix la direcció del control lliscant

en: Reverses the slider direction and repositions the min/max text accordingly.
ca: Inverteix la direcció del control lliscant i, segons aquest canvi, torna a col·locar el text mínim/màxim.

en: Right to left
ca: De dreta a esquerra

en: Role successfully saved
ca: S'ha desat el rol correctament

en: Role updated
ca: S'ha actualitzat el rol

en: Role was successfully imported.
ca: El rol s'ha importat correctament.

en: Roles successfully deleted
ca: S'han suprimit correctament els rols

en: Romanian
ca: Romanès

en: Root URL:
ca: URL principal:

en: Round fractions down
ca: Arrodoneix les fraccions a la baixa

en: Round fractions up
ca: Arrodoneix les fraccions a l'alça

en: Rounds a number to an optional precision
ca: Arrodoneix un nombre a una precisió opcional

en: Rows
ca: Files

en: Rows & columns
ca: Files i columnes

en: Russian
ca: Rus

en: SMTP debug mode:
ca: Mode de depuració SMTP:

en: SMTP debug output:
ca: Sortida de depuració de STMP:

en: SMTP encryption:
ca: Encriptat SMTP:

en: SMTP password:
ca: Contrasenya SMTP:

en: SMTP username:
ca: Usuari SMTP:

en: SPSS export scale type
ca: Tipus d'escala de l'exportació a SPSS

en: SPSS version:
ca: Versió del SPSS:

en: SQL CODE THAT FAILED
ca: CODI SQL QUE HA FALLAT

en: SQL command failed: %s
ca: L´ordre SQL ha fallat: %s

en: SSL not enforced
ca: SSL no aplicat

en: Same
ca: Igual

en: Same height for all answer options
ca: La mateixa alçada per a totes les opcions de resposta

en: Same height for lists
ca: Mateixa altura per les llistes

en: Same origin
ca: Mateix origen

en: Save
ca: Desa

en: Save & activate survey
ca: Desar i activar l'enquesta

en: Save IP address:
ca: Desa l'adreça IP:

en: Save IP address?
ca: Vols desar l'adreça IP?

en: Save Now
ca: Desa

en: Save and add a new question
ca: Desa i afegeix una pregunta nova

en: Save and add group
ca: Desa i afegeix un grup

en: Save and add question
ca: Desa i afegeix una pregunta

en: Save and close
ca: Desa i tanca

en: Save and close now and let's edit the answer options.
ca: Desa i tanca ara i edita les opcions de resposta.

en: Save and new
ca: Desa i nova pregunta

en: Save and new group
ca: Desa i nou grup

en: Save as PDF
ca: Desa com a PDF

en: Save as default values
ca: Desa com a valors predeterminats

en: Save as label set
ca: Desa com a conjunt d'etiquetes

en: Save as label set:
ca: Desa com a conjunt d'etiquetes:

en: Save both of them on the R working directory (use getwd() and setwd() on the R command window to get and set it)
ca: Desar ambdós al directori de treball de R (usar getwd() i setwd() a la finestra de comandes de R per a obtenir-lo i assignar-lo)

en: Save boxes settings
ca: Desa la configuració de les caixes

en: Save changes
ca: Desar canvis

en: Save city
ca: Desar la ciutat

en: Save country
ca: Desar país

en: Save for further completion by survey user
ca: Desar l'enquesta per a continuar-la més tard

en: Save postal code
ca: Desar el codi postal

en: Save question group
ca: Desa el grup de preguntes

en: Save referrer URL:
ca: Desar URL de referència:

en: Save referrer URL?
ca: Vols desar l'URL de referència?

en: Save settings
ca: Desa la configuració

en: Save state
ca: Desar estat

en: Save this, then create another:
ca: Desar aquest, després crear-ne un de nou:

en: Save timings:
ca: Desar els temps:

en: Save timings?
ca: Vols desar els temps?

en: Save your unfinished survey
ca: Desa l'enquesta no finalitzada

en: Saved
ca: S'ha desat

en: Saved Survey Details
ca: Detalls de l'enquesta desada

en: Saved name:
ca: Nom desat:

en: Saved response deleted.
ca: S'ha suprimit la resposta desada.

en: Saved response not found
ca: No s'ha trobat la resposta desada

en: Saved responses
ca: Respostes desades

en: Saved successfully
ca: S'ha desat correctament

en: Saving responses is disabled if survey is not activated.
ca: L'emmagatzematge de respostes no funciona si l'enquesta no està activada.

en: Say hello
ca: Saluda

en: Scale
ca: Escala

en: Scale 1
ca: Escala 1

en: Scale 2
ca: Escala 2

en: Scan files
ca: Escanejar fitxers

en: Scan files for available plugins
ca: Escanejar fitxers per trobar complement disponibles

en: Scenario
ca: Escenari

en: Scope
ca: Abast

en: Scope:
ca: Abast:

en: Screen part files:
ca: Fitxers de peces de la pantalla

en: Screen:
ca: Pantalla:

en: Search
ca: Cercar

en: Search by group name:
ca: Cercar per nom de grup:

en: Search for something...
ca: Buscant quelcom...

en: Search:
ca: Cerca:

en: Second
ca: Segon

en: Second choice
ca: Segona opció

en: Section
ca: Secció

en: Security
ca: Seguretat

en: Security question:
ca: Pregunta de seguretat:

en: Security update
ca: Actualització de seguretat

en: Security update!
ca: Actualització de seguretat!

en: Security updates available
ca: Actualitzacions de seguretat disponibles

en: See all Tutorial
ca: Veure tot el tutorial

en: Seed
ca: Llavor

en: Select
ca: Seleccionar

en: Select ZIP file:
ca: Selecciona l'arxiu ZIP:

en: Select additional languages
ca: Seleccionar idiomes addicionals

en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

en: Select answer:
ca: Seleccionar resposta:

en: Select columns
ca: Selecciona columnes

en: Select columns:
ca: Seleccionar columnes:

en: Select decade
ca: Seleccionar dècada

en: Select delimiter
ca: Selecciona el delimitador

en: Select file
ca: Selecciona un arxiu

en: Select font:
ca: Selecciona el tipus de lletra:

en: Select icon
ca: Selecciona la icona

en: Select label set
ca: Selecciona el conjunt d'etiquetes

en: Select label set file (*.lsl):
ca: Seleccionar arxiu conjunt d'etiquetes (* .lsl):

en: Select language to add
ca: Seleccionar l'idioma per afegir

en: Select language...
ca: Selecciona l'idioma

en: Select languages
ca: Selecciona els idiomes:

en: Select month
ca: Triar un mes

en: Select none
ca: Cap seleccionat

en: Select plugin ZIP file:
ca: Selecciona el fitxer ZIP del complement:

en: Select question
ca: Seleccionar pregunta

en: Select question file (*.lsq):
ca: Selecciona el fitxer de preguntes (*.lsq):

en: Select question group file (*.lsg):
ca: Selecciona el fitxer de grup de preguntes (*.lsg):

en: Select question type
ca: Selecciona el tipus de pregunta

en: Select role to apply to users
ca: Selecciona el rol per aplicar als usuaris

en: Select role(s):
ca: Seleccionar rol(s):

en: Select role-XML file
ca: Selecciona fitxer XML de rols

en: Select survey structure file (*.lss, *.txt) or survey archive (*.lsa) (maximum file size: %01.2f MB)
ca: Seleccionar el fitxer d'estructura d'enquesta (*.lss, *.txt) o el fitxer d'enquesta (*.lsa) (mida màxima del fitxer: %01.2f MB)

en: Select survey to copy:
ca: Seleccionar l'enquesta a copiar:

en: Select template ZIP file:
ca: Selecciona l'arxiu ZIP de la plantilla:

en: Select the LDAP query you want to run:
ca: Selecciona la consulta LDAP que desitgis executar:

en: Select the type of chart to be displayed
ca: Selecciona el tipus de gràfic a ser mostrat

en: Select theme ZIP file:
ca: Selecciona el fitxer ZIP del tema:

en: Select this
ca: Selecciona

en: Select time
ca: Seleccionar temps

en: Select user group to add users to
ca: Selecciona un grup d’usuaris per a afegir-hi usuaris

en: Select variation:
ca: Selecciona la variació:

en: Select which fields to import as attributes with your {n} participant.|Select which fields to import as attributes with your {n} participants.
ca: Selecciona els camps que vols importar com a atributs amb {n} participant.|Selecciona els camps que vols importar com a atributs amb {n} participants.

en: Select year
ca: Seleccionar any

en: Select your theme:
ca: Selecciona el teu tema:

en: Select...
ca: Selecciona...

en: Selected
ca: Seleccionat

en: Selected answers
ca: Respostes seleccionades

en: Selected attribute(s)...
ca: Atribut/s seleccionat...

en: Selected menu entry/entries...
ca: Entrada/es de menú seleccionada/es...

en: Selected menu(s)...
ca: Menú seleccionat...

en: Selected participant share(s)...
ca: Participant/s compartit/s seleccionat...

en: Selected participant(s)...
ca: Participant/s seleccionat/s...

en: Selected question(s)...
ca: Pregunta/es seleccionada/es...

en: Selected quota(s)...
ca: Quota/es seleccionada/es....

en: Selected response(s)...
ca: Resposta/es seleccionada/es...

en: Selected role(s)...
ca: Rol(s) seleccionat(s)...

en: Selected survey(s)...
ca: Enquesta/es seleccionada/es...

en: Selected theme(s)...
ca: Tema(s) seleccionat(s)...

en: Selected users(s)...
ca: Usuari(s) seleccionat(s)...

en: Selected!
ca: Seleccionat!

en: Selected:
ca: Seleccionat:

en: Selection
ca: Selecció

en: Seleted
ca: Seleccionat

en: Semicolon
ca: Punt i coma

en: Send
ca: Enviar

en: Send Invitations
ca: Enviar invitacions

en: Send Reminders
ca: Enviar recordatoris

en: Send basic admin notification email to:
ca: Enviar el correu electrònic bàsic de notificació a l'email:

en: Send confirmation emails:
ca: Enviar missatges de correu electrònic de confirmació:

en: Send detailed admin notification email to:
ca: Enviar el correu electrònic detallat de notificació a l'email:

en: Send email invitation
ca: Enviar invitació per correu electrònic

en: Send email invitations
ca: Enviar invitació per correu electrònic

en: Send email reminder
ca: Enviar recordatori per correu electrònic

en: Send invitation email to participant ID(s):
ca: Envieu un missatge de correu electrònic d'invitació als ID(s) de participant:

en: Send invitations
ca: Enviar invitacions

en: Send me a copy:
ca: Enviar-me una còpia:

en: Send reminder to participant ID(s):
ca: Envia un recordatori als ID(s) de participant:

en: Send reminders
ca: Enviar recordatoris

en: Sending emails to users(sucess/errors):
ca: Enviament de correus electrònics als usuaris (èxit/errors):

en: Sending invitations...
ca: Enviant invitacions...

en: Sending reminders...
ca: S'estan enviant recordatoris...

en: Sending successful
ca: S'ha enviant correctament

en: Sep
ca: Set

en: Separator used:
ca: Separador utilitzat:

en: September
ca: setembre

en: Serbian (Cyrillic)
ca: Serbi (ciríl·lic)

en: Serbian (Latin)
ca: Serbi (llatí)

en: Server error!
ca: Error del servidor!

en: Server name & port:
ca: Nom del servidor i port:

en: Server time:
ca: Horari del servidor:

en: Server type:
ca: Tipus de servidor:

en: Session lifetime for surveys (seconds):
ca: Temps de vida de la sessió per les enquestes (en segons):

en: Session writable
ca: Sessió escribible

en: Set "Mandatory" state
ca: Establir l'estat "Obligatori"

en: Set "Mandatory" state. Use "Soft" option to allow question to be skipped.
ca: Defineix l'estat "Obligatori". Utilitza l'opció "Soft" per permetre saltar la pregunta.

en: Set "Other" state
ca: Establir l'estat "Altres"

en: Set Access-Control-Allow-Origin header:
ca: Defineix la capçalera de control d'accés per origen:

en: Set CSS class
ca: Establir la classe CSS

en: Set Survey Rights
ca: Establir drets de l'enquesta

en: Set a specific SPSS export scale type for this question
ca: Especificar un tipus d'escala de l'exportació a SPSS per a aquesta pregunta

en: Set access code length to:
ca: Defineix la longitud del codi d'accés en:

en: Set additional options for survey participants
ca: Estableix opcions addicionals per als participants de l'enquesta

en: Set below if your questions are shown one at a time, group by group or all on one page.
ca: Ajusta a continuació si les preguntes s'han de mostrar d'una en una, grup per grup o en una sola pàgina.

en: Set conditions
ca: Condicions

en: Set cookie to prevent repeated participation:
ca: Establir galeta per prevenir la repetició de participació:

en: Set equation value
ca: Estableix el valor de l'equació

en: Set expiry date
ca: Estableix la data de finalització

en: Set global permissions for this user
ca: Establir permisos globals per a aquest usuari

en: Set name:
ca: Nom del conjunt:

en: Set password now?
ca: Vols definir la contrasenya ara?

en: Set question group
ca: Establir el grup de preguntes

en: Set question group and position
ca: Establir el grup de preguntes i la posició

en: Set question group for those question
ca: Establir els grups de pregunta per a aquelles preguntes

en: Set statistics options
ca: Definir les opcions estadístiques

en: Set survey permissions
ca: Defininir permisos de l'enquesta

en: Set survey theme
ca: Estableix el tema de l'enquesta

en: Set template permissions for this user
ca: Establir permisos de plantilla per aquest usuari

en: Set the handle shape. 'Custom' is defined in CSS using the Font Awesome font.
ca: Establir la forma de la maneta. La 'Personalització' es defineix al CSS usant la font Font Awesome.

en: Set the orientation.
ca: Establir l'orientació.

en: Set the percentage width of the (sub-)question column (1-100)
ca: Indica el percentatge d'amplada de la columna de la (sub)pregunta (1-100)

en: Set the percentage width of the answers column (1-100)
ca: Estableix el percentatge d'amplada de la columna de resposta (1-100)

en: Set the size to the input or textarea, the input will be displayed with approximately this size in width.
ca: Estableix la mida a l'entrada o àrea de text, l'entrada es mostrarà amb aproximadament aquesta mida d'amplada.

en: Set this to the IP/net location of your database server. In most cases "localhost" will work. You can force Unix socket with complete socket path.
ca: Introdueix la direcció IP/net del servidor de base de dades, habitualment "localhost". Pots forçar un socket d'Unix amb la ruta completa del socket.

en: Set user permissions
ca: Definir els permisos de l'usuari

en: Set your question type.
ca: Estableix el tipus de pregunta.

en: Settings
ca: Configuració

en: Settings & Plugins
ca: Configuració i Connectors

en: Settings for plugin %s
ca: Configuració pel connector %s

en: Settings for this survey group
ca: Configuració d'aquest grup d'enquestes

en: Share
ca: Compartir

en: Share QR-code:
ca: Comparteix el codi QR:

en: Share on Facebook:
ca: Comparteix a Facebook:

en: Share on Twitter:
ca: Comparteix a Twitter:

en: Share panel
ca: Compartir

en: Share participant(s)
ca: Compartir participant/s

en: Share survey
ca: Comparteix l'enquesta

en: Share this link
ca: Comparteix aquest enllaç

en: Share this participant
ca: Compartir el participant

en: Share with all users
ca: Compartir amb tots els usuaris

en: Share your survey
ca: Comparteix l'enquesta

en: Shared by
ca: Compartida per

en: Sharing panel:
ca: Tauler per compartir:

en: Shift-JIS Japanese
ca: Shift-JIS Japonès

en: Short free text
ca: Text lliure curt

en: Short names
ca: Nom curt

en: Should this attribute be visible on the panel?
ca: L'atribut hauria de ser visible al panell?

en: Should we proceed with the delete?
ca: Vols continuar amb la eliminació?

en: Show
ca: Mostrar

en: Show "No answer":
ca: Mostra "NS/NC"

en: Show "There are X questions in this survey":
ca: Mostrar "Hi ha X preguntes en aquesta enquesta":

en: Show PHPInfo
ca: Mostrar PHPInfo

en: Show Policy
ca: Mostra la política

en: Show a HTML list with elements
ca: Mostra una llista HTML amb elements

en: Show a map in the statistics?
ca: Mostrar un mapa a les estadístiques?

en: Show advanced settings
ca: Mostrar les opcions avançades

en: Show an alert if answers exceeds the number of max answers
ca: Mostra una alerta si les respostes exedeixen del número màxim de respostes

en: Show both
ca: Mostra ambdós

en: Show comment
ca: Mostra comentari

en: Show conditions for this question
ca: Mostrar les condicions per a aquesta pregunta

en: Show during registration?
ca: Mostrar durant el registre?

en: Show grand total
ca: Mostra el total

en: Show grand total for either columns or rows
ca: Mostra el total ja sigui per columnas o files

en: Show graphs in public statistics:
ca: Mostrar les gràfiques a les estadístiques públiques:

en: Show graphs:
ca: Mostrar gràfics

en: Show group description only
ca: Mostra només la descripció del grup de preguntes

en: Show group name and/or group description:
ca: Mostrar el nom i/o la descripció del grup:

en: Show group name only
ca: Mostra només el nom del grup

en: Show header in answers export PDFs:
ca: Mostrar l'encapçalament en el PDF d'exportació de les respostes:

en: Show in public statistics
ca: Mostrar a les estadístiques públiques

en: Show in public statistics:
ca: Mostra en les estadístiques públiques:

en: Show javascript alert
ca: Mostra alerta javascript

en: Show last visited survey and question:
ca: Mostra l'última enquesta i l'última pregunta revisades:

en: Show last..
ca: Mostrar l'últim...

en: Show less
ca: Mostra menys

en: Show more
ca: Mostra més

en: Show next..
ca: Mostrar següent...

en: Show next...
ca: Mostrar següent...

en: Show on-screen keyboard:
ca: Mostra el teclat en pantalla:

en: Show policy
ca: Mostra la política

en: Show popups
ca: Mostra les finestres emergents

en: Show previous..
ca: Mostrar anterior...

en: Show previous...
ca: Mostrar anterior...

en: Show progress bar:
ca: Mostra la barra de progrés:

en: Show question code only
ca: Mostra només el codi de la pregunta

en: Show question index / allow jumping:
ca: Mostra l'índex de preguntes / permetre saltar:

en: Show question number and/or code:
ca: Mostra el número de la pregunta i/o el codi:

en: Show question number only
ca: Mostra només el número de la pregunta

en: Show script field:
ca: Mostra el camp d'script:

en: Show search box on survey list:
ca: Mostra la caixa de cerca a la llista d'enquestes:

en: Show start...
ca: Mostrar inici...

en: Show statistics of this question in the public statistics page
ca: Mostrar estadístiques d'aquesta pregunta a la pàgina d'estadístiques públiques

en: Show survey list:
ca: Mostra la llista d'enquestes:

en: Show survey logic file
ca: Mostra l'arxiu de lògica de l'enquesta

en: Show survey title in export PDFs:
ca: Mostra el títol de l'enquesta als PDF d'exportació:

en: Show text responses inline:
ca: Mostrar les respostes de text entre línies:

en: Show title
ca: Mostra títol

en: Show totals for
ca: Mostra els totals per

en: Show totals for either rows, columns or both rows and columns
ca: Mostra els totals per files o columnes o tant per files com per columnes

en: Show welcome screen:
ca: Mostra la pantalla de benvinguda:

en: Showing filtered results
ca: Mostrar els resultats filtrats

en: Side-menu behaviour:
ca: Funcionament del menú lateral:

en: Sidemenu
ca: Menú lateral

en: Simple bind LDAP configuration doesn't allow LDAP user creation
ca: L'enllaç simple de la configuració de LDAP no permet la creació d'usuaris LDAP

en: Simple mode
ca: Mode simple

en: Simple options
ca: Opcions simples

en: Simple plugin settings
ca: Configuració del connector

en: Simple plugins
ca: Complements simples

en: Simple selector
ca: Selector simple

en: Simple template editor
ca: Editor de plantilles simple

en: Sine
ca: Sinus

en: Single checkbox
ca: Casella de selecció única

en: Single choice questions
ca: Preguntes amb una opció

en: Single response: ID %s
ca: Resposta única: ID %s

en: Sinhala
ca: Singalès

en: Site name
ca: Nom del lloc web

en: Site name:
ca: Nom del lloc:

en: Size
ca: Mida

en: Skipped files:
ca: Fitxers omesos:

en: Skipped participant entry:
ca: S'ha saltat l'entrada de participant:

en: Slider
ca: Selector lliscant

en: Slider accuracy
ca: Precisió del selector lliscant

en: Slider initial value
ca: Valor inicial del selector lliscant

en: Slider initial value set at start
ca: Valor inicial del control lliscant establert al començament

en: Slider left/right text separator
ca: Separador de text del lliscador esquerre/dret

en: Slider maximum value
ca: Valor màxim del selector lliscant

en: Slider minimum value
ca: Valor mínim del selector lliscant

en: Slider start as this value. You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page. This setting has priority over slider starts at the middle position.
ca: El lliscador s'inicia en aquest valor. Pots utilitzar el gestor d’expressions, però aquest paràmetre ha de ser un número abans de mostrar la pàgina. Aquest paràmetre té prioritat sobre el lliscador que comença a la posició mitjana.

en: Slider starts at the middle position
ca: El selector lliscant comença a la posició del mig

en: Slider with emoticon
ca: Botó lliscant amb emoticona

en: Slovak
ca: Eslovac

en: Slovenian
ca: Eslovè

en: Small screens
ca: Pantalles petites

en: Soft lock
ca: Bloqueig bàsic

en: Somali
ca: Somalí

en: Some URL description
ca: Alguna descripció de la URL

en: Some automatic fixes were already applied.
ca: Algunes correccions automàtiques ja s'han aplicat.

en: Some description text
ca: Text de descripció

en: Some directories are not writable. Please change the folder permissions for /tmp and /upload/themes in order to enable this option.
ca: Alguns directoris no es poden escriure. Canvia els permisos de carpeta per /tmp i /upload/themes per tal d'habilitar aquesta opció.

en: Some emails were not sent because the server did not accept the email(s) or some other error occured.
ca: Alguns missatges de correu electrònic no s'han enviat perquè el servidor no accepta el correu electrònic o ha passat algun altre error.

en: Some entries had a validity date set which was not yet valid or not valid anymore.
ca: Algunes entrades tenien una data de validesa encara no vàlida o ja no vàlida.

en: Some example answer option
ca: Exemples d'opcions de resposta

en: Some example subquestion
ca: Exemples de subpreguntes

en: Some piece-of-cake steps to create your very own first survey:
ca: Alguns passos molt senzills per a crear la teva primera enquesta:

en: Some questions have been disabled
ca: S'han deshabilitat algunes preguntes

en: Some text in this answer
ca: Text de la resposta

en: Something went wrong!
ca: Alguna cosa ha anat malament!

en: Something went wrong! Are the survey menus properly restored?
ca: Alguna cosa ha anat malament! S'han restaurat correctament els menús?

en: Sorry there are no supported question types in this survey.
ca: No hi ha tipus de preguntes suportats en aquesta enquesta

en: Sorry your responses have exceeded a quota on this survey.
ca: Ho sentim, però les teves respostes han excedit la quota de l'enquesta.

en: Sorry, but the LDAP module is missing in your PHP configuration.
ca: El mòdul LDAP no es troba en la seva configuració de PHP

en: Sorry, but this question has no responses yet so a graph cannot be shown.
ca: Ho sentim, però aquesta pregunta encara no té respostes i, per tant, no es pot mostrar cap gràfic.

en: Sorry, but this question has too many answer options to be shown properly in a graph.
ca: Ho sentim, però aquesta pregunta té massa opcions de resposta per poder mostrar-les correctament en un gràfic.

en: Sorry, file type %s (extension : %s) is not allowed!
ca: El tipus de fitxer %s (extensió: %s) no està permès!

en: Sorry, no more files can be uploaded!
ca: No es poden pujar més fitxers!

en: Sorry, only %s extensions are allowed!
ca: Només estan permeses les extensions %s!

en: Sorry, only %s files can be uploaded for this question!
ca: Només pots carregar %s arxius per a aquesta pregunta!

en: Sorry, the name you entered for the label set is already in the database. Please select a different name.
ca: El nom que has proporcionat per al grup d'etiquetes ja existeix a la base de dades. Indica un nom diferent.

en: Sorry, the request failed!
ca: Ho sentim, la petició ha fallat

en: Sorry, the uploaded file (%s) is larger than the allowed filesize of %s KB.
ca: L'arxiu carregat (%s) és més gran de la mida permesa de %s KB.

en: Sorry, there are no files for this response.
ca: No hi ha arxius per a aquesta resposta.

en: Sorry, there was an error uploading your file, error code : %s.
ca: S'ha produït un error en carregar el fitxer, codi d’error: %s.

en: Sorry, there was an error uploading your file.
ca: Ho sentim, s'ha produït un error en pujar el fitxer

en: Sorry, this file extension (%s) is not allowed!
ca: L'extensió d'aquest fitxer (%s) no és permesa!

en: Sorry, this file is too large. Only files up to %01.2f MB are allowed.
ca: Malauradament el fitxer és massa gran. Només els fitxers de fins a %0.2f MB estan permesos.

en: Sorry, this file is too large. Only files upto %s KB are allowed.
ca: Aquest fitxer és massa gran. Només els fitxers de menys de %s KB són permesos.

en: Sorry, this file type is not allowed. Please contact your administrator for a list of allowed filetypes.
ca: Aquest tipus de fitxer no està permès. Posa't en contacte amb l'administrador per obtenir una llista de tipus de fitxers persmesos.

en: Sorry, this file was not found.
ca: No s'ha trobat l'arxiu.

en: Sorry, this response was not found.
ca: No s'ha trobat la resposta.

en: Sorry, unable to check extension of this file type %s.
ca: No es pot comprovar l'extensió d'aquest tipus de fitxer %s.

en: Sort answers alphabetically
ca: Ordenar respostes alfabèticament

en: Sort order
ca: Ordena per

en: Sort the answer options alphabetically
ca: Ordena les opcions de resposta alfabèticament

en: Source table
ca: Taula d'origen

en: Sourcecode
ca: Codi font

en: Sourcecode editor
ca: Editor de codi font

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Spanish (Argentina)
ca: Espanyol (Argentina)

en: Spanish (Argentina) (Informal)
ca: Espanyol (Argentina) (informal)

en: Spanish (Chile)
ca: Espanyol (Xile)

en: Spanish (Colombia)
ca: Espanyol (Colòmbia)

en: Spanish (Mexico)
ca: Espanyol (Mèxic)

en: Specify a custom date/time format (the <i>d/dd m/mm yy/yyyy H/HH M/MM</i> formats and "-./: " characters are allowed for day/month/year/hour/minutes without or with leading zero respectively. Defaults to survey's date format
ca: Especifica un format de data/hora personalitzat (es permet els formats <i>d/dd m/mm aa/aaaa H/HH M/MM</i> i els caràcters "-./: " per a dia/mes/any/hora/minuts amb o sense zero no significatiu respectivament. Predeterminats al format de data de l'enquesta

en: Specify how array-filtered subquestions should be displayed
ca: Especifica com han de visualitzar-se les subpreguntes amb matrius filtrades

en: Square
ca: Quadrat

en: Square root
ca: Arrel quadrada

en: Standard deviation
ca: Desviació estàndard

en: Standard fields
ca: Camps estàndard

en: Standard participant fields
ca: Camps de participant estàndard

en: Stars
ca: Estrelles

en: Start HTML editor in a popup window
ca: Inicia l'editor HTML en una nova finestra emergent

en: Start bounce processing
ca: Començar procés de rebot

en: Start database upgrade
ca: Comença l'actualització de la base de dades

en: Start date/time:
ca: Data i hora d'inici:

en: Start installation
ca: Començar la instal·lació

en: Start language
ca: Idioma d'inici

en: Start language:
ca: Idioma d'inici:

en: Start survey
ca: Comença l'enquesta

en: Start the tour
ca: Comença el tutorial

en: Start: %s
ca: Inici: %s

en: Started but not yet completed
ca: Començat però no completat

en: Starting from:
ca: Començant des de:

en: Starting in 2.05, variable names should only contain letters and numbers; and may not start with a number. This variable name is deprecated.
ca: Des de la versió 2.05, els noms de les variables només poden contenir números i lletres, i no poden començar amb un número. Aquest nom de variable està desaprovat.

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Statistics URL
ca: URL d'estadístiques

en: Statistics report language:
ca: Idioma de l'informe estadístic:

en: Statistics survey %s
ca: Estadístiques de l'enquesta %s

en: Status
ca: Estat

en: Status:
ca: Estat:

en: Stay safe and up to date
ca: Seguretat i actualització

en: Step 1:
ca: Pas 1:

en: Step 2:
ca: Pas 2:

en: Step value
ca: Valor del pas

en: Sticky array headers
ca: Capçaleres de matriu per enganxar

en: Stop this survey
ca: Parar l'enquesta

en: Storage
ca: Emmagatzematge

en: Store the answers to this question encrypted
ca: Guarda les respostes encriptades a aquesta pregunta

en: Store the city?
ca: Desar la població?

en: Store the country?
ca: Desar el país?

en: Store the postal code?
ca: Desar el codi postal?

en: Store the state?
ca: Desar l'estat?

en: Straight
ca: Complet

en: Strip HTML and PHP tags from a string
ca: Eliminar les etiquetes HTML i PHP d'una cadena

en: Strip HTML code:
ca: Etiqueta de codi HTML:

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning and end of a string
ca: Eliminar els espais en blanc (o altres caràcters) de l'inici o el final d'una cadena

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning of a string
ca: Eliminar els espais en blanc (o altres caràcters) de l'inici d'una cadena

en: Strip whitespace (or other characters) from the end of a string
ca: Eliminar els espais en blanc (o altres caràcters) del final d'una cadena

en: Strongly agree
ca: Totalment d'acord

en: Strongly disagree
ca: Totalment en desacord

en: Structure
ca: Estructura

en: Style:
ca: Estil:

en: Subject
ca: Assumpte

en: Subject:
ca: Assumpte:

en: Submission date
ca: Data d'enviament

en: Submit
ca: Enviar

en: Submit Your Survey.
ca: Envia l'enquesta

en: Submit your answers
ca: Tramet les respostes

en: Submit your survey.
ca: Enviar la seva enquesta.

en: Submitted
ca: Enviat

en: Subquestion
ca: Subpregunta

en: Subquestion ID
ca: ID de subpregunta

en: Subquestion codes may only contain alphanumeric characters.
ca: Els codis de les subpreguntes només poden estar formats per caràcters alfanumèrics.

en: Subquestion codes must be unique.
ca: Els codis de les subpreguntes han de ser únics.

en: Subquestion validation equation
ca: Equació de validació de la subpregunta

en: Subquestion validation tip
ca: Ajuda per a la validació de la subpregunta

en: Subquestion:
ca: Subpregunta

en: Subquestions
ca: Subpreguntes

en: Subquestions %s could not be updated.
ca: Les subpreguntes %s no s'han pogut actualitzar.

en: Subquestions were successfully saved.
ca: Les subpreguntes s'han desat correctament.

en: Subscribe to ComfortUpdate!
ca: Subscriu-te a ComfortUpdate!

en: Subtotals based on displayed questions:
ca: Subtotals basats en les preguntes mostrades

en: Success
ca: Correcte

en: Success!
ca: Correcte!

en: Successful login
ca: Inici de sessió correcte

en: Successfully created CPDB entries
ca: Les entrades CPDB s'han creat correctament

en: Successfully created participant entries
ca: Entrades de participants creades amb èxit

en: Successfully deleted user group.
ca: S'ha eliminat correctament el grup d'usuaris.

en: Successfully saved privacy policy text
ca: S'ha desat correctament el text de la política de privacitat

en: Sum
ca: Suma

en: Sum the values of answered questions in the list which pass the critiera (arg op value)
ca: Suma el nombre de preguntes contestades en la llista que compleixen el criteri (arg valor op)

en: Summary
ca: Resum

en: Summary for %s
ca: Resum per a %s

en: Superadministrator
ca: Superadministrador

en: Support this project - Donate to
ca: Col·labora amb el projecte - Fes una donació a

en: Support this project - Donate to %s!
ca: Recolza aquest projecte: fes una donació %s!

en: Survey
ca: Enquesta

en: Survey %s
ca: Enquesta %s

en: Survey Has Been Deactivated
ca: L'enquesta s'ha desactivat

en: Survey ID
ca: ID de l'enquesta

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s)
ca: L'enquesta amb ID %d s'ha desat el %s amb %d registres

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s) (%s)
ca: L'enquesta amb ID %d s'ha desat el %s amb %d registres (%s)

en: Survey ID (SID)
ca: ID d'enquesta (SID)

en: Survey ID:
ca: ID de l'enquesta:

en: Survey activation
ca: Activació de l'enquesta

en: Survey activation error
ca: Error d'activació de l'enquesta

en: Survey administrator %s (%s)
ca: Administrador de l'enquesta %s (%s)

en: Survey archive (*.lsa)
ca: Arxiu d'enquesta (*.lsa)

en: Survey archive (.lsa)
ca: Fitxer de l'enquesta (.lsa)

en: Survey archive - only available for active surveys
ca: Arxiu d'enquestes: només disponible per a enquestes actives

en: Survey bounce email address:
ca: Correu electrònic de rebot de l'enquesta:

en: Survey cannot be activated yet.
ca: L'enquesta no pot ser activada encara

en: Survey cannot be activated. Either you have no permission or there are no questions.
ca: L'enquesta no es pot activar. Això pot ser perquè no tens permís o no hi ha preguntes.

en: Survey container
ca: Contenidor d'enquestes

en: Survey content
ca: Contingut de l'enquesta

en: Survey copy summary
ca: Resum de la còpia de l'enquesta

en: Survey could not be created because it did not have a title
ca: No s'ha pogut crear l'enquesta perquè no té títol.

en: Survey could not be updated
ca: No s'ha pogut actualitzar l'enquesta

en: Survey could not be updated, please fix the following error:
ca: No s'ha pogut actualitzar l'enquesta, corregeix l'error:

en: Survey created
ca: Enquesta creada

en: Survey data policy
ca: Política de dades de l'enquesta

en: Survey data policy checkbox label:
ca: Etiqueta de la casella de verificació de la política de dades:

en: Survey data policy error message:
ca: Missatge d'error de la política de dades:

en: Survey data policy error:
ca: Error de la política de dades:

en: Survey data policy label:
ca: Etiqueta de política de dades:

en: Survey data policy message:
ca: Missatge de política de dades:

en: Survey data policy notice:
ca: Avís de política de dades:

en: Survey data policy:
ca: Política de dades:

en: Survey deleted.
ca: Enquesta esborrada.

en: Survey deletion
ca: Eliminació de l'enquesta

en: Survey description
ca: Descripció de l'enquesta

en: Survey display mode is set to %s:
ca: La visualització de l'enquesta s'estableix a %s:

en: Survey does not pass consistency check
ca: L'enquesta no passa el control de consistència

en: Survey expiration date
ca: Data de finalització del qüestionari

en: Survey files deleted.
ca: S'han suprimit els fitxers d'enquesta.

en: Survey format
ca: Format de l'enquesta

en: Survey general settings
ca: Configuració general

en: Survey group
ca: Grup d'enquestes

en: Survey group ID
ca: ID de grup d'enquestes

en: Survey group:
ca: Grup d'enquestes:

en: Survey groups
ca: Grups d'enquestes

en: Survey groups:
ca: Grups d'enquestes:

en: Survey has been activated. Results table has been successfully created.
ca: L'enquesta s'ha activat. La taula de resultats ha estat creada correctament.

en: Survey id
ca: ID d'enquesta

en: Survey import summary
ca: Resum de la importació de l'enquesta

en: Survey language could not be created.
ca: L'idioma de l'enquesta no es va poder crear.

en: Survey list
ca: Llista d'enquestes

en: Survey logic file
ca: Arxiu de lògica de enquesta

en: Survey logic view
ca: Vista lògica de l'enquesta

en: Survey menu
ca: Menú de l enquesta

en: Survey menu entry ID
ca: ID d'entrada de menú

en: Survey menus
ca: Menús d'enquestes

en: Survey name
ca: Títol de l'enquesta

en: Survey name (ID)
ca: Nom de l'enquesta (ID)

en: Survey name (ID):
ca: Nom de l'enquesta (ID):

en: Survey not found
ca: Enquesta no trobada

en: Survey options for theme %s
ca: Opcions per al tema %s

en: Survey overview
ca: Visió general de l'enquesta

en: Survey owner:
ca: Administrador de l'enquesta:

en: Survey participant attributes
ca: Atributs del participant de l'enquesta

en: Survey participant attributes to create
ca: Atributs dels participants per crear

en: Survey participant data (if available)
ca: Dades del participant de l'enquesta (si està disponible)

en: Survey participant export options
ca: Opcions d'exportació de participants

en: Survey participant settings
ca: Configuració dels participants de l'enquesta

en: Survey participant summary
ca: Resum de participants

en: Survey participants
ca: Participants

en: Survey participants have not been initialised for this survey.
ca: No s'ha iniciat cap taula de participants per a aquesta enquesta.

en: Survey permissions
ca: Permisos

en: Survey permissions for all users in this group were successfully updated.
ca: El permisos de l'enquesta per a tots el usuaris d'aquest grup s'han actualitzat correctament.

en: Survey permissions were successfully updated.
ca: El permisos de l'enquesta s'han actualitzat correctament.

en: Survey preview only for administration users:
ca: La vista prèvia de l'enquesta només està disponible per als usuaris administradors:

en: Survey quick actions
ca: Accions ràpides de l'enquesta

en: Survey quota
ca: Quota de l'enquesta

en: Survey quotas
ca: Quotes de l'enquesta

en: Survey registration confirmation
ca: Confirmació del registre a l'enquesta

en: Survey response
ca: Resposta a l'enquesta

en: Survey response %d
ca: Resposta a l'enquesta %d

en: Survey responses
ca: Respostes de l'enquesta

en: Survey security
ca: Seguretat de l'enquesta

en: Survey settings
ca: Preferències de l enquesta

en: Survey settings for group:
ca: Configuració de l'enquesta pel grup:

en: Survey settings were successfully saved.
ca: La configuració de l'enquesta s'ha desat correctament.

en: Survey status:
ca: Estat de l'enquesta:

en: Survey storage
ca: Emmagatzematge d'enquestes

en: Survey structure
ca: Estructura de l'enquesta

en: Survey structure (*.lss)
ca: Estructura d'enquesta (*.lss)

en: Survey structure (.lss)
ca: Estructura de l'enquesta (.lss)

en: Survey structure import summary
ca: Resum d'importació de l'estructura de l'enquesta

en: Survey summary
ca: Resum de l'enquesta

en: Survey template
ca: Plantilla d’enquesta

en: Survey text elements
ca: Elements de text de l'enquesta

en: Survey texts were saved successfully.
ca: Els textos de l’enquesta s’han desat correctament.

en: Survey theme
ca: Tema de l'enquesta

en: Survey theme options
ca: Opcions del tema de l'enquesta

en: Survey theme:
ca: Tema d'enquesta:

en: Survey themes
ca: Temes de l'enquesta

en: Survey title
ca: Títol de l'enquesta

en: Survey title and description
ca: Títol i descripció de l'enquesta

en: Survey title:
ca: Títol de l'enquesta:

en: Survey-SID/Group
ca: Enquesta-SID/Grup

en: Survey?
ca: Enquesta?

en: Surveys
ca: Enquestes

en: Surveys in this group
ca: Enquestes en aquest grup

en: Surveys in this group:
ca: Enquestes d'aquest grup:

en: Swedish
ca: Suec

en: Switch to closed-access mode
ca: Canviar a enquesta d'accés restringit

en: System information
ca: Informació del sistema

en: System overview
ca: Visió general del Sistema

en: TIS620 Thai
ca: TIS620 Tailandès

en: Tab-separated-values format (*.txt)
ca: Fitxer de text separat per tabulacions (*.txt)

en: Table column usage
ca: Us columna taula

en: Table prefix
ca: Prefix de la taula

en: Table prefix:
ca: Prefix de la taula:

en: Table size usage
ca: Ús de la taula de mides

en: Take ownership
ca: Obtenir propietat

en: Tamil
ca: Tàmil

en: Target database version:
ca: Versió de l'objectiu de la base de dades:

en: Target question
ca: Pregunta destí

en: Template
ca: Plantilla

en: Template '%s' could not be found.
ca: No s'ha pogut trobar la plantilla '%s'.

en: Template '%s' does already exist.
ca: La plantilla '%s' ja existeix

en: Template '%s' was successfully deleted.
ca: La plantilla '%s' s'ha eliminat correctament.

en: Template Sample
ca: Plantilla de mostra

en: Template could not be renamed to '%s'.
ca: La plantilla no s'ha pogut renombrar a '%s'.

en: Template editor mode
ca: Mode editor de plantilles

en: Template editor mode:
ca: Mode d'editor de plantilles

en: Template editor:
ca: Editor de plantilles:

en: Template id
ca: ID de la plantilla

en: Template name
ca: Nom de la plantilla

en: Template permissions
ca: Permisos de plantilles

en: Template permissions were updated successfully.
ca: S'han actualitzat correctament els permisos de la plantilla.

en: Template:
ca: Plantilla:

en: Templates
ca: Plantilles

en: Templates Name
ca: Nom de les plantilles

en: Temporary folder cannot be determined.
ca: No es pot determinar la carpeta temporal.

en: Temporary folder does not exist.
ca: La carpeta temporal no existeix.

en: Terminate survey
ca: Finalitzar l'enquesta

en: Test if your server has SSL enabled by clicking on this link.
ca: Comprova si el teu servidor té SSL activat clicant en aquest enllaç.

en: Test navigation
ca: Prova de navegació

en: Text [Help] (Tip)
ca: Text [Ajuda] (Tip)

en: Text abbreviated:
ca: Text abreujat

en: Text box
ca: Quadre de text

en: Text display
ca: Mostar text

en: Text elements
ca: Elements de text

en: Text elements:
ca: Elements del text:

en: Text input box size
ca: Mida del quadre d’entrada de text

en: Text input box width
ca: Amplada del quadre de text

en: Text inputs
ca: Entrades de text

en: Text needs to be lowercase.
ca: El text ha d'estar en minúscules.

en: Text needs to be uppercase.
ca: El text ha d'estar en majúscules.

en: Text questions
ca: Preguntes de text

en: Text shown on each subquestion row between both scales in dropdown mode
ca: Text que es mostra, en mode de llista desplegable, entre les dues escales a cada fila de la subpregunta.

en: Thai
ca: Tailandès

en: Thank you for completing this survey.
ca: Moltes gràcies per completar aquesta enquesta.

en: Thank you for registering to participate in this survey.
ca: Gràcies per registrar-vos per participar en aquesta enquesta.

en: Thank you for registering. You will receive an email shortly.
ca: Gràcies per registrar-te. Rebràs un correu electrònic en breu.

en: Thank you for saving your survey in progress.  The following details can be used to return to this survey and continue where you left off.  Please keep this e-mail for your reference - we cannot retrieve the password for you.
ca: Gràcies per desar l'enquesta. Pots utilitzar les següents dades per tornar a l'enquesta i continuar allà on l'has deixat. Conserva aquest correu electrònic ja que, per a la teva seguretat, no et podrem recordar la contrasenya.

en: Thank you for taking the tour!
ca: Gràcies per fer el tutorial!

en: Thank you!
ca: Gràcies!

en: Thanks for taking this survey!
ca: Gràcies per fer l'enquesta!

en: The 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
ca: Número de segons que es mostra l' 'avís de termini' (si es deixa en blanc, NO es deshabilita)

en: The 2nd 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
ca: Temps que es mostra el 2n avís de termini (si es deixa en blanc, NO es deshabilita)

en: The 2nd message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
ca: Text del 2n missatge a mostrar com a 'avís de termini' (si es deixa en blanc, es mostra un avís per defecte)

en: The CAPTCHA settings won't have any effect because you don't have the required GD library activated in your PHP configuration.
ca: La configuració de CAPTCHA no tindrà cap efecte perquè no tens la biblioteca GD activada a la configuració de PHP.

en: The ComfortUpdate service is currently undergoing maintenance.
ca: El servei ComfortUpdate està actualment en manteniment.

en: The LimeSurvey ComfortUpdate is a great feature to easily update to the latest version of LimeSurvey. To use it you will need an update key.
ca: ComfortUpdate és una característica de LimeSurvey que per actualitzar fàcilment a la última versió del programa. Per utilitzar-lo es necessita una clau d'actualització.

en: The LimeSurvey ComfortUpdate is an easy procedure to quickly update to the latest version of LimeSurvey.
ca: ComfortUpdate de LimeSurvey és un procediment senzill per actualitzar a la darrera versió de LimeSurvey.

en: The Question theme "%s" could not be installed
ca: El tema de la pregunta "%s" no s'ha pogut instal·lar

en: The Question theme "%s" has been sucessfully installed
ca: El tema de la pregunta "%s" s'ha instal·lat correctament

en: The ZIP file contains wrong paths
ca: El fitxer ZIP conté rutes incorrectes

en: The ZIP library is not activated in your PHP configuration thus importing ZIP files is currently disabled.
ca: La biblioteca ZIP no està activada en la configuració de PHP així que la importació dels arxius ZIP està desactivada.

en: The above error occurred when the Web server was processing your request.
ca: L'error es s'ha produït quan el servidor web ha processat la sol·licitud.

en: The access code field is always checked for duplicates.
ca: El camp de codi d'accés sempre es comprova per a duplicats.

en: The access code have provided is not valid or has already been used.
ca: El codi d'accés no és vàlid o ja s'ha utilitzat.

en: The access code you have provided is either not valid, or has already been used.
ca: El codi d'accés proporcionat no és vàlid o ja s'ha utilitzat.

en: The access code you provided doesn't match the one in your session.
ca: El codi d'accés que has proporcionat no es correspon amb el de la teva sessió.

en: The actual question text
ca: El text de la pregunta real

en: The address you have entered is already registered. An email has been sent to this address with a link that gives you access to the survey.
ca: L'adreça que has introduït ja està registrada. S'ha enviat un correu electrònic a aquesta adreça amb un enllaç que dóna accés a l'enquesta.

en: The answer options will be distributed across the number of columns set here
ca: Les opcions de resposta es distribuiran entre el nombre de columnes indicat aquí

en: The answer options will be shown for each subquestion.
ca: Les opcions de resposta es mostraran per a cada subpregunta.

en: The answer to the security question is incorrect.
ca: La resposta a la pregunta de seguretat és incorrecta.

en: The answer(s) must meet these array_filter criteria:
ca: La/es resposta/es ha/n de complir aquest criteri d'array_filtre:

en: The answer(s) must meet these validation criteria:
ca: La/es resposta/es ha/n de complir aquest criteri de validació:

en: The array question is a type that creates a matrix for the participant.
ca: La pregunta de matriu és un tipus de pregunta que crea una matriu per al participant.

en: The availability of options is related to the type of question you previously chose.
ca: La disponibilitat d'opcions està relacionada amb el tipus de pregunta que vas triar prèviament.

en: The basic functions
ca: Funcions bàsiques

en: The closed access mode needs a participant list, which you may create by clicking on the menu entry 'Participants'.
ca: El mode d'accés tancat requereix una llista de participants, que pots crear fent clic a l'entrada de menú 'Participants'.

en: The condition could not be added! It did not include the question and/or answer upon which the condition was based. Please ensure you have selected a question and an answer.
ca: No es pot afegir la condició. No s'inclou la pregunta ni la resposta sobre la que està basada la condició. Selecciona una pregunta i una resposta.

en: The condition could not be updated! It did not include the question and/or answer upon which the condition was based. Please ensure you have selected a question and an answer.
ca: La condició no s'ha pogut actualitzar. No incloïa la pregunta i/o la resposta sobre la qual es basava la condició. Assegura't que hagis seleccionat una pregunta i una resposta.

en: The content of this box is the actual question text shown to your participants. It may be empty, but that is not recommended. You may use all the power of our WYSIWYG editor to make your question shine.
ca: El contingut d'aquesta casella és el text real de la pregunta que es mostra als participants. Pot estar buit, però no és recomanable. Pots utilitzar tota la potència de l'editor WYSIWYG per destacar la pregunta.

en: The data could not be saved because the response does not exist in the database.
ca: No s'han pogut desar les dades perquè la resposta no existeix a la base de dades.

en: The database engine type must be set for MySQL
ca: El tipus de motor de la base de dades s’ha de configurar per a MySQL

en: The database exists and contains LimeSurvey tables.
ca: La base de dades existeix i conté taules de LimeSurvey.

en: The database has been updated from version %s to version %s.
ca: La base de dades s'ha actualitzat de la versió %s a la versió %s.

en: The database you specified does already exist.
ca: La base de dades que has indicat ja existeix.

en: The database you specified does not exist:
ca: La base de dades especificada no existeix:

en: The destination file name is not the same as the source file name
ca: El nom del fitxer de destinació no és el mateix que el nom del fitxer font

en: The email address is not valid.
ca: L'adreça de correu electrònic no és vàlida.

en: The email address you have entered is already registered and the survey has been completed.
ca: L'adreça de correu electrònic que has introduït ja està registrada i l'enquesta s'ha completat.

en: The email you used is not valid. Please try again.
ca: L'adreça de correu electrònic no és vàlida. Torna-ho a intentar.

en: The end message
ca: Missatge final

en: The entry was assigned the following record id:
ca: A l'entrada se li ha assignat el següent id:

en: The existing label set has assessment values assigned.
ca: El conjunt d'etiquetes existent té assignats valors d'avaluació.

en: The existing label set has different/more languages.
ca: El conjunt d'etiquetes existent té diferents/més idiomes.

en: The file %s was deleted.
ca: S'ha esborrat l'arxiu %s

en: The file could not be deleted
ca: El fitxer no s'ha pogut suprimir

en: The file does not exist
ca: El fitxer no existeix

en: The file has been successfully uploaded.
ca: El fitxer s'ha carregat correctament.

en: The folder %s doesn't exist and can't be created.
ca: La carpeta %s no existeix i no es pot crear.

en: The following LimeSurvey updates are available:
ca: Hi ha disponibles les següents actualitzacions de LimeSurvey:

en: The following additional fields were found in your CSV file.
ca: S'han trobat els següents camps addicionals al CSV.

en: The following answers should be deleted:
ca: Les respostes següents s'haurien d'eliminar:

en: The following assessments should be deleted:
ca: Las següents avaluacions han de ser esborrades:

en: The following conditions should be deleted:
ca: Les següents condicions haurien de ser eliminades:

en: The following files will be modified or deleted but were already modified by someone else.
ca: Els següents fitxers seran modificats o suprimits, però ja van ser modificats per una altra persona.

en: The following files would be added by the update but already exist. This is unusual and may result from an earlier update attempt.
ca: Els següents arxius s'afegirien per l'actualització, però ja existeixen. Això és inusual i pot ser el resultat d'un intent d'actualització anterior.

en: The following groups should be deleted:
ca: Els grups següents s'haurien d'eliminar:

en: The following old participant tables exist and may be deleted if no longer required:
ca: Hi ha les següents taules antigues de participants, i es poden esborrar si no són necessàries en el futur:

en: The following old survey participants tables could be restored:
ca: Es podrien restaurar les següents taules d'enquestes antigues:

en: The following old survey participants tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
ca: S'haurien d'esborrar les següents taules antigues de tokens perquè no contenen registres o ja no existeix l'enquesta de referència:

en: The following old survey response tables exist and may be deleted if no longer required:
ca: Les següents taules de respostes antigues existeixen i es poden esborrar si no han de ser necessàries:

en: The following old survey tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
ca: Les següents taules d'enquestes antigues s'haurien d'esborrar perquè no contenen registres o perquè ja no existeix l'enquesta de referència:

en: The following plugin will be installed. Please click "Install" to install the plugin, or "Abort" to abort. Aborting will remove the files from the file system.
ca: S’instal·larà el següent complement. Fes clic a "Instal·lar" per instal·lar el complement, o a "Cancel·lar" per cancel·lar. Si cancel·les, eliminaràs els fitxers del sistema de fitxers.

en: The following plugin will be updated. Please click "Update" to update the plugin, or "Abort" to abort.
ca: S'actualitzarà el següent complement. Fes clic a "Actualitzar" per actualitzar el complement, o a "Cancel·lar" per a cancel·lar.

en: The following problems have been found:
ca: S'han detectat els següents problemes:

en: The following questions should be deleted:
ca: Les preguntes següents s'haurien d'eliminar

en: The following steps will be done by this update:
ca: Aquesta actualització durà a terme els següents passos:

en: The following survey language settings should be deleted:
ca: Els següents paràmetres d'idioma de l'enquesta s'haurien d'eliminar:

en: The following surveys are available:
ca: Les enquestes següents estan disponibles:

en: The following surveys have an errorneous question group order. Please go to each survey respectively, check the group order and save it.
ca: Les següents enquestes tenen un error en l'ordre dels grups de preguntes. Vés a cada grup de preguntes, consulta'n l'ordre i desa'ls.

en: The following surveys have an errorneous question order. Please go to each question and group respectively, check the question order and save it.
ca: Les següents enquestes tenen un error en l'ordre de les preguntes. Vés a cada pregunta, consulta'n l'ordre i desa-les.

en: The following surveys should be deleted:
ca: Les enquestes següents s' haurien d'eliminar:

en: The following user group assignments should be deleted:
ca: S'han d'eliminar les assignacions del grup d'usuaris següents:

en: The fonts file %s was not found in <limesurvey root folder>/fonts directory. Please, see the txt file for your language in fonts directory to generate the charts.
ca: El fitxer de fonts %s no s'ha trobat al directori <limesurvey root folder>/fonts. Revisa el fitxer txt del llenguatge al directori de fonts per tal de generar els gràfics.

en: The handle is displayed at the middle of the slider except if Slider initial value is set (this will not set the initial value).
ca: La maneta es mostrarà al mig del selector lliscant, excepte si s'ha fixat un valor inicial (això no fixarà el valor inicial)

en: The imap PHP library is not installed or not activated. Please contact your system administrator.
ca: La llibreria Imap PHP no està instal·lada o no s'ha activat. Contacta amb l'administrador.

en: The languages of the imported group file must at least include the base language of this survey.
ca: Els llenguatges de l'arxiu de grup importat han de contenir com a mínim el llenguatge base de l'enquesta.

en: The languages of the imported question file must at least include the base language of this survey.
ca: Com a mínim l'idioma base de l'enquesta ha de figurar entre els idiomes de la pregunta importada.

en: The last column shows the total for the row.
ca: L'última columna mostra el total de la fila.

en: The last row shows the total for the column and the last column shows the total for the row.
ca: L'última fila mostra el total de la columna i l'última columna mostra el total de la fila.

en: The last row shows the total for the column.
ca: L'última fila mostra el total de la columna.

en: The latest available version is %s.
ca: La darrera versió disponible és %s.

en: The logarithm of number to base, if given, or the natural logarithm.
ca: El logaritme natural, o bé, si s'indica, el logaritme del número a la base.

en: The maximum number of files has been uploaded. You may return back to survey.
ca: Ja has carregat el nombre màxim d'arxius permesos. Torna enrere a l'enquesta.

en: The message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
ca: Missatge a mostrar com a 'avís de termini' (si es deixa en blanc, es mostrarà un avís per defecte)

en: The message to display when the time limit has expired (a default message will display if this setting is left blank)
ca: Missatge a mostrar quan expiri el termini (si es deixa en blanc, es mostra un missatge per defecte)

en: The minimum number of files has not been uploaded.
ca: No s'ha carregat la quantitat mínima d'arxius

en: The most important question-related options are displayed here.
ca: Aquí es mostren les opcions més rellevants relacionades amb la pregunta.

en: The most important settings of your survey can be reached from this sidebar: the survey settings menu and the survey structure menu. You may resize it to fit your screen to easily navigate through the available options. If the size of the sidebar is too small, the options get collapsed and the quick-menu is displayed. If you wish to work from the quick-menu, either click on the arrow button or drag it to the left.
ca: Es pot accedir a la configuració més important de l'enquesta des d'aquesta barra lateral: el menú de configuració de l'enquesta i el menú de l'estructura de l'enquesta. Pots canviar-ne la mida per adaptar-la a la pantalla i navegar fàcilment per les opcions disponibles. Si la mida de la barra lateral és massa petita, les opcions es plegaran i es mostrarà el menú ràpid. Si vols treballar des del menú ràpid, clica al botó de la fletxa o arrossega'l cap a l'esquerra.

en: The name must be unique for all menu entries throughout the software.
ca: El nom ha de ser únic per a totes les entrades de menú a tot el programari.

en: The new password can not be empty.
ca: La nova contrasenya no pot estar buida.

en: The new question group/question order was successfully saved.
ca: La nova ordenació de les preguntes/grups desat correctament.

en: The participant cannot upload a single file larger than this size. Server configuration allow a maximum file size of %s KB.
ca: El participant no pot carregar un fitxer més gran que aquesta mida. La configuració del servidor permet una mida màxima de fitxer de %s KB.

en: The participant table associated with this survey has been renamed to:
ca: La taula de participants associada a aquesta enquesta s'ha renombrat:

en: The participant table has now been removed and access codes are no longer required to access this survey.
ca: La taula de participants s'ha eliminat i ja no és necessària cap contrasenya per accedir a l'enquesta.

en: The password does not reach the minimum length of %s characters
ca: La contrasenya no arriba a la llargada mínima de %s de caràcters

en: The password does require at least one digit
ca: La contrasenya necessita almenys un dígit

en: The password does require at least one special character
ca: La contrasenya necessita almenys un caràcter especial

en: The password does require at least one uppercase character
ca: La contrasenya requereix almenys un caràcter en majúscules

en: The password will be generated and sent by email.
ca: La contrasenya es generarà i s'enviarà per correu electrònic.

en: The password you have chosen at the optional settings step.
ca: La contrasenya que has triat en el pas de la configuració opcional.

en: The permissions of this superadmin cannot be updated!
ca: Els permisos d'aquest superadministrador no es poden actualitzar.

en: The plugin could not be installed or updated:
ca: El complement no s'ha pogut instal·lar ni actualitzar:

en: The plugin is not compatible with your version of LimeSurvey.
ca: El complement no és compatible amb la versió de LimeSurvey.

en: The plugin settings were saved.
ca: La configuració del connector s'ha gravat.

en: The plugin was not found.
ca: No s'ha trobat el connector.

en: The plugin was successfully installed. You need to activate it before you can use it.
ca: El complement s'ha instal·lat correctament. Has d'activar-lo per poder-lo utilitzar.

en: The plugin was successfully updated. You might need to deactivate it and activate it again to apply changes.
ca: El complement s'ha actualitzat correctament. És possible que l'hagis de desactivar i activar-lo de nou per aplicar els canvis.

en: The question bar
ca: La barra de preguntes

en: The question code is mandatory.
ca: El codi de pregunta és obligatori.

en: The question could not be added. You must enter at least a question code.
ca: La pregunta no s'ha pogut afegir. Com a mínim has d'introduir un codi per a la pregunta.

en: The question could not be added. You must enter at least enter a question code.
ca: La pregunta no s'ha pogut afegir. Com a mínim has d'introduir un codi per a la pregunta.

en: The question could not be imported for the following reasons:
ca: La pregunta no es pot importar degut a:

en: The question group was deleted.
ca: El grup de preguntes s'ha eliminat.

en: The record of your survey responses does not contain any identifying information about you, unless a specific survey question explicitly asked for it.
ca: El registre de les teves respostes no contindrà cap dada que t’identifiqui, excepte en el cas que una pregunta de l'enquesta ho demani explícitament.

en: The records have been saved successfully!
ca: El registres s'han desat correctament!

en: The redundancy check looks for tables leftover after deactivating a survey. You can delete these if you no longer require them.
ca: La comprovació de redundància busca taules sobrants resultants de desactivar una enquesta. Pots eliminar-les si ja no les has de necessitar més.

en: The related survey is missing.
ca: L'enquesta relacionada no existeix.

en: The request could not be understood by the server due to malformed syntax.
ca: La sol·licitud no ha sigut processada pel servidor degut a la sintaxi incorrecta.

en: The requested URL was not found on this server.
ca: L'URL sol·licitat no s'ha trobat en aquest servidor.

en: The requested files do not exist on the server.
ca: No existeixen els arxius sol·licitats al servidor.

en: The required directory for saving the uploaded files couldn't be created. Please check file premissions on the /upload/surveys directory.
ca: El directori necessari per desar els fitxers pujats no s'ha pogut crear. Revisa el permisos dels fitxers al directori /upload/surveys.

en: The response record %s was updated.
ca: El registre de la resposta %s s'ha actualitzat.

en: The response timings table has been renamed to:
ca: La taula de temps de resposta s'ha renombrat:

en: The responses table has been renamed to:
ca: La taula de respostes s'ha renombrat:

en: The responses to this survey are no longer available using LimeSurvey.
ca: Les respostes d'aquesta enquesta ja no estan disponibles al LimeSurvey.

en: The selected attribute was invalid.
ca: L'atribut seleccionat no es vàlid.

en: The server tried to call an unknown view!
ca: El servidor va intentar cridar a una visió desconeguda!

en: The settings tab with the survey menu
ca: La pestanya de configuració amb el menú de l'enquesta

en: The sidebar
ca: La barra lateral

en: The size of the randomly generated password (min. 8)
ca: Longitud de la contrasenya generada aleatòriament (min. 8)

en: The sum must be at least %s
ca: La suma ha de ser com a mínim %s

en: The sum must be at most %s
ca: La suma ha de ser com a màxim %s

en: The sum must be between %s and %s
ca: La suma ha de ser entre %s i %s

en: The sum must equal %s
ca: La suma ha de ser igual a %s

en: The sum must equal %s.
ca: La suma ha de ser igual a %s.

en: The sum of the multiple numeric inputs must be greater than this value
ca: La suma dels mútiples camps numérics ha de ser més gran que aquest valor

en: The superadmin role cannot be changed.
ca: El rol de superadmin no es pot canviar.

en: The survey cannot be activated until these problems have been resolved.
ca: L'enquesta no es podrà activar fins que aquests problemes estiguin resolts.

en: The survey description
ca: Descripció de l'enquesta

en: The survey group '%s' was deleted.
ca: El grup d'enquestes '%s' s'ha eliminat.

en: The survey in which you are trying to participate does not seem to exist.
ca: L'enquesta a la que intentes participar, sembla que no existeix.

en: The survey participant was successfully updated.
ca: La informació del participant s'ha actualitzat correctament.

en: The survey response table could not be created.
ca: La taula de respostes de l'enquesta no s'ha pogut crear.

en: The survey structure
ca: L'estructura de l'enquesta

en: The survey title
ca: Títol de l'enquesta

en: The survey was successfully expired by setting an expiration date in the survey settings.
ca: L'enquesta ha finalitzat correctament al programar una data de finalització en els paràmetres de l'enquesta.

en: The survey you selected does not exist
ca: L'enquesta que ha seleccionat no existeix

en: The template upload directory doesn't exist or is not writable.
ca: El directori de plantilles de càrrega no existeix o no es pot escriure.

en: The text inserted here will be displayed on the welcome screen, which is the first thing that your respondents will see when they access your survey..
ca: El text inserit aquí es mostrarà a la pantalla de benvinguda, que és el primer que veuen els participants quan accedeixen a l'enquesta.

en: The text message that displays in the countdown timer during the countdown
ca: El missatge que es mostra al rellotge de compte enrere durant el compte enrere

en: The theme '%s' has been reset.
ca: S'ha reiniciat el tema '%s'.

en: The theme upload directory doesn't exist or is not writable.
ca: El directori de càrrega de temes no existeix o no s'hi pot escriure.

en: The three top boxes are the most basic functions of LimeSurvey.
ca: Els tres quadres superiors són les funcions més bàsiques de LimeSurvey.

en: The title of the question group is visible to your survey participants (this setting can be changed later and it cannot be empty). Question groups are important because they allow the survey administrators to logically group the questions. By default, each question group (including its questions) is shown on its own page (this setting can be changed later).
ca: El títol del grup de preguntes és visible per als participants de l'enquesta (aquesta configuració es pot canviar més endavant i no pot estar buida). Els grups de preguntes són importants perquè permeten als administradors de l'enquesta agrupar lògicament les preguntes. Per defecte, cada grup de preguntes (incloses aquestes preguntes) es mostra a la seva pròpia pàgina (aquesta configuració es pot canviar més endavant).

en: The title of your question
ca: El títol de la pregunta

en: The top bar
ca: La barra superior

en: The type of your database management system
ca: El tipus del vostre gestor de base de dades

en: The update is now complete!
ca: S'ha completat l'actualització!

en: The update server is currently busy. This usually happens when the update files for a new version are being prepared.
ca: El servidor d'actualitzacions es troba ocupat. Això sol passar quan s'estan preparant els arxius d'actualització per a una nova versió.

en: The user name cannot be changed.
ca: El nom d'usuari no es pot canviar.

en: The username already exists.
ca: Aquest usuari ja existeix.

en: The value of this variable can not be changed
ca: El valor d'aquesta variabla no es pot canviar

en: The welcome message
ca: Missatge de benvinguda

en: Theme
ca: Tema

en: Theme %s does not exist.
ca: El tema %s no existeix.

en: Theme '%s' does not exist.
ca: El tema '%s' no existeix.

en: Theme '%s' has been uninstalled because it's not compatible with this LimeSurvey version.
ca: El tema '%s' s'ha desinstal·lat perquè no és compatible amb aquesta versió de LimeSurvey.

en: Theme '%s' was successfully deleted.
ca: El tema '%s' s'ha eliminat correctament.

en: Theme editor
ca: Editor de tema

en: Theme editor:
ca: Editor de temes:

en: Theme name
ca: Nom del tema

en: Theme options
ca: Opcions de tema

en: Theme options differences
ca: Diferències d'opcions de tema

en: Theme options saved.
ca: S'han desat les opcions de tema.

en: Theme:
ca: Tema:

en: Themes
ca: Temes

en: Themes options for this survey group
ca: Opcions de temes per a aquest grup d'enquestes

en: Themes storage
ca: Emmagatzematge de temes

en: Themes:
ca: Temes:

en: There are %s orphaned default value entries which can be deleted.
ca: Hi ha %s entrades orfes de valors predeterminats que es poden esborrar.

en: There are %s orphaned question attributes.
ca: Hi ha %s atributs de pregunta orfes.

en: There are %s orphaned quota entries which can be deleted.
ca: Hi ha %s entrades orfes de la quota que es poden esborrar.

en: There are %s orphaned quota language settings which can be deleted.
ca: Hi ha %s paràmetres d'idioma orfes de la quota que es poden esborrar.

en: There are %s orphaned quota members which can be deleted.
ca: Hi ha %s membres orfes de la quota que es poden esborrar.

en: There are %s questions in this survey.
ca: Hi ha %s preguntes en aquesta enquesta.

en: There are empty question groups in this survey - please create at least one question within a question group.
ca: Hi ha grups de preguntes buits en aquesta enquesta: crea com a mínim una pregunta dins del grup de preguntes.

en: There are more emails pending than can be sent in one batch. Continue sending emails by clicking below, or wait %s seconds.
ca: Hi ha més correus pendents d'enviar. Per a continuar enviant feu clic al botó, o espereu %s segons.

en: There are no existing conditions in this survey.
ca: No hi ha condicions en aquesta enquesta.

en: There are no groups available.
ca: No hi ha grups disponibles

en: There are no label sets which match the survey default language
ca: No hi ha grups d'etiquetes que coincideixin amb l'idioma per defecte de l'enquesta

en: There are no more questions. Please press the <Submit> button to finish this survey.
ca: No hi ha més preguntes. Prem el botó <Submit> per a finalitzar l'enquesta.

en: There are no participants to be exported.
ca: No hi ha participants per exportar.

en: There are no questions in this group.
ca: No hi ha preguntes en aquest grup.

en: There are no questions in this survey
ca: No hi ha preguntes en aquesta enquesta

en: There are no questions in this survey.
ca: No hi ha preguntes en aquesta enquesta.

en: There are no simple options in this survey theme.
ca: No hi ha opcions senzilles en aquest tema de l'enquesta.

en: There are no unmapped attributes
ca: No hi ha atributs sense mapejar

en: There are security updates available for %s (type: %s).
ca: Hi ha actualitzacions de seguretat disponibles per a %s (tipus: %s).

en: There are two ways to stop a survey. Please read carefully about the two options below and choose the right one for you.
ca: Hi ha dues formes de parar una enquesta. Llegeix atentament les dues opcions disponibles i escull la que s'adeqüi a les teves necessitats.

en: There are updates available for %s (type: %s).
ca: Hi ha actualitzacions disponibles per a %s (tipus: %s).

en: There are {EMAILCOUNT} emails still to be sent.
ca: Hi ha {EMAILCOUNT} correu/s que no s'han enviat.

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey.
ca: Hi ha {NUMBEROFQUESTIONS} preguntes en aquesta enquesta.

en: There has to be at least one language.
ca: Hi ha d'haver almenys un idioma.

en: There is 1 question in this survey
ca: Hi ha 1 pregunta en aquesta enquesta

en: There is 1 question in this survey.
ca: Hi ha 1 pregunta a l'enquesta.

en: There is already a recorded answer for this access code
ca: Ja existeixen respostes registrades per a aquest codi d'accés

en: There is already an entry with that exact access code in the table.
                         The same access code cannot be used in multiple entries.
ca: Ja hi ha una entrada a la taula amb aquest mateix codi d'accés.
    No es pot utilitzar el mateix codi d'accés en més d'una entrada.

en: There is already an entry with that exact access code in the table. The same access code cannot be used in multiple entries.
ca: Ja hi ha una entrada amb aquest codi d'accés a la taula. El mateix codi d'accés no es pot utilitzar en més d'una entrada.

en: There is no matching saved survey.
ca: No existeix cap enquesta amb aquest nom

en: There is no matching survey.
ca: No s'ha trobat cap enquesta.

en: There is no matching user %s in group %s.
ca: No hi ha cap usuari coincident %s al grup %s.

en: There is {n} user attribute field in this survey participants table.|There are {n} user attribute fields in this survey participants table.
ca: Hi ha {n} camp d'atribut d'usuari en aquesta taula de participants.|Hi ha {n} camps d'atribut d'usuari en aquesta taula de participants.

en: There was a problem deleting the template '%s'. Please check your directory/file permissions.
ca: Hi ha hagut un problema a l'hora d'esborrar la plantilla '%s'. Comprova els permisos del fitxer i el directori.

en: There was a problem downloading the update file. Please try to restart the update process.
ca: Hi ha hagut un problema en baixar el fitxer d'actualització. Prova de reiniciar el procés.

en: There was a problem updating the user permissions.
ca: Ha ocorregut un problema actualitzant el permisos d'usuari.

en: There was an error using the Google API.
ca: Hi ha hagut un error a l'utilitzar la Google API.

en: There was an error when saving your personal settings.
ca: S'ha produït un error en desar la configuració personal.

en: There were errors when trying to populate the database:
ca: Hi va haver errors en tractar d'alimentar la base de dades :

en: There were no eligible emails to send. This will be because none satisfied the criteria of:
ca: No hi havia correus electrònics seleccionables per enviar. Això s'ha produït perquè no s'ha satisfet cap d'aquests criteris:

en: These files will be backed up and then replaced by the update procedure.
ca: D'aquests arxius se'n farà un còpia de seguretat i després seran reemplaçats pel procediment d'actualització.

en: These settings cannot be changed once the survey is online.
ca: Aquesta configuració no es podrà canviar quan l'enquesta estigui en línia.

en: They represent an easy way to get back to any previous setting, and provide a general overview of where you are.
ca: Representen una forma senzilla de tornar a qualsevol configuració anterior i proporcionen una visió general del lloc on et trobes.

en: They were found to be duplicate using a combination of firstname, lastname and email fields
ca:  S'han trobat duplicats fent servir la combinació dels camps de firstname, lastname i email

en: They were found to be duplicate using the participant id field
ca: S'han trobat duplicats fent servir l'id del participant

en: Third choice
ca: Tercera opció

en: This ZIP archive contains no valid Resources files. Import failed.
ca: Aquest arxiu ZIP conté arxius de Recursos no vàlids. Importació fallida.

en: This ZIP archive contains no valid template files. Import failed.
ca: Aquest arxiu ZIP conté fitxers de plantilla no vàlids. Importació fallida.

en: This action need confirmation.
ca: Aquesta acció necessita la teva confirmació

en: This action need to be confirmed.
ca: Cal confirmar aquesta acció.

en: This archive contains a PDF file of the survey, the queXML file of the survey and a queXF banding XML file which can be used with queXF: http://quexf.sourceforge.net/ for processing scanned surveys.
ca: Aquest arxiu conté un fitxer PDF de l'enquesta, el fitxer queXML de l'enquesta i un fitxer XML banda queXF que es poden utilitzar amb el queXF: http://quexf.sourceforge.net/ per processar enquestes escanejades

en: This attribute is automatically mapped
ca: Aquest atribut s'ha mapejat automàticament

en: This bar will change as you move through the functionalities. The current bar corresponds to the "overview" tab. It contains the most important LimeSurvey functionalities such as preview and activate survey.
ca: Aquesta barra canviarà a mesura que avancis a través de les funcionalitats. La barra actual correspon a la pestanya «resum». Conté les funcions de LimeSurvey més importants, com ara la vista prèvia i l'activació de l'enquesta.

en: This code is already used - duplicate codes are not allowed.
ca: Aquest codi ja existeix: no es permeten codis duplicats.

en: This code is also the name of the variable that will be exported to SPSS or Excel.
ca: Aquest codi també és el nom de la variable que s'exportarà a SPSS o Excel.

en: This code is normally not shown to your participants, still it is necessary and has to be unique for the survey.
ca: Normalment, aquest codi no es mostra als participants, encara és necessari i ha de ser únic per a l'enquesta.

en: This description is also visible to your participants.
ca: Aquesta descripció també és visible per als participants.

en: This email address cannot be used because it was opted out of this survey.
ca: L'adreça de correu electrònic no es pot utilitzar perquè es va optar per sortir d'aquesta enquesta.

en: This email address is already registered but the email adress was bounced.
ca: Aquesta adreça de correu electrònic ja està registrada però l'adreça de correu electrònic es va rebutjar.

en: This export is intended to create a complete backup of an active survey for archival purposes.
ca: Aquesta exportació té com a finalitat crear una còpia de seguretat completa d'una enquesta activa amb la finalitat d'arxiu.

en: This export will dump all the groups, questions, answers and conditions for your survey into a .LSS file (which is basically an XML file). This dump file can be used with the 'Import survey' feature when creating a new survey.
ca: Aquesta exportació bolcarà tots els grups, preguntes, respostes i condicions per a la vostra enquesta en un fitxer .LSS (que bàsicament és un fitxer XML). Aquest arxiu de bolcat es pot utilitzar amb la funció 'Importar enquesta' quan es creï una nova enquesta.

en: This expression uses a possibly invalid comparison. Are you sure you didn't mean to do a numerical comparison? See manual for more information.
ca: Aquesta expressió utilitza una comparació possiblement no vàlida. Estàs segur que no voldries fer cap comparació numèrica? Consulta el manual per obtenir més informació.

en: This feature is designed to make it easy to use Excel to author and edit surveys.
ca: Aquesta característica està dissenyada per facilitar l'ús d'Excel per autoritzar i editar enquestes.

en: This feature is only available for MySQL databases. Your database type is %s.
ca: Aquesta funció només està disponible per a bases de dades MySQL. La teva base de dades és %s.

en: This field is encrypted and can only be searched by exact match. Please enter the exact value you are looking for.
ca: Aquest camp est encriptat i només es pot cercar per coincidència exacta. Introdueix el valor que estàs cercant.

en: This file is not a supported image - please only upload JPG,PNG,GIF or SVG type images.
ca: Aquest fitxer no és una imatge compatible: només pots carregar imatges de tipus JPG, PNG, GIF o SGV.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
ca: Aquest fitxer no és un arxiu ZIP. Ha fallat la importació.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
ca: El fitxer no és un arxiu ZIP vàlid. La importació ha fallat.

en: This file type is not allowed to be uploaded.
ca: No està permès pujar aquest tipus de fitxers.

en: This filename is not allowed to be uploaded.
ca: No està permés pujar un fitxer amb aquest nom.

en: This function cannot be executed because demo mode is active.
ca: Aquesta funció no es pot executar perquè el mode de demostració està actiu.

en: This group contains no questions.  You must add questions to this group before you can preview it
ca: Aquest grup no té preguntes. És necessari afegir preguntes al grup abans de previsualitzar-lo

en: This group description is fairly vacuous, but quite important.
ca: Aquesta descripció de grup és buida, però molt important.

en: This group does not contain any question(s).
ca: Aquest grup no conté cap pregunta.

en: This group has an error
ca: Aquest grup té un error

en: This group is empty
ca: Aquest grup està buit

en: This group is unanswered
ca: Aquest grup no es contesta

en: This group, by itself, does not contain any syntax errors.
ca: Aquest grup, per sí mateix, no conté cap error de sintaxi.

en: This invitation has already been used.
ca: La invitació ja s'ha fet servir.

en: This invitation has no uses left.
ca: Aquesta invitació ja no es pot utilitzar.

en: This invitation is not valid anymore.
ca: La invitació ja no és vàlida.

en: This invitation is not valid yet.
ca: La invitació encara no és vàlida.

en: This is a closed-access survey, so you must supply a access code.  Please contact the administrator for assistance.
ca: Aquesta enquesta és d'accés restringit, i has de disposar d'un codi d'accés vàlid. Contacta amb l'administrador per obtenir més informació.

en: This is a controlled survey. You need a valid access code to participate.
ca: Aquesta és una enquesta amb accés controlat. Necessites un codi d'accés per a participar-hi.

en: This is a hint text that will be shown to the participant describing the question validation equation.
ca: Aquest és un text de suggeriment que es mostrarà al participant descrivint l'equació de validació de la pregunta.

en: This is a question help text.
ca: Text d'ajuda.

en: This is a sample question text. The user was asked to enter a date.
ca: Aquest és un text d'exemple de pregunta. S'ha demanat a l'usuari que introdueixi una data.

en: This is a sample question text. The user was asked to pick an entry.
ca: Aquest es un text d'exemple de pregunta. S'ha demanat a l'usuari escollir una entrada.

en: This is a sample survey description. It could be quite long.
ca: Això és una descripció d'exemple. La definitiva pot ser considerablement més extensa.

en: This is a tip shown to the participant describing the subquestion validation equation.
ca: Ajuda per a la descripció de l'equació de validació de la subpregunta.

en: This is an anonymized survey. Participant attributes can only be used in non-anonymised surveys.
ca: Això és una enquesta anònima. Els atributs dels participants només es poden utilitzar en enquestes no anonimitzades.

en: This is an automated email to notify that a user has been created for you on the site '%s'.
ca: Això és un correu electrònic automàtic per notificar que se t'ha creat un usuari per al '%s'.

en: This is an automated email to notify you that your login credentials for '%s' have been reset.
ca: Això és un correu electrònic automàtic per notificar-te que s’han restablert les credencials d’inici de sessió de '%s'.

en: This is an error message example
ca: Això és un missatge d'error d'exemple

en: This is an update to an unstable version
ca: Aquesta és una actualització per a una versió insetable

en: This is another sample question text - asking for number.
ca: Aquest és un altre text d'exemple de pregunta - demanant un número.

en: This is not a .csv file.
ca: No és un fitxer .csv.

en: This is not a .xml file.
ca: Aquest no és un fitxer .xml.

en: This is not a valid LimeSurvey survey structure XML file.
ca: Aquesta no és una estructura d'enquesta LimeSurvey vàlida d'arxiu XML.

en: This is not a valid email address. Please provide a valid email address or leave it empty.
ca: No és una adreça electrònica vàlida. Proporciona una adreça de correu electrònic vàlida o deixa el camp buit.

en: This is not a valid participant data XML file.
ca: Fitxer XML de dades de participant no vàlid.

en: This is not a valid response data XML file.
ca: Aquest no es un fitxer XML de resposta vàlid.

en: This is not a valid timings data XML file.
ca: Aquest no es un fitxer XML de temps vàlid.

en: This is one last sample question text - asking for some free text.
ca: Aquest és l'últim text d'exemple de la pregunta - demanant per algun text lliure.

en: This is some help text for this question.
ca: Aquest es un text d'ajuda d'exemple per aquesta pregunta.

en: This is some helpful text.
ca: Això és un text d'ajuda.

en: This is the LimeSurvey admin interface. Start to build your survey from here.
ca: Això és la interfície d'administració de LimeSurvey. Comença a crear la teva enquesta des d'aquí.

en: This is the content of the menu link - leave blank to use the title.
ca: Aquest és el contingut de l'enllaç del menú: deixa'l en blanc per utilitzar el títol.

en: This is the default email address of the site administrator and used for system messages, contact options and default bounce email.
ca: Aquesta és l'adreça de correu electrònic per defecte de l'administrador de la pàgina i s'utilitza per als missatges del sistema, les opcions de contacte i el correu electrònic predeterminat de rebot.

en: This is the default name of the site administrator and used for system messages and contact options.
ca: Aquest és el nom per defecte de l'administrador de la pàgina i s'utilitza per als missatges del sistema i les opcions de contacte.

en: This is the question bar.
ca: Barra de preguntes.

en: This is the sidebar.
ca: Aquesta és la barra lateral.

en: This is the structure view of your survey. Here you can see all your groups and questions.
ca: Aquesta és la vista de l'estructura de l'enquesta. Aquí pots veure tots els grups i preguntes.

en: This is the survey end message.
ca: Aquest és el missatge final de l'enquesta.

en: This is the title of your survey.
ca: Aquest és el títol de l'enquesta.

en: This is the top bar.
ca: Aquesta és la barra superior.

en: This list cannot accept survey participant attributes.
ca: Aquesta llista no pot acceptar atributs dels participants de l'enquesta.

en: This message is shown at the end of your survey to every participant. It's a great way to say thank you or give some links or hints where to go next.
ca: Aquest missatge es mostra al final de l'enquesta a tots els participants. És una bona manera de donar les gràcies o suggerir alguns enllaços per anar a continuació.

en: This message is shown directly below the survey description on the welcome page. You may leave this blank for now but it is a good way to introduce your participants to the survey.
ca: Aquest missatge es mostra directament sota la descripció de l'enquesta a la pàgina de benvinguda. Pots deixar-lo en blanc, però és una bona manera de fer conèixer l'enquesta als participants.

en: This name has already been used for this survey. You must use a unique save name.
ca: Aquest nom ja ha estat utilitzat per a aquesta enquesta. Has d'utilitzar un únic nom per desar-ho.

en: This name is reserved for standard template.
ca: Aquest nom està reservar per la plantilla estàndard.

en: This name will appear in the survey list overview and in the administration header.
ca: Aquest nom apareixerà en el resum de la llista d'enquestes i en la capçalera d'administració.

en: This participant is not active in any survey
ca: Aquest participant no està actiu en cap enquesta

en: This plugin has no settings.
ca: L'extensió no té configuració.

en: This process will delete this survey, and all related groups, questions answers and conditions.
ca: Aquest procés eliminarà aquesta enquesta, i tots els grups relacionats, preguntes, respostes i condicions.

en: This question does not have a question 'type' set.
ca: Aquesta pregunta encara no té assignat el 'tipo' de la pregunta.

en: This question has a condition set, however the condition is based on a question that appears after it.
ca: Aquesta pregunta té una condició, però aquesta condició està basada en una pregunta que apareix després d'aquesta.

en: This question has at least {n} error.|This question has at least {n} errors.
ca: Aquesta pregunta té almenys {n} error.|Aquesta pregunta té almenys {n} errors.

en: This question has at least {n} warning.|This question has at least {n} warnings.
ca: Aquesta pregunta té almenys {n} advertències. Aquesta pregunta té almenys {n} avisos.

en: This question has missing answer options.
ca: La pregunta ha perdut les opcions de resposta.

en: This question has missing subquestions.
ca: Aquesta pregunta ha perdut les subpreguntes.

en: This question is always shown.
ca: Aquesta pregunta es mostra sempre

en: This question is mandatory
ca: Aquesta pregunta és obligatòria

en: This question only accept 30 digits including 10 decimals.
ca: Aquesta pregunta només accepta 30 dígits, inclosos 10 decimals.

en: This question requires a second answer set but none is set.
ca: Aquesta pregunta requereix un segon conjunt de respostes, però no se n'ha indicat cap.

en: This question requires answers, but none are set.
ca: Aquesta pregunta requereix respostes, però no se n'ha indicat cap.

en: This question type can't be selected.
ca: Aquest tipus de pregunta no pot ser seleccionat.

en: This question's SGQA code
ca: Codi SGQA d'aquesta pregunta

en: This question's group ID number
ca: El número d'ID de grup d'aquesta pregunta

en: This question's question ID number
ca: El número d'ID de pregunta d'aquesta pregunta

en: This question's survey ID number
ca: El número d'ID d'enquesta d'aquesta pregunta

en: This question, by itself, does not contain any syntax errors.
ca: Aquesta pregunta, per sí mateixa, no conté cap error de sintaxi.

en: This response ID is invalid.
ca: L'ID d'aquesta resposta no es vàlid

en: This response was already submitted.
ca: Aquesta resposta ja s'ha enviat.

en: This setting cannot be changed because demo mode is active.
ca: Aquest ajust no es pot canviar perquè el mode de demostració està actiu.

en: This superadmin cannot be deleted.
ca: Aquest superadmin no es pot suprimir.

en: This survey allows public registration. A survey participants table must also be created.
ca: Aquesta enquesta permet el registre públic. També s'ha de crear una taula de participants.

en: This survey cannot be tested or completed for the following reason(s):
ca: Aquesta enquesta no pot ser provada o completada pel següent motiu:

en: This survey does not contain any question groups.
ca: L'enquesta no conté cap grup de preguntes.

en: This survey has an associated participant table. If you delete this survey this participant table will be deleted. We recommend that you export or backup these participants before deleting this survey.
ca: Aquesta enquesta té una taula de participants associada. Si elimines aquesta enquesta, la taula de participants  també s'eliminarà. Et recomanem que exportis o facis una còpia d'aquests de seguretat d'aquests participants abans d'eliminar l'enquesta.

en: This survey has not been activated. There are no results to browse.
ca: Aquesta enquesta no ha estat activada. No hi ha resultats a examinar.

en: This survey is active and a responses table exists. If you delete this survey, these responses (and files) will be deleted. We recommend that you export the responses before deleting this survey.
ca: Aquesta enquesta està activa i té una taula de respostes associada. Si esborres aquesta enquesta, aquestes respostes (i els seus arxius) s'eliminaran. Et recomanem que exportis les respostes abans d'esborrar aquesta enquesta.

en: This survey is active but expired.
ca: L'enquesta està activa però s'ha pausat.

en: This survey is active but has a start date.
ca: Aquesta enquesta està activa però té una data d'inici.

en: This survey is already active.
ca: L'enquesta ja està activa.

en: This survey is anonymous.
ca: Aquesta enquesta és anònima.

en: This survey is currently active.
ca: Aquesta enquesta està activa.

en: This survey is currently not active. You will not be able to save your responses.
ca: Actualment aquesta enquesta no és activa. No podràs desar les respostes.

en: This survey is not active - no responses are available.
ca: L'enquesta no està activa - no hi ha respostes disponibles.

en: This survey is not active. You must activate the survey before attempting to import a VVexport file.
ca: L'enquesta no està activa. Has d'activar abans l'enquesta abans d'intentar importar un fitxer VVexport.

en: This survey is not yet activated and so your participants won't be able to fill out the survey.
ca: Aquesta enquesta encara no ha estat activada, per tant els participants no podran omplir el formulari.

en: This survey is not yet active. Your response cannot be saved
ca: Aquesta enquesta encara no està activa. Les seves respostes no seran desades

en: This survey is not yet started.
ca: Aquesta enquesta encara no s'ha començat.

en: This survey is now active, and responses can be recorded.
ca: L'enquesta és activa i se'n desaran les respostes.

en: This survey setting has not been imported: %s => %s
ca: Aquesta configuració de l'enquesta no s'ha importat: %s => %s

en: This surveys uses anonymized responses, so you can't update your response.
ca: Aquesta enquesta és anònima, per tant, no pots actualitzar les teves respostes.

en: This theme is out of date.
ca: Aquest tema està obsolet.

en: This theme type (%s) is not allowed.
ca: Aquest tipus de tema (%s) no està permès.

en: This tour will help you to easily get a basic understanding of LimeSurvey.
ca: Aquest recorregut t'ajudarà a comprendre fàcilment el LimeSurvey.

en: This type of question allows you to add multiple subquestions and a set of answers.
ca: Aquest tipus de pregunta et permet afegir diverses subpreguntes i un conjunt de respostes.

en: This update will not change the database. No database backup is required.
ca: L actualització no canviarà la base de dades. No es requereix còpia de seguretat de la base de dades.

en: This variable name has already been used.
ca: Aquest nom de variable ja s'està fent servir.

en: This will be shown when hovering over the menu.
ca: Això es mostrarà quan es passi el cursor per sobre del menú.

en: This will be the password of admin user.
ca: Aquesta serà la contrasenya de l'administrador.

en: This will be the userid by which admin of board will login.
ca: Aquest serà l'identificador d'usuari amb el qual l'administrador iniciarà sessió.

en: This will be your default language.
ca: Aquest serà l'idioma per defecte.

en: This will delete all current boxes to restore the default ones. Are you sure you want to continue?
ca: Això eliminarà totes les caselles actuals per restaurar els valors per defecte. Estàs segur que vols continuar?

en: This will directly add a question to the current question group.
ca: Això afegirà directament una pregunta al grup de preguntes actual.

en: This will download a .zip file containing the survey in all languages.
ca: Descarregar el fitxer .zip que conté l'enquesta en tots els idiomes.

en: This will export a printable version of your survey.
ca: S'exportarà una versió imprimible de l'enquesta.

en: This will export the survey archive (.lsa) for all selected active surveys. They will be provided in a single ZIP archive.
ca: Això exportarà el fitxer d'enquesta (.lsa) per a totes les enquestes actives seleccionades. Els fitxers es proporcionaran en un únic arxiu ZIP.

en: This will export the survey structure (.lss) for all selected active surveys. They will be provided in a single ZIP archive.
ca: Això exportarà el fitxer d'estructura d'enquesta (.lss) per a totes les enquestes actives seleccionades. Els fitxers es proporcionaran en un únic arxiu ZIP.

en: This will open the survey as a printable page in new window.
ca: Obrir l'enquesta com una pàgina imprimible en una altra finestra.

en: This will open the survey in %s as a printable page in new window.
ca: Obrir l'enquesta en %s com a pàgina imprimible en una altra finestra.

en: This will reload the configuration file of this theme.
ca: Recarregar el fitxer de configuració d'aquest tema.

en: This will replace the existing text. Continue?
ca: Això substituirà al text existent. Vols continuar?

en: This will reset all the specific configurations of this theme.
ca: S'eliminaran totes les configuracions específiques d'aquest tema.

en: This will update the survey group for all selected surveys.
ca: Això actualitzarà el grup d'enquestes per a totes les enquestes seleccionades.

en: This will update the survey theme for all selected active surveys.
ca: Això actualitzarà el tema de l'enquesta per a totes les enquestes actives seleccionades.

en: Those files/directories are not writable:
ca: Aquests arxius/directoris no es poden escriure:

en: Three
ca: Tres

en: Time difference (in hours):
ca: Diferència horària (en hores):

en: Time limit
ca: Temps límit

en: Time limit action
ca: Acció de fi de termini

en: Time limit countdown message
ca: Missatge de compte enrere

en: Time limit disable next
ca: Termini deshabilita 'següent'

en: Time limit disable prev
ca: Termini desactivar anterior

en: Time limit expiry message
ca: Missatge de finalització de compte enrere

en: Time limit expiry message display time
ca: Temps que es mostra el missatge de finalització de termini

en: Time limit message CSS style
ca: Estil CSS del missatge de termini

en: Time limit timer CSS style
ca: Estil CSS per al rellotge de compte enrere

en: Time remaining
ca: Temps restant

en: Time statistics
ca: Estadístiques de temps

en: Timer
ca: Temporitzador

en: Timing statistics
ca: Estadístiques de temps

en: Timings (if activated)
ca: Temps (si s'activa)

en: Timings table could not be created.
ca: La Taula de temps no s'ha pogut crear.

en: Timings will be saved.
ca: Les respostes tindran registre de data.

en: Timings will not be saved.
ca: Les respostes no tindran registre de data.

en: Tip:
ca: Ajuda

en: Tip: How to display a picture in your theme?
ca: Consell: Com mostrar una imatge en el meu tema?

en: Tip: How to embed a picture in your theme?
ca: Consell: Com incrustar una imatge al tema?

en: Title
ca: Títol

en: Title of subquestion %s was updated to %s.
ca: El títol de la subpregunta %s s'ha actualitzat a %s.

en: Title:
ca: Títol:

en: To be able to upload images or other content you have to save your survey once first.
ca: Per poder pujar imatges o un altre contingut, primer has de desar l'enquesta.

en: To continue please first accept our survey data policy.
ca: Per a continuar, primer cal que accepteu la política de dades.

en: To find out more about queXML check out this page:
ca: Per obtenir més informació sobre queXML, consulteu aquesta pàgina:

en: To fully use it, you have to add subquestions as well as answer options.
ca: Per utilitzar-lo completament, has d'afegir subpreguntes i opcions de resposta.

en: To get to know more about queXML check this page:
ca: Per saber més sobre queXML, consulta aquesta pàgina:

en: To participate in this restricted survey, you need a valid access code.
ca: Per participar en aquesta enquesta restringida, es necessita un codi d'accés vàlid.

en: To receive a new password by email you have to enter your user name and original email address.
ca: Per rebre una nova contrasenya per correu electrònic, has d'introduir el teu nom d'usuari i l'adreça de correu electrònic original.

en: To remain anonymous please use a pseudonym as your username, also an email address is not required.
ca: Per seguir en l'anonimat, utilitza un pseudònim com a nom d'usuari, no és necessària una adreça de correu electrònic.

en: To reorder questions/questiongroups just drag the question/group with your mouse to the desired position.
ca: Per reorganitzar les preguntes/grups de preguntes arrossega la pregunta/grup amb el ratolí fins la posició que desitgis.

en: To use a picture in a .twig file:
ca: Utilitzar una imatge en un arxiu .pstpl:

en: Toggle advanced options
ca: Canvia les opcions avançades

en: Too low
ca: Massa baixa

en: Too many labels, can't generate chart
ca: Massa etiquetes, no es pot generar el gràfic

en: Tools
ca: Eines

en: Top
ca: Superior

en: Top 2, Middle, Bottom 2
ca: Top 2, Mitjana, Inferior 2

en: Top bar
ca: Barra superior

en: Total Errors
ca: Número Total d'Errors

en: Total Imported files
ca: Total de fitxer importats

en: Total attributes in the central table
ca: Número total d'atributs a la taula central

en: Total errors
ca: Total d'errors

en: Total imported files
ca: Total de fitxers importats

en: Total invitations sent
ca: Total d'invitacions enviades

en: Total number of files
ca: Nombre total de fitxers

en: Total numbers of sent reminders
ca: Nombre total de recordatoris enviats

en: Total opted out
ca: Total que han declinat participar

en: Total participants in central table
ca: Total de participants a la taula central

en: Total records
ca: Total d'entrades

en: Total records in survey
ca: Total d'elements en l'enquesta

en: Total records in survey:
ca: Total d'entrades a l'enquesta:

en: Total responses
ca: Total de respostes

en: Total screened out
ca: Total examinat

en: Total size of files
ca: Mida total dels fitxers

en: Total storage
ca: Emmagatzematge total

en: Total surveys completed
ca: Total d'enquestes acabades

en: Total time
ca: Temps total

en: Total with no unique access code
ca: Total amb codi d’accés no únic

en: Total with no unique participant access code
ca: Total sense codi d'accés exclusiu per a participants

en: Transfer the surveys of this user to:
ca: Transferir les enquestes d'aquest usuari a:

en: Translate survey
ca: Traduir enquesta

en: Translate to
ca: Traduir a

en: Tried to pop value off of empty stack
ca: Has provat de eliminar un valor d'una pila buida

en: Try again
ca: Torna-ho a provar

en: Try again! Connection with database failed.
ca: Torna-ho a provar! Error de connexió amb la base de dades.

en: Try again! Creation of database failed.
ca: Intenta-ho de nou! La creació de la base de dades ha fallat.

en: Try to import even if question codes don't match
ca: Prova d'importar fins i tot si els codis de les preguntes no coincideixen

en: Try to submit again
ca: Intenta enviar-ho un altre cop

en: Try with a bigger access code length.
ca: Prova amb una longitud de codi d'accés més gran.

en: Turkish
ca: Turc

en: Tutorial Entry Id
ca: Identificador d’entrada de tutoria

en: Tutorial entries
ca: Entrades del tutorial

en: Tweet it
ca: Fes-ne un tweet

en: Two
ca: Dues

en: Type
ca: Tipus

en: Type in the 'name' you used to save the survey, and the password.
ca: Introdueix el 'nom' que vas utilitzar per desar l'enquesta i la teva contrasenya.

en: Type in the new name to extend %s
ca: Escriu el nom nou per ampliar %s

en: Type:
ca: Tipus:

en: UJIS for Windows Japanese
ca: UJIS per Windows Japonès

en: URL Description:
ca: Descripció de la URL

en: URL description (%s)
ca: Descripció de la URL (%s)

en: URL description (link text)
ca: Descripció de l'URL (text de l'enllaç)

en: URL description:
ca: Descripció de la URL:

en: URL for a respondent to opt-in to this survey
ca: URL per a l'enquestat que vol respondre l'enquesta

en: URL for a respondent to opt-out of this survey
ca: URL per a l'enquestat que no vol respondre a l'enquesta

en: URL must be set if autoload URL is turned on!
ca: S'ha d'establir una URL si la càrrega automàtica d'URL està activada!

en: URL of the survey
ca: URDL de l'enquesta

en: URL:
ca: Direcció web (URL):

en: US ASCII
ca: ASCII Nord-Americà

en: Ukrainian
ca: Ucrainès

en: Un-quotes a quoted string
ca: Retorna una cadena sense cometes

en: Unable to backup your database for unknown reason.
ca: Impossible fer una de còpia de seguretat de la base de dades per raons desconegudes.

en: Unable to create directory `%s`.
ca: No es pot crear el directori `%s`.

en: Unable to create survey participants table
ca: No es pot crear la taula de participants

en: Unable to delete answer %s, code %s
ca: No es pot eliminar la resposta %s, codi %s

en: Unable to delete assessment %s
ca: No es pot eliminar la valoració %s

en: Unable to delete condition %s
ca: No es pot suprimir la condició %s

en: Unable to delete label set %s.
ca: No es pot eliminar l’etiqueta %s.

en: Unable to delete question %s
ca: No es pot suprimir la pregunta %s

en: Unable to delete question attributes for question %s
ca: No es poden suprimir els atributs de la pregunta %s

en: Unable to delete question group %s
ca: No es pot eliminar el grup de preguntes %s

en: Unable to delete saved response.
ca: No es pot eliminar la resposta desada.

en: Unable to delete survey %s
ca: No es pot eliminar l'enquesta %s

en: Unable to delete survey languagesettings %s
ca: No s’ha pogut eliminar la configuració d'idioma %s

en: Unable to evaluate binary operator - fewer than 2 entries on stack
ca: No s'ha pogut evaluar l'operador binari - menys de 2 entrades a la pila

en: Unable to evaluate unary operator - no entries on stack
ca: No s'ha pogut avaluar l'operador unari. No hi ha entrades a la pila

en: Unable to import survey.
ca: No es pot importar l'enquesta.

en: Unable to insert record into survey table
ca: No es pot afegir un registre a la taula de l'enquesta

en: Unable to send email about your saved survey (Error: %s).
ca: No s'ha pogut enviar el missatge de correu electrònic sobre la l'enquesta guardada (Error: %s).

en: Unable to use %s in anonymized survey.
ca: No es pot utilitzar %s una enquesta anònima.

en: Unbalanced equation - values left on stack
ca: Equació no equilibrada - valors a l'esquerra de la pila

en: Uncertain
ca: No ho sé

en: Unchanged
ca: Sense canvis

en: Undefined function
ca: Funció indefinida

en: Undefined variable
ca: Variable indefinida

en: Uninstall
ca: Desinstal·lar

en: Uninstall plugin
ca: Desinstal·la el complement

en: Uninstall themes
ca: Desinstal·la els temes

en: Uninstall this theme
ca: Desinstal·la el tema

en: Uninstalled
ca: Desinstal·lat

en: Unit test dynamic ExpressionScript processing
ca: Unitat de processament dinàmic de l'ExpressionScript

en: Unit tests of expressions within strings
ca: Unitat de proves d'expressions dins de les cadenes

en: Unknown action or no permission.
ca: Acció desconeguda o sense permís.

en: Unknown box ID!
ca: Quadre ID desconegut!

en: Unknown destination build!
ca: Destinació de la construcció desconeguda!

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unknown error while reading the file, no survey created.
ca: Error desconegut en llegir l'arxiu, no s'ha creat l'enquesta.

en: Unknown error!
ca: Error desconegut!

en: Unknown error.
ca: Error desconegut.

en: Unknown file extension
ca: Extensió de fitxer desconeguda

en: Unknown session
ca: Sessió desconeguda

en: Unknown update key!
ca: Clau d'actualització desconeguda!

en: Unknown user. You have to select a user.
ca: Usuari desconegut. Has de seleccionar un usuari.

en: Unknown view!
ca: Vista desconeguda!

en: Unkown
ca: Desconegut

en: Unlimited
ca: Il·limitada

en: Unlimited administration permissions
ca: Permisos il·limitats d'administrador

en: Unlock question organizer
ca: Desbloqueja l’organitzador de preguntes

en: Unmapped participant attributes
ca: Atributs de participant no mapejats

en: Unmapped survey participant attributes
ca: No mapejar atributs dels participants

en: Unsupported syntax
ca: Sintaxis no suportada

en: Until:
ca: Fins:

en: Unzip error!
ca: Error de descompressió!

en: Unzipped file is too big.
ca: El fitxer descomprimit és massa gran.

en: Up to date!
ca: Actualitzat!

en: Update
ca: Actualitzar

en: Update complete!
ca: Actualització completada!

en: Update condition
ca: Actualitza la condició

en: Update participant entry
ca: Actualitza l'entrada de participant

en: Update permission role %s
ca: Actualitzar el rol de permís %s

en: Update permission roles %s
ca: Actualitza els rols de permís %s

en: Update scenario
ca: Actualitzar escenari

en: Update server busy
ca: Servidor d'actualitzacions ocupat

en: Update survey group:
ca: Actualitza el grup d'enquestes:

en: Update type
ca: Tipus d'actualització

en: Update user group
ca: Actualitzar grup d'usuari

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Updates available
ca: Actualitzacions disponibles

en: Upload
ca: Enviar

en: Upload a file
ca: Carrega un fitxer:

en: Upload a file (maximum size: %d MB):
ca: Carregar un fitxer (mida màxima: %d MB):

en: Upload an image (maximum size: %d MB):
ca: Penja una imatge (mida màxima: %d MB):

en: Upload file not found. Check your permissions and path (%s) for the upload directory
ca: Fitxer de càrrega no trobat. Comprova els permisos i ruta (%s) per al directori de càrrega

en: Upload file|Upload files
ca: Càrrega d'arxiu|Càrrega d'arxius

en: Upload summary
ca: Carregar sumari

en: Upload template file
ca: Càrrega de l'arxiu de plantilla

en: Upload theme file
ca: Carrega el fitxer del tema

en: Upload your files
ca: Carrega els fitxers

en: Uploaded CSV file successfully
ca: S'ha carregat correctament el fitxer CSV

en: Uploaded label set file needs to have an .lsl extension.
ca: L'arxiu de conjunt d'etiquetes que has carregat ha de tenir una extensió .lsl

en: Uploaded resources management
ca: Administració de recursos carregats

en: Uploading
ca: Carregant

en: Uploading LDAP Query
ca: Pujant Consulta LDAP

en: Uppercase only
ca: Només majúscules

en: Uppercase the first character of each word in a string
ca: Posa en majúscula el primer caràcter de cada paraula d'una cadena

en: Usage of + with numeric value, see manual about usage of sum.
ca: Ús de + amb valor numèric, veure el manual sobre l’ús de la suma.

en: Usage of processString without a string in your template
ca: Ús de processString sense una cadena a la plantilla

en: Use CAPTCHA for registration:
ca: Utilitzar CAPTCHA per la inscripció:

en: Use CAPTCHA for save and load:
ca: Utilitza CAPTCHA per a desar i carregar:

en: Use CAPTCHA for survey access:
ca: Utilitzar CAPTCHA per accedir a l'enquesta:

en: Use ComfortUpdate
ca: Fer servir ComfortUpdate

en: Use ExpressionScript code:
ca: Utilitza el codi ExpressionScript:

en: Use HTML format for participant emails:
ca: Utilitza el format HTML per als correus electrònics dels participants:

en: Use JavaScript functions to remove text and uncheck checkbox (or use only the ExpressionScript engine).
ca: Utilitza les funcions de JavaScript per eliminar el text i desmarcar la casella de selecció (o utilitza només el motor ExpressionScript).

en: Use LDAP authentication
ca: Utilitza l'autenticació LDAP

en: Use a customized question theme for this question
ca: Utilitza un tema de pregunta personalitzat per a aquesta pregunta

en: Use a fontawesome classname, or a link to the image.
ca: Utilitza un nom de classe fonamental o un enllaç a la imatge.

en: Use accessible dropdown boxes instead of calendar popup
ca: Fes servir llistes desplegables accessibles en lloc d'una finestra emergent amb un calendari

en: Use button group or radio list
ca: Utilitza grup de botons o llista tipus radio

en: Use checkbox layout
ca: Utilitzar el format de casella de selecció

en: Use dropdown presentation
ca: Utilitzar presentació desplegable

en: Use global settings
ca: Utilitzar les opcions globals

en: Use internal database authentication
ca: Utilitza l'autenticació de la base de dades interna

en: Use mapping service
ca: Utilitza el servei de mapat

en: Use same default value across languages:
ca: Usar el mateix valor per defecte entre idiomes:

en: Use settings below
ca: Utilitzar les preferències de més avall

en: Use slider layout
ca: Utilitza disseny lliscant

en: Use web server authentication
ca: Utilitza l'autenticació del servidor web

en: Used bounce settings:
ca: Configuració de rebot:

en: Used/free space for file uploads
ca: Espai utilitzat/lliure per pujar arxius

en: User
ca: Usuari

en: User '%s' was successfully deleted.
ca: L'usuari '%s' s'ha esborrat correctament.

en: User ID
ca: ID d'usuari

en: User Theme
ca: Tema de l’usuari

en: User added.
ca: Usuari afegit.

en: User administration
ca: Administració d'usuaris

en: User control
ca: Control d'usuaris

en: User could not be added.
ca: No s'ha pogut afegir l'usuari.

en: User data
ca: Dades d'usuari

en: User details
ca: Detalls de l’usuari

en: User group
ca: Grup d'usuaris

en: User group ID
ca: ID de l'usuari de grup

en: User group added.
ca: Grup d'usuaris afegit.

en: User group list
ca: Llista de grups d'usuaris

en: User group successfully added!
ca: Grup d'usuaris afegit correctament!

en: User group successfully saved!
ca: Grup d'usuaris desat correctament!

en: User groups
ca: Grups d'usuaris

en: User id
ca: ID d'usuari

en: User is already a member of the group.
ca: L’usuari ja forma part del grup

en: User management panel
ca: Tauler de gestió d’usuaris

en: User name
ca: Nom d'usuari

en: User name:
ca: Nom d'usuari:

en: User registration at '%s'
ca: Registre d'usuari a '%s'

en: User removed.
ca: Usuari esborrat.

en: User role
ca: Rol d’usuari

en: User successfully created
ca: L'usuari s'ha creat correctament

en: User successfully deleted.
ca: L'usuari s'ha eliminat correctament.

en: User successfully updated
ca: L'usuari s'ha actualitzat correctament

en: User theme
ca: Tema de l'usuari

en: User with whom the participants are to be shared:
ca: Usuari amb el qual els participants són compartits:

en: User?
ca: Usuari?

en: Usergroup updated
ca: Grup d’usuaris actualitzat

en: Usergroups
ca: Grups d’usuaris

en: Username
ca: Usuari

en: Username : %s - Email : %s.
ca: Nom d'usuari: %s - Correu electrònic: %s.

en: Username already exists.
ca: L'usuari ja existeix.

en: Username not found in LDAP server
ca: L'usuari no es troba al servidor LDAP

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Username: %s
ca: Usuari: %s

en: Username: %s - Email: %s
ca: Nom d'usuari: %s - Correu electrònic: %s

en: Users
ca: Usuaris

en: Users imported successfully.
ca: Els usuaris s’han importat correctament.

en: Uses left
ca: Usos restants

en: Uses left:
ca: Usos restants:

en: Using the chart type selector you can force the graph type for all selected questions.
ca: Utilitzant el selector de tipus de gràfic pots forçar el tipus de gràfic per a totes les preguntes seleccionades.

en: Using type coercion may break your data; use with care or not at all if possible.
ca: Fer servir la conversió de tipus pot corrompre les dades; utilitza'l amb compte o, sempre que sigui possible, no el facis servir.

en: Usually this is caused by having too many (sub-)questions in your survey. Please try removing questions from your survey.
ca: En general, això és causat per l'excés de (sub)preguntes en l'enquesta. Intenta d'eliminar algunes de les preguntes de l'enquesta.

en: Uyghur
ca: Uigur

en: VV export version:
ca: Versió VV d'exportació:

en: Valencian
ca: Valencià

en: Valid from
ca: Vàlid des de

en: Valid until
ca: Vàlid fins

en: Valid until:
ca: Vàlid fins:

en: Valid username but not authorized by group restriction
ca: Nom d'usuari vàlid però no està autoritzat per la restricció de grup

en: Validate ExpressionScript
ca: Valida l'ExpressionScript

en: Validate expression in email : %s
ca: Validar l'expressió en el correu electrònic : %s

en: Validate quota
ca: Validar la quota

en: Validation of quota %s
ca: Validació de la quota %s

en: Validation:
ca: Validació:

en: Value
ca: Valor

en: Value range allows missing
ca: El valor del rang permet el valor 'buit'

en: Values:
ca: Valors:

en: Variable not found: %s
ca: No s'ha trobat la variable: %s

en: Verify username and try again
ca: Comprova l'usuari i torna-ho a provar

en: Version
ca: Versió

en: Version:
ca: Versió:

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: View Saved but not submitted Responses
ca: Mostrar les respostes desades però no enviades

en: View in CPDB
ca: Veure en CPDB

en: View labels
ca: Veure les etiquetes

en: View policy
ca: Mostra la política

en: View response
ca: Mostra la resposta

en: View response ID %d
ca: Veure l'ID de resposta %d

en: View response URL
ca: Veure URL de resposta

en: View response as queXML PDF
ca: Mostra la resposta com queXML PDF

en: View response details
ca: Veure detalls de la resposta

en: View response details as queXML PDF
ca: Veure els detalls de la resposta com a queXML PDF

en: View statistics
ca: Veure estadístiques

en: View summary of all available fields:
ca: Visualització de tots els camps disponibles:

en: View the statistics for this survey.
ca: Mostra les estadístiques d'aquesta enquesta

en: View this participant in the central participants database
ca: Veure aquest participant a la base de dades central de participants

en: View this record
ca: Veure aquest registre

en: View users
ca: Veure els usuaris

en: View without the filter.
ca: Veure sense el filtre.

en: View/read
ca: Veure/llegir

en: Viewing file '%s'
ca: Visualitzant el fitxer '%s'

en: Viewing response (ID %s)
ca: Mirant la resposta (ID %s)

en: Visibility
ca: Visibilitat

en: Visible inside the Question Selector
ca: Visible al seleccionador de preguntes

en: Visit our website!
ca: Visiti la nostra pàgina web!

en: Visual minute step interval
ca: Interval visual de pas d'un minut

en: WYSIWYG editor
ca: Editor WYSIWYG

en: Warn and move on
ca: Avisar i continuar

en: Warning
ca: Avís

en: Warning!
ca: Alerta!

en: Warning! Admin bounce email was not saved because it was not valid.
ca: Atenció! El correu electrònic de rebot l'administrador no és vàlid i no s'ha desat

en: Warning! Administrator email address was not saved because it was not valid.
ca: Atenció! L’adreça de correu electrònic de l’administrador no s’ha desat perquè no era vàlida.

en: Warning! Using InnoDB instead of MyISAM will reduce the possible maximum number of questions in your surveys. Please read more about MyISAM vs InnoDB table column limitations in our manual before selecting InnoDB.
ca: Alerta! Si utilitzes InnoDB en lloc de MyISAM, reduiràs el nombre màxim possible de preguntes enquestes. Llegeix més sobre les limitacions de la columna de la taula MyISAM vs InnoDB al nostre manual abans de seleccionar InnoDB.

en: Warning: Before turning on HTTPS,%s check if this link works.%s
ca: Alerta: abans d'activar l'HTTPS, %s assegura't que aquest enllaç funciona.%s

en: Warning: Deleted participants entries cannot be recovered.
ca: Alerta: Les entrades dels participants eliminats no es poden recuperar.

en: Warning: Only install plugins from sources you trust!
ca: Advertència: instal·la només els complements de fonts de confiança.

en: Warning: Please enforce SSL encrpytion in Global settings/Security after SSL is properly configured for your webserver.
ca: Avís: implementa l'encriptació SSL a Configuració global/Seguretat després que SSL s'hagi configurat correctament per al servidor web.

en: Warning: Please read this carefully before proceeding!
ca: Alerta: Llegeix atentament aquesta informació abans de continuar!

en: Warning: Quotes all content that starts with an equal sign to prevent CSV injections
ca: Avís: cita tot el contingut que comença amb un signe igual per evitar interjeccions de CSV

en: Warning: The following files/directories need to be updated but their permissions are set to read-only.
ca: Atenció: cal actualitzar els següents fitxers/directoris, pero teniu permisos només de lectura.

en: Warning: There are some differences between current theme options and original theme options!
ca: Advertència: hi ha algunes diferències entre les opcions actuals del tema i les opcions originals del tema.

en: Warning: You are still using the default password ('password'). Please change your password and re-login again.
ca: Atenció: encara estàs utilitzant la contrasenya per defecte ('password'). Modifica-la i torna a iniciar la sessió.

en: Warning: original survey theme doesn't exist!
ca: Avís: el tema original de l'enquesta no existeix!

en: Warnings
ca: Avisos

en: We are sorry but the survey is expired and no longer available.
ca: L'enquesta està en pausa i no s'hi pot accedir.

en: We are sorry but there was a system error and your file was not saved. An email has been dispatched to notify the survey administrator.
ca: Ho sentim, però hi ha hagut un error al sistema i no s'ha pogut desar el fitxer. S'ha enviat un correu electrònic a l'administrador de l'enquesta per notificar-li-ho.

en: We are sorry but this information is only available to superadministrators.
ca: Aquesta informació només està disponible per als superadministradors.

en: We are sorry but you are not allowed to enter this survey.
ca: Ho sento, però no està autoritzat a accedir a aquesta enquesta.

en: We are sorry but you can't proceed without first agreeing to our survey data policy.
ca: No pots continuar sense acceptar la política de dades.

en: We are sorry but you don't have permissions to do this.
ca: No tens permisos per a fer això.

en: We are sorry but your session has expired.
ca: Ho sentim, però la sessió ha caducat.

en: We can not guarantee optimum operation. It would be preferable to no longer use it or to make it compatible with the version %s of the LimeSurvey API.
ca: No podem garantir un funcionament òptim. Seria preferible que no l'utilitzessis o que fos compatible amb la versió %s de l'API de LimeSurvey.

en: We could not zip your database!
ca: No podíem comprimir la seva base de dades!

en: We couldn't reach the server or the server didn't provide any answer. Please try again in few minutes.
ca: No hem pogut arribar al servidor o el servidor no va proporcionar cap resposta. Torna-ho a intentar d'aquí a uns minuts.

en: We recommend that before you delete this survey you export the entire survey from the main administration screen.
ca: Abans d'eliminar aquesta enquesta, li recomanem que l'exporti completament des de la pàgina d'administració.

en: We recommend that before you proceed, you export the entire survey from the main administration screen.
ca: Et recomanem que, abans de procedir, exportis la totalitat de l'enquesta des de la pàgina d'administració principal.

en: We will be creating a question group and a question in this tutorial. There is need to automatically create them.
ca: Crearem un grup de preguntes i una pregunta en aquest tutorial. Cal crear-los automàticament.

en: We will soon add the functionality to create your own tutorials and download them from our store.
ca: Properament afegirem la funcionalitat per crear ets teus propis tutorials i es podran descarregar de la nostra botiga.

en: We would like to help you with a quick tour of the most essential functions and features.
ca: Ens agradaria ajudar-te amb una visita ràpida a les característiques i funcions més essencials.

en: Web page:
ca: Pàgina web:

en: Web server authentication method is not allowed for this user
ca: El mètode d'autenticació del servidor web no està permès per a aquest usuari

en: Web server info
ca: Informació del servidor web

en: Web server name
ca: Nom del servidor web

en: Web server software
ca: Programari del servidor web

en: Welcome
ca: Benvingut/da

en: Welcome %s!
ca: Benvingut/da %s!

en: Welcome and end text
ca: Text de benvinguda i finalització

en: Welcome message:
ca: Missatge de benvinguda:

en: Welcome to %s!
ca: Benvingut/da a %s!

en: Welcome to LimeSurvey!
ca: Benvingut/da a LimeSurvey!

en: Welcome to the Assessment
ca: Benvingut a l'avaluació

en: Welcome to the LimeSurvey ComfortUpdate!
ca: Benvingut/da al LimeSurvey ComfortUpdate!

en: Welcome to the LimeSurvey installation wizard. This wizard will guide you through the installation, database setup and initial configuration of LimeSurvey.
ca: Benvingut a l'assistent d'intal·lació de LimeSurvey. Aquest assistent et guiarà a través de la instal·lació, en la creació de la base de dades i en la configuració inicial de LimeSurvey.

en: Welcome to the theme editor of LimeSurvey. To get an overview of new functionality and possibilities, please visit the %s LimeSurvey manual %s. For further questions and information, feel free to post your questions on the %s LimeSurvey forums %s.
ca: Benvingut a l'editor de temes de LimeSurvey. Per obtenir una visió general de les noves funcionalitats i possibilitats, visita el %s Manual de Lime Survey %s. Per a més informació, no dubtis en enviar les teves preguntes als %s Fòrums de LimeSurvey %s.

en: Welcome to this sample survey
ca: Benvingut a aquesta enquesta de mostra

en: Welcome:
ca: Benvinguda:

en: Welsh
ca: Gal·lès

en: What good would your survey be without questions?
ca: Què seria de l'enquesta, sense preguntes?

en: When an imported record matches an existing record ID:
ca: Quan un element importat concorda amb l'ID d'un registre existent:

en: When using slider initial value set this value at survey start.
ca: Quan s'utilitza el valor inicial del control lliscant s'estableix aquest valor a l'inici de l'enquesta.

en: While the survey is activated, you can't add or remove a group or question.
ca: Mentre l'enquesta està activa, no es poden afegir o treure grups o preguntes.

en: Width of PDF header logo:
ca: Amplada del logo de capçalera del PDF:

en: Windows Arabic (Windows-1256)
ca: Windows Aràbic (Windows-1256)

en: Windows Baltic (Windows-1257)
ca: Windows Bàltic (Windows 1257)

en: Windows Central European (Windows-1250)
ca: Windows Europeu Central (Windows-1250)

en: Windows Cyrillic (Windows-1251)
ca: Windows Cirlíci (Windows-1251)

en: Windows-31J - SJIS for Windows Japanese (cp932)
ca: Windows-31J - SJIS per a Windows Japonès

en: With non-anonymized responses (and the survey participants table field 'Uses left' set to 1) if the participant closes the survey and opens it again (by using the survey link) his previous answers will be reloaded.
ca: Amb respostes no anònimes (i el camp 'Usos restants' de la taula de tokens amb valor 1), si el participant tanca l'enquesta i l'obre de nou (amb l'enllaç de l'enquesta) es tornaran a carregar les seves respostes anteriors.

en: With real vv file : questions code are in second line
ca: Amb un fitxer real vv: els codis de les preguntes estan a la segona línia

en: Without ambiguous characters
ca: Sense caràcters ambigus

en: Wrap container around boxes
ca: Envolta el contenidor al voltant de les caixes

en: Write error!
ca: Error d'escriptura!

en: Wrong decryption key! Decryption key has changed since this data were last saved, so data can't be decrypted. Please consult our manual at %s.
ca: Clau de desencriptació incorrecta! La clau de desencriptació ha canviat des que es van desar les darreres dades, de manera que no es poden desxifrar les dades. Consulta el manual a %s.

en: Wrong definition! Please make sure that your JSON arrays contains the fields '%s', '%s', '%s', '%s', and '%s'
ca: Definició incorrecta!!! Assegura't que les files JSON contenen els camps '%s', '%s', '%s', '%s' i '%s'

en: X-Scale
ca: Escala-X

en: X-Scale (columns)
ca: Escala X (columnes)

en: XML themes
ca: Temes XML

en: Y-Scale
ca: Escala-Y

en: Y-Scale (lines)
ca: Escala Y (línies)

en: Year
ca: Any

en: Yes
ca: Sí

en: Yes - Delete Them!
ca: Sí, elimina-ho!

en: Yes, delete
ca: Sí, elimina

en: Yes, restore default
ca: Sí, restaura el predeterminat

en: Yes/No
ca: Sí/No

en: You are about to delete all conditions on this survey's questions
ca: Estàs a punt d'eliminar totes les condicions de les preguntes d'aquesta enquesta

en: You are about to delete this survey
ca: Està a punt d'eliminar aquesta enquesta

en: You are about to replace an existing label set with the current answer options.
ca: Estàs a punt de reemplaçar una conjunt d'etiquetes existent amb les opcions de resposta actuals.

en: You are already a participant of this survey.
ca: Ja ets participant en aquesta enquesta.

en: You are editing an entry of the main menu!
ca: Estàs editant una entrada del menú principal.

en: You are editing the main menu!
ca: Estàs editant el menú principal!

en: You are not a participant in this survey.
ca: No sou un participant d'aquesta enquesta.

en: You are not a participant of this survey.
ca: No ets participant d'aquesta enquesta.

en: You are not allowed to edit your own user permissions.
ca: No estàs autoritzat a editar els teus propis permisos.

en: You are not allowed to print answers.
ca: No estàs autoritzat a imprimir les respostes.

en: You are not authorized to delete label sets.
ca: No estàs autoritzat a eliminar conjunts d'etiquetes.

en: You are not authorized to delete questions.
ca: No pots eliminar preguntes.

en: You are registered but an error happened when trying to send the email - please contact the survey administrator.
ca: Estàs registrat però hi ha hagut un error en intentar enviar el correu electrònic - posa't en contacte amb l'administrador de l'enquesta.

en: You are using Microsoft Internet Explorer.
ca: Estàs utilitzant Microsoft Internet Explorer.

en: You can add any regular expression based validation in here
ca: Pots afegir qualsevol validació basada en expressions regulars aquí

en: You can add some additional help text to your question. If you decide not to offer any additional question hints, then no help text will be displayed to your respondents.
ca: Pots afegir un text d'ajuda addicional a la pregunta. Si decideixes no fer suggeriments de preguntes addicionals, no es mostrarà cap text d'ajuda a les persones enquestades.

en: You can add your custom themes in upload/admintheme
ca: Pots afegir les teves plantilles personalitzades a upload/admintheme

en: You can create as many surveys as you like.
ca: Pots crear tantes enquestes com vulguis.

en: You can get a free trial update key from %syour account on the limesurvey.org website%s.
ca: Pots obtenir una prova gratuïta de les claus d'actualització del %s teu compte al web limesurvey.org%s.

en: You can import all old responses that are compatible with your current survey. Compatibility is determined by comparing column types and names, the ID field is always ignored.
ca: Pots importar totes les respostes antigues que siguin compatibles amb la teva enquesta actual. La compatibilitat es determina comparant els tipus de les columnes i els seus noms, el camp de l'ID no es té en compte.

en: You can leave these settings blank and change them later
ca: Pots deixar aquestes opcions en blanc i canviar-les més tard

en: You can leave this blank, and automatically generate access codes using 'Generate access codes'
ca: Pots deixar aquest camp en blanc i generar automàticament codis d'accés utilitzant 'Generar codis d'accés'

en: You can load a survey that you have previously saved from this screen.
ca: Pots recuperar una enquesta guardada prèviament des d'aquesta pantalla.

en: You can not add a group if survey is active.
ca: No pots afegir un grup si l'enquesta està activa.

en: You can not add or remove the group owner from the group.
ca: El vostre usuari no pot afegir o esborrar el propietari del grup

en: You can not delete this question group because the survey is currently active.
ca: No pots suprimir aquest grup de preguntes perquè l’enquesta està activa.

en: You can not import groups because the survey is currently active.
ca: No pots importar grups perquè l'enquesta està activa.

en: You can not import questions because the survey is currently active.
ca: No pots importar preguntes perquè l’enquesta està activa.

en: You can now %sadd a question%s in this group.
ca: Pots %safegir una pregunta%s en aquest grup.

en: You can now close this modal box.
ca: Pots tancar aquesta caixa modal.

en: You can now continue updating your LimeSurvey Installation.
ca: Pots continuar amb l'actualització de la instal·lació de LimeSurvey.

en: You can see the "breadcrumbs" In the top bar of the admin interface.
ca: Pots veure la ruta de navegació a la barra superior de la interfície d'administració.

en: You can switch to the closed-access mode by initialising a survey participants table by using the button below.
ca: Pots fer que l'enquesta sigui d'accés restringit iniciant una taula de tokens fent clic al botó:

en: You can upload %s under %s KB each.
ca: Pots carregar arxius %s de menys de %s KB cada un.

en: You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page else set to 0. If minimum value is not set, this value is used.
ca: Pots utilitzar l'Administrador d'expressions, però això ha de ser un nombre abans de mostrar la pàgina de conjunt més que 0. Si el valor mínim no està establert, s'utilitza aquest valor.

en: You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page else set to 1.
ca: Pots fer servir el gestor d'expressions, però ha de ser un número abans de mostrar la pàgina, en cas contrari tindrà el valor de 1.

en: You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page else set to 100. If maximum value is not set, this value is used.
ca: Pots fer servir el gestor d'expressions, però ha de ser un número abans de mostrar la pàgina, en cas contrari tindrà el valor de 100. Si no s'estableix un valor màxim, s'utilitza aquest valor.

en: You can use now the following credentials to log into the site:
ca: Ara pot usar les següents credencials per a accedir al lloc:

en: You can use operators in the search filters (eg: >, <, >=, <=, = )
ca: Pots utilitzar operadors en els filtres de cerca (per exemple: >, <, >=, <=, = )

en: You can't add questions while the survey is active.
ca: No es poden afegir preguntes mentre l'enquesta està activa.

en: You can't change password if demo mode is active.
ca: No pots canviar la contrasenya si el mode de demostració està actiu.

en: You can't copy a question if the survey is active.
ca: No pots copiar una pregunta si l'enquesta està activa.

en: You can't delete a group because one or more groups depend on it as parent!
ca: No pots suprimir un grup perquè un o més grups depenen d'ell com a pare!

en: You can't delete a group if it's not empty!
ca: No pots suprimir un grup si no està buit!

en: You can't delete a question if the survey is active.
ca: No és pot suprimir una pregunta si l'enquesta està activa.

en: You can't delete template '%s' because one or more templates inherit from it.
ca: No pots suprimir la plantilla '%s' perquè una o més plantilles parteixen d'aquesta.

en: You can't delete this question group because the survey is currently active.
ca: No pots esborrar aquest grup de preguntes perquè l'enquesta està activa.

en: You can't import the theme '%s' because '%s'  is not installed.
ca: No pots importar el tema '%s' perquè '%s' no està instal·lat.

en: You can't insert a new question when the survey is active.
ca: No es pot afegir una nova pregunta quan l'enquesta està activa.

en: You can't remove the default language.
ca: No es pot eliminar l'idioma per defecte.

en: You can't reorder in an active survey
ca: No pots tornar a ordenar en una enquesta activa

en: You can't save changes because the theme directory is not writable.
ca: No pots desar els canvis perquè no es pot escriure al directori del tema

en: You can't uninstall template '%s' because some templates inherit from it.
ca: No pots desinstal·lar la plantilla '%s' perquè algunes plantilles parteixen d'aquesta.

en: You can't update question code for an active survey.
ca: No es pot actualitzar el codi de la pregunta per a una enquesta activa.

en: You can't use 'Anonymized responses' when participant-based response persistence is enabled.
ca: No pots utilitzar 'Respostes anònimes' quan la persistència de resposta basada en el participant està habilitada.

en: You cannot delete the last answer option.
ca: No es pot eliminar la darrera opció de pregunta.

en: You cannot delete yourself or a protected user.
ca: No pots suprimir-te a tu mateix ni a un usuari protegit.

en: You cannot proceed until you enter some text for one or more questions.
ca: No pots continuar fins que no completis una o més preguntes.

en: You cannot uninstall the default template.
ca: No pots desinstal·lar la plantilla predeterminada.

en: You cannot upload themes because you do not have the required ZIP library installed in PHP.
ca: No pots carregar temes perquè no tens la biblioteca ZIP que es requereix instal·lada en PHP.

en: You did not answer to the security question.
ca: No has respost la pregunta de seguretat.

en: You did not provide a name.
ca: No has introduït el nom

en: You did not provide a password.
ca: No has introduït cap contrasenya

en: You didn't save your changes!
ca: No has desat els canvis!

en: You disabled ComfortUpdate in your configuration file.
ca: Has deshabilitat el ComfortUpdate en l'arxiu de configuració.

en: You do not have permission for this action.
ca: No teniu permís per fer aquesta acció.

en: You do not have permission to access this page.
ca: No tens permís per accedir a la pàgina.

en: You do not have permission to send emails to all users.
ca: No tens permís per enviar correus electrònics a tots els usuaris.

en: You do not have the Freetype Library installed. Showing charts requires the Freetype library to function properly.
ca: No té instal·lada la llibreria Freetype. La llibreria Freetype és necessària per a poder mostrar gràfiques correctament.

en: You do not have the GD Library installed. Showing charts requires the GD library to function properly.
ca: No té instal·lada la llibreria GD. La llibreria GD és necessària per a poder mostrar gràfiques correctament.

en: You do not have the permission to access this page.
ca: No tens permís per accedir a aquesta pàgina.

en: You do not have the required ZIP library installed in PHP.
ca: No és necessari tenir instal·lada la biblioteca ZIP en PHP.

en: You do not need to add a description to your question group, but sometimes it makes sense to add a little extra information for your participants.
ca: No cal que afegeixis una descripció al grup de preguntes, però a vegades té sentit afegir una mica més d'informació per als participants.

en: You don't have permission to edit a usergroup
ca: No tens permís per editar un grup d’usuaris

en: You don't have permission to this folder
ca: No tens permís per a aquesta carpeta

en: You don't have sufficient permissions to upload images in this survey
ca: No tens permís per carregar imatges en aquesta enquesta

en: You don't have the permission to activate participants.
ca: No tens permisos per activar participants.

en: You don't have the right to restore the settings to default
ca: No tens permís per restaurar la configuració per defecte

en: You don't need an update key.
ca: No necessites una clau d'actualització.

en: You got {TOTAL} points out of 3 possible points.
ca: Tens {TOTAL} punts de 3 punts possibles.

en: You have already been removed from the central participants list for this site
ca: Ja ha sigut esborrat de la llista central de participants per a aquest lloc

en: You have already been removed from this survey.
ca: Ja l'has eliminat d'aquesta enquesta.

en: You have already completed this survey.
ca: Ja ha completat aquesta enquesta.

en: You have an error inside your local installation of LimeSurvey. See:
ca: Tens un error dins la instal·lació local de LimeSurvey:

en: You have been already removed from this survey.
ca: Ja has estat eliminat d'aquesta enquesta.

en: You have been removed from the central participants list for this site
ca: Has sigut eliminat de la llista de central de participants d'aquest lloc

en: You have been successfully added back to this survey.
ca: T'has adherit de nou a aquesta enquesta correctament.

en: You have been successfully removed from this survey.
ca: Et confirmem que has estat exclòs d'aquesta enquesta.

en: You have exceeded the number of maximum login attempts. Please wait %d minutes before trying again.
ca: Has sobrepassat el número màxim d'intents d'entrar. Espera %d minuts abans de tornar-ho a intentar.

en: You have no access to the role management!
ca: No tens accés a la gestió de rols!

en: You have not selected a question
ca: No has seleccionat cap pregunta

en: You have not selected a survey
ca: No has seleccionat una enquesta

en: You have to pair it with one attribute of the survey participants table
ca: Has d'associar-lo amb un atribut de la taula de participants

en: You have to pair this field with an existing attribute.
ca: Has d'aparellar aquest camp amb un atribut existent.

en: You have to put in at least a title for the survey to be saved.
ca: Has d'incloure, com a mínim, un títol perquè es guardi l'enquesta.

en: You have to select a file.
ca: Has de seleccionar un fitxer.

en: You have to select at least one label set.
ca: Has de seleccionar, com a mímin, un grup d'etiquetes

en: You may not use slashes or ampersands in your name or password.
ca: No pots fer servir barres o caràcters d'unió en el teu nom o contrasenya.

en: You may play around with more settings, but let's save and start adding questions to your survey now. Just click on 'Save'.
ca: Pots provar més configuracions, però guarda-ho i comença a afegir preguntes a l'enquesta. Clica 'Desa'.

en: You may register for this survey but you have to wait for the %s before starting the survey.
ca: Et pots registrar per a aquesta enquesta però hauràs d'esperar el '%s' abans de l'inici de l'enquesta.

en: You may register for this survey but you have to wait for the {{sStartDate}} before starting the survey.
ca: Pots registrar-te a l'enquesta però has d'esperar el {{sStartDate}} abans de començar l'enquesta.

en: You may register for this survey if you wish to take part.
ca: Pots registrar-te en aquesta enquesta si vols participar-hi.

en: You may save empty subquestions, but that would be pointless.
ca: Pots guardar subpreguntes buides, però això no tindria cap sentit.

en: You must be logged in to access to this page.
ca: Has d'haver iniciat la sessió per accedir a aquesta pàgina.

en: You must be registered to complete this survey
ca: Has d'estar registrat per a completar aquesta enquesta

en: You must enter a valid email. Please try again.
ca: Has d'introduir una adreça de correu electrònic vàlida.

en: You must first create a question group.
ca: Primer has de crear un grup de preguntes.

en: You must set according write permissions on these filese before you can proceed. If you are unsure what to do please contact your system administrator for advice.
ca: Has de fixar el permisos d'escriptura adients per a aquests arxius abans de continuar. Si no estàs segurs de què cal fer, contacta amb l'administrador del sistema.

en: You must supply a name for this saved session.
ca: Has de proporcionar un nom per a aquesta sessió desada.

en: You must supply a password for this saved session.
ca: Has de proporcionar una contrasenya per a aquesta sessió desada.

en: You need to add answer options to this question
ca: Has d'afegir opcions de resposta a aquesta pregunta

en: You need to add question groups
ca: Has d'afegir grups de preguntes

en: You need to add questions
ca: Has d'afegir preguntes

en: You need to add subquestions to this question
ca: Has d'afegir subpreguntes a aquesta pregunta

en: You need to enable large_file_prefix setting in your database configuration in order to use InnoDB engine for LimeSurvey!
ca: Has d'habilitar la configuració large_file_prefix en la configuració de la base de dades per poder utilitzar el motor InnoDB per a LimeSurvey.

en: You need to upload %s more files for this question.
    Are you sure you want to exit?
ca: Has de carregar %s arxius més per a aquesta pregunta.
    Estàs segur que vols sortir?

en: You should add some subquestions for your question here.
ca: Has d'afegir subpreguntes per a la teva pregunta.

en: You should export your responses before deactivating.
ca: És necessari que exportis les respostes abans de desactivar.

en: You should have a great time doing this
ca: T'ho hauries de passar bé fent això

en: You should note the name(s) of the table(s) in case you need to access this information later.
ca: És necessari que anotis el nom de la/les taula/es per si necessites accedir a aquesta informació més tard.

en: You should only activate a survey when you are absolutely certain that your survey setup is finished and will not need changing.
ca: Has d'activar l'enquesta quan estiguis totalment segur que la configuració de l'enquesta és correcta i no hi haurà més canvis.

en: You will be redirected in about 5 secs. If not, click <a href="%s">here</a>.
ca: Seràs redirigit en uns 5 segons. Si no és així, clica <a href="%s">aquí</a>.

en: You will not be able to update because your previous LimeSurvey version is too old.
ca: No pots actualitzar perquè la versió anterior de LimeSurvey és massa antiga.

en: You'll be redirected to the database update or (if your database is already up to date) to the administration login in 5 seconds. If not, please click %shere%s.
ca: Seràs redirigit a l'actualització de la base de dades o (si la teva base de dades ja està al dia) al login de l'administrador un cop passats 5 segons. En cas contrari, fes clic %saquí%s.

en: You've been logged out due to inactivity. Please log in again.
ca: La sessió ha expirat a causa de la inactivitat. Torna't a connectar.

en: Your Choices
ca: Les opcions

en: Your LimeSurvey installation is checked if the update can be run successfully.
ca: Es comprovarà la instal·lació de LimeSurvey per tal de confirmar que es pot actualitzar.

en: Your Privacy policy text is shown here.
ca: El text de la política de privacitat es mostra aquí.

en: Your Ranking
ca: La teva classificació

en: Your answer
ca: La teva resposta

en: Your answer must be %s
ca: La resposta ha de ser %s

en: Your answer must be at least %s
ca: La resposta ha de ser almenys %s

en: Your answer must be at most %s
ca: La resposta ha de ser com a màxim %s

en: Your answer must be between %s and %s
ca: La resposta ha de ser entre %s i %s

en: Your answer to the security question was not correct - please try again.
ca: La resposta a la pregunta de seguretat no és correcta. Torna-ho a intentar.

en: Your assessment
ca: La teva avaluació

en: Your browser reports that it was used previously to answer this survey. We are resetting the session so that you can start from the beginning.
ca: El teu navegador indica que ja s'ha usat anteriorment per a contestar aquesta enquesta. Estem reiniciant la sessió perquè puguis començar de nou.

en: Your browser screen size is too small to use the administration properly. The minimum size required is 1280*1024 px.
ca: La pantalla del navegador és massa petita per usar adequadament l'administració. La mida mínima requerida és de 1280x1024 píxels.

en: Your choices
ca: Les teves seleccions

en: Your data should be imported now, the data.frame is named "data", the variable.labels are attributes of data ("attributes(data)$variable.labels"), like for foreign:read.spss.
ca: Les seves dades s'haurien d'importar ara, el data.frame s'anomena "data", les variable.labels són atributs de data ("attributes(data)$variable.labels"), com per foreign:read.spss.

en: Your data should be imported now.
ca: Les teves dades s'importaran ara.

en: Your database configuration needs to have innodb_file_format and innodb_file_format_max set to use the Barracuda format in order to use InnoDB engine for LimeSurvey!
ca: La configuració de la base de dades necessita tenir innodb_file_format i innodb_file_format_max configurats per utilitzar el format Barracuda per poder utilitzar el motor InnoDB per a LimeSurvey.

en: Your database is too big to be saved!
ca: La base de dades és massa gran per a desar-la!

en: Your database server password.
ca: Contrasenya del servidor de la base de dades.

en: Your database server user name. In most cases "root" will work.
ca: El teu nom d'usuari a la base de dades del servidor. En la majoria de casos, "root" funcionarà.

en: Your database type is not MySQL!
ca: El tipus de base de dades no és MySQL!

en: Your email address:
ca: Correu electrònic:

en: Your file could not be copied
ca: El fitxer no s'ha pogut copiar

en: Your file could not be moved
ca: El fitxer no s'ha pogut moure

en: Your have to answer the security question - please try again.
ca: Has de respondre la pregunta de seguretat: torna-ho a provar.

en: Your key has been updated and validated! You can now use ComfortUpdate.
ca: La clau ha estat actualitzat i validada! Ara pots utilitzar ComfortUpdate.

en: Your key is unknown by the update server.
ca: La clau és desconeguda pel servidor d'actualitzacions.

en: Your login credentials have been reset
ca: Les teves credencials d’inici de sessió s’han restablert

en: Your new password was not saved because it matches the old password.
ca: La nova contrasenya no s'ha desat perquè coincideix amb la contrasenya antiga.

en: Your new password was not saved because the old password was wrong.
ca: La nova contrasenya no s'ha desat perquè la contrasenya antiga és incorrecta.

en: Your new password was not saved because the passwords did not match.
ca: La teva nova contrasenya no s'ha guardat perquè les contrasenyes no coincideixen.

en: Your new survey was created.
ca: Has creat una nova enquesta.

en: Your new survey was created. We also created a first question group and an example question for you.
ca: S'ha creat la nova enquesta. També s'ha creat un primer grup de preguntes i un exemple de pregunta.

en: Your participants will see this title in the browser's title bar and on the welcome screen.
ca: Els participants veuran aquest títol a la barra de títol del navegador i a la pantalla de benvinguda.

en: Your password:
ca: La teva contrasenya:

en: Your passwords do not match.
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: Your personal settings were successfully saved.
ca: La configuració personal s'ha desat correctament.

en: Your preferred language will be used through out the installation process.
ca: L'idioma seleccionat s'utilitzarà durant tot el procés d'instal·lació.

en: Your ranking
ca: El teu rànquing

en: Your response table will be renamed to:
ca: La taula de respostes serà reanomenada:

en: Your responses have not been lost and have been emailed to the survey administrator and will be entered into our database at a later point.
ca: Les teves respostes no s'han perdut, han estat enviades per correu electrònic a l'administrador de l'enquesta per a la seva posterior incorporació a la base de dades.

en: Your responses were not saved. Please contact the survey administrator.
ca: Les respostes no s'han desat. Posa't en contacte amb l'administrador de l'enquesta.

en: Your responses were successfully saved.
ca: Les respostes s'han desat correctament.

en: Your session with the ComfortUpdate server is not valid or expired. Please restart the process.
ca: La sessió amb el servidor de ComfortUpdate no és vàlida o ha caducat. Cal que reiniciïs el procés.

en: Your survey can export associated participant data with each response. Select any additional fields you would like to export.
ca: Per a cada resposta pots exportar dades associades als participants. Selecciona els camps addicionals que vulguis exportar.

en: Your survey responses have been recorded.
ca: Les respostes s'han desat correctament.

en: Your survey responses have been saved successfully.  You will be sent a confirmation e-mail. Please make sure to save your password, since we will not be able to retrieve it for you.
ca: Les respostes s'han desat correctament. Rebràs un correu electrònic de confirmació. Assegura't de desar en un lloc segur la teva contrasenya perquè no te la podrem recuperar.

en: Your survey was successfully saved.
ca: L'enquesta s'ha desat correctament.

en: Your survey will be saved using that name and password, and can be completed later by logging in with the same name and password.
ca: La teva enquesta es guardarà amb aquest nom d'usuari i contrasenya, i podràs completar-la més tard entrant amb el mateix nom d'usuari i contrasenya.

en: Your system configuration:
ca: Configuració del sistema:

en: Your time to answer this question has expired
ca: Ha finalitzat el temps per a respondre aquesta pregunta.

en: Your time to answer this question has nearly expired. You have {TIME} remaining.
ca: Gairebé ha finalitzat el temps per a contestar aquesta pregunta. Disposes de {TIME}.

en: Your update key has exceeded the maximum number updates!
ca: La clau d'actualització ha superat el nombre màxim d'actualitzacions!

en: Your update key has expired!
ca: La clau d'actualització ha vençut!

en: Your update key is invalid and was removed.
ca: La clau d'actualització no era vàlida i s'ha esborrat.

en: Your update key:
ca: La clau d'actualització:

en: Your user data for accessing %s
ca: Les teves dades d'usuari per accedir %s

en: Your username:
ca: El teu nom d'usuari:

en: Your version is not updatable via ComfortUpdate. Please update manually.
ca: La teva versió no es pot actualitzar a través de ComfortUpdate. L'has d'actualitzar manualment.

en: Your version is up to date!
ca: La versió està actualitzada!

en: Zebra-striped questions
ca: Marcar les files de la pregunta amb bandes

en: Zip error!
ca: Error de compressió!

en: Zip file not found!
ca: No s'ha trobat el fitxer comprimit!

en: Zoom level
ca: Nivell de zoom

en: addslashes
ca: afegirbarres

en: and
ca: i

en: at question
ca: a la pregunta

en: checked
ca: marcat

en: completed
ca: acabat

en: default
ca: per defecte

en: deleted
ca: Eliminat

en: detail
ca: detall

en: digit:       source("filename", encoding = "UTF-8")        on the R command window, replace filename with the actual filename
ca: dígit: source("filename", encoding="UTF-8") al la finestra de comandes de R, reemplaça el nom del fitxer amb el nom actual del fitxer

en: directory
ca: directori

en: equals
ca: Igual

en: extends_
ca: s'estén_

en: gross
ca: brut

en: having a valid email address
ca: que té una adreça de correu electrònic vàlida

en: having an access code
ca: tenir un codi d'accés

en: having at least one use left
ca: tens almenys un ús

en: hours
ca: hores

en: if:
ca: si:

en: inherited
ca: transferit

en: inherited value:
ca: valor heretat:

en: is
ca: és

en: is NOT
ca: NO és

en: is greater than
ca: és més gran que

en: is greater than or equal to
ca: és més gran o igual a

en: is less than
ca: és menor que

en: is less than or equal to
ca: és menor o igual que

en: is lesser than
ca: és menor que

en: is like
ca: és com

en: is matched (regexp)
ca: es correspon (expressió regular, regexp)

en: is not like
ca: no és com

en: language of participant
ca: idioma del participant

en: minitab method
ca: mètode minitab

en: mins
ca: minuts

en: not checked
ca: no marcat

en: not having already completed the survey
ca: no havent ja completat l'enquesta

en: not having been sent an invitation already
ca: encara no s'ha enviat una invitació

en: only apply to certain question types
ca: només s'aplica a certs tipus de preguntes

en: or
ca: o

en: page
ca: pàgina

en: queXML PDF export
ca: Format queXML PDF

en: queXML format (*.xml)
ca: Format queXML (*.xml)

en: queXML is an XML description of a questionnaire.
ca: queXML és una descripció XML d'un qüestionari.

en: quota language settings
ca: configuració de l'idioma de la quota

en: quota members
ca: membres de la quota

en: responses
ca: respostes

en: running
ca: en funcionament

en: seconds
ca: segons

en: selected
ca: seleccionat

en: stable
ca: estable

en: table
ca: taula

en: timings
ca: temps

en: to:
ca: a:

en: unknown
ca: Desconegut

en: unstable
ca: inestable

en: valid
ca: vàlid

en: visit http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php for more information
ca: visiti http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php per a més informació

en: you cannot delete yourself.
ca: no et pots eliminar a tu mateix.

en: {n} access code has been created.|{n} access codes have been created.
ca: S'ha creat {n} codi d'accés.|S'han creat {n} codis d'accés.

en: {n} question contains errors that need to be corrected.|{n} questions contain errors that need to be corrected.
ca: {n} pregunta conté errors que s'han de corregir.|{n} preguntes contenen errors que s'han de corregir.

en: {n} question contains warnings that need to be verified.|{n} questions contain warnings that need to be verified.
ca: La {n} pregunta conté advertències que s'han de verificar.|{n} preguntes contenen avisos que s'han de verificar.
